Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos, Vaiko priežiūros

O stazas skaiciuojasi nepertaukiamai? T.y. reikia be pertraukos but isdirbus 12 men per 24 men. Jei as turiu 12 men., bet su tarpu, kazin man Sodra uzskaitys pasalpai??? g.gif Nes kazkaip neraso, kad istisinio stazo reikia? g.gif
Atsakyti
QUOTE(smale @ 2011 01 15, 07:41)
O stazas skaiciuojasi nepertaukiamai? T.y. reikia be pertraukos but isdirbus 12 men per 24 men. Jei as turiu 12 men., bet su tarpu, kazin man Sodra uzskaitys pasalpai??? g.gif Nes kazkaip neraso, kad istisinio stazo reikia?  g.gif

ir nereikia ištiso stažo, svarbu, kad būtų išdirbta ir uždirbta per du metus 12 mėnesių ax.gif
Atsakyti
QUOTE(smale @ 2011 01 15, 08:41)
O stazas skaiciuojasi nepertaukiamai? T.y. reikia be pertraukos but isdirbus 12 men per 24 men. Jei as turiu 12 men., bet su tarpu, kazin man Sodra uzskaitys pasalpai??? g.gif Nes kazkaip neraso, kad istisinio stazo reikia?  g.gif

Jau atsake, kad stazas gali but su pertraukomis. Taciau turekit minty, kad pasalpos dydis labai priklauso nuo to, ar ta pertrauka nepaklius i 12 men. , is kuriu bus skaiciuojama pasalpa g.gif. Pasalpos skaiciavime ima 12 is eiles men. Ir jei bus nedirbtu tame tarpe, tai skaiciuosis kaip 0 Lt pajamu...- mazes pasalpa.
Kitas dalykas - jei ta pertrauka pries pat isejima i dekreta ir jus iseisite i dekreta neturedama darbdavio, tai pasalpos, priklausancios nuo buvusio uzdarbio, ko gero ir negausite... (reikia skaityt Sodros pusl. ir ziuret konkretu jusu atveji, nes yra isimciu).
Atsakyti
QUOTE(Milda_Milda @ 2011 01 14, 22:51)
Sveikos, ar gali NGA pasibaigti anksciau, i jas iseinu kovo 19 - liepos 24 d., taciau noreciau suspeti, kad jos pasibaigtu iki liepos 1 d., na suprantat del ko ? O gal galima anskciau iseiti ?

net jei gydytojas išrašytų biuletenį mėnesiu anksčiau, iki dekreto (30 savaitės) tai būtų biuletenis, kuris būtų skaičiuojamas kaip biuletenis, ne kaip dekretas. su gydytojų dažnai įmanoma susitarti dėl plius minus kelių savaičių, bet ne tiek.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo l'eau: 15 sausio 2011 - 12:34
QUOTE(l'eau @ 2011 01 15, 12:33)
net jei gydytojas išrašytų biuletenį mėnesiu anksčiau, iki dekreto (30 savaitės) tai būtų biuletenis, kuris būtų skaičiuojamas kaip biuletenis, ne kaip dekretas. su gydytojų dažnai įmanoma susitarti dėl plius minus kelių savaičių, bet ne tiek.

ir tą reiktų daryti nuo dienos kai stojat į įskaitą, nes paskui niekas nekaitalios datos per pora savaičių ax.gif jau kai įstoji į įskaitą surašo viską oficialiai 4u.gif
Atsakyti
Sveikos moteros 4u.gif

Susidūriau su bjauria situacija ir reikalinga jūsų pagalba. 4u.gif
Situacija mano atveju yra tokia, kad iki šio balandžio mėnesio esu VPA su pirmuoju vaiku ir jau kovo mėnesį susilauksiu antrojo. Dabar esu oficialiai dekrete. Tačiau... vasario mėnesį likviduos mano įmonę ir atleis visus ten dirbančius asmenis. Naujasis savininkas laikosi principo: " Aš tų nestuke.gif iš naujo į darbą nepriimsiu - man jos nereikalingos". Gegužės mėnesį turėčiau išeiti VPA auginti antrąjį vaikiuką, bet nežinau, ar mane kas nors išleis unsure.gif Kokias aš turiu garantijas? Ar turėčiau kokius nors dokumentus pristatyti Sodrai? Iš viso ar gausiu kokius nors pinigėlius vaiko auginimui.

