Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos, Vaiko priežiūros

QUOTE(angeloangel @ 2011 01 10, 22:05)
atsiparašau tada nesupratau, ką jūs turėjote omeny 2009 gruodį ir dabar skirtumą g.gif
na anaiptol jau nebeaktualu tai merginai blush2.gif

kadangi jums tas klausimas, rodos, buvo aktualus del to neemimo 56 dienu, tai siryt kazkaip pagalvojau, kad gal aiskintis , kaip yra is tiesu, reiktu pradet ne nuo Sodros, o nuo to, kas pranesa Sodrai apie tokias atostogas g.gif . Jei neimat tu 126d., tuomet kas turi pranest apie tas 56d. po gimdymo? Ligonines gydytojas gauna tokia info ar pati mama su prasymu i Sodra g.gif ? Jei ligonines gydytojas, tai reiktu besiruosianciu gimdyt paprasyt, kad pasidometu tuo placiau...
Kazkaip baisu, man rodos, vien Sodra pasikliaut, kai niekas to realiai is cia besilankanciu neisbande doh.gif .
Atsakyti
QUOTE(Natele @ 2011 01 11, 09:15)
kadangi jums tas klausimas, rodos, buvo aktualus del to neemimo 56 dienu, tai siryt kazkaip pagalvojau, kad gal aiskintis , kaip yra is tiesu, reiktu pradet ne nuo Sodros, o nuo to, kas pranesa Sodrai apie tokias atostogas  g.gif . Jei neimat tu 126d., tuomet kas turi pranest apie tas 56d. po gimdymo? Ligonines gydytojas gauna tokia info ar pati mama su prasymu i Sodra  g.gif ? Jei ligonines gydytojas, tai reiktu besiruosianciu gimdyt paprasyt, kad pasidometu tuo placiau...
Kazkaip baisu, man rodos, vien Sodra pasikliaut, kai niekas to realiai is cia besilankanciu neisbande  doh.gif .

bet kokiu atveju tam, kad skirta būtų skirta pašalpa, jos reikia paprašyti Sodros....

Sakykit, ar prieš prašant/paskiriant motinystės (tėvystės) pašalpą, galima oficialiai užklausti Sodros apie priskaičiuotą kompensuojamojo DU dydį?
Atsakyti
QUOTE(Natele @ 2011 01 11, 08:15)
kadangi jums tas klausimas, rodos, buvo aktualus del to neemimo 56 dienu, tai siryt kazkaip pagalvojau, kad gal aiskintis , kaip yra is tiesu, reiktu pradet ne nuo Sodros, o nuo to, kas pranesa Sodrai apie tokias atostogas  g.gif . Jei neimat tu 126d., tuomet kas turi pranest apie tas 56d. po gimdymo? Ligonines gydytojas gauna tokia info ar pati mama su prasymu i Sodra  g.gif ? Jei ligonines gydytojas, tai reiktu besiruosianciu gimdyt paprasyt, kad pasidometu tuo placiau...
Kazkaip baisu, man rodos, vien Sodra pasikliaut, kai niekas to realiai is cia besilankanciu neisbande  doh.gif .

tas klausimas apie kurį tn rašiau, tai buvo mamytei aktualus, apie 2009metus blush2.gif
o dėl neėmimo NGA aš jau viską išsiaiškinau nuo a iki ž ax.gif
pradinio biuletenio neimi, paskui kai pagimdai seselė juk klausia, kada tavo dekretas ir pan ir šiaip prieš gimdant pasakai, jog tu nesi NGA, jie pagal sodros nr matys beja 4u.gif o kol tu neužregistruosi savo NGA sodroj ar per sistemą gal galima, nesu tikra, niekas į jas neišleis ax.gif

QUOTE(Rittule @ 2011 01 11, 09:04)
bet kokiu atveju tam, kad skirta būtų skirta pašalpa, jos reikia paprašyti Sodros....

