Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos, Vaiko priežiūros

Sveikos, turiu klausimą, susijusį su nėštumo ir gimdymo atostogomis. Man aiškino, kad šiuo metu turiu gauti 100 proc. savo atlyginimo. Taigi, išėjau į dekretą, gaunasi su viskuo 4 mėn. be kelių dienų. Iš sodros gavau pinigus ir dabar skaičiuoju ir nesusiskaičiuoju... Kaip jie skaičiuoja tuos dekretinius? nuo 2010 rugsėjo mėnesio mano alga pakilo ir į rankas gaudavau 1500, ant popieriaus daugiau aišku. Prieš tai pusę metų gaudavau 1300-1400 į rankas. Į dekretą išėjau 2011 sausį. Ir dabar pervesti pinigai padalinus į 4 mėn gaunasi, kad aš vėl gaunu 1350 (į rankas).
Atsakyti
Gal aš ir kartojuosi, bet prašau nesupykite smile.gif
Vienas is musu seimos uzdirda apie 4500 i rankas, kitas apie 2500 i rankas. Kiek kuris gautume jei augintume vaika 1 metus arba 2 metus? Cia jau viskas butu pagal tvarka isigaliosiancia nuo liepos 1 dienos.
Jei pasirenkam , kad auginsime 2 metus, bet vistik nusprendziam gristi i darba, kaip tada su ismoka? Ar jos dydis priklausytu nuo gaunamo atlyginimo?
Atsakyti
QUOTE(romaievamatilda @ 2011 01 26, 10:56)
Sveikos, turiu klausimą, susijusį su nėštumo ir gimdymo atostogomis. Man aiškino, kad šiuo metu turiu gauti 100 proc. savo atlyginimo. Taigi, išėjau į dekretą, gaunasi su viskuo 4 mėn. be kelių dienų. Iš sodros gavau pinigus ir dabar skaičiuoju ir nesusiskaičiuoju... Kaip jie skaičiuoja tuos dekretinius? nuo 2010 rugsėjo mėnesio mano alga pakilo ir į rankas gaudavau 1500, ant popieriaus daugiau aišku. Prieš tai pusę metų gaudavau 1300-1400 į rankas. Į dekretą išėjau 2011 sausį. Ir dabar pervesti pinigai padalinus į 4 mėn gaunasi, kad aš vėl gaunu 1350 (į rankas).

Visų pirma tai ne 100% atlyginimo, o 100% kompensuojamo uždarbio. Visų antra skaičiuojama iš 12 mėnesių pajamų vidurkio, o iš tų 12 mėnesiu su pakeltu atlyginimu jums papuola tik 3 mėnesiai (rugsėjis, spalis ir lapkritis), o ir pakilęs jis vos 100 litų, tai padalinus 100x3=300 Lt per 12 mėnesių išeina vos po 25 litus per mėnesį. Taigi kaip matote tas pakilimas gaunasi ne toks jau ir ženklus, beveik nepastebimas net. Be to rašote tik koks maždaug atlyginimas buvo tuos 3 mėnesius, plius dar 6 mėnesius iki tol, o kas buvo dar 3 mėnesius iki to kol gaudavot 1300-1400 Lt? Nes tie mėnesiai taip pat papuola į skaičiavimus.
Atsakyti
O nuo siu metu liepos 1d. ims 12 ar 24men? g.gif
Atsakyti
QUOTE(JOLANCIUK @ 2011 01 20, 15:04)
EGAS
Papildyta:

http://www.sodra.lt/lt/pasalpos
"už pirmus vaiko auginimo metus yra 4212 Lt (t. y. 90 proc. nuo 4 draudžiamų pajamų). Antraisiais metais maksimali išmoka dabar yra 3510 Lt (t. y. 75 proc. nuo 4 draudžiamųjų pajamų)."




O man klausimas iskilo, o kai pskaiciuoja pasalpas toms, kurios isejo vaiko prieziuros atostogu dar iki 2010 liepos 1 d. ir kuriu pajamos virsija lubas? Ar pradzioj nuo buvusios algos skaiciuoja tuos 75 proc. (cia as apie antrus metus kalbus) ir po to pritaiko lubas? Ir tada kokia bus dabar maximali ismoka antraisiais metas? 4 draudziamosios pajamos ar visgi 75 proc. nuo 4 draudziamuju pajamu?
Atsakyti
QUOTE(linamask @ 2011 01 26, 12:10)
O nuo siu metu liepos 1d. ims 12 ar 24men?  g.gif

