Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos, Vaiko priežiūros

My Webpage

Tai kas ir kada galės pasakyti - galima ar negalima atsisakyti visai tų nėštumo ir gimdymo atostogų ir pašalpos už jas? g.gif Nes planavau būtent taip ir daryti nestuke.gif
Atsakyti
QUOTE(fain @ 2011 01 26, 15:46)
My Webpage

Tai kas ir kada galės pasakyti - galima ar negalima atsisakyti visai tų nėštumo ir gimdymo atostogų ir pašalpos už jas?  g.gif  Nes planavau būtent taip ir daryti  nestuke.gif

Laukit,kol jie ten nuspres smile.gif
Atsakyti
Štai, mano užduotas (kol kas tik SODROS puslapyje, vėliau vešiu raštišką) klausimas:

KLAUSIMAS SODRAI
Laba diena,

prašome aiškiai, pagrįstai ir išsamiai atsakyti, ar gali būsima motina atsisakyti savo noru nėštumo ir gimdymo atostogų (tiek 70 kalendorinių dienų iki gimdymo, tiek 56 kalendorinių dienų po gimdymo) ir pašalpos už šias atostogas ir eiti į vaiko priežiūros atostogas bei gauti vaiko priežiūros išmoką nuo vaiko gimimo dienos?

SODROS atsakymas

Laba diena,

Pagal šiuo metu galiojančius įstatymus. Jei nėščia moteris iki gimdymo į asmens sveikatos priežiūros
įstaigą dėl pažymėjimo išdavimo, suėjus 30 ir daugiau nėštumo
savaičių, nesikreipė ar pažymėjimo atsisakė, gimdymą priėmusios
asmens sveikatos priežiūros įstaigos gydytojas pažymėjimą išduoda
56 kalendorinėms dienoms po gimdymo. Šio pažymėjimo atitinkamoje
eilutėje nurodoma gimdymo data.(Nedarbingumo pažymėjimų išdavimo taisyklės 65 punkt.)
Motinystės pašalpai gauti pagal nėštumo ir gimdymo pažymėjimą TURI BŪTI pateiktas prašymas.
Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo 20 str.
Jeigu motina negavo motinystės pašalpos už nėštumo ir gimdymo atostogų laikotarpį, tai motinystės (tėvystės) pašalpa turintiems teisę ją gauti asmenims skiriama nuo vaiko gimimo dienos.

Pagarbiai,
Inesa Bartašienė
Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos
Vilniaus skyrius
Tel.: (85) 2525841
El. paštas: Inesa.Bartasiene@sodra.lt

TAIGI,

1. Tos 56 dienos yra, kaip ir minima, NEDARBINGUMO pažymėjimas (čia toks pat kaip dėl ligos), reiškia, aš neprivalau jo imti.
2. Net jei toks ir būtų išduotas, TAM, KAD GAUTI PAŠALPĄ UŽ JĮ - BŪTINA PATEIKTI PRAŠYMĄ!!! Tai mini pati Sodros darbuotoja.

IŠVADOS:

1. Aš NEPRIVALAU imti nedarbingumo (kaip ir dėl ligos) pažymėjimo už 56 dienas.
2. Net jei aš ir gaunu tokį pažymėjimą, jei aš NEPATEIKIU PRAŠYMO SODRAI gauti pašalpos už šį pažymėjimą, tos pašalpos AŠ NEGAUNU.
3. Jeigu aš negaunu pašalpos už tas 56 dienas (nes nepateikiau Sodrai prašymo, arba neėmiau iš viso to pažymėjimo), tai motinystės (tėvystės) pašalpa turintiems teisę ją gauti asmenims skiriama NUO VAIKO GIMIMO DIENOS.

vualia 4u.gif
Atsakyti
O man baisiausia, kad nenuspręstų pateikti nutarimo kokį birželio mėnesį (ar ne taip biurokratai dirba? blush2.gif ). Jei pavyzdžiui, jis būtų mamyčių nenaudai, tai jau būtų post factum tom, kas jau pagimdė, pvz, gegužę, - prarasti pinigėliai už nėštumo atostogas...

