Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos, Vaiko priežiūros

QUOTE(sigina @ 2011 01 18, 12:30)
Jis turi tik 10men.darbo staza per 24men.Tai visiskai nieko negautu,jokios pasalpos?

Tai tegul padirba porą mėnesių ilgiau ir tuomet eina augint vaiko.
Atsakyti
sveikos, norėčiau pasitikslinti tik.
esu su pirmu vaikučiu vaiko auginimo atostogose, jam jau 2 metai ir 3 men, į darba negrizau. laukiuosi 2 leliuko kuris turetu ateiti rugsejo 20d. su pirmu leliuku auginimo atostogos baigiasi spalio 13d. norėjau pasiteirauti ar man priklausys gimdymo atostogos nuo 30nestumo savaites? ar as jas gausiu kaip ir su pirmu vaikeliu. ir ar mokes man vaiko auginimo pinigelius vel kaip mokejo su pirmu.
na tikiuosi viska aiskiai parasiau. gal kam tokia situacija yra buvusi?
Atsakyti
QUOTE(giedrytele1 @ 2011 01 18, 12:47)
sveikos, norėčiau pasitikslinti tik.
esu su pirmu vaikučiu vaiko auginimo atostogose, jam jau 2 metai ir 3 men, į darba negrizau. laukiuosi 2 leliuko kuris turetu ateiti rugsejo 20d. su pirmu leliuku auginimo atostogos baigiasi spalio 13d. norėjau pasiteirauti ar man priklausys gimdymo atostogos nuo 30nestumo savaites? ar as jas gausiu kaip ir su pirmu vaikeliu. ir ar mokes man vaiko auginimo pinigelius vel kaip mokejo su pirmu.
na tikiuosi viska aiskiai parasiau. gal kam tokia situacija yra buvusi?

Priklausys ir mokės, jei jūsų darbovietė nėra bankrutavusi ir nesate atleista iš darbo.
Atsakyti
Cia viska paaiskinta kodel mamytes gavo mazesnes ismokas uz gruodi,kad po 10 kartu nesikartotu klausimas
http://www.sodra.lt/lt/pasalpos
mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo JOLANCIUK: 18 sausio 2011 - 12:59
QUOTE(sigina @ 2011 01 18, 13:30)
Jis turi tik 10men.darbo staza per 24men.Tai visiskai nieko negautu,jokios pasalpos?

Jau atsake, kad gautu, jei padirbtu dar pora men. bet pasalpa butu mazesne, nei tu menesiu atlyginimo vidurkis (neziurint, kad ir taip 75proc. pagal sena), nes iseinant sakykim birzeli, pasalpa skaiciuotu is 12men. atgal, pradedant nuo balandzio. Kitas keblumas, ko gero birzelio jau neiskaitytu i sataza... (bet tiksliai nezinau) - tad ar bus tikrai 12 men. stazas? O jau liepa visai neapsimoka del naujos tvarkos... (manau, kad ja greiciausiai ir taikys, nes bus naujai pasalpa teciui skaiciuojama)
Atsakyti
QUOTE(Enita @ 2011 01 18, 12:36)
Tai tegul padirba porą mėnesių ilgiau ir tuomet eina augint vaiko.

Tai tada as galiu padirbti iki birzelio,o po to jis gales toliau auginti,kai vaikui bus 1metai ir 2menesiai.Ar man reikia iseiti i darba kai vaikui bus metukai?
Atsakyti
QUOTE(Puk @ 2011 01 17, 22:48)
O kaip toks variantas: pasirenku pašalpą gauti du metus, pirmais metais esu pati atostogose, o antrais metais eina vyras. Tai jis gali gauti ir pašalpą, ir grįžti atgal į darbą g.gif


man irgi tas aktualu

thumbup.gif iseina abu dirbti, arba tik vyras prie algos plius gauna 40 proc pasalpa (auklei sumoketi arba paciai toliau sedeti namie).

siandien skambinau i sodra kaip tik del tu 40 proc nuo liepos 1, tai man pasake, kad istatymas yra, o paaiskinimo jie patys dar neturi. Pasake taip, kad siuo metu mokamas skirtumas, t.y. tu gryzti i darba ir uzdirbi 600 litu, o tavo pasalpa 1000. Tai tau bus mokamas skirtumas 400 litu.

Taigi, kaip bus nuo liepos 1, kad galimybe dirbti ir gauti plius dar 40 proc pasalpa , neaiskus dar ir lieka.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo iele: 18 sausio 2011 - 14:01
QUOTE(sigina @ 2011 01 18, 13:30)
Tai tada as galiu padirbti iki birzelio,o po to jis gales toliau auginti,kai vaikui bus 1metai ir 2menesiai.Ar man reikia iseiti i darba kai vaikui bus metukai?

