Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos, Vaiko priežiūros

Supratau. Ačiū.

Taip pat skaičiau ankstesnėse žinutėse, kad moterys turi klausimų dėl nėštum.gimd.atost. ir vaik.priež.atost., kai darbo sutartis terminuota, tai permetu jums info:

"Darbdavys negali atsisakyti jums suteikti atostogų vaikų prižiūrėti, kadangi teisę pasinaudoti tokiomis atostogomis jums nustato įstatymas. DK 180 str. 3 dalis numato, kad per šį atostogų laikotarpį paliekama darbo vieta (pareigos), išskyrus atvejus, kai įmonė visiškai likviduojama.
Be to, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas savo praktikoje yra pasisakęs, jog „DK 180 straipsnis nesuteikia teisės darbdaviui revizuoti darbuotojo prašomų suteikti atostogų vaikui prižiūrėti trukmės. DK 180 straipsnio 1 dalies nuostata, jog atostogas galima imti visas iš karto arba dalimis, reiškia, kad darbuotojui suteikta teisė pasirinkti, kaip jis naudosis tikslinėmis atostogomis, ir nevertintina kaip suteikianti darbdaviui teisę ignoruoti bei revizuoti darbuotojo, turinčio teisę į atostogas vaikui prižiūrėti, pasirinkimą.
Pažymėtina, kad atostogos vaikui prižiūrėti iki jam sueis treji metai apmokamos ne iš darbdavio, bet iš socialinio draudimo fondo lėšų, tokiu būdu įgyvendinant Lietuvos Respublikos Konstitucijos 38 straipsnyje įtvirtintą visokeriopos paramos šeimai principą (Lietuvos Aukščiausiojo Teismo 2005 m. rugsėjo 26 dienos nutartis civilinėje byloje Nr. 3K-3-423/2005).
Vadovaujantis šia pozicija, jei darbdavys jums suteikia vaiko priežiūros atostogas (o atsisakyti to daryti jis negali), jis neturi teisės įtakoti pasirinktos jūsų atostogų trukmės. Tokiu atveju darbo sutartis turėtų būti nutraukta pasibaigus vaiko priežiūros atostogoms pagal DK 126 str. 1 dalį."

Trumpai tariant darbdavys negali jūsų atleisti nuo pažymos apie nėštumą pateikimo datos iki vaiko auginimo atostogų paskutinės dienos, t.y. jūsų darbo sutartis baigiasi kartu su vaiko auginimo atostogų paskutine diena. Jei kažkam bando įrodyti kitaip, kreipkitės į darbo inspekciją.
Atsakyti
QUOTE(Milda_Milda @ 2011 01 19, 14:48)
Tiesa, jei neklystu nuo 2010 liepos 1 d. buvo visoms perskaiciuota. O gal ir klystu, bet lyg tais girdejau toki istatymo pakeitima. Tai gal ir dabar sugalvos.

tuo metu buvo priimtas laikinasis su galiojimu, mažinti krizės metu 10% bet ne tik motinystes pašalpas ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo angeloangel: 19 sausio 2011 - 15:01
QUOTE(Enita @ 2011 01 19, 15:48)
1) Sodros "net viršininkai" nėra viršesni už juodu ant balto parašytą įstatymą. Nebent seimas jį dar kartą pakeistų.
2) Elektroniniu būdu prašymą užpildyti gali tik tie, kad turi elektroninį parašą. Bet kiek teko girdėt, kad šita sistema dar pilnai neveikia, todėl vis tiek tenka eiti į skyrių.


...
Prašymą pašalpai skirti asmuo gali atsiųsti paštu, pateikti atvykęs į „Sodros“ teritorinį skyrių arba internetu per Elektroninę gyventojų aptarnavimo sistemą (EGAS) <http://gyventojai.sodra.lt>.

Teikiant prašymą internetu pašalpa paskiriama greičiau ir patogiau nei vykstant į „Sodros“ teritorinį skyrių ar siunčiant paštu. Per EGAS teikiant prašymą ligos pašalpai skirti elektroninis parašas nebūtinas, pakanka asmens registracijos (identifikavimo) elektroninės bankininkystės priemonėmis
....
http://www.vtv.lt/na...rta-grei-5.html


as sirgau, viska susitvarkiau prie kompo be el.paraso. ir jau turiu pervestus pinigus uz nedarbinguma.
viskas ten veikia puikiausiai, ir daug daugiau paslaugu gali uzsisakyti per ten nemokamai: tarkim iskart gauti koks draudimo stazas yra, kiek pajamu gauta per draudimini laikotarpi ir t.t.
Atsakyti
QUOTE(Enita @ 2011 01 19, 13:35)
Biuleteniia šiais laikais elektroniniai, nešt jų niekur nereikia, nes fiziškai jo negausit. Užtenka paskambint į darbovietę, kad jį užpildytų sistemoje, o į Sodra reikia nueit užpildyt prašymo skirt pašalpą.


tai norit pasakyti, kad poliklinikoje man fiziskai neduos biliotenio...atsius kazkaip..?
nu nesitiki...nepanasu..nznz g.gif
Atsakyti
QUOTE(iele @ 2011 01 19, 15:03)
...
Prašymą pašalpai skirti asmuo gali atsiųsti paštu, pateikti atvykęs į „Sodros“ teritorinį skyrių arba internetu per Elektroninę gyventojų aptarnavimo sistemą (EGAS) <http://gyventojai.sodra.lt>.

