Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos, Vaiko priežiūros

QUOTE(Rituxx @ 2011 01 05, 08:48)
dėkui dabar jau aiškiau,didžiausia dilema kai nežinai kiek norėsi būti su vaiku ar 1 metus ar 2,logiškai mąstant tai kur tu tą vaikutį  1 metukų padėsi bent iki 1,5 metų tikrai teks būti su juo.
O dekretinius apskaičiuoja atskaičius kažkokius mokesčius ar ne?Jei pvz aš ant popieriaus gaunu 1000lt. tai kokia suma susidarytų gaunant išmoką.

tiek kiek ir gaunat algos į rankas 4u.gif jei ji visada buvo vienoda ax.gif
Atsakyti
O jeigu pasirenki vienus metus 100 proc, o kitus 2m sedi namuose su vaiku, vyras gauna 1000lt i rankas 4 asm seima ar gali tada mamyte prasyti soc pasalpos ar jai reikia iseiti is darbo ir isirasyti i darbo birza g.gif
Atsakyti
QUOTE(blumchen @ 2011 01 05, 11:29)
O jeigu pasirenki vienus metus 100 proc, o kitus 2m sedi namuose su vaiku, vyras gauna 1000lt i rankas 4 asm seima ar gali tada mamyte prasyti soc pasalpos ar jai reikia iseiti is darbo ir isirasyti i darbo birza  g.gif

O kam iseidinet is darbo,sedit sau ramiai su vaiku namie ir gaunat soc.pasalpa 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(JOLANCIUK @ 2011 01 05, 12:45)
O kam iseidinet is darbo,sedit sau ramiai su vaiku namie ir gaunat soc.pasalpa  4u.gif

tai taip iseina, kad labiau apsimoka imti 100proc, o veliau soc pasalpa 4u.gif, nes antrus metus gaunant 40 proc kaip ir soc pasalpa nepriklauso, nes kiekvienam iseina po 360lt g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo blumchen: 05 sausio 2011 - 10:49
QUOTE(blumchen @ 2011 01 05, 11:47)
tai taip iseina, kad labiau apsimoka imti 100proc, o veliau soc pasalpa  4u.gif, nes antrus metus gaunant 40 proc kaip ir soc pasalpa nepriklauso, nes  kiekvienam iseina po 360lt  g.gif

Na ziurint kiek pas jus mot(tev) pasalpa,pas mane pvz tai ir soc.pasalpa priklausytu.O visu antra tai jus antrus metus galit ir dirbti ir gauti ismoka is sodros,taip kad cia kiekvieno reikalas,kiek but su vaiku.
Atsakyti
QUOTE(JOLANCIUK @ 2011 01 05, 13:05)
Na ziurint kiek pas jus mot(tev) pasalpa,pas mane pvz tai ir soc.pasalpa priklausytu.O visu antra tai jus antrus metus galit ir dirbti ir gauti ismoka is sodros,taip kad cia kiekvieno reikalas,kiek but su vaiku.

po metu tai abejoju kuri eis dirbti, nes i darzeli tokio amziaus vaiko tikrai nevesi schmoll.gif
Bet jeigu 4 asm seimai iseina 1400lt, kiekvienam po 360lt, tai iseina nepriklauso soc pasalpa. Isvada geriau pirmus metus imti 100 proc, o veliau soc pasalpa, nes 1000lt vyro alga 4 asm seimai, tai tik po 250lt iseina g.gif
Atsakyti
Gal dar galėtumėt paaiškint man tokį dalyką.
Aš dabar nuo sausio mėnesio būsiu vaiko auginimo atostogose iki 3 metų, esu vėl nėščia, į dekretą neisiu, gimdyti kažkur gegužės pb. - birželio pr. Ar man priklauso tie 97 Lt iki kol vėl išeisiu į kitas motinystės atostogas birželį.
Atsakyti
Ar išeitinė išmoka atleidžiant įsiskaičiuoja skaičiuojant pašalpas g.gif Pvz. mane sausį atleidžia su išeitine, ir jeigu tas mėnesis pakliūna į skaičiuojamą laikotarpį, tai visa suma ir įsiskaičiuoja. g.gif
Atsakyti
QUOTE(blumchen @ 2011 01 05, 12:11)
po metu tai abejoju kuri eis dirbti, nes i darzeli tokio amziaus vaiko tikrai nevesi  schmoll.gif
Bet jeigu 4 asm seimai iseina 1400lt, kiekvienam po 360lt, tai iseina nepriklauso soc pasalpa. Isvada geriau pirmus metus imti 100 proc, o veliau soc pasalpa, nes 1000lt vyro alga 4 asm seimai, tai tik po 250lt iseina  g.gif