Na bet svarbiausia neprasti teigiamos nuotaikos ir su šypsenom laukti leliukų 4u.gif
Atsakyti
Nu tarkim, padarys, kad imti privaloma tas 56 dienas...tarkim...

Bet jeigu AŠ NEPATEIKIU PRAŠYMO ir KITŲ REIKALINGŲ DOKUMENTŲ, kaip tada?
Nepateikusi prašymo, aš negaunu ir pašalpos. O jei negaunu NGA pašalpos, turi būti skiriama VPA pašalpa nuo vaiko gimimo dienos, nes turiu teisę ją gauti pagal įstatymus mirksiukas.gif
Atsakyti
klausimėlis dėl terminuotos darbo sutarties ir nėštumo 4u.gif
132 straipsnis. Garantijos nėščioms moterims ir darbuotojams, auginantiems vaikus

1. Darbo sutartis negali būti nutraukta su nėščia moterimi nuo tos dienos, kai darbdaviui buvo pateikta medicinos pažyma apie nėštumą, ir dar vieną mėnesį pasibaigus nėštumo ir gimdymo atostogoms

tai pasibaigus tam vienam mėnesiui ( po NGA )darbdavys turi teisę pamojuot ir bai bai g.gif
norėčiau komentarų būtent tų mamyčių, kurios buvo tokioje situacijose ir ar darbdaviai pakeitė sutartį , ar pasibaigus terminuotai sutarčiai su visais pratęsimais atleido? 4u.gif

dabar kaip tik dirbu pagal TDS, tai klausimas - planuot ar ne doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo fishke: 26 sausio 2011 - 15:52
QUOTE(fishke @ 2011 01 26, 16:50)
klausimėlis dėl terminuotos darbo sutarties ir nėštumo  4u.gif
132 straipsnis. Garantijos nėščioms moterims ir darbuotojams, auginantiems vaikus

1. Darbo sutartis negali būti nutraukta su nėščia moterimi nuo tos dienos, kai darbdaviui buvo pateikta medicinos pažyma apie nėštumą, ir dar vieną mėnesį pasibaigus nėštumo ir gimdymo atostogoms

tai pasibaigus tam vienam mėnesiui ( po NGA )darbdavys turi teisę pamojuot ir bai bai  g.gif
norėčiau komentarų būtent tų mamyčių, kurios buvo tokioje situacijose ir ar darbdaviai pakeitė sutartį , ar pasibaigus terminuotai sutarčiai su visais pratęsimais atleido?  4u.gif

dabar kaip tik dirbu pagal TDS, tai klausimas - planuot ar ne  doh.gif


būtų ydomu sužinot 4u.gif , nes aš taip pat TDS ir man siūlo ją nutraukt kelios savaitės prieš dektretą...kas tada?? ar atostoginius išmokėt privalo?
Atsakyti
Susimaisiau visiskai. NGA-126 dienos. 70 iki gimd., 56 po gimd. Bet juk pagimdyti gali ir po 80 d. skaiciuojant nuo pirmos NGA dienos. Klausimas-ar teisingai suprantu, kad nesvarbu kada tiksliai pagimdai, NGA skaiciuojama bendrai 126 d. ir gali buti, kad po gimdymo bus like kad ir 46 dienos? Tiesiog pasiskaiciuoji, pirma NGA d. +126 ir zinai kada tau prasideda vaiko priez. atsotogos.?

Gal kas supratot, man humanitarei sunkiai suprantami sie dalykai.

