Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos, Vaiko priežiūros

QUOTE(Dainulle @ 2011 01 12, 15:25)
Na, o jei išeinu į dekretines iki 07-01?  g.gif Tai jei vaikas gimsta rugsėjo mėn., tai vaiko priežiūros atostogų berods nuo spalio išeinu? Ne taip?  g.gif

Lapkricio men kazkur baigsis dekretines.Nesvarbu kada jus iseisit i dekretines,vistiek jums jau taikis nauja skaiciavima.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo JOLANCIUK: 12 sausio 2011 - 14:35

QUOTE(indica @ 2011 01 12, 14:01)
Merginos, gal zinote, jei busiu pasiemus dekretines Lietuvoje, ar galeciau gimdyti uzsienyje? Ar dekretiniu kaip ir biuletenio metu i uzsieni vaziuot negalima? g.gif

Galima važiuot į užsienį ir gimdyt užsieny.
QUOTE(Dainulle @ 2011 01 12, 14:25)
Na, o jei išeinu į dekretines iki 07-01?  g.gif Tai jei vaikas gimsta rugsėjo mėn., tai vaiko priežiūros atostogų berods nuo spalio išeinu? Ne taip?  g.gif

VPA prasideda maždaug praėjus 2 mėnesiams po vaiko gimimo.
Atsakyti
QUOTE(Dainulle @ 2011 01 12, 12:58)
Tada nelb gerai... Na, bet labai dėkinga už info. Žodžiu, į darbą nereik  ax.gif

angeloangel kaip visada grybą pjauna biggrin.gif neskaičiuos iš tų pačių pajamų, tiesiog grįšit ar ne - jei į laikotarpį iš kurio būtų skaičiuojama pašalpa įeis dalis vpa su pirmu vaiku - galėsite rinktis kaip skaičiuos - pagal 12 mėn. pajamas iki dekreto arba pagal jau paskaičiuotą du. pašalpos dydis toks pats nebus dėl besikeitusios apmokęstinimo tvarkos mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(l'eau @ 2011 01 12, 15:26)
angeloangel kaip visada grybą pjauna biggrin.gif neskaičiuos iš tų pačių pajamų, tiesiog grįšit ar ne - jei į laikotarpį iš kurio būtų skaičiuojama pašalpa įeis dalis vpa su pirmu vaiku - galėsite rinktis kaip skaičiuos - pagal 12 mėn. pajamas iki dekreto arba pagal jau paskaičiuotą du. pašalpos dydis toks pats nebus dėl besikeitusios apmokęstinimo tvarkos mirksiukas.gif

Tai man ir su pirmuoju skaičiavo iš 12 mėn. pajamų. Dabar klausimas: ar turi įtakos grįžimas į darbą? Aš suvokiu taip, kad jeigu negrįžtu į darbą, tai man skaičiuos pagal tuos pačius 12 mėn., kaip skaičiavo su pirmuoju. O jeigu grįžtu, tai skaičiuos iš pastarųjų 12 mėn. Tai skaitysis, kad tie 75 proc. skaičiuosis kaip 100 proc. g.gif Ar neteisingai suprantu? g.gif
Atsakyti
QUOTE(l'eau @ 2011 01 12, 15:26)
angeloangel kaip visada grybą pjauna biggrin.gif neskaičiuos iš tų pačių pajamų, tiesiog grįšit ar ne - jei į laikotarpį iš kurio būtų skaičiuojama pašalpa įeis dalis vpa su pirmu vaiku - galėsite rinktis kaip skaičiuos - pagal 12 mėn. pajamas iki dekreto arba pagal jau paskaičiuotą du. pašalpos dydis toks pats nebus dėl besikeitusios apmokęstinimo tvarkos mirksiukas.gif

žmogus paklausė ar apsimoka į darbą grįšt ir iš kokių pajamų skaičiuos jei negrįš tai paskaitykit klausimą prieš atsakynėdama doh.gif įdomu jei nedirbi būdama dekrete tai ar DU apskaičiuotas ar tik ne iš pajamų imtų prieš dekretą cool.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo angeloangel: 12 sausio 2011 - 15:54
QUOTE(Dainulle @ 2011 01 12, 16:07)
žodžiu, nieko nesuprantu...  doh.gif

Parašysiu jums taip:
jei dabar esate su vaiku VPA ir pagimdote kitą vaiką būdama vpa, ir per jas pajamų (apart sodros) neturėjote, pašalpėlė bus apskaičiuota iš tų pačių pajamų kurias gavote prieš pirmą vaiką 4u.gif
jei padirbsite kažkiek gali būti imama pašalpa plius alga, arba vėl gi tos pačios pajamos iš kurių skaičiavo pirmą pašalpą 4u.gif
sodra apskaičiuoja ir parenka jums geriausią variantą 4u.gif
visa tai yra surašyta sodros puslapy, kur pašalpos 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo angeloangel: 12 sausio 2011 - 16:27
QUOTE(Dainulle @ 2011 01 12, 15:50)
Tai man ir su pirmuoju skaičiavo iš 12 mėn. pajamų. Dabar klausimas: ar turi įtakos grįžimas į darbą? Aš suvokiu taip, kad jeigu negrįžtu į darbą, tai man skaičiuos pagal tuos pačius 12 mėn., kaip skaičiavo su pirmuoju. O jeigu grįžtu, tai skaičiuos iš pastarųjų 12 mėn. Tai skaitysis, kad tie 75 proc. skaičiuosis kaip 100 proc.  g.gif Ar neteisingai suprantu?  g.gif

