Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos, Vaiko priežiūros

QUOTE(Vitalija J. @ 2011 01 26, 18:10)
man toks klausimas iskilo. siuo metu esu VPA ir esu  nestuke.gif . balandzio pirmom dienom tureciau iseiti i NGA. o jei bus kokie nesklandumai nestumo metu iki VGA ir gulesiu ligoninej tai bliuliotenis prasites ar issiskaiciuos is tu 120 dienu???

niekas neprasites, busit NGA ir viskas, jokiu daugiau "biuleteniu" nieks neisduos mirksiukas.gif

QUOTE(Vitalija J. @ 2011 01 26, 18:58)

dar pamirsau, kad jei komplikuotas gimdymas tai prie tu 126 d. papildomai prideda po gimdymo dar 14 d. 4u.gif
Atsakyti
Gal galėtumėte kuri patikslinti:
Jeigu grįžau į darbą dar nepasibaigus vaiko iki trijų metų auginimo atostogoms (tik į kitą skyrių-pakeitus darbo sutartį. Beje, iškviesta, o ne savo pageidavimu) ar turiu galimybę vėl sugrįžti į to paties vaiko auginimo iki trijų metų atostogas? Ar ši galimybė jau panaikinta?
Iš anksto dėkoju.
Atsakyti
QUOTE(Rigita @ 2011 01 26, 21:17)
Gal galėtumėte kuri patikslinti:
Jeigu grįžau į darbą dar nepasibaigus vaiko iki trijų metų auginimo atostogoms (tik į kitą skyrių-pakeitus darbo sutartį. Beje, iškviesta, o ne savo pageidavimu) ar turiu galimybę vėl sugrįžti į to paties vaiko auginimo iki trijų metų atostogas? Ar ši galimybė jau panaikinta?
Iš anksto dėkoju.

Aisku galit.
Atsakyti
Turiu tokia didele problema, gal kas galetu padet verysad.gif dirbau apie 1,5m, bet buvau atleista pagal bankroto istatyma. paskui dirbau pagal terminuota sutarti 2sav, gavosi, kad isejau savo noru (2010 12 30). Siuo metu niekur nedirbu, stoviu darbo birzoj. I dekreta turejau iseit vasario gale, gimdymas balandi. Gal kas zinote ar man priklausys ta pasalpa gimus vaikui ir paskui pasalpa uz vaiko auginimo atostogas?.. g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo nEWAr: 26 sausio 2011 - 20:27
[I]Turiu klausima, gal kas gali mane informuot
As dabar esu vaiko auginimo atostogose iki 3 metu, pradejau lauktis antro vaikelio tureciau iseit i dekreta tada, kai vyreneliui sueis 3 metai. Ar man priklausytu motinystes(tevystes) pasalpa? ir kaip jinai skaiciuotusis, butu tokia kokia gavau su pirmu?
Atsakyti
QUOTE(nEWAr @ 2011 01 26, 21:21)
Turiu tokia didele problema, gal kas galetu padet verysad.gif  dirbau apie 1,5m, bet buvau atleista pagal bankroto istatyma. paskui dirbau pagal terminuota sutarti 2sav, gavosi, kad isejau savo noru (2010 12 30). Siuo metu niekur nedirbu, stoviu darbo birzoj. I dekreta turejau iseit vasario gale, gimdymas balandi. Gal kas zinote ar man priklausys ta pasalpa gimus vaikui ir paskui pasalpa uz vaiko auginimo atostogas?..  g.gif

Jums reikia butinai isidarbint,kad butu kam jus isleisti i dekreta,o paskui i vaiko prieziuros atostogas.
Atsakyti
O sakykit, pagal dabartinius įstatymus (kai eini 2 m. atostogų) galima derinti VPA su darbu ar ne? Ar yra taip, kad arba dirbi, arba VGA?
Atsakyti
QUOTE(Cactus_ @ 2011 01 26, 23:06)
O sakykit, pagal dabartinius įstatymus (kai eini 2 m. atostogų) galima derinti VPA su darbu ar ne? Ar yra taip, kad arba dirbi, arba VGA?

Galit dirbti,bet ziures i jusu alga,jei bus didesne nei pasalpa,tai pasalpos nemokes,jei mazesne,tai mokes skirtuma.
Atsakyti

Sveiki,

Norejau pasitikslinti, esu vaiko prieziuros atostogose, laukiuosi antro. Kaip man skaiciuos pasalpa uz antra vaika? Zinau, kad galima pasirinkti, kad skaiciuotu taip pat kaip uz pirma vaika, bet kaip isejau i dekreta su pirmu vaiku skaiciavo is 6 men, o ne uz 12 kaip dabar. Tai man ir su antru skaiciuos uz tuos pacius 6 men?
Atsakyti
QUOTE(indigas @ 2011 01 27, 11:55)
Sveiki,

Norejau pasitikslinti, esu vaiko prieziuros atostogose, laukiuosi antro. Kaip man skaiciuos pasalpa uz antra vaika? Zinau, kad galima pasirinkti, kad skaiciuotu taip pat kaip uz pirma vaika, bet kaip isejau i dekreta su pirmu vaiku skaiciavo is 6 men, o ne uz 12 kaip dabar. Tai man ir su antru skaiciuos uz tuos pacius 6 men?



[B]Cituoju įstatymą.
2. Kompensuojamasis uždarbis, pagal kurį nustatomas motinystės, tėvystės ir motinystės (tėvystės) pašalpų dydis, yra apskaičiuojamas pagal apdraustojo asmens draudžiamąsias pajamas, turėtas per paeiliui einančius 12 kalendorinių mėnesių, buvusių iki praeito kalendorinio mėnesio prieš nėštumo ir gimdymo, tėvystės arba vaiko priežiūros atostogų pradžios mėnesį.
3. Jeigu visą šio straipsnio 2 dalyje nurodytą laikotarpį arba jo dalį apdraustasis buvo nėštumo ir gimdymo, tėvystės ar vaiko priežiūros, kol jam sueis treji metai, atostogose, jo prašymu nauja motinystės, tėvystės ar motinystės (tėvystės) pašalpa gali būti apskaičiuota iš kompensuojamojo uždarbio, pagal kurį buvo apskaičiuota ankstesnė (pirmesnė) motinystės, tėvystės ar motinystės (tėvystės) pašalpa.
Atsakyti
hi.gif
gavau atsakyma is SODROS:
Pagal šiuo metu galiojančius įstatymus. Jei nėščia moteris iki gimdymo į asmens sveikatos priežiūros
įstaigą dėl pažymėjimo išdavimo, suėjus 30 ir daugiau nėštumo
savaičių, nesikreipė ar pažymėjimo atsisakė, gimdymą priėmusios
asmens sveikatos priežiūros įstaigos gydytojas pažymėjimą išduoda
56 kalendorinėms dienoms po gimdymo. Šio pažymėjimo atitinkamoje
eilutėje nurodoma gimdymo data.(Nedarbingumo pažymėjimų išdavimo taisyklės 65 punkt.)

Motinystės pašalpai gauti pagal nėštumo ir gimdymo pažymėjimą TURI BŪTI pateiktas prašymas.
Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo 20 str.
Jeigu motina negavo motinystės pašalpos už nėštumo ir gimdymo atostogų laikotarpį, tai motinystės (tėvystės) pašalpa turintiems teisę ją gauti asmenims skiriama nuo vaiko gimimo dienos.

tai taip ir nesupratau, tos 56 dienos privalomos ar ne??? doh.gif
Atsakyti
norejau paklaust kiek turi but isdirbus kad iseitum i dekretines?
Atsakyti