Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos, Vaiko priežiūros

Sveikos 4u.gif

turiu klausimą dėl lubų. Ar 90 ir 70% VPA mokama nuo lubų ar nuo atlyginimo, bet neviršijant lubų?

1. ((4680- 250 NPD už 3 vaikus)-21%)*90%= 3149.73 galima maksimali išmoka?
2. (4680-250)-21% = 3499.7

kurią maksimalią sumą dabar moka Sodra 3149,73 ar 3499,70
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo taja:): 11 sausio 2011 - 13:55

QUOTE(taja:) @ 2011 01 11, 14:55)
Sveikos  4u.gif

turiu klausimą dėl lubų. Ar 90 ir 70% VPA mokama nuo lubų ar nuo atlyginimo, bet neviršijant lubų?

1. ((4680- 250 NPD už 3 vaikus)-21%)*90%= 3149.73 galima maksimali išmoka?
2. (4680-250)-21% = 3499.7

kurią maksimalią sumą dabar moka Sodra 3149,73 ar 3499,70


Jei tavo kompensuojamas DU yra mažesnis nei patvirtintas maksimalus, skaičiuojama nuo tavojo (pagal algas) minus 90% arba 75%, NPD ir mokesčiai 21%
Jei didesnis nei patvirtintas maksimalus 4680 Lt, pašalpa skaičiuojama nuo jo: 4680 minus 90% arba 75%, NPD ir mokesčiai 21% (čia grubiai; jei tiksliai - dar įvertinamas darbo dienų skaičius)
Atsakyti
Labukas,
Norejau paklausti jeigu siandien nuvaziavusi i Sodra uzpildziau prasyma gauti pasalpa uz nestumo ir gimdymo atostogas tai kada mazdaug jau galeciau matyti prisijungus per EGAS kokia suma man paskaiciavo ir kada zada ismoketi? ax.gif
Atsakyti
QUOTE(taja:) @ 2011 01 11, 13:55)
Sveikos  4u.gif

turiu klausimą dėl lubų. Ar 90 ir 70% VPA mokama nuo lubų ar nuo atlyginimo, bet neviršijant lubų?

1. ((4680- 250 NPD už 3 vaikus)-21%)*90%= 3149.73 galima maksimali išmoka?
2. (4680-250)-21% = 3499.7

kurią maksimalią sumą dabar moka Sodra 3149,73 ar 3499,70

"maksimalus pašalpos dydis dabar siekia 4680 Lt (t. y. 4 draudžiamųjų pajamų dydžių suma), o nuo liepos 1 dienos naujai skiriamas motinystės (tėvystės) pašalpoms maksimalus kompensuojamas uždarbis už pirmus vaiko auginimo metus yra 4212 Lt (t. y. 90 proc. nuo 4 draudžiamų pajamų). Antraisiais metais maksimali išmoka dabar yra 3510 Lt (t. y. 75 proc. nuo 4 draudžiamųjų pajamų)."

QUOTE(snygurachka @ 2011 01 11, 15:37)
Labukas,
Norejau paklausti jeigu siandien nuvaziavusi i Sodra uzpildziau prasyma gauti pasalpa uz nestumo ir gimdymo atostogas tai kada mazdaug jau galeciau matyti prisijungus per EGAS kokia suma man paskaiciavo ir kada zada ismoketi?  ax.gif

per 10 dienų manau tikrai pamatysit 4u.gif o išmokės dar po kokių 5-10 po priskaičiavimo 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(skrobliukė @ 2011 01 11, 12:18)
Aš ne kasmetinėse atostogose, o VPA iki 3 metų su kitu vaiku. Tai kaip tada? Nes tų atostogų galiu nenutraukti, kaip suprantu. Darbovietei pranešti nesunku per 3 dienasm, tik kada tą prašymą parašyti, ar yra tokiu atveju koks terminas?

QUOTE(angeloangel @ 2011 01 11, 12:38)
vadinas mes vienodo likimo, aš darysiu taip: kai pagimdysiu paskambinsiu jog jau turim vaikutį, išsiųs į sodrą duomenis, o prašymą eisiu rašyti, kai išeisiu iš ligoninės ax.gif arba net parašysiu ankščiau tiksliau pasirašysiu, o kai gims įrašys ką reikia ir viskas ax.gif  priklauso nuo sutarimo su darboviete ax.gif  aš jau sakiau, kad taip darysiu, tai jie tame problemų nematė ax.gif  o visus dokumentus į sodrą ir vyras nuvešt gali ax.gif

Juk ir gulint ligoninėj galima parašyt prašymą išleist VPA ir paprašyt vyro, kad ir tą pačią dieną nuvežtų į jūsų darbovietę. Aišku prieš tai reikėtų būt apkalbėjus su darbdaviu, kad taip darysit.
Atsakyti
Laba diena, noriu pasiklausti dėl vienos situacijos.
Darbovietėje, kurioje dabar dirbu, liko dirbti iki liepos mėn. mes šiuo metu planuojam dar viena atžalą, todėl iškilo klausimas, kaip bus, jei tarkim pastoju ne iš karto, bet po 1-2-3 mėn, tada į dekreta gautųsi išeiti apie rugpjūtį-rugsėjį-spalį. Ar gali atleisti mane darbdavys kai laukiuosi ir kaip skaičiuotųsi pinigėliai po gimdymo, jei tarkim mane liepos mėn besilaukiančią atleidžia, o į dekretą išeinu pvz kokį spalį. Tikriausiai ima už paskutinius metus pradirbtus skaičiuotų?

