Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos, Vaiko priežiūros

Ne, gali ir močiutė:

Darbo kodeksas

180 straipsnis. Atostogos vaikui prižiūrėti, kol jam sueis treji metai

1. Pagal šeimos pasirinkimą motinai (įmotei), tėvui (įtėviui), senelei, seneliui arba kitiems giminaičiams, faktiškai auginantiems vaiką, taip pat darbuotojui, paskirtam vaiko globėju, suteikiamos atostogos vaikui prižiūrėti, kol jam sueis treji metai. Atostogas galima imti visas iš karto arba dalimis. Darbuotojai, turintys teisę gauti šias atostogas, gali jas imti pakaitomis.

2. Per šį atostogų laikotarpį paliekama darbo vieta (pareigos), išskyrus atvejus, kai įmonė visiškai likviduojama.

Tik klausimas, ar gali ji eiti, jei tėvai yra nedirbantys, ir gauti pašalpą.
Atsakyti
QUOTE(RutRut @ 2011 01 29, 13:35)
laba diena, aš su tokiu klausimu: išėjau motinystės atostogų metams (iki 2011 rugpjučio), o jeigu sugalvosiu, kad noriu dar paauginti vaikutį, ar galėsiu prasitęsti antriems metams? g.gif nes buhalterė sakė iš anksto pasakyt kuriam laikui išeinu, bet juk papuoliau į tą traukinį, kur pirmų metų pašalpa nepriklauso nuo to ar ką veiksiu antruosius metus..

Galit pratesti VPA iki 3 metu,nesvarbu keliems metams jus paraset pirma prasyma.
Atsakyti
Turiu klausima ax.gif . Esu parasius prasyma VPA iki 3 m. taciau galvoju po truputi vaika leisti i darzeli nuo 2.3 metu. Ar leisdama vaika i darzeli galiu buti VPA iki jam sueis 3 m. ar jau butina gryzt i darba?
Atsakyti
QUOTE(rivera @ 2011 01 29, 16:52)
Turiu klausima ax.gif . Esu parasius prasyma VPA iki 3 m. taciau galvoju po truputi vaika leisti i darzeli nuo 2.3 metu. Ar leisdama vaika i darzeli galiu buti VPA iki jam sueis 3 m. ar jau butina gryzt i darba?

Galit but ir toliau VPA.
Atsakyti
Sveikos, aš su tokiu klausimu. Nuo kovo 1d. mokykloje dviems metams pakeisiu logopedę, nes jį išeina į vaiko gimdymo ir auginimo atostogas. Sutartis bus terminuota. Planuoju per tuos du metus ir aš tapti nestuke.gif . Ar man taip pat priklausys tos visos nėštumo ir vaiko auginimo atostogos, už kurias moka pinigus? Prieš tai dirbusi nebuvau niekada. Ačiū 4u.gif

Skaičiau, kad dirbant terminuotai, jokios išmokos neprijklauso doh.gif O išeičiau gimdyt dar nepasibaigus darbo terminui, kaip tada? g.gif
Atsakyti
QUOTE(laurutexxxx @ 2011 01 29, 17:57)
Sveikos, aš su tokiu klausimu. Nuo kovo 1d. mokykloje dviems metams pakeisiu logopedę, nes jį išeina į vaiko gimdymo ir auginimo atostogas. Sutartis bus terminuota. Planuoju per tuos du metus ir aš tapti  nestuke.gif . Ar man taip pat priklausys tos visos nėštumo ir vaiko auginimo atostogos, už kurias moka pinigus? Prieš tai dirbusi nebuvau niekada. Ačiū 4u.gif

Skaičiau, kad dirbant terminuotai, jokios išmokos neprijklauso doh.gif O išeičiau gimdyt dar nepasibaigus darbo terminui, kaip tada? g.gif

jei turit reikiama staza, arba jei neturit stazo del to kad esat iki 26 metu ir pries tai moketes ir pertrauka tarp mokslo baigimo iki isidarbinimo ne ilgesne kaip 3 menesiai - tai ismokos jums priklauso. as esu atleista pagal terminuota darbo sutarti ir antradieni isejau i dekreta mirksiukas.gif

cia yra parasyta http://www.sodra.lt/index.php?cid=329
Atsakyti
QUOTE(laurutexxxx @ 2011 01 29, 17:57)
Sveikos, aš su tokiu klausimu. Nuo kovo 1d. mokykloje dviems metams pakeisiu logopedę, nes jį išeina į vaiko gimdymo ir auginimo atostogas. Sutartis bus terminuota. Planuoju per tuos du metus ir aš tapti  nestuke.gif . Ar man taip pat priklausys tos visos nėštumo ir vaiko auginimo atostogos, už kurias moka pinigus? Prieš tai dirbusi nebuvau niekada. Ačiū 4u.gif

Skaičiau, kad dirbant terminuotai, jokios išmokos neprijklauso doh.gif O išeičiau gimdyt dar nepasibaigus darbo terminui, kaip tada? g.gif

Nesvarbu, kad dirbsit terminuotai - svarbu, kiek stazo iki dekreto sukaupsite. Jei susidarys per 2 metus 12 men. darbo stazas iki isejimo i dekreta menesio, tai tikrai NGA ir VPA pasalpas gausite. Geriausia, kad iseinant i dekreta pries tai butu 13 pilnu men. darbo stazas, tuomet ne vienas menuo nepateks su 0Lt pajamu dekreto pasalpa skaiciuojant.
O iseit tai tikrai geriau butu dar nesibaigus terminuotai sut., kad butu darbdavys. Nors istatymiskai Sodra turetu moket pasalpas ir tada, jei stazo uztektu, o terminuota sutartis jums besilaukiant butu nutraukta (tik reikia perdaug nesusivelint su pastojimu).
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Natele: 29 sausio 2011 - 21:09
ačiū už atsakymus 4u.gif tai būtinai reiks kažkaip pagaminti vaiką, kad išeičiau dar nepasibaigus darbo sutarčiai 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(laurutexxxx @ 2011 01 29, 23:55)
ačiū už atsakymus  4u.gif  tai būtinai reiks kažkaip pagaminti vaiką, kad išeičiau dar nepasibaigus darbo sutarčiai 4u.gif

Butu geriausia, nes tada visi men. butu su pajamom. O jei sutarti darbdavys iki dekreto nutrauktu, tai kad ir menuo, bet tuscias, turetu itaka jusu pasalpos dydziui (uz VPA greiciausiai). Tiesa, darbdavys kaip ir negali terminuotos sutarties nutraukt, jei spejate pateikt pazyma apie nestuma (isduoda gydyt. dazniausiai ne anksciau 7- 8sav. nestumo). Bet praktiskai, jei netures kur jusu padet, o zmogus grys i jusu vieta, tai sunku pasakyt, kaip viskas butu...
Atsakyti
butu taip, kad terminuotos sutarties nutraukimas būtų atidėtas mėnesiui po dekreto pabaigos. darbo vieta tikrai nebūtų išsaugota.
Atsakyti
sveiki,

jeigu as dirbu be pertraukos 24 men. puse etato ir gaunu 200 lt i rankas, jeigu pastociau kokia apytiksliai gauciau pasalpa NGa ir VPA? ax.gif blush2.gif
Atsakyti
jai as gaunu bilioteni ir tada po biliotenio iseinu i dekreta,tai gausiu maziau pinigeliu?(uz keturis paskutinius men) 4u.gif
Atsakyti