Jus gal dar pabandykit i kokia temuke, kur diskutuoja apie soc. pasalpas, parasyt. ten gal geriau mamytes gaudysis tokiuose reikaluose g.gif . Nors tas 70 ir 40 istatymas isigalios tik nuo liepos 1... taip kad 100proc. but isitikinus, kad viskas bus pagal tai, kokio ats. temoje dabar del soc. pasalpos antrais VPA metais sulauksit, nesiulyciau - gali ir pasikeist kas, juolab, kad domina jus tai, kas bus ne anksciau kaip po pusantru metu doh.gif ...
Papildyta:
QUOTE(Rituxx @ 2011 01 05, 09:48)
dėkui dabar jau aiškiau,didžiausia dilema kai nežinai kiek norėsi būti su vaiku ar 1 metus ar 2,logiškai mąstant tai kur tu tą vaikutį  1 metukų padėsi bent iki 1,5 metų tikrai teks būti su juo.
O dekretinius apskaičiuoja atskaičius kažkokius mokesčius ar ne?Jei pvz aš ant popieriaus gaunu 1000lt. tai kokia suma susidarytų gaunant išmoką.

Labiau apsimoketu iki 2m. tada imt. O jei darba nuo pusantru sugalvosit, tai turetu ir ta pasalpa 40pr. iki 2m. vistiek moket. Nes bent jau kolkas, tai visur raso, kad zada leist dirbt mamoms antraisiais metais ir 40pr. pasalpa dar gaut nesumazinta - jei tik gerai isiskaiciau i ta nauja istat.
Papildyta:
QUOTE(Puk @ 2011 01 05, 12:22)
Ar išeitinė išmoka atleidžiant įsiskaičiuoja skaičiuojant pašalpas g.gif Pvz. mane sausį atleidžia su išeitine, ir jeigu tas mėnesis pakliūna į skaičiuojamą laikotarpį, tai  visa suma ir įsiskaičiuoja. g.gif

Manau, kad turetu. Nes Sodrai, manau, mokesciai sumokami nuo iseitines kaip ir nuo atlyginimo g.gif .
Atsakyti
QUOTE(Zvake @ 2011 01 05, 12:21)
Gal dar galėtumėt paaiškint man tokį dalyką.
Aš dabar nuo sausio mėnesio būsiu vaiko auginimo atostogose iki 3 metų, esu vėl nėščia, į dekretą neisiu, gimdyti kažkur gegužės pb. -  birželio pr. Ar man priklauso tie 97 Lt iki kol vėl išeisiu į kitas motinystės atostogas birželį.

Jums priklausis 97 lt iki vaikui sueis 2 metukai,jei jusu mot(tev) pasalpa nevirsyja 525 lt.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo JOLANCIUK: 05 sausio 2011 - 12:04
QUOTE(JOLANCIUK @ 2011 01 05, 12:03)
Jums priklausis 97 lt iki vaikui sueis 2 metukai,jei jusu mot(tev) pasalpa nevirsyja 525 lt.

Man rodos klausimas buvo apie tai, ar priklausys pirmam vaikui, kai jau virš dviejų metų ir Sodra nebemoka pašalpos trečius vaiko auginimo metus iki kol vėl išeis į dekretą.
Atsakyti
[quote=Natele,2011 01 05, 13:44]
Jus gal dar pabandykit i kokia temuke, kur diskutuoja apie soc. pasalpas, parasyt. ten gal geriau mamytes gaudysis tokiuose reikaluose g.gif . Nors tas 70 ir 40 istatymas isigalios tik nuo liepos 1... taip kad 100proc. but isitikinus, kad viskas bus pagal tai, kokio ats. temoje dabar del soc. pasalpos antrais VPA metais sulauksit, nesiulyciau - gali ir pasikeist kas, juolab, kad domina jus tai, kas bus ne anksciau kaip po pusantru metu doh.gif ...
Papildyta:
o jeigu iseiciau vaiko prieziuros atostogu iki liepos 1, tai kaip tada skaiciuotu pagal sena istatyma iki liepos 1d, o veliau pagal nauja g.gif

Atsakyti