Nežinau ar suprantamai parašiau, tiesiog neramu, kad nelikčiau ant ledo ir be pinigėlių
Atsakyti
QUOTE(*Maja* @ 2011 01 11, 18:07)
Laba diena, noriu pasiklausti dėl vienos situacijos.
Darbovietėje, kurioje dabar dirbu, liko dirbti iki liepos mėn. mes šiuo metu planuojam dar viena atžalą, todėl iškilo klausimas, kaip bus, jei tarkim pastoju ne iš karto, bet po 1-2-3 mėn, tada į dekreta gautųsi išeiti apie rugpjūtį-rugsėjį-spalį. Ar gali atleisti mane darbdavys kai laukiuosi ir kaip skaičiuotųsi pinigėliai po gimdymo, jei tarkim mane liepos mėn besilaukiančią atleidžia, o į dekretą išeinu pvz kokį spalį. Tikriausiai ima už paskutinius metus  pradirbtus skaičiuotų?

Nežinau ar suprantamai parašiau, tiesiog neramu, kad nelikčiau ant ledo ir be pinigėlių

Jūs turbūt dirbat su terminuota sutartim? Jei taip, tai nuo pažymos apie nėštumą pristatymo darbdaviui dienos jūsų atleist nebegali, tiksliau atleidimo terminas būtų nukeliamas mėnesiui po NGA. O dėl skaičiavimo, tai ima ne paskutinius dirbtus mėnesius, o 12 mėnesių praleidžiant vieną mėnesį iki atitinkamai NGA ar VPA pradžios. Jei paskutinius mėnesius neturėsit pajamų, tai už tuos mėnesius jums ir skaičiuos 0.
Atsakyti
QUOTE(Enita @ 2011 01 11, 18:14)
Jūs turbūt dirbat su terminuota sutartim? Jei taip, tai nuo pažymos apie nėštumą pristatymo darbdaviui dienos jūsų atleist nebegali, tiksliau atleidimo terminas būtų nukeliamas mėnesiui po NGA. O dėl skaičiavimo, tai ima ne paskutinius dirbtus mėnesius, o 12 mėnesių praleidžiant vieną mėnesį iki atitinkamai NGA ar VPA pradžios. Jei paskutinius mėnesius neturėsit pajamų, tai už tuos mėnesius jums ir skaičiuos 0.

Nea, dirbu pagal neterminuotą sutartį, tiesiog pagal ministro įsakymą jei neturi reikiamo išsilavinimo, negalėsi dirbti doh.gif nors esu pedagogas ir dirbu konkrečiai socialinį darbą su vaikais centre. Tai man reiktų pastotį šį mėnesį taip gaunasi smile.gif kad rugpjūčio mėn į dekretą, nes manau taip negalėtų atleisti nėščios moters, nebent tik po gimdymo ir motinystės atostogų?
Arba pastoti turiu iki liepos mėn, pristatyti pažymą apie nėštumą ir tada viskas bus tvarkoj, dar padirbčiau iki NGA?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *Maja*: 11 sausio 2011 - 18:35
Sveiki,
auginu pirma vaikeli ir esu VPA trecius metus, esu siuo metu nescia. Is gines isgirdau toki keista dalyka. Kad jie turi parasyti man kazkokia pazyma, kuria as turiu pristatyti i soc rupybos skyriu. Cia tipo vietoj NGA ar kazin kas ir del ko. Gal kas susiduret?
Atsakyti
QUOTE(sagute2 @ 2011 01 11, 21:13)
Sveiki,
auginu pirma vaikeli ir esu VPA trecius metus, esu siuo metu nescia. Is gines isgirdau toki keista dalyka. Kad jie turi parasyti man kazkokia pazyma, kuria as turiu pristatyti i soc rupybos skyriu. Cia tipo vietoj NGA ar kazin kas ir del ko. Gal kas susiduret?

Tai ka nepasake kas per pazyma ir kam reikalinga jinai soc.skiriui?Vietoj NGA tikrai negali buti,nes ne soc.skyrius tai tvarko.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo JOLANCIUK: 11 sausio 2011 - 20:27
Turiu kalusimukų ax.gif
Šiuo metu esu VPA, o man pasiūlė nediduką darbelį užsienyje (vos pora sav.), nežinau kaip reikia pasielgti, dėl tiek gi iš darbo neisiu, bet užsienyje mano ta darbelį apiformins, tai man reikia prasinešti čia SoDrai? Gal kas apie tai girdėjot? Ar čia SoDra nemato tokių įdarbinimų užsienyje? unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(redux2 @ 2011 01 11, 22:24)
Turiu kalusimukų  ax.gif
Šiuo metu esu VPA, o man pasiūlė nediduką darbelį užsienyje (vos pora sav.), nežinau kaip reikia pasielgti, dėl tiek gi iš darbo neisiu, bet užsienyje mano ta darbelį apiformins, tai man reikia prasinešti čia SoDrai? Gal kas apie tai girdėjot? Ar čia SoDra nemato tokių įdarbinimų užsienyje?  unsure.gif

Darbuovietei nereikia pranesineti,o vat sodrai reikes,nes jie ziures kaip pasalpa moket, skirtuma ar nemoket visai.
Atsakyti