Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos, Vaiko priežiūros

Labas vakaras, merginos protinguolės turiu klausimą
Rugpjūčio 2d. bus lygiai metai kaip esu įdarbinta, jei daba pastočiau į dekretą galėčiau išeiti rugpjūtį.Ar gaučiau kokias išmokas?Ar reikia du metus būti pradirbus?Pasimečiau jau
Ačiū už atsakymą 4u.gif
Atsakyti
As turbut neuzmiksiu,galva sukasi,nieko nesuprantu...dar klausymeli turiu..
Jai vaiko auginimo atostogos pradedamos skaiciuoti po56 dienu...?tai tas 56 dienas,beveik du men stazas eina?Prisiskaiciuoja veliau,kai apskaiciuojamas vaiko auginimo stazas ir pasalpele po tu 56 dieneliu?
Atsakyti
Sveikos 4u.gif

Antrus metus esu vaiko prieziuros atostogose (daar mano dukrytei metukai ir 2 menesiai). Visalaik gaudavau vienodo dydzio motinystes pasalpa, o si menesi gavau 56 litais maziau doh.gif kazkokie pakeitimai buvo padaryti? ar kodel taip yra? doh.gif
Atsakyti
sveikos mamytes turiu jums klausimeli ax.gif
taigi,kai mazajai buvo 1m.8men.isejau is darbo savo noru,ir nebegaunu motinystes pasalpos, isvaziavom i UK ,dirbau,dabar gryzom i LT isiregistravau darbo birzoje,tai klausimelis butu toks ,jei as pastociau dabar,tai pagimdzius nieko negauciau?
Atsakyti
QUOTE(Sonie @ 2011 01 19, 23:11)
Sveikos  4u.gif

Antrus metus esu vaiko prieziuros atostogose (daar mano dukrytei metukai ir 2 menesiai). Visalaik gaudavau vienodo dydzio motinystes pasalpa, o si menesi gavau 56 litais maziau  doh.gif kazkokie pakeitimai buvo padaryti? ar kodel taip yra?  doh.gif

Jokiu pakeitimu , jau kelis kartus sioj temoj atsakyta buvo... paskaitykit kelis psl. atgal arba Sodros psl. paieskokit...
Papildyta:
QUOTE(tytte... @ 2011 01 19, 21:18)
Sweikos mamytes gudragalves,sen buvau sodroi ir visvien galvoje tuscia turiu klausymu ir buciau nuosirdziai dekinga,jai kuri mamyte pasistenktu man paaiskinti 4u.gif dabar yra 16 men stazo,bet i dekreta man tik po dvieju,viskas ok ir gaunasi,kad pakanka,bet per tuos du metus didele pertrauka kai nedirbau(berots 8 men) ir jau kai leliukas gims jai iseis tas kvailas istatymas 24 men is 24 men pasislinkus menesiukams(nuo dekreto pradziosiki leliuko gimimo)atrodo stazo nebepakanka,ar gali mane valstybe isleisti i dekretines sumoketi ir veliau del pritrukusio stazo,nebemoketi uz vaiko auginimo atostogas? blush2.gif
Papildyta:

O jai man gimdyti birzelio 1 d.kaip ten,kad skaiciuojas tik nuo Liepos?
Papildyta:

O netas pats,eiti i dekretines?Dekretiniu laikas skaiciuojasi i staza/ 4u.gif

Apie 24 men. darbo staza niekur net rasyta nebuvo blink.gif , nepainiokit su pasalpos skaiciavimu, kuri zadejo padaryt is 24men. Tad nesikecia 12men. darbo stazo reikalavimas per 24men. ir paliekamas bus 12men. laikotarpis (nepatvirtino 24), is kurio pasalpa skaiciuos. Tad gausit ir dekreto ir vaiko augin. pinigelius, tik dydis priklausys nuo to, kada tas nedarbo tarpas buvo - paklius i pasalp. skaiciav. ar ne.
Jei i dekreta eisit nuo 30 savaites, tai VPA prasides po 126d..Jei dirbsit iki gimdymo, tai po gimdymo galit pasiimt priklausancias 56 dekreto dienas. Ir vienu ir kt atveju pakliunat i nauja tvarka, nes VPA prasideda jau liepos men.
Nebent jokiu dekret. neimsit ir is karto po gimdymo eisit i VPA. tada dar senoji tvarka galiotu.
Atsakyti
Sveiki ,

jeigu as pagimdziau spalio men.ir dekretas baigiasi spali , tai nuo kada man turetu pradet moket motinystes atostogu pasalpa ?
Atsakyti
QUOTE(egle2003 @ 2011 01 20, 11:47)
Sveiki ,

jeigu as pagimdziau spalio men.ir dekretas baigiasi spali , tai nuo kada man turetu pradet moket motinystes atostogu pasalpa ?

Jis spali niekaip baigtis negali jei tu buvai dekrete,nebent neemei isvis.Tai motinystes(tevystes) pasalpa prades moketi sekanti menesi.
Atsakyti
Motinystės (tėvystės) pašalpą pradės mokėti tada, kai bus sutvarkyti vaiko priežiūros atostogų dokumentai Sodroje. Jos juk nepradeda mokėt automatiškai savo nuožiūra.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Enita: 20 sausio 2011 - 11:07
Sveiki. Gal galit man atsakyti, kada galesiu išeiti i NGA: man 30 savaičiu sueina gegužės 22 d., bet gine gimdymo datą nustatė rugpjūčio 3 d., tai 70 dienų iki gimdymo yra gegužės 26 d. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(saulute85 @ 2011 01 20, 11:08)
Sveiki. Gal galit man atsakyti, kada galesiu išeiti i NGA: man 30 savaičiu sueina gegužės 22 d., bet gine gimdymo datą nustatė rugpjūčio 3 d., tai 70 dienų iki gimdymo yra gegužės 26 d.  4u.gif

Paklauskit gydytojos kada jus išleis. Įdomu pagal ką jūs skaičiavot 30 savaičių ir kuo remiantis jūsų gydytoja nustatė gimdymo datą, kad gavosi skirtumas.
Atsakyti
QUOTE(Enita @ 2011 01 20, 11:11)
Paklauskit gydytojos kada jus išleis. Įdomu pagal ką jūs skaičiavot 30 savaičių ir kuo remiantis jūsų gydytoja nustatė gimdymo datą, kad gavosi skirtumas.

30 savaiciu pagal menesines, o gimdymo data 3 dienom veliau, nes mano ciklas ne 28, o 30 dienu, del to gimdymo datos apskaiciavimo formule yra paskutines MM minus 3 men plius 10 dienų
Atsakyti
QUOTE(saulute85 @ 2011 01 20, 11:22)
30 savaiciu pagal menesines, o gimdymo data 3 dienom veliau, nes mano ciklas ne 28, o 30 dienu, del to gimdymo datos apskaiciavimo formule yra paskutines MM minus 3 men plius 10 dienų

Tai gal jūsų gydytoja dar ne sykį koreguos gimdymo datą, pvz. pagal echoskopijų duomenis. Taigi su ja ir aptarkit šitą klausimą.
Atsakyti