Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos, Vaiko priežiūros

QUOTE(redushka13 @ 2011 01 20, 17:08)
gal kauri žinote kaip yra su autoriniais atlyginimais?
Situacija tokia, kad gaunu fiksuota atlyginimą, bet dar priedo darau darbus už kuriuos jau surašo autorinę sutarty, tik apmokėjimai labai vėluoja, po puse metų ir daugiau.
Esmė tokia ar prisiskaičiuos tų sutarčių pinigai skaičiuojant dekretinių išmoką mėnesinę, jei tos sutartys dar neapmokėtos?


jei neapmoketos, tai nesiskaiciuos.
Atsakyti
norejau paklausti, esu vaiko prieziuros atostogose, laukiuosi antro vaikelio. Gimdyti gaunasi rugpjucio pradzioje. tai kaip man skaiciuos pirmais ir antrais vaiko auginimo metais pasalpa?
Atsakyti
QUOTE(Afroditttte @ 2011 01 20, 18:52)
norejau paklausti, esu vaiko prieziuros atostogose, laukiuosi antro vaikelio. Gimdyti gaunasi rugpjucio pradzioje. tai kaip man skaiciuos pirmais ir antrais vaiko auginimo metais pasalpa?

pagal nauja tvarka,arba 1 metus-100%,arba 2 metus(pirmi-70%,antri-40%)
Atsakyti
QUOTE(JOLANCIUK @ 2011 01 20, 18:54)
pagal nauja tvarka,arba 1 metus-100%,arba 2 metus(pirmi-70%,antri-40%)

bet ta prasme mokes tik uz viena vaika? pirmam vaikui motinystes atostogos baigsis tik sausio menesi
Atsakyti
QUOTE(Afroditttte @ 2011 01 20, 18:55)
bet ta prasme mokes tik uz viena vaika? pirmam vaikui motinystes atostogos baigsis tik sausio menesi

Mokes ir uz antra tik ligtais ismoka per 2 vaikus negales virsyti 100 %.
Atsakyti
QUOTE(tytte... @ 2011 01 20, 16:02)
aciu uz paaiskinima,jau ir pati supratau del tu 24 men,na bet siaubia man aiskiai isaiskino vakar sodroi mergaite,kad taip bus,jog 24 men gali tekt isdirbt doh.gif na turbut pati gerai tu reikalu neismano,jaunute dar pasitaisys:)))Kaip supratau,jai dirbu iki galo,neimu dekretiniu ir tik vaiko prieziuros imu(ar tikrai gaima neimt ir tu56?)tada galiu iskart po gimdimo,terminas birzelio 1,tai nuo 1d.imti vaiko auginimo atostogas,tai dalinsis pasalpele 12/12 Taip?
Papildyta:
ir dar ,jai tevelis neisdirbo metu?ar jis gali pasiimti ta 40proc pasalpa ir ir toliau dirbti?nes pati dirbu tik 0.4 etato,gal apsimoketu labiau teveliui...?

