Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos, Vaiko priežiūros

Sveikos mamos smile.gif
Gal galetumet pasakyt, ar VPA mokamos uz darbo dienas, ar uz iseigines irgi?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Bulbulka.: 05 sausio 2011 - 19:28
QUOTE(Bulbulka. @ 2011 01 05, 19:28)
Sveikos mamos smile.gif
Gal galetumet pasakyt, ar VPA mokamos uz darbo dienas, ar uz iseigines irgi?

Nei už darbo, nei už išeigines, mokama visuomet ta pati fiksuota suma nepriklausomai nuo darbo/išeiginių skaičiaus.
Papildyta:
QUOTE(mama-zmona 2in1 @ 2011 01 05, 19:28)
eisiu ryt sodron ir pati suzinosiu kad nebutu cia kaip sugedes telefonas

Svarbiausia klaust ne pas bet ką, o pas tuos, kurie tikrai su tuo dirba ir išmano, nes kitaip tai ir atsakymą galit gaut bet kokį. Ir dar labai svarbu teisingai suformuluot klausimą, kad situacija būtų aiški, nes irgi vienas gali klaust apie ratus, kitas atsakinėt apie batus.
Atsakyti
QUOTE(Enita @ 2011 01 05, 21:33)
Nei už darbo, nei už išeigines, mokama visuomet ta pati fiksuota suma nepriklausomai nuo darbo/išeiginių skaičiaus.



Pvz., jei dekretas baigiasi liepos 17 d., 17 - tai sekmadienis, liepos 15 d. as isidarbinciau, tai uz kiek dienu as prarasciau pinigus uz VPA, tai as turejau omeny ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Bulbulka. @ 2011 01 05, 19:47)
Pvz., jei dekretas baigiasi liepos 17 d., 17 - tai sekmadienis, liepos 15 d. as isidarbinciau, tai uz kiek dienu as prarasciau pinigus uz VPA, tai as turejau omeny ax.gif

Už 15 dieną tik išskaičiuotų
Atsakyti
as ir klausima turiu...zodziu, matau, kad is dekretiniu pinigu ant popieriaus yra isskaiciuojamas GPM ir sveikatos mokestis...matau isskirtus 6 proc., bei apie 14 proc. (cia matyt maziau, nes auginu viena vaika)GPM...klausimas butu, kad kai gims antras-tai VPA skaiciuos pasalpa su dar mazesniu GPM ane?nes kiek zinau PNPD uz viena yra 100lt., o uz kiekviena paskesni vaika 200lt-tai idomu, kiek tas gausis procentais...aisku, cia dar reikia ivertint, kad tetis su mum kartu-tai viso PNPD gausis man 150lt. Tai gal kas kertat koks GPM procentais bus skaiciuojant VPA pasalpa smile.gif nu ner ka veikt, sakau reik paskaiciuot biggrin.gif (kaip kurmis)...

p.s. as kaip suprantu pasalpai kaip ir Du nuo atlyginimo sumos priklauso NPD g.gif
Atsakyti
QUOTE(kristinita @ 2011 01 05, 21:11)
as ir klausima turiu...zodziu, matau, kad is dekretiniu pinigu ant popieriaus yra isskaiciuojamas GPM ir sveikatos mokestis...matau isskirtus 6 proc., bei apie 14 proc. (cia matyt maziau, nes auginu viena vaika)GPM...klausimas butu, kad kai gims antras-tai VPA skaiciuos pasalpa su dar mazesniu GPM ane?nes kiek zinau PNPD uz viena yra 100lt., o uz kiekviena paskesni vaika 200lt-tai idomu, kiek tas gausis procentais...aisku, cia dar reikia ivertint, kad tetis su mum kartu-tai viso PNPD gausis man 150lt. Tai gal kas kertat koks GPM procentais bus skaiciuojant VPA pasalpa smile.gif nu ner ka veikt, sakau reik paskaiciuot  biggrin.gif  (kaip kurmis)...

