Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos, Vaiko priežiūros

4u.gif Neturiu sveikatos skaityt visą temutę, bet labai aktualu:
Man dekretas prasidėtų kovo 13 d. taip supratau, kad vasario mėnuo man jau nebeskaičiuojamas. Ar jis nebeskaičiuojamas tik išeinant dekretan ir neaktualus dekretiniams pinigėliams, ar ir VPA neskaičiuos vasario?
g.gif
Buvau visiškai įsitikinusi, kad galiu ramiai imti biuletenį vasario mėn. Bet diskusijose su kitomis mamytėmis susipainiojau rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(*Star* @ 2011 01 28, 21:16)
4u.gif Neturiu sveikatos skaityt visą temutę, bet labai aktualu:
Man dekretas prasidėtų kovo 13 d. taip supratau, kad vasario mėnuo man jau nebeskaičiuojamas. Ar jis nebeskaičiuojamas tik išeinant dekretan ir neaktualus dekretiniams pinigėliams, ar ir VPA neskaičiuos vasario?
g.gif
Buvau visiškai įsitikinusi, kad galiu ramiai imti biuletenį vasario mėn. Bet diskusijose su kitomis mamytėmis susipainiojau  rolleyes.gif

Vasario mėnesį ims skaičiuojant VPA.
Atsakyti
QUOTE(Enita @ 2011 01 28, 23:40)
Vasario mėnesį ims skaičiuojant VPA.


g.gif O tai nesvarbu, kad dekretas kovo 13 d- t.y. vidury mėnesio? Imamas nuo pirmos iki paskutinės mėnesio dienos?

Tada dar klausimukas- kaip tas galutinis rezultatas- skaičiuos iš 12 ar vis tik 24 mėnesių vidurkį? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Enita @ 2011 01 28, 22:40)
Vasario mėnesį ims skaičiuojant VPA.

tai VPA skaičiuoja ne 12+1 mėn? O jei neimi NGA, o eini tiesiai į VPA, tai kaip skaičiuojama unsure.gif pvz einu VPA nuo gegužės 5, tai atlyginimas už balandį neskaičiuojamas (ar ne taip supratau Sodros paaiškinimus)? g.gif
Atsakyti
QUOTE(*Star* @ 2011 01 28, 22:44)
g.gif O tai nesvarbu, kad dekretas kovo 13 d- t.y. vidury mėnesio? Imamas nuo pirmos iki paskutinės mėnesio dienos?

Tada dar klausimukas- kaip tas galutinis rezultatas- skaičiuos iš 12 ar vis tik 24 mėnesių vidurkį?  g.gif

Jau buvo 100 kartu rasyta-12 men.
Atsakyti
"Pašalpos apskaičiavimas

Kompensuojamasis uždarbis motinystės (tėvystės) pašalpai apskaičiuojamas pagal Lietuvos Respublikos apdraustųjų valstybiniu socialiniu draudimu ir valstybinio socialinio draudimo išmokų gavėjų registro (toliau – Registras) duomenis ir/ar darboviečių pateiktas pažymas***.

Kompensuojamasis uždarbis, pagal kurį nustatomas pašalpos dydis apskaičiuojamas pagal apdraustojo asmens draudžiamąsias pajamas, turėtas per paeiliui einančius 12 kalendorinių mėnesių, buvusių iki praeito kalendorinio mėnesio prieš vaiko priežiūros atostogų pradžios mėnesį. Pavyzdžiui, asmenims, įgijusiems teisę į pašalpą 2011 m. sausio mėn., kompensuojamais uždarbis apskaičiuojamas iš laikotarpiu nuo 2009-12-01 iki 2010-11-30 gautų draudžiamųjų pajamų. "


g.gif va čia man irgi atrodo, kad paskutinis mėnuo nesiskaičiuoja. Nebent pakeitė
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *Star*: 28 sausio 2011 - 22:00
QUOTE(*Star* @ 2011 01 28, 21:44)
g.gif O tai nesvarbu, kad dekretas kovo 13 d- t.y. vidury mėnesio? Imamas nuo pirmos iki paskutinės mėnesio dienos?

Tada dar klausimukas- kaip tas galutinis rezultatas- skaičiuos iš 12 ar vis tik 24 mėnesių vidurkį?  g.gif

Nesvarbu vidury ar ne, vis tiek imami pilni mėnesiai praleidžiant vieną mėnesį. Imama 12 mėnesių.

QUOTE(Cactus_ @ 2011 01 28, 21:46)
tai VPA skaičiuoja ne 12+1 mėn? O jei neimi NGA, o eini tiesiai į VPA, tai kaip skaičiuojama  unsure.gif pvz einu VPA nuo gegužės 5, tai atlyginimas už balandį neskaičiuojamas (ar ne taip supratau Sodros paaiškinimus)?  g.gif

Tiek einant į NGA, tiek į VPA skaičiuojama vienodai - iš 12 mėnesių praleidžiant vieną mėnesį iki atostogų.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Enita: 28 sausio 2011 - 22:01
Gal kas zino, ar galima neimti biletenio komplikuoto gimdymo atveju?
Atsakyti
QUOTE(Aelija @ 2011 01 29, 00:03)
Gal kas zino, ar galima neimti biletenio komplikuoto gimdymo atveju?

Galima,tik reikia pries perspieti gydytoja,kad neisrasinetu 14 d.
Atsakyti
Sveikos, mamytės, ir ne tik rolleyes.gif

Skubiai reikia jūsų pagalbos. Gal kas būsite susidūrę su panašia situacija...

Ar gali vaiko priežiūros atostogų eiti vaiko močiutė, jei abu mažylio tėveliai yra nedirbantys, studijuojantys dieninėse studijose ir gaunantys soc. paramą?

Atsakyti
QUOTE(neverever @ 2011 01 29, 12:08)
Sveikos, mamytės, ir ne tik  rolleyes.gif

Skubiai reikia jūsų pagalbos. Gal kas būsite susidūrę su panašia situacija...

Ar gali vaiko priežiūros atostogų eiti vaiko močiutė, jei abu mažylio tėveliai yra nedirbantys, studijuojantys dieninėse studijose ir gaunantys soc. paramą?

"Vaiko močiutei ar kitam giminaičiui motinystės (tėvystės) pašalpa gali būti paskirta tik tuo atveju, jeigu jis yra paskirtas vaiko globėju."
Atsakyti
laba diena, aš su tokiu klausimu: išėjau motinystės atostogų metams (iki 2011 rugpjučio), o jeigu sugalvosiu, kad noriu dar paauginti vaikutį, ar galėsiu prasitęsti antriems metams? g.gif nes buhalterė sakė iš anksto pasakyt kuriam laikui išeinu, bet juk papuoliau į tą traukinį, kur pirmų metų pašalpa nepriklauso nuo to ar ką veiksiu antruosius metus..
Atsakyti