Sakykit, ar prieš prašant/paskiriant motinystės (tėvystės) pašalpą, galima oficialiai užklausti Sodros apie priskaičiuotą kompensuojamojo DU dydį?

sodra man teikė pažymas tik iš to ką jie man mokėjo, pašalpą, visa kita prašyti reikia darbovietėj ax.gif
Atsakyti
QUOTE(angeloangel @ 2011 01 11, 09:38)
o dėl neėmimo NGA aš jau viską išsiaiškinau nuo a iki ž ax.gif
pradinio biuletenio neimi, paskui kai pagimdai seselė juk klausia, kada tavo dekretas ir pan ir šiaip prieš gimdant pasakai, jog tu nesi NGA, jie pagal sodros nr matys beja 4u.gif  o kol tu neužregistruosi savo NGA sodroj ar per sistemą gal galima, nesu tikra, niekas į jas neišleis ax.gif



nu as tai irgi baiminuosi, kad Sodra nepripaisytu is lempos tu 56d, po dimdymo.. doh.gif doh.gif

ir is viso mane nervuoja tas punktas kad vienoj vietoj raso 126d dekretas, o kitoj jau skira i dvi dalis 72 pries ir 56 po... o jei neislys vaikelis tiksliai po 72 dienu, tai ka jie man papildomai uz dekreta damokes uz tiek dienu kiek paveluos... doh.gif
Atsakyti
QUOTE(kristinka_2010 @ 2011 01 11, 10:06)
nu as tai irgi baiminuosi, kad Sodra nepripaisytu is lempos tu 56d, po dimdymo..  doh.gif  doh.gif

ir is viso mane nervuoja tas punktas kad vienoj vietoj raso 126d dekretas, o kitoj jau skira i dvi dalis 72 pries ir 56 po... o jei neislys vaikelis tiksliai po 72 dienu, tai ka jie man papildomai uz dekreta damokes uz tiek dienu kiek paveluos...  doh.gif

niekas ten nieko neskiria tik paaiškina, kas kaip, 70dienų prieš tai yra nuo 30sav, 56dienos po t.y. apytiksliai nuo tavo gimdymo termino. Jos yra taip suskirstytos, jog jei tarkim tu visiškai dekreto neatsisakai, gali po gimdymo paimti tas 56 dienas ir tiek ax.gif o, kad po termino vaikelis negims per 56 dienas, dar tokio dalyko nebuvo tongue.gif
Sodra tau negali nieko imti ir pritaikyti be tavęs, kaip jūs nesuprantat merginos ax.gif taip kaip ir susergi ir gydytojas klausia imsit biuletenį ar ne, juk niekas jo per prievartą neišrašo 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo angeloangel: 11 sausio 2011 - 10:22
QUOTE(angeloangel @ 2011 01 11, 10:38)
sodra man teikė pažymas tik iš to ką jie man mokėjo, pašalpą, visa kita prašyti reikia darbovietėj ax.gif

o prie ko čia darbovietė? g.gif čia nebent nori duomenų apie priskaičiuotas-išmokėtas algas.. aš turiu omeny, kad prieš paskiriant pašalpą, Sodra paskaičiuoja kompensuojamąjį uždarbį, tai matyt galima jo užklausti? pvz. norint apsispręsti imti VPA metams ar dviem? g.gif

QUOTE(kristinka_2010 @ 2011 01 11, 11:06)
ir is viso mane nervuoja tas punktas kad vienoj vietoj raso 126d dekretas, o kitoj jau skira i dvi dalis 72 pries ir 56 po... o jei neislys vaikelis tiksliai po 72 dienu, tai ka jie man papildomai uz dekreta damokes uz tiek dienu kiek paveluos...  doh.gif

vaiko gimimo data visiškai neturi reikšmės, jei imi visas NGA, gauni nuo dekreto pradžios už 126 kalendorines dienas
jei pagimdai dar neišėjus į dekretą, gauni 56 kalendorinių dienų atostogas
jei nenori jų, neimi išvis
Atsakyti
Apie NGA neėmimą, tai viena mamytė anoj temoj rašė, kad ji pati tą išbandė praitais metais. Neėmė NGA, pasiėmė savų atostogų, o gimus vaikui iškart tėvelis pasiėmė VPA. Kaip supratau iš jos posto, jokių problemų nebuvo, tik visi akis išpūtę labai stebėjosi, kad mama neima NGA. Taigi, NGA galima atsisakyti.
Atsakyti
QUOTE(Rittule @ 2011 01 11, 10:25)
o prie ko čia darbovietė? g.gif čia nebent nori duomenų apie priskaičiuotas-išmokėtas algas..  aš turiu omeny, kad prieš paskiriant pašalpą, Sodra paskaičiuoja kompensuojamąjį uždarbį, tai matyt galima jo užklausti? pvz. norint apsispręsti imti VPA metams ar dviem? g.gif
vaiko gimimo data visiškai neturi reikšmės, jei imi visas NGA, gauni nuo dekreto pradžios už 126 kalendorines dienas
jei pagimdai dar neišėjus į dekretą, gauni 56 kalendorinių dienų atostogas
jei nenori jų, neimi išvis