p.s. as kaip suprantu pasalpai kaip ir Du nuo atlyginimo sumos priklauso NPD g.gif

mokesčiai tiek VPA tiek NGA išskaičiuojami vienodi ax.gif išskyrus PNPD prie VPA didesnis, nes jau atsiranda dar vienas vaikelis 4u.gif
Atsakyti
Gal kas galetu man paaiskinti, kaip suprasti si punkta :
"jeigu motina negavo motinystės pašalpos už nėštumo ir gimdymo atostogų laikotarpį, motinystės (tėvystės) pašalpa skiriama asmeniui, turinčiam teisę gauti šią pašalpą, ir mokama nuo vaiko gimimo dienos; " ?
Pagal viska,as pasalpos gauti netureciau,tai ar teisingai suprantu, kad sia teise turi vaiko tevelis? Kolkas nesame susituoke.
Atsakyti
QUOTE(nightmare1989 @ 2011 01 05, 23:28)
Gal kas galetu man paaiskinti, kaip suprasti si punkta :
"jeigu motina negavo motinystės pašalpos už nėštumo ir gimdymo atostogų laikotarpį, motinystės (tėvystės) pašalpa skiriama asmeniui, turinčiam teisę gauti šią pašalpą, ir mokama nuo vaiko gimimo dienos; " ?
Pagal viska,as pasalpos gauti netureciau,tai ar teisingai suprantu, kad sia teise turi vaiko tevelis? Kolkas nesame susituoke.

Tėvelis turi teisę į pašalpą tuo atveju, jei atitinka visus pašalpos gavėjui keliamus reikalavimus.
Atsakyti
laba diena ,taigi ir as uzduosiu klausymeli ,vasario 1 iseinu dekreto terminas balandzio25 kaip suprantu ,dar busiu po gimdymo atostogu 2men tai kazkur iki birzelio 28 (apytiksliai),o tai vaiko auginimo atostogu eisiu iki liepos 1 d ,kaip ir suspeju i senaja tvarka mokejimo ,bet jau labai ant ribos? ar man jau skaiciuos naujaja tvarka?
atrodo ,kad taip susakiau blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(astene @ 2011 01 06, 09:09)
laba diena ,taigi ir as uzduosiu klausymeli ,vasario 1 iseinu dekreto  terminas balandzio25 kaip suprantu ,dar busiu po gimdymo atostogu 2men  tai kazkur iki birzelio 28 (apytiksliai),o tai vaiko auginimo atostogu eisiu iki  liepos 1 d ,kaip ir suspeju i senaja tvarka mokejimo ,bet jau labai ant ribos? ar man jau skaiciuos naujaja tvarka?
atrodo ,kad taip susakiau blush2.gif


pagal mano skaičiavimus į VPA jūs išeinat birželio 6, taip, kad jei net ir dėl CP gaunate dvi papildomas savaites, vis tiek spėjate į seną tvarką thumbup.gif

tik man įdomu, jei terminas balandžio 25, kodėl išleidžia dviem savaitėm ankščiau, nes pagal viską tai būtų vasario 14 g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo angeloangel: 06 sausio 2011 - 09:36
QUOTE(astene @ 2011 01 06, 09:43)
o kad as zinociau biggrin.gif  tai kaip gerai bent jau gera naujiena suzinojau siandiena  thumbup.gif  ACIU uz atsakyma

jei tikrai vasario 1 išleidžia tai tada viskas super, bet va jei vasario 14 netyčią, kaip priklauso 30sav, tada būtų gerai neturėti CP, arba už jį atsisakyti biuletenio 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(angeloangel @ 2011 01 06, 10:06)
jei tikrai vasario 1 išleidžia tai tada viskas super, bet va jei vasario 14 netyčią, kaip priklauso 30sav, tada būtų gerai neturėti CP, arba už jį atsisakyti biuletenio 4u.gif


kodel taip sakot? 4u.gif
Atsakyti