Ačiū iš anksto.
Atsakyti
taip, garantijas turite, apie tai jau buvo daug rašyta. jei įmonė likviduojama - jums tereiks pristatyti dokumentus įrodančius kad jūs atleista iš darbo likviduojant įmonę. tačiau iš to ką rašote panašiau kad įmonė bus ne likviduojama, o reorganizuojama. tokiu atveju atleisti jūsų negali, privalo perkelti į atitinkamas pareigas.
Atsakyti
QUOTE(Rusmenė @ 2011 01 15, 14:34)
Sveikos moteros  4u.gif

Susidūriau su bjauria situacija ir reikalinga jūsų pagalba.  4u.gif
Situacija mano atveju yra tokia, kad iki šio balandžio mėnesio esu VPA su pirmuoju vaiku ir jau kovo mėnesį susilauksiu antrojo. Dabar esu oficialiai dekrete. Tačiau... vasario mėnesį likviduos mano įmonę ir atleis visus ten dirbančius asmenis. Naujasis savininkas laikosi principo: " Aš tų  nestuke.gif  iš naujo į darbą nepriimsiu - man jos nereikalingos". Gegužės mėnesį turėčiau išeiti VPA auginti antrąjį vaikiuką, bet nežinau, ar mane kas nors išleis  unsure.gif Kokias aš turiu garantijas? Ar turėčiau kokius nors dokumentus pristatyti Sodrai? Iš viso ar gausiu kokius nors pinigėlius vaiko auginimui.

Ačiū iš anksto.

jei likviduoja ir neperduoda prievolės kitam savininkui tai tada gali atleisti, nes DK 132str. punkte yra pažymėta garantijos nėščiosioms išskyrus galimą atleidimą žymimą DK 136str jog atleisti gali likvidavus darbdavį, jei jis neperduoda prievolės kitam ar kažkaip ten panašiai... o sodrai tokiu atveju reikia dokumentų apie likvidavimą ax.gif
gal kas galės plačiau atsakyti blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo angeloangel: 15 sausio 2011 - 15:01
QUOTE(Milda_Milda @ 2011 01 15, 16:27)
O ka ten ? Pacituos istatyma, kad po gimdymo priklauso 56 d. dekretinių ir kuku.  biggrin.gif Hmm, o gal girdėjote, ar yra tokių mamyčių, kurios nėjo į nga, o paskui iškart į vpa ?

o jūs tikitės kad praktikos pateiks? jei taip - to ir klauskite. kaip paklausite, taip ir atsakys mirksiukas.gif jei praktiškai - dekretinės nėra privalomos, tai teisė, ne pareiga. jomis nesinaudojusių yra ir ne viena, ypač tos, kurios norėjo kad vpa nuo vaiko gimimo išeitų vyrai, nes taip finansiškai naudingiau. asmeniškai pažįstu vieną, forume yra pasisakiusios ne viena ir ne dvi rolleyes.gif
Atsakyti
Sveiki

Noriu paklaust, jei as iseinu i VPA pagal sena tvarka( 90 ir 75 proc) 2 metams ir sakykim po metu sumastau grizt i darba. Tai kaip skaiciuotu tokiu atveju vyrui VPA( uz antrus metus): pagal sena tvarka(75 proc) ar pagal nauja(40 proc)??
Aciu az ats.
Atsakyti
QUOTE(rasixe @ 2011 01 15, 18:32)
Sveiki

Noriu paklaust, jei as iseinu i VPA pagal sena tvarka( 90 ir 75 proc) 2 metams ir sakykim po metu sumastau grizt i darba. Tai kaip skaiciuotu tokiu atveju vyrui VPA( uz antrus metus): pagal sena tvarka(75 proc) ar pagal nauja(40 proc)??
Aciu az ats.

Pagal jo išėjimo metu galiosiančią tvarką.
Atsakyti
Sveikos norejau paklausti, esu dekrete nuo 2010 spalio 1 d, nuo vasario einu i VPA kokius dokus reikia pristatyti i sodra del pinigeliu? Tik isakyma is darbovietes del atostogu ir vaiku gimimo liudijimus?
Atsakyti