Atsakyti
QUOTE(lotus9 @ 2011 01 26, 18:40)
Susimaisiau visiskai. NGA-126 dienos. 70 iki gimd., 56 po gimd. Bet juk pagimdyti gali ir po 80 d. skaiciuojant nuo pirmos NGA dienos. Klausimas-ar teisingai suprantu, kad nesvarbu kada tiksliai pagimdai, NGA skaiciuojama bendrai 126 d. ir gali buti, kad po gimdymo bus like kad ir 46 dienos? Tiesiog pasiskaiciuoji, pirma NGA d. +126 ir zinai kada tau prasideda vaiko priez. atsotogos.?

Gal kas supratot, man humanitarei sunkiai suprantami sie dalykai.

Taip,jei imi visa dekreta,tai nesvarbu kada vaikelis gims,jo gimymo data jokios itakos nedaro.
Atsakyti
QUOTE(Enita @ 2011 01 26, 12:49)
Visų pirma tai ne 100% atlyginimo, o 100% kompensuojamo uždarbio. Visų antra skaičiuojama iš 12 mėnesių pajamų vidurkio, o iš tų 12 mėnesiu su pakeltu atlyginimu jums papuola tik 3 mėnesiai (rugsėjis, spalis ir lapkritis), o ir pakilęs jis vos 100 litų, tai padalinus  100x3=300 Lt per 12 mėnesių išeina vos po 25 litus per mėnesį. Taigi kaip matote tas pakilimas gaunasi ne toks jau ir ženklus, beveik nepastebimas net. Be to rašote tik koks maždaug atlyginimas buvo tuos 3 mėnesius, plius dar 6 mėnesius iki tol, o kas buvo dar 3 mėnesius iki to kol gaudavot 1300-1400 Lt? Nes tie mėnesiai taip pat papuola į skaičiavimus.





A, nu aiškiau pasidarė. Tas pakilęs keturi mėnesiai gavosi (rugsėjis, spalis, lapkritis ir gruodis) Tiesiog kosmosas man tie visi skaičiavimai, pasakė, kad šimtą procentų, tai ir supratau, kad gausiu šimtą procentų, ką gaudavau paskutinius mėnesius smile.gif et... g.gif
Dėkui už atsakymą 4u.gif 4u.gif 4u.gif
O kaip būtų galima pasiskaičiuot, kokia maždaug dydžio išmoka būtų jau esant motinystės atostogose? Aš dar patekčiau į tą senesnį įstatymą.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo romaievamatilda: 26 sausio 2011 - 17:54
QUOTE(romaievamatilda @ 2011 01 26, 17:52)
A, nu aiškiau pasidarė. Tas pakilęs keturi mėnesiai gavosi (rugsėjis, spalis, lapkritis ir gruodis) Tiesiog kosmosas man tie visi skaičiavimai, pasakė, kad šimtą procentų, tai ir supratau, kad gausiu šimtą procentų, ką gaudavau paskutinius mėnesius smile.gif et... g.gif
Dėkui už atsakymą 4u.gif  4u.gif  4u.gif
O kaip būtų galima pasiskaičiuot, kokia maždaug dydžio išmoka būtų jau esant motinystės atostogose? Aš dar patekčiau į tą senesnį įstatymą.

Gruodis nebepateko į skaičiavimus, taip kad ne keturi, o tik trys mėnesiai su pakilusiu atlyginimu pakliuvo. Į seną tvarką pateksit. Jei jums NGA prasidėjo sausį, tai VPA greičiausiai prasidės gegužę - reiškia skaičiuojama bus iš 2010 balandžio-2011 kovo mėnesių pajamų.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Enita: 26 sausio 2011 - 17:58
man toks klausimas iskilo. siuo metu esu VPA ir esu nestuke.gif . balandzio pirmom dienom tureciau iseiti i NGA. o jei bus kokie nesklandumai nestumo metu iki VGA ir gulesiu ligoninej tai bliuliotenis prasites ar issiskaiciuos is tu 120 dienu???
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vitalija J.: 26 sausio 2011 - 18:11