Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos, Vaiko priežiūros

QUOTE(sagute2 @ 2011 01 11, 20:13)
Sveiki,
auginu pirma vaikeli ir esu VPA trecius metus, esu siuo metu nescia. Is gines isgirdau toki keista dalyka. Kad jie turi parasyti man kazkokia pazyma, kuria as turiu pristatyti i soc rupybos skyriu. Cia tipo vietoj NGA ar kazin kas ir del ko. Gal kas susiduret?

biuleteniai šiuo metu pildomi elektroniniai, jokių pažymų nereikia. tokio soc. dalyko kaip soc. rūpybos skyrius nėra, jei kalbama apie soc. paramos skyrių - jie mato el. biuletenius, jei apie sodrią - jie taip pat.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo l'eau: 11 sausio 2011 - 21:32
QUOTE(*Maja* @ 2011 01 11, 19:17)
Nea, dirbu pagal neterminuotą sutartį, tiesiog pagal ministro įsakymą jei neturi reikiamo išsilavinimo, negalėsi dirbti  doh.gif  nors esu pedagogas ir dirbu konkrečiai socialinį darbą su vaikais centre. Tai man reiktų pastotį šį mėnesį taip gaunasi smile.gif kad rugpjūčio mėn į dekretą, nes manau taip negalėtų atleisti nėščios moters, nebent tik po gimdymo ir motinystės atostogų?
Arba pastoti turiu iki liepos mėn, pristatyti pažymą apie nėštumą ir tada viskas bus tvarkoj, dar padirbčiau iki NGA?

Idealiausias variantas, aisku, zinoti apie pastojima dar iki ispejimo apie atleidima, kuri jums iteikti turetu, jei neturite vaiku, ne veliau kaip pries 2 men. iki atleidimo...
Spejus pasirasyt jums toki ispejima, kad susipazinot, visu niuansu nebezinau - gal ir negaletu atleist, jei pazyma butu po jo pasirasymo... o gal ir nuo darbdavio priklausytu g.gif . Gal kas labiau ismanys sita klausima...
Atsakyti
Labas rytas smile.gif
Ir aš jungiuosi prie Jūsų su aktualiu klausimu. Tikiuosi neužpyksite jeigu dar kartą kartosiuosi su panašiu klausimu.
Galvoje nuolat sukasi mintis apie vaikelį, tačiau iš dalies nestabili situacija darbe verčia viską gerai apgalvoti. Dirbti pradėjau 2007 metų gruodį pagal terminuotą darbo sutartį. Šiuo metu vis dar dirbu pagal terminuotą sutartį (vaiko priežiūros atostogų metu). Darbuotojos, vietoj kurios šiuo metu dirbu, vaikeliui 2 metai sueis 2012 metų gegužę. 2010 m. gruodį dar įsidarbinau 0,5 etato pagal neterminuotą darbo sutartį. Klausimas: Jeigu vaikelio susilaukiame iki pavaduojamai darbuotojai grįžtant dirbti, nėštumo ir gimdymo pašalpa bei vaiko auginimo pašalpa bus skaičiuojama pagal pajamas gautas abiejose darbovietėse? Ar gali atleisti iš darbo (pagal terminuotą sutartį) jeigu esi nėštumo gimdymo atostogose arba vaiko priežiūros atostogose (arba bent jau pristačius pažymą, kad laukiesi)? Jeigu taip, ar išmokos (nėštumo gimdymo ir vaiko auginimo) bus skaičiuojamos tik pagal vienos darbovietės pajamas, kur dirbu 0,5 etato?
Suprantu, kad tai skamba kaip išskaičiavimas, bet kai atlyginimas tik minimalus, o išmokos man aktualiu laikotarpiu bus 70/40 proc., tenka tikrai pasukti galvą.
Ačiū už atsakymus ir patarimus.
Atsakyti
QUOTE(ewelinukas @ 2011 01 12, 09:02)
Labas rytas smile.gif
Ir aš jungiuosi prie Jūsų su aktualiu klausimu. Tikiuosi neužpyksite jeigu dar kartą kartosiuosi su panašiu klausimu.
Galvoje nuolat sukasi mintis apie vaikelį, tačiau iš dalies nestabili situacija darbe verčia viską gerai apgalvoti. Dirbti pradėjau 2007 metų gruodį pagal terminuotą darbo sutartį. Šiuo metu vis dar dirbu pagal terminuotą sutartį (vaiko priežiūros atostogų metu). Darbuotojos, vietoj kurios šiuo metu dirbu, vaikeliui 2 metai sueis 2012 metų gegužę. 2010 m. gruodį dar įsidarbinau 0,5 etato pagal neterminuotą darbo sutartį. Klausimas: Jeigu vaikelio susilaukiame iki pavaduojamai darbuotojai grįžtant dirbti, nėštumo ir gimdymo pašalpa bei vaiko auginimo pašalpa bus skaičiuojama pagal pajamas gautas abiejose darbovietėse? Ar gali atleisti iš darbo (pagal terminuotą sutartį) jeigu esi nėštumo gimdymo atostogose arba vaiko priežiūros atostogose (arba bent jau pristačius pažymą, kad laukiesi)? Jeigu taip, ar išmokos (nėštumo gimdymo ir vaiko auginimo) bus skaičiuojamos tik pagal vienos darbovietės pajamas, kur dirbu 0,5 etato?
Suprantu, kad tai skamba kaip išskaičiavimas, bet kai atlyginimas tik minimalus, o išmokos man aktualiu laikotarpiu bus 70/40 proc., tenka tikrai pasukti galvą.
Ačiū už atsakymus ir patarimus.

