Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos, Vaiko priežiūros

Laba noriu paklausti, ar kai iseini i dekreta sodra paskaiciuoja tik dekreto pinigelius ar ir jau kokia bus ismoka ir isejus vaiko prieziuros atostogu? nes kaip suprantu ismoka sodra perskaiciuoja du kartus.
Atsakyti
QUOTE(dovar @ 2011 01 20, 11:35)
Laba noriu paklausti, ar kai iseini i dekreta sodra paskaiciuoja tik dekreto pinigelius ar ir jau kokia bus ismoka ir isejus vaiko prieziuros atostogu? nes kaip suprantu ismoka sodra perskaiciuoja du kartus.

Kokių atostogų išeinama, tokią išmoką atitinkamai ir paskaičiuoja.
Atsakyti
man pasake, kad svaiciuoja viena karta ir daugiau neperskaiciuoja.

QUOTE(Enita @ 2011 01 20, 13:36)
Kokių atostogų išeinama, tokią išmoką atitinkamai ir paskaičiuoja.

Atsakyti
Sveiki, sodroj issiaiskinau, kad galima neimti nga ir po gimdymo is kart eiti i vpa, tik nepaklausiau, kada jos skaitosi prasides, kada nueisiu i darboviete uzpildyti prasyma i vpa ir nunesiu i sodra ar ne ? Ar nuo gimdymo datos reikia ta prasyma pildyti ? Dabar esu vpa.
Atsakyti
QUOTE(Milda_Milda @ 2011 01 20, 11:43)
Sveiki, sodroj issiaiskinau, kad galima neimti nga ir po gimdymo is kart eiti i vpa, tik nepaklausiau, kada jos skaitosi prasides, kada nueisiu i darboviete uzpildyti prasyma i vpa ir nunesiu i sodra ar ne ? Ar nuo gimdymo datos reikia ta prasyma pildyti ? Dabar esu vpa.

Kaip nurodysite prašyme darbovietėj, taip jus ir išleis į VPA.
Atsakyti
QUOTE(Enita @ 2011 01 20, 13:52)
Kaip nurodysite prašyme darbovietėj, taip jus ir išleis į VPA.


Aciu, dabar esu vpa iki birzelio 22 d., o gimdyti geguzes pab., tai iseina, kuo anksciau po gimdymo nueisiu i darboviete ir sodra, tuo daugiau pinigeliu priskaiciuos uz antraji geguzes -birzelio menesiais ?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Milda_Milda: 20 sausio 2011 - 12:11
QUOTE(kersiene @ 2011 01 20, 13:35)
laba diena,

gal ir ziopla nerandu,bet jei kam nesunku,gal parasytumet,kur galeciau pasiziureti ar jau sordra paskaiciavusi dekreta  ax.gif 
Sirdingai dekoju 4u.gif

EGAS
Papildyta:
QUOTE(DomingoFaustas @ 2011 01 20, 14:21)
Sveikos  4u.gif
Kokia dabar yra maksimali pasalpa "i rankas" per menesi uz vaiko prieziuros atostogas?

http://www.sodra.lt/lt/pasalpos
"už pirmus vaiko auginimo metus yra 4212 Lt (t. y. 90 proc. nuo 4 draudžiamų pajamų). Antraisiais metais maksimali išmoka dabar yra 3510 Lt (t. y. 75 proc. nuo 4 draudžiamųjų pajamų)."
Atsakyti
po 2010 liepos 1d istatymo ismokas perskaiciavo visiems kas gauna is naujo? ar tik tiems, kuriu lubos buvo virsijamos?
Atsakyti
QUOTE(Natele @ 2011 01 20, 10:41)
Jokiu pakeitimu , jau kelis kartus sioj temoj atsakyta buvo... paskaitykit kelis psl. atgal arba Sodros psl. paieskokit...
Papildyta:

Apie 24 men. darbo staza niekur net rasyta nebuvo  blink.gif , nepainiokit su pasalpos skaiciavimu, kuri zadejo padaryt is 24men. Tad nesikecia 12men. darbo stazo reikalavimas per 24men. ir paliekamas bus 12men. laikotarpis (nepatvirtino 24), is kurio pasalpa skaiciuos. Tad gausit ir dekreto ir vaiko augin. pinigelius, tik dydis priklausys nuo to, kada tas nedarbo tarpas buvo - paklius i pasalp. skaiciav. ar ne.
Jei i dekreta eisit nuo 30 savaites, tai VPA prasides po 126d..Jei dirbsit iki gimdymo, tai po gimdymo galit pasiimt priklausancias 56 dekreto dienas. Ir vienu ir kt atveju pakliunat i nauja tvarka, nes VPA prasideda jau liepos men.
Nebent jokiu dekret. neimsit ir is karto po gimdymo eisit i VPA. tada dar senoji tvarka galiotu.

aciu uz paaiskinima,jau ir pati supratau del tu 24 men,na bet siaubia man aiskiai isaiskino vakar sodroi mergaite,kad taip bus,jog 24 men gali tekt isdirbt doh.gif na turbut pati gerai tu reikalu neismano,jaunute dar pasitaisys:)))Kaip supratau,jai dirbu iki galo,neimu dekretiniu ir tik vaiko prieziuros imu(ar tikrai gaima neimt ir tu56?)tada galiu iskart po gimdimo,terminas birzelio 1,tai nuo 1d.imti vaiko auginimo atostogas,tai dalinsis pasalpele 12/12 Taip?
Papildyta:
ir dar ,jai tevelis neisdirbo metu?ar jis gali pasiimti ta 40proc pasalpa ir ir toliau dirbti?nes pati dirbu tik 0.4 etato,gal apsimoketu labiau teveliui...?
Atsakyti
QUOTE(JOLANCIUK @ 2011 01 20, 15:04)
EGAS
Papildyta:

http://www.sodra.lt/lt/pasalpos
"už pirmus vaiko auginimo metus yra 4212 Lt (t. y. 90 proc. nuo 4 draudžiamų pajamų). Antraisiais metais maksimali išmoka dabar yra 3510 Lt (t. y. 75 proc. nuo 4 draudžiamųjų pajamų)."




QUOTE(Enita @ 2011 01 20, 15:25)
Bet čia "ant popieriaus", o klausimas buvo apie "į rankas".



Merginos, ar gerai supratau g.gif

jeigu mano alga ant popieriaus yra pvz. 6000ltl - tai skaitosi virsytos lubos. Ir man pasalpa skaiciuos vis tiek tik nuo 4680 ltl? (t.y. i rankas 3693 ltl) unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(maj4onok @ 2011 01 20, 15:05)
Merginos, ar gerai supratau  g.gif

jeigu mano alga ant popieriaus yra pvz. 6000ltl - tai skaitosi virsytos lubos. Ir man pasalpa skaiciuos vis tiek tik nuo 4680 ltl? (t.y. i rankas 3693 ltl)  unsure.gif

Taip.
Atsakyti
gal kauri žinote kaip yra su autoriniais atlyginimais?
Situacija tokia, kad gaunu fiksuota atlyginimą, bet dar priedo darau darbus už kuriuos jau surašo autorinę sutarty, tik apmokėjimai labai vėluoja, po puse metų ir daugiau.
Esmė tokia ar prisiskaičiuos tų sutarčių pinigai skaičiuojant dekretinių išmoką mėnesinę, jei tos sutartys dar neapmokėtos?
Atsakyti