Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos, Vaiko priežiūros

QUOTE(angeloangel @ 2011 01 07, 12:45)
o jūs jau gavot pašalpą? g.gif nes lyg ir ankstoka už gruodį g.gif

Kiek žiūriu tai nelabai kas keitės, galit pažiūrėti pvz čia

pas mane dar nėra EGAS, tai negaliu palyginti 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo angeloangel: 07 sausio 2011 - 12:57
QUOTE(angeloangel @ 2011 01 07, 13:45)
o jūs jau gavot pašalpą? g.gif nes lyg ir ankstoka už gruodį g.gif

Per EGAs pažiūrėjau. Keista tai, kad paskaičiuota ta pati suma, tik daugiau gyventojų pajamų nurėžta g.gif
Atsakyti
QUOTE(angeloangel @ 2011 01 07, 14:45)
o kiek procentaliai gaunasi jums tas nurėžimas? g.gif

O kiek turi būt? tarkim, pas mane už spalį, lapkritį - 12 proc. GPM ir 6 proc.sveikatai, o gruodį - 15 GPM ir 6 sveikatai. Nieko nesuprantu doh.gif Arba blogai paskaičiavau. g.gif. Kaip beskaičiuotum, man GPM padidėjo 3 proc
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jurguze: 07 sausio 2011 - 14:09
QUOTE(jurguze @ 2011 01 07, 14:07)
O kiek turi būt? tarkim, pas mane už spalį, lapkritį - 12 proc. GPM ir 6 proc.sveikatai, o gruodį - 15 GPM ir 6 sveikatai. Nieko nesuprantu doh.gif Arba blogai paskaičiavau. g.gif. Kaip beskaičiuotum, man GPM padidėjo 3 proc

keista bet jis visada buvo 15% g.gif
Atsakyti
QUOTE(angeloangel @ 2011 01 07, 15:16)
keista bet jis visada buvo 15% g.gif

Gal blogai paskaičiavau, bet bet kuriuo atveju pasikeitė 3 proc mirksiukas.gif Reiks iki Sodros nueit.
Bet man keista, gi nemažai laiko gaunu tą pašalpą. Išmokos suma ta pati būna, o va už gruodį pasikeitė.
Kai jums bus paskaičiuota, parašykit. Man įdomu ar čia maniškė Sodra sugrybavo, ar ne mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jurguze: 07 sausio 2011 - 14:21
QUOTE(angeloangel @ 2011 01 07, 15:23)
aš dabar lauksiu to paskaičiavimo ax.gif  nes įdomu pasidarė ir naršau internetą apie kažkokius pasikeitimus nieko nerandu unsure.gif

Skambinau Sodrai. sakė, kadangi metų galas, tai daugiau kažko nuskaičiuos (visiems), o deklaruojant reikės susigrąžint, kaip ir pernai. Kažkas su neapmokestinamų pajamų dydžių susiję, nesigaudau aš tose srityse.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jurguze: 07 sausio 2011 - 14:31
sveikos, norejau paklausti: siuo metu stoviu darbo birzoj, sausio 25 diena einu pas daktare pasimti nestumo ir gimdymo atostogu pazymejima, tada i sodra keliauju susitvarkyt ( atleista pagal terminuota darbo sutarti) tai paskui is sodros kai nueisiu i darbo birza tai mane jau isbrauks is ten kaip esancia nestumo ir gimdymo atostogose (o veliau ir VPA ) ? o koki tuomet dokumenta reikia rodyti gydymo istaigoj irodant draustuma, ar daktarai mato pagal socialinio draudimo pazymejimo numeri kad esi NGA? g.gif

nepykit jei kam pasirode kvailas klausimas...
Atsakyti
gal galite kas parasyti kur ten yra tas EGAS ir kaip paziureti motinystes ismoka, kaip suprantu cia sodros puslapy kazkur.

kaip negerai kad vel maziau uz gruodi perves, pernai nuskaite 74 o atgavau 108, bet vistiek daug nervu kainavo, taip tikejaus kad siemet nebenuskaiciuos, ir se tau...
Atsakyti
QUOTE(mijaxxx @ 2011 01 07, 17:29)
gal galite kas parasyti kur ten yra tas EGAS ir kaip paziureti motinystes ismoka, kaip suprantu cia sodros puslapy kazkur.

kaip negerai kad vel maziau uz gruodi perves, pernai nuskaite 74 o atgavau 108, bet vistiek daug nervu kainavo, taip tikejaus kad siemet nebenuskaiciuos, ir se tau...

EGAS
Per savo banka prisijungiat,randat "nauja suvestine" ir ziurit ko jums reikia.
Kiekvienais metais gruodzio men nuskaiciuoja.
Atsakyti
QUOTE(Enita @ 2011 01 07, 00:42)
Na aš irgi priskaičiuoju apytiksliai 11 mėnesių stažo. Nors šiaip reikėtų jums susiskaičiuot tiksliai tiksliai. Vadinasi, jums pasibaigus nėštumo ir gimdymo atostogoms reikėtų kokiam mėnesiui sugrįžti į darbą ir tuomet turėtumėt reikalaujamą 12 mėnesių stažą ir galėtumėt eiti VPA bei gauti pašalpą (bet kaip ir sakiau reikėtų jums apsilankyt Sodroj, kad tiksliai paskaičiuotų jūsų sukauptą stažą). Darbo biržoj per tą laiką tarp darbų nestovėjot ir bedarbio pašalpos nesat gavus?



ne per ta laika neesu stovejