Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos, Vaiko priežiūros

QUOTE(Dainulle @ 2011 01 12, 18:13)
per laikotarpį nuo tada kai sueis mažiui 2 metai iki išeisiu į dekretą nieko negausiu. Jeigu tai neturi įtakos skaičiavimams, tai geriau grįžčiau, kad turėčiau iš ko paskolas atiduot  ax.gif

Dar gal trumpai apie ta pati is cia rasiusiu pasisakymu pasikartosiu. Jei dirbsite iki isejimo vel i dekreta trumpai, tai galesite rinktis (turite pazymeti ar prirasyti pildydama prasyma Sodrai, kai eisite del pasalpos skyrimo) is paskutiniu 12 men. skaiciavima arba nuo to jau paskaiciuoto atlyginimo vidurkio, pagal kuri skaiciavo jums iseinant i dekreta su pirmuoju. Pasirinkimo galimybe yra tada, kai bent vienas menuo patenka is VPA i ta 12 paskutiniu menesiu, is kuriu skaiciuojama butu pasalpa...(gal netikslus paskutinis sakinys, gal patikslins kas. Nors autore ko gero bet kuriuo atveju paklius i pasirinkimo galimybe, nes zada dirbt trumpai...)
Atsakyti
Turiu dar viena klausimuka, draugei mano susikloste taip kad po metu VPA teko gryšt į darbą ir ten po kurio laiko buvo atleista, stojo į biržą ir po poros mėn sužino kad laukiasi, ar kada stovi biržoje priklauso dekretas?
Atsakyti
QUOTE(redux2 @ 2011 01 13, 09:18)
Turiu dar viena klausimuka, draugei mano susikloste taip kad po metu VPA teko gryšt į darbą ir ten po kurio laiko buvo atleista, stojo į biržą ir po poros mėn sužino kad laukiasi, ar kada stovi biržoje priklauso dekretas?

jei iki paskutinės dienos prieš dekretą niekur neįsidarbins į dekretą tai išeit galės, bet sodra nemokės blush2.gif reiktų įsidarbint, kad turėtų kur išeiti į tą dekretą ir VPA 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(redux2 @ 2011 01 13, 10:18)
Turiu dar viena klausimuka, draugei mano susikloste taip kad po metu VPA teko gryšt į darbą ir ten po kurio laiko buvo atleista, stojo į biržą ir po poros mėn sužino kad laukiasi, ar kada stovi biržoje priklauso dekretas?


kiek zinau jei buvo atleista pagal terminuota darbo sutarti nestumo metu, tai visvien gaus SoDros ismokas. O jei ne, tada darbo birza mokes pasalpa bet aisku mazesne.

As turiu dar toki klausimeli, pagal naujai priimta istatyma jei VPA prasideda po 2011 liepos 1d. uz kuri laikotarpi ima pajamu vidurki? 24 men. ar 12 men.? Nes kazkaip niekur nedarau konkretaus isaiskinimo.
Atsakyti
QUOTE(Lin4ia @ 2011 01 13, 12:06)
kiek zinau jei buvo atleista pagal terminuota darbo sutarti nestumo metu, tai visvien gaus SoDros ismokas. O jei ne, tada darbo birza mokes pasalpa bet aisku mazesne.

As turiu dar toki klausimeli, pagal naujai priimta istatyma jei VPA prasideda po 2011 liepos 1d. uz kuri laikotarpi ima pajamu vidurki? 24 men. ar 12 men.? Nes kazkaip niekur nedarau konkretaus isaiskinimo.

atleista ji buvo ir tik po poros mėn pastojo 4u.gif

iš 12 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo angeloangel: 13 sausio 2011 - 12:28
O kas cia per punktas??? g.gif

KETVIRTASIS SKIRSNIS
Vienkartinė Išmoka nėščiai moteriai

10 straipsnis. Vienkartinė išmoka nėščiai moteriai

Nėščiai moteriai, pagal Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymą neturinčiai teisės gauti motinystės pašalpos, likus 70 kalendorinių dienų iki gimdymo (suėjus 28 nėštumo savaitėms), skiriama 2 MGL dydžio vienkartinė išmoka.

Atsakyti
Noriu pasitikslinti del VPA. Po pirmojo atostogu i darba grizau sausio 13 d, su antruoju i dekreta - nuo vasario 14 . Kaip suprantu, paskaiciavimui uz metus man truksta 1-o men (kompensuojamasis uždarbis, pagal kurį nustatomas pašalpos dydis apskaičiuojamas pagal apdraustojo asmens draudžiamąsias pajamas, turėtas per paeiliui einančius 12 kalendorinių mėnesių, buvusių iki praeito kalendorinio mėnesio prieš nėštumo ir gimdymo atostogų pradžios mėnesį). To vieno menesio neims is pries pirmasiais atostogas buvusiu pajamu? Ims visus 12 men? g.gif
Atsakyti
QUOTE(kristinka_2010 @ 2011 01 13, 14:09)
O kas cia per punktas???  g.gif

KETVIRTASIS SKIRSNIS
Vienkartinė Išmoka nėščiai moteriai

10 straipsnis. Vienkartinė išmoka nėščiai moteriai

Nėščiai moteriai, pagal Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymą neturinčiai teisės gauti motinystės pašalpos, likus 70 kalendorinių dienų iki gimdymo (suėjus 28 nėštumo savaitėms), skiriama 2 MGL dydžio vienkartinė išmoka.

Cia jei negauni is sodros dikretines,tada socialine moka vienkartine ismoka 260 lt.
Atsakyti
Laba diena,
Kilo man tokia ideja smile.gif Tik nezinau ar cia ka nors itakoja smile.gif
Jeigu as dabar dirbu pilnu etatu ir iseinu prikauptu atostogu, o paskui i dekreta. Bet nuo vasario 1 pavyzdziui isidarbinu pusei etato i kita darba ir dirbu iki gimdymo. Zodziu vienam buciau dekrete o kitam dirbciau. Kaip tada butu su VPA? Ar is vis nebegaliu isidarbinti jeigu esu dekrete?
Atsakyti
QUOTE(NinaAtina @ 2011 01 13, 14:55)
Laba diena,
Kilo man tokia ideja smile.gif Tik nezinau ar cia ka nors itakoja smile.gif
Jeigu as dabar dirbu pilnu etatu ir iseinu prikauptu atostogu, o paskui i dekreta. Bet nuo vasario 1 pavyzdziui isidarbinu pusei etato i kita darba ir dirbu iki gimdymo. Zodziu vienam buciau dekrete o kitam dirbciau. Kaip tada butu su VPA? Ar is vis nebegaliu isidarbinti jeigu esu dekrete?

Man rodos jus negalit dirbti jei esat dekrete,nes tada gautusi,kad jus ne dekrete,nes iki gymdimo dirbot.cia tas pats,kad butumete biliuteni vienam darbe o kitam dirbtumete ir gaudinetumete ir atliginima ir pasalpa.
Atsakyti
QUOTE(Mijja @ 2011 01 13, 13:10)
Noriu pasitikslinti del VPA. Po pirmojo atostogu i darba grizau sausio 13 d, su antruoju i dekreta - nuo vasario 14 . Kaip suprantu, paskaiciavimui uz metus man truksta 1-o men (kompensuojamasis uždarbis, pagal kurį nustatomas pašalpos dydis apskaičiuojamas pagal apdraustojo asmens draudžiamąsias pajamas, turėtas per paeiliui einančius 12 kalendorinių mėnesių, buvusių iki praeito kalendorinio mėnesio prieš nėštumo ir gimdymo atostogų pradžios mėnesį). To vieno menesio neims is pries pirmasiais atostogas buvusiu pajamu? Ims visus 12 men?  g.gif

nelabai supratau klausimo, bet jūs pašalpą galite pasirinkti, arba skaičiuos iš tų pačių pajamų kaip ir pirmajam vaikui skaičiavo, tik aišku jau išmokami procentai skirsis, pagal galiojančią tvarką, arba jeigu gautųsi daugiau apskaičiuojant iš naujo, tai jums naujam dekretui imtų pajamas iš 2010.02.01 - 2011.01.31.
jei nesupratau jūsų klausimo, tada atsiprašau blush2.gif


QUOTE(NinaAtina @ 2011 01 13, 13:55)
Laba diena,
Kilo man tokia ideja smile.gif Tik nezinau ar cia ka nors itakoja smile.gif
Jeigu as dabar dirbu pilnu etatu ir iseinu prikauptu atostogu, o paskui i dekreta. Bet nuo vasario 1 pavyzdziui isidarbinu pusei etato i kita darba ir dirbu iki gimdymo. Zodziu vienam buciau dekrete o kitam dirbciau. Kaip tada butu su VPA? Ar is vis nebegaliu isidarbinti jeigu esu dekrete?

Būti NGA ir dirbti vienu metu negalima 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(angeloangel @ 2011 01 13, 14:26)
nelabai supratau klausimo, bet jūs pašalpą galite pasirinkti, arba skaičiuos iš tų pačių pajamų kaip ir pirmajam vaikui skaičiavo, tik aišku jau išmokami procentai skirsis, pagal galiojančią tvarką, arba jeigu gautųsi daugiau apskaičiuojant iš naujo, tai jums naujam dekretui imtų pajamas iš 2010.02.01 - 2011.01.31.
jei nesupratau jūsų klausimo, tada atsiprašau blush2.gif
Būti NGA ir dirbti vienu metu negalima 4u.gif



Man negali skaiciuoti iki sausio 31 buvusias pajamas. nes 12 men pradedama skaiciuoti pagal pajamas "buvusių iki praeito kalendorinio mėnesio prieš nėštumo ir gimdymo atostogų pradžios mėnesį" . Tad jeigu iseinu vasari, iki praeito kalendoriniomen (mano atveju sausio) pradzios. Tad sausis jau nesiskaitys, taip ir pritrukstu menesio, tiklsiau puses men, nes pradejau sausi dirbti
Atsakyti