tokių dumenų ir aš norėjau 2009 nedavė, sakė norit pati susiskaičiuokit susirinkus pažymas, man tik galėjo duoti ką gavau iš sodros, sakė susidėkit ką gavot darbe ir žinosit, dabar gal duoda, bet abejoju blush2.gif
Atsakyti
Mamytės, gal kuri prisimena, einant į VPA kada reikia pateikti DARBOVIETEI prašymą dėl VPA suteikimo. Niekaip nepamenu, kada rašiau su pirmu. Nes man labai įdomu, nes jei aš neinu į NGA, tai man VPA prasidėtų nuo vaiko gimimo dienos. Tai kada man reikėtų prašymą rašyti? Iš anksto juk negali, nežinai gi kada lelius gims...
Atsakyti
QUOTE(skrobliukė @ 2011 01 11, 11:49)
Mamytės, gal kuri prisimena, einant į VPA kada reikia pateikti DARBOVIETEI prašymą dėl VPA suteikimo. Niekaip nepamenu, kada rašiau su pirmu. Nes man labai įdomu, nes jei aš neinu į NGA, tai man VPA prasidėtų nuo vaiko gimimo dienos. Tai kada man reikėtų prašymą rašyti? Iš anksto juk negali, nežinai gi kada lelius gims...

svarbu, kad darbovietė pateiktų sodros 9 formą per tris darbo dienas į sodrą nuo jūsų vaiko gimimo dienas 4u.gif o paskui jau tvarkytis aišku kuo greičiau ax.gif
jei būsite atostogose tarkim kasmetinėse tuo metu kai gims, tada visa tai persikelia į dieną po jų iš kart 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(angeloangel @ 2011 01 11, 12:56)
svarbu, kad darbovietė pateiktų sodros 9 formą per tris darbo dienas į sodrą  nuo jūsų vaiko gimimo dienas 4u.gif o paskui jau tvarkytis aišku kuo greičiau ax.gif
jei būsite atostogose tarkim kasmetinėse tuo metu kai gims, tada visa tai persikelia į dieną po jų iš kart 4u.gif


Aš ne kasmetinėse atostogose, o VPA iki 3 metų su kitu vaiku. Tai kaip tada? Nes tų atostogų galiu nenutraukti, kaip suprantu. Darbovietei pranešti nesunku per 3 dienasm, tik kada tą prašymą parašyti, ar yra tokiu atveju koks terminas?
Atsakyti
QUOTE(skrobliukė @ 2011 01 11, 12:18)
Aš ne kasmetinėse atostogose, o VPA iki 3 metų su kitu vaiku. Tai kaip tada? Nes tų atostogų galiu nenutraukti, kaip suprantu. Darbovietei pranešti nesunku per 3 dienasm, tik kada tą prašymą parašyti, ar yra tokiu atveju koks terminas?

vadinas mes vienodo likimo, aš darysiu taip: kai pagimdysiu paskambinsiu jog jau turim vaikutį, išsiųs į sodrą duomenis, o prašymą eisiu rašyti, kai išeisiu iš ligoninės ax.gif arba net parašysiu ankščiau tiksliau pasirašysiu, o kai gims įrašys ką reikia ir viskas ax.gif priklauso nuo sutarimo su darboviete ax.gif aš jau sakiau, kad taip darysiu, tai jie tame problemų nematė ax.gif o visus dokumentus į sodrą ir vyras nuvešt gali ax.gif
Atsakyti