12
Atsakyti
Sveikos, tai gimdymo atostogos yra 126 d. jei iseinu kovo 16 i dekreta, tai, jei teisingai suskaiciuoju, baigsis liepos 19 kazkur? vadinasi vaiko auginimo atostogose jau gausiu ismokas pagal nauja tvarka??
Atsakyti
QUOTE(Demesio19ta @ 2011 01 26, 13:30)
Sveikos, tai gimdymo atostogos yra 126 d. jei iseinu kovo 16 i dekreta, tai, jei teisingai suskaiciuoju, baigsis liepos 19 kazkur? vadinasi vaiko auginimo atostogose jau gausiu ismokas pagal nauja tvarka??

taip.
Atsakyti
sweikos ,as vel su klausymais....
1.O teti gimus vaikeliui isleidzia menesiui atostogu net jai jis neisdirbes 12 men?tarkim jai 6 men isdirbo,ar gales jis buti menesi su seima tik gimus leliukui?
2.jaigu as iseinu po gimdimo vaiko auginimo atostogu,tarkim dviems metams,tai ar as galiu metus buti atostogose,o antrus iseiti tevelis su 40 proc ir galimybe dirbti?ar jai as isejau as ir turiu buti abiejus metus?
3.Girdejau,kad paliks 12 men stazo,ir dalinsis is 12,ar cia netiesa?
Atsakyti
noriu pasitikslinti apie dradžiamąsias pajamas:
jei asmuo nesirgo, gavo tik atlyginimą (kitų pajamų nėra), tai draudžiamosios pajamos ir atlyginimas sutampa? Ta prasme 100 % atlyginimo yra lygus 100% draudžiamųjų pajamų?
Atsakyti
QUOTE(tytte... @ 2011 01 26, 13:57)
sweikos ,as vel su klausymais....
1.O teti gimus vaikeliui isleidzia menesiui atostogu net jai jis neisdirbes 12 men?tarkim jai 6 men isdirbo,ar gales jis buti menesi su seima tik gimus leliukui?
2.jaigu as iseinu po gimdimo vaiko auginimo atostogu,tarkim dviems metams,tai ar as galiu metus buti atostogose,o antrus iseiti tevelis su 40 proc ir galimybe dirbti?ar jai as isejau as ir turiu buti abiejus metus?
3.Girdejau,kad paliks 12 men stazo,ir dalinsis is 12,ar cia netiesa?

1.Jei tetis turi per paskutinius 24 men 12 men stazo,tai isleis atostogu,tik maziau gaus pasalpos,nes uz tuos men kur reikia kad butu 12 men skaiciuos 0,jei neturi stazo,t.y jeigu tik ir turi per 2 metus 6 men,tai nieko negaus.
2.Ne,man rodos,galesit nutraukti atostogas ir leisti teti antrus metus but,taip jis gales dirbti.
3.Tiesa,paliko 12 men.
Jeigu netyksliai ka parasiau mergynos mane pataisys. 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(Cactus_ @ 2011 01 26, 14:18)
noriu pasitikslinti apie dradžiamąsias pajamas:
jei asmuo nesirgo, gavo tik atlyginimą (kitų pajamų nėra), tai draudžiamosios pajamos ir atlyginimas sutampa? Ta prasme 100 % atlyginimo yra lygus 100% draudžiamųjų pajamų?

Jeigu atliginimas buvo pastovus visus metus,tai taip,o jeigu keitesi,tai ims vidurki.
Atsakyti
QUOTE(iele @ 2011 01 26, 13:48)
pagal ta straipsni DELFIO ...  , tai kazkaip visai neramu.

Dar ziurekit, kad nesugalvotu bausti tu mamyciu, kurios dekreta anksciau negu 30 sav "susiveiks" su gydytojo pagalba. Prades knistis atbuline tvarka, kaip buvo su tom, kurios pasalpas pasididino.

Kazkaip reiktu pozityviai mastyt. bet kad su musu valdzia visko galima tiketis ..


va va... man kaip tik savaite atsukt reik... ir bijau kad po to bedu nebutu..
o man beda ta kad esu siuo metu VPA, o pagal nauja tvarka gauciau tik uz viena vaika t.y 100 proc DU. Realiai prarandu 700lt per menesi.. Mano alga buvo 1100, dabar po sumazinimo gaunu 970, greit vaikui metukai dar pajamos sumazes, gausiu 75proc. o gimus antrui uz Vpa gausiu tik 1100lt.. kur pagal sena tvarka butu apie 1700-1800lt.. Va tau ir matematika..
Man juokas ima tokiu atveju is istatymu... tada as su savo seimyna galiu pretenduoti i socialine pasalpa, nes Mb nedirba ir registruotas darbo birzoj, ir kaip tik ismoka bedarbio bus pasibaigus. Dar galiu pretenduot i tuos 50lt uz vaika i menesi..
Tai kam mazint tas ismokas jei po to reik duot is kitur tam paciam zmogui... g.gif
Atsakyti