Teikiant prašymą internetu pašalpa paskiriama greičiau ir patogiau nei vykstant į „Sodros“ teritorinį skyrių ar siunčiant paštu. Per EGAS teikiant prašymą ligos pašalpai skirti elektroninis parašas nebūtinas, pakanka asmens registracijos (identifikavimo) elektroninės bankininkystės priemonėmis
....
http://www.vtv.lt/na...rta-grei-5.html
as sirgau, viska susitvarkiau prie kompo be el.paraso. ir jau turiu pervestus pinigus uz nedarbinguma.
viskas ten veikia puikiausiai, ir daug daugiau paslaugu gali uzsisakyti per ten nemokamai: tarkim iskart gauti koks draudimo stazas yra, kiek pajamu gauta per draudimini laikotarpi ir t.t.

Pati įsiskaitykit kas parašyta - LIGOS PAŠALPAI. Motinystės pašalpai elektroninis parašas būtinas, be jo prašymo elektroniniu būdu neužpildysit. Aš apie ratus, jūs apie batus.
Papildyta:
QUOTE(Zivile0515 @ 2011 01 19, 15:04)
tai norit pasakyti, kad poliklinikoje man fiziskai neduos biliotenio...atsius kazkaip..?
nu nesitiki...nepanasu..nznz g.gif

Niekas jums nieko nesiųs. Pasakys tik biuletenio numerį (arba jei nepagailės popieriaus ir printerio dažų, geriausiu atveju atspausdins jo kopiją).
Atsakyti
[quote=Enita,2011 01 19, 16:09]
Pati įsiskaitykit kas parašyta - LIGOS PAŠALPAI. Motinystės pašalpai elektroninis parašas būtinas, be jo prašymo elektroniniu būdu neužpildysit. Aš apie ratus, jūs apie batus.
Papildyta:

teisingai, pati paziurejau, cia tik nedarbinguma del ligos galima taip susitvarkyt.

kadangi kalba buvo apie biuletenius... o as biuleteni suprantu kaip nedarbingumo pazymejima del ligos, o ne kaip motinystes atostogu ta vadinama dokumenta..

nu nesvarbu, sorry
Atsakyti
QUOTE(Enita @ 2011 01 19, 14:09)
Pati įsiskaitykit kas parašyta - LIGOS PAŠALPAI. Motinystės pašalpai elektroninis parašas būtinas, be jo prašymo elektroniniu būdu neužpildysit. Aš apie ratus, jūs apie batus.
Papildyta:

Niekas jums nieko nesiųs. Pasakys tik biuletenio numerį (arba jei nepagailės popieriaus ir printerio dažų, geriausiu atveju atspausdins jo kopiją).


aaa..vat kaip.
aiskiau jau darosi...
tada su tuo numeriu...na darbe ji pasakius susitvarkysiu...ir sodroje..? plius sodroje dar uzpildyti reikes prasyma...?
Atsakyti
QUOTE(angeloangel @ 2011 01 18, 18:43)
jei gimsta antras pagal seną įstatymą moka už abu vaikus jei priklauso, pagal naują įstatymą, moka ne daugiau kaip 100% DU už abu 4u.gif
jei ji stovi DB ji gali išeiti į NGA tik kad pašalpa bus nulinė 4u.gif



O tas 100 % nuo sausio? Kažkokią mistišką sumą man Sodra pervedė, kuri tikrai neprimena 100 % mano DU, bet į man palankią pusę, tai nesipiktinu. blush2.gif Tik smalsu... Gal vis tik neatvirtino to 100 % ir kažkaip kitaip moka? Paskutinį kartą kai domėjaus tais mokėjimais, tai žadėjo nuo š.m. apskritai tik už vieną vaiką mokėt, bet tai čia dar vasarą buvo, o dabar kažkaip neaptinku tos mokėjimo tvarkos niekur, net pačiam sodros tinklapy. Gal tiesiog atidžiau paieškot patingiu. blush2.gif
Papildyta:
Na jau radau ir aš pati apie tą DU sodros tinklapy, bet ten rašo, kad nuo 2011 liepos taip bus. O kiek pinigėlių dabar pametinukų ir dvynukų mamytės gavote? Taip kaip visada? Jei dar netaikomas tas 100 % DU, tai tuomet aš lyg ir mažokai gavau (visu tūkstantuku), o gal Sodra po Naujų Metų pinigų neturi ir vėliau damokės?
Atsakyti
QUOTE(Vilma-Ieva @ 2011 01 19, 17:58)
O tas 100 % nuo sausio? Kažkokią mistišką sumą man Sodra pervedė, kuri tikrai neprimena 100 % mano DU, bet į man palankią pusę, tai nesipiktinu.  blush2.gif  Tik smalsu... Gal vis tik neatvirtino to 100 % ir kažkaip kitaip moka? Paskutinį kartą kai domėjaus tais mokėjimais, tai žadėjo nuo š.m. apskritai tik už vieną vaiką mokėt, bet tai čia dar vasarą buvo, o dabar kažkaip neaptinku tos mokėjimo tvarkos niekur, net pačiam sodros tinklapy. Gal tiesiog atidžiau paieškot patingiu.  blush2.gif
Papildyta:
Na jau radau ir aš pati apie tą DU sodros tinklapy, bet ten rašo, kad nuo 2011 liepos taip bus. O kiek pinigėlių dabar pametinukų ir dvynukų mamytės gavote? Taip kaip visada? Jei dar netaikomas tas 100 % DU, tai tuomet aš lyg ir mažokai gavau (visu tūkstantuku), o gal Sodra po Naujų Metų pinigų neturi ir vėliau damokės?

tik nuo liepos pirmos išėjusioms taikomas tas 100%
dabar už du moka normaliai, kaip ir ankščiau ax.gif
mažiau šį mėnesį visos gavom dėl NPD, bet nemanau, kad 1000 ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Enita @ 2011 01 19, 15:35)
Biuleteniia šiais laikais elektroniniai, nešt jų niekur nereikia, nes fiziškai jo negausit. Užtenka paskambint į darbovietę, kad jį užpildytų sistemoje, o į Sodra reikia nueit užpildyt prašymo skirt pašalpą.

Nebutinai g.gif . Jei imone turi iki 10, rodos, darbuotoju, ji gali nesinaudoti elektronine sistema !!!!. Mano visos imoneles tokios. Net ir pagrindine, pasirodo, sia sistema nesinaudoja... tad teko kopijuot biuleteni ir nesti visoms, o paskui dar prie to pacio ir popierines uzpildytas darbovieciu pazymas i Sodra nunesiau, kai ejau prasymo pildyt mirksiukas.gif .
O Sodra tai taip, ji gauna is karto el. biuleteni, kai tik gydyt. uzpildo.
Papildyta:
QUOTE(Zivile0515 @ 2011 01 19, 16:04)
tai norit pasakyti, kad poliklinikoje man fiziskai neduos biliotenio...atsius kazkaip..?
nu nesitiki...nepanasu..nznz g.gif

Na tikro biuletenio neduoda, bet duoda pazyma, kad jus ji gavote. Darbovietems, jei nesinaudoja el. sistema, tai tokios ir uztenka. Gydyt, is karto biuleteni pildo tam tikroj duomenu sistemoj komp., kuris is karto el. budu nukeliauja i Sodra ir darbdaviui (o gal Sodra darbdaviui persiuncia - nezinau...). Bet, kaip minejau, ne visi darbdaviai turi priejima prie to.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Natele: 19 sausio 2011 - 19:13
Sweikos mamytes gudragalves,sen buvau sodroi ir visvien galvoje tuscia turiu klausymu ir buciau nuosirdziai dekinga,jai kuri mamyte pasistenktu man paaiskinti 4u.gif dabar yra 16 men stazo,bet i dekreta man tik po dvieju,viskas ok ir gaunasi,kad pakanka,bet per tuos du metus didele pertrauka kai nedirbau(berots 8 men) ir jau kai leliukas gims jai iseis tas kvailas istatymas 24 men is 24 men pasislinkus menesiukams(nuo dekreto pradziosiki leliuko gimimo)atrodo stazo nebepakanka,ar gali mane valstybe isleisti i dekretines sumoketi ir veliau del pritrukusio stazo,nebemoketi uz vaiko auginimo atostogas? blush2.gif
Papildyta:
QUOTE(angeloangel @ 2011 01 05, 14:16)
jei spėjat į VPA išeiti iki šių metų liepos pirmos gausite pagal dabartinę tvarką 4u.gif
pirmus 90%, antrus 75%... be to jei neklystu šių metų gale baigias laikinasis įstatymas mažinantis 10% pašalpėles ax.gif

O jai man gimdyti birzelio 1 d.kaip ten,kad skaiciuojas tik nuo Liepos?
Papildyta:
QUOTE(JOLANCIUK @ 2011 01 05, 20:29)
Jei jinai gerai jauciasi ir nestumas nekomplokuotas ji gali neimti dekretiniu atostogu ir toliau dirbti iki gimdimo,cia jos pasirinkimas.O kad sodroj taip sako,tai as nesistebiu,nes daug dabar taip daro,kad patekti i sena tvarka.

O netas pats,eiti i dekretines?Dekretiniu laikas skaiciuojasi i staza/ 4u.gif
Atsakyti
Klausimelis:
Ar esant vaiko auginimo atostogose iki 3 m. ir pries pat vaiko 3-ia gimtadieni isejus nestumo ir gimdymo atostogu (NGA) reiskia, kad ir vaiko prieziuros atostogu (VPA) pasalpa bus skaiciuojama pagal 1-ojo vaiko pasalpa.
VPA prasides jau po 3-iojo pirmo vaiko gimtadienio. Tai kaip cia gaunasi? unsure.gif

Atsakyti