Nuo kada darbovietej pateiksit prasyma del VPA, nuo tada ir prasides, manau. Bet teks su darbdaviu sutart kazka, nes tuoj po gimdymo tikrai nenuleksit prasymo rasyt - gal vyras pagelbes, ar pats darbdavys prasyme data tik irasys, ar dar kaip... Jei birzeli gimdymas, tai pasalpa skaiciuos is 12 men., pradedant balandziu - skaiciuoti atgal. Tik issiaiskinkit dar, ar tikrai su tuo 0,4 etato viskas tvarkoj, ar nera ten kokio didesnio atlyginimo per men. reikalavimo - negaliu nieko pasakyt. Buvau isitikinus ir dar kazkas rase, kad reikia butinai, kad minimumu 12 butu... bet kad paskaicius Sodros psl. sita sakini tik prie dirbanciu pagal visokias autorines sut. ir pan. teradau g.gif .
O apie ta 40proc. cia antrais vaiko augin. metais klausiat? (cia jei nespesit iki liepos 1d., tai taip bus antrus metus). O jei tetis netures 12 men darbo stazo, tai jis nieko ir negaus (kaip ir jums tas pats galioja). O del darbo galimybiu gaunant ta 40proc. raso, kad nebus varzoma si galimybe, bet galima dar sulaukt ir kokiu apribojimu - dar niekas nezinos, kol negavo nurodymu, kad isigaliojo sis istatymas).
Atsakyti
QUOTE(Natele @ 2011 01 20, 20:14)
Nuo kada darbovietej pateiksit prasyma del VPA, nuo tada ir prasides, manau. Bet teks su darbdaviu sutart kazka, nes tuoj po gimdymo tikrai nenuleksit prasymo rasyt  - gal vyras pagelbes, ar pats darbdavys prasyme data tik irasys, ar dar kaip... Jei birzeli gimdymas, tai pasalpa skaiciuos is 12 men., pradedant balandziu - skaiciuoti atgal. Tik issiaiskinkit dar, ar tikrai su tuo 0,4 etato viskas tvarkoj, ar nera ten kokio didesnio atlyginimo per men. reikalavimo - negaliu nieko pasakyt. Buvau isitikinus ir dar kazkas rase, kad reikia butinai, kad minimumu 12 butu... bet kad paskaicius Sodros psl. sita sakini tik prie dirbanciu pagal visokias autorines sut. ir pan. teradau  g.gif .
O apie ta 40proc. cia antrais vaiko augin. metais klausiat? (cia jei nespesit iki liepos 1d., tai taip bus antrus metus). O jei tetis netures 12 men darbo stazo, tai jis nieko ir negaus (kaip ir jums tas pats galioja). O del darbo galimybiu gaunant ta 40proc. raso, kad nebus varzoma si galimybe, bet galima dar sulaukt ir kokiu apribojimu - dar niekas nezinos, kol negavo nurodymu, kad isigaliojo sis istatymas).

aciu truputuka aiskiau 4u.gif O kodel skaiciuos nuo balandzio?
blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(tytte... @ 2011 01 20, 19:29)
aciu truputuka aiskiau 4u.gif O kodel skaiciuos nuo balandzio?
blush2.gif

viena men praleidzia .
Atsakyti
Sveikos,
norejau paklausti, jei po liepos 1 d. iseisiu VPA 2 metams ar antrais metais galesiu dirbti ir gauti ta 40%. Anksciau girdejau, kad ruosesi svarstyti, o kaip baigesi nezinau. Gal jau apie tai kalbejot, bet permeciau - kaip ir neuzkiuvau ax.gif Gal kas esate k1 gideje? g.gif
Atsakyti
Sveiki,

Mano situacija tokia:siuo metu esu vaiko prieziuros atostogose iki vaikui sukaks 3 metai, vaikui tuoj bus 2 metukai, laukiuosi antro vaikelio, pries tai dirbau 2 imonese, kai viena is ju bankrutavo dar nebuvau pastojusi, bet neseniai suzinojau. kad bankrutavo ir antra imone, laukiuosi jau 4 men. Kaip man skaiciuos uz antra vaika, ar tik is vienos imones ar skaiciuos is tu paciu menesiu kaip ir pirmam vaikui?
Atsakyti
labutis

norėjau paklaust, ar man apsimoka prieš dekreta eiti atostogų?
esu pedagogė, bet dirbu ja nuo rugsėjo 1d..atostogos vaikučiams vasarą, bet pagal DK galiu pasirinkti atostogas ir dabar.
dekretas vasario 25d.... galvoju ar apsimoka man eiti dbr atostogų tarkim visą vasario mėnesį?? tada irgi gautųsi nevisos kaip pedagogo atostogos....
nesinori kad nukentėtų pinigėliai unsure.gif .. gal čia rasiu draugišką atsakymą 4u.gif


Atsakyti
Labukas,

gal uzduosiu kvaila klausima,bet ax.gif ... ar galima imti NGA tik 70 dienu, t.y. iki gimdymo,nes gimdymas planuojamas 05.31 (greiciausiai planinis CP),tai VPA iseiciau apie 08 men. ir patekciau i nauja tvarka. po gimdymo eiciau is karto VPA.
Atsakyti