neturi, jūs galėsite rinktis kaip jums skaičiuos. nesinervinkite dėl to ir per daug į kai kurių čia išvedžiojimus ir teorijas nesigilinkite mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Dainulle @ 2011 01 12, 16:50)
Tai man ir su pirmuoju skaičiavo iš 12 mėn. pajamų. Dabar klausimas: ar turi įtakos grįžimas į darbą? Aš suvokiu taip, kad jeigu negrįžtu į darbą, tai man skaičiuos pagal tuos pačius 12 mėn., kaip skaičiavo su pirmuoju. O jeigu grįžtu, tai skaičiuos iš pastarųjų 12 mėn. Tai skaitysis, kad tie 75 proc. skaičiuosis kaip 100 proc.  g.gif Ar neteisingai suprantu?  g.gif

Nebent alga bus didesne,tada gal ir tures itakos grizimas i darba,bet jei tas pats tai nera skirtumo,skaiciuos kaip ir pirmam,tik procentaliai maziau gausit,skaiciuos ne is 90% ir 75%,o is jusu algos kuri buvo.
Atsakyti
QUOTE(l'eau @ 2011 01 12, 16:29)
neturi, jūs galėsite rinktis kaip jums skaičiuos. nesinervinkite dėl to ir per daug į kai kurių čia išvedžiojimus ir teorijas nesigilinkite mirksiukas.gif

jei žmogus grįžta į darbą gauna kitas pajamas, tarkim didesnias, tai nesakykite, kad tai yra tas pats ar grįš žmogus į darbą ar ne, keičiasi automatiškai vidurkis gi
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo angeloangel: 12 sausio 2011 - 16:32
QUOTE(angeloangel @ 2011 01 12, 16:26)
Parašysiu jums taip:
jei dabar esate su vaiku VPA ir pagimdote kitą vaiką būdama vpa, ir per jas pajamų (apart sodros) neturėjote, pašalpėlė bus apskaičiuota iš tų pačių pajamų kurias gavote prieš pirmą vaiką 4u.gif
jei padirbsite kažkiek gali būti imama pašalpa plius alga, arba vėl gi tos pačios pajamos iš kurių skaičiavo pirmą pašalpą 4u.gif
sodra apskaičiuoja ir parenka jums geriausią variantą 4u.gif
visa tai yra surašyta sodros puslapy, kur pašalpos 4u.gif

dabar supratau.
Žodžiu, jei mano prieš išėjimo į dekretą su pirmu vaiku alga buvo 2200, tai tokia ir bus skaičiuojama. O jei išeinu padirbėti, tai gaunu tokią pačią sumą, kaip dabar tuos 75 proc. Aš įsivaizdavau, kad jei neisiu į darbą, tai man skaičiuos iš paskutinių 12 mėn. ir jei 2 mėn nedirbau, tai bus 9 mėn pajamos ir dalins iš 12 mėn. Grubiai tariant. doh.gif

QUOTE(l'eau @ 2011 01 12, 16:29)
neturi, jūs galėsite rinktis kaip jums skaičiuos. nesinervinkite dėl to ir per daug į kai kurių čia išvedžiojimus ir teorijas nesigilinkite mirksiukas.gif

mirksiukas.gif

QUOTE(JOLANCIUK @ 2011 01 12, 16:31)
Nebent alga bus didesne,tada gal ir tures itakos grizimas i darba,bet jei tas pats tai nera skirtumo,skaiciuos kaip ir pirmam,tik procentaliai maziau gausit,skaiciuos ne is 90% ir 75%,o is jusu algos kuri buvo.

4u.gif

QUOTE(angeloangel @ 2011 01 12, 16:31)
jei žmogus grįžta į darbą gauna kitas pajamas, tarkim didesnias, tai nesakykite, kad tai yra tas pats ar grįš žmogus į darbą ar ne, keičiasi automatiškai vidurkis gi

tikrai ne didesnes, nei gaudinėjau prieš išeidama į dekretą.
Tik klausimas kitas, nesusijęs su sodra: juk tuos du mėn pajamų jokių negausiu, Tai gal ir vertėtų sugrįžti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(angeloangel @ 2011 01 12, 17:05)
jei negrįšite ims ankstesnias pajamas, aš neičiau į darbą, nes neapsimoka jei dar mažesnė alga ax.gif vis tiek parenka geresnį variantą ir tuo ir tuo atveju, bet čia jau jums spręst 4u.gif

kaip suprantu sodra nieko neparenka, pats turi pasirinkti, o jei nepasirinksi, t.y. nepaprasysi kad skaiciuotu palankesni, tai sodra skaiciuoja kai iprasta is paskutiniu 12 men.
Atsakyti
sos 4u.gif 4u.gif
zinomes visos, kad auginant vaika pirmus metus, mokama 90proc. atlgyginimo, ir negalima VALDISKO darbo dirbt.
o kaip, tokiu atveju, VERSLO LIUDIJIMAS? ar ji galima isigyti ir toliau vystyti veikla, kaip tarkim, as ta ir dariau, kai dirbau VALDISKA DARBA?
ar zinote kas issamiai, kad nereiktu man i mokesciu inspekcija skambineti?
p.s. esu viena mama su dviem vaikais.
Atsakyti