su nėštumo pažyma neatleis, net iš ten kur dirbate su terminuota, galite ramiai eiti ir į NGA ir į VPA, pašalpa bus iš visų už tą laikotarpį kurio reikia apskaičiuot pašalpai gautų pajamų ir nesvarbu ar iki išėjimo vienam ar abiejuose darbuose dirbsit 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo angeloangel: 12 sausio 2011 - 09:13
Labukas. Nežinau, ar yra tokia situacija panaši aptarta, ar ne, bet užklausiu dar kartelį.
Esu vaiko priežiūros atostogose. Mažiui balandį sueis 2 metukai. Db laukiuosi dar vieno 2.gif Į dekretą turėčioau išeiti birželį. Kaip skaičiuosis išmokos gimus antrajam jei parašyčiau prašymą su pirmuoju atostogaut iki 3 metų ir kaip skaičiuosis, jei grįžčiau į darbą? Kaip elgtis? Kaip skaičiuot???? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Dainulle @ 2011 01 12, 10:55)
Labukas. Nežinau, ar yra tokia situacija panaši aptarta, ar ne, bet užklausiu dar kartelį.
Esu vaiko priežiūros atostogose. Mažiui balandį sueis 2 metukai. Db laukiuosi dar vieno 2.gif Į dekretą turėčioau išeiti birželį. Kaip skaičiuosis išmokos gimus antrajam jei parašyčiau prašymą su pirmuoju atostogaut iki 3 metų ir kaip skaičiuosis, jei grįžčiau į darbą? Kaip elgtis? Kaip skaičiuot????  g.gif

Poros mėnesių grįžimas į darbą nieko nepakeis, taigi galit grįžt, galit ne - kaip norit, vistiek jūsų išmokų tai neįtakos.
Atsakyti
QUOTE(Enita @ 2011 01 12, 12:20)
Poros mėnesių grįžimas į darbą nieko nepakeis, taigi galit grįžt, galit ne - kaip norit, vistiek jūsų išmokų tai neįtakos.

g.gif kodėl neįtakos? Aš dabar gaunu 75 proc. savo buvusio atlyginimo, tai kai išeisiu su antruoju į dekretą, tai man skaičiuosis tie 75 proc kaip pilna alga? Ar skaičiuosis visi 100 proc., kai 2009 m. išėjau į dekretą? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Dainulle @ 2011 01 12, 12:24)
g.gif kodėl neįtakos? Aš dabar gaunu 75 proc. savo buvusio atlyginimo, tai kai išeisiu su antruoju į dekretą, tai man skaičiuosis tie 75 proc kaip pilna alga? Ar skaičiuosis visi 100 proc., kai 2009 m. išėjau į dekretą?  g.gif

iš pilnų pajamų skaičiuos, kaip ir šią pašalpą iš tų pačių pajamų 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(angeloangel @ 2011 01 12, 12:28)
iš pilnų pajamų skaičiuos, kaip ir šią pašalpą iš tų pačių pajamų 4u.gif

bigsmile.gif rimtai? Čia būtų nerealiai nerealu bigsmile.gif

O tada kitas klausimas: kuri tvarka man galios, jei vaikas gims po 07-01? g.gif Kur po 70 ir 40 proc., ar gal ta pati, kaip db galioja? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Dainulle @ 2011 01 12, 13:45)
bigsmile.gif rimtai? Čia būtų nerealiai nerealu  bigsmile.gif

O tada kitas klausimas: kuri tvarka man galios, jei vaikas gims po 07-01?  g.gif  Kur po 70 ir 40 proc., ar gal ta pati, kaip db galioja?  g.gif

Jau nauja tvarka galios.
Atsakyti
Merginos, gal zinote, jei busiu pasiemus dekretines Lietuvoje, ar galeciau gimdyti uzsienyje? Ar dekretiniu kaip ir biuletenio metu i uzsieni vaziuot negalima? g.gif
Atsakyti
QUOTE(angeloangel @ 2011 01 12, 13:01)
šiaip labiausiai priklauso, kada jūs įšeinate į VPA, o ne kada vaikas gimsta ax.gif

Na, o jei išeinu į dekretines iki 07-01? g.gif Tai jei vaikas gimsta rugsėjo mėn., tai vaiko priežiūros atostogų berods nuo spalio išeinu? Ne taip? g.gif
Atsakyti