Tai žiūrint kaip esat parašius atostogų prašymą - ar iki vaikui sukaks metukai ar ilgiau. Bet net jei prašymas parašytas iki metukų, galit prasitęst atostogas iki kol galės išeit vyras.
Atsakyti
QUOTE(klakšt @ 2011 01 18, 11:19)
o kur cia labiau finansiskai apsimoka?  g.gif jei vyras bus VPA gaus pirmus metus 90% atlyginimo, antrus - 75 (jei pagal sena tvarka, pagal nauja dar maziau), o jei dirbtu tai gautu 100% atlyginimo.
ai, supratau 2 variantai kada apsimoka: arba tingi dirbt  biggrin.gif  arba atlyginimas sumazintas  g.gif  daugiau tai nematau, kad apsimoketu finansiskai abiem namie sedet kai mama neturi darbo  ax.gif

todėl, kad jei būtūmėt paskaičius klausimą nekiltų tokių klausimų, tėtis taip ar taip eis VPA, tai parašiau, kad geriau eiti nuo pirmos dienos nei po NGA mamos jei ji tokias gautų, už nuline pajamas 4u.gif
Atsakyti
Sveikos mamytes 4u.gif

Man iskilo labai nepatogi situacija... sausio 6d paraiau i darboviete prasyma, kad mane atleistu is darbo, nutraukiant motinystes atostogas. Vaikeliui suejo gruodzio 30d 2 metukai, iki gimdymo dirbau ir gyvenau vilniuje, po to persikeliau i panevezy ir pasibaigus pnigeliams, reikia ieskotis darbo. I vilniu nebegrisiu. Tad isejau ir sausio 10d isirasiau i darbo birza. Po keliu dienu suzonojau, kad laukiuosi. Pagal visus paskaiciavoimus nestumas nuo lapkricio 16d (paskutiniu menesiniu pirmoji diena), tai dar gaudavau uz pirma vaikeli.
Darbo stazas iki pirmo nestumo 18men ir 2 metai motinystes atostogu.
O kas toliau? As gausiu kiek pinigeliu? Ar man reikia darba dirbt iki dekretiniu?
Kaip viskas skaiciuosis?

Kai suzinojau, kad laukiuosi ir i darbo birza tik ka istojau, galvojau plaukus nusipesiu tikrai doh.gif verysad.gif nors buciau dar palaukus savaite, gauciau uz antra kiek uz pirma gaudavau... O dabar...... unsure.gif
Bet turbut taip lemta buvo nestuke.gif
Atsakyti
QUOTE(Orfeja @ 2011 01 18, 15:14)
Sveikos mamytes  4u.gif

Man iskilo labai nepatogi situacija... sausio 6d paraiau i darboviete prasyma, kad mane atleistu is darbo, nutraukiant motinystes atostogas. Vaikeliui suejo gruodzio 30d 2 metukai, iki gimdymo dirbau ir gyvenau vilniuje, po to persikeliau i panevezy ir pasibaigus pnigeliams, reikia ieskotis darbo. I vilniu nebegrisiu. Tad isejau ir sausio 10d isirasiau i darbo birza. Po keliu dienu suzonojau, kad laukiuosi. Pagal visus paskaiciavoimus nestumas nuo lapkricio 16d (paskutiniu menesiniu pirmoji diena), tai dar gaudavau uz pirma vaikeli.
Darbo stazas iki pirmo nestumo 18men ir 2 metai motinystes atostogu.
O kas toliau? As gausiu kiek pinigeliu? Ar man reikia darba dirbt iki dekretiniu?
Kaip viskas skaiciuosis?

Kai suzinojau, kad laukiuosi ir i darbo birza tik ka istojau, galvojau plaukus nusipesiu tikrai  doh.gif  verysad.gif  nors buciau dar palaukus savaite, gauciau uz antra kiek uz pirma gaudavau... O dabar......  unsure.gif
Bet turbut taip lemta buvo  nestuke.gif

Jus staza reikiama turit,bet jums vistiek reikes isidarbint,kad butu kam jus isleisti i NGA ir i VPA.
Atsakyti
QUOTE(Orfeja @ 2011 01 18, 15:40)
O kas yra NGA ir i VPA?  blush2.gif

NGA-nestumo ir gimdymo atostogos
VPA-vaiko prieziuros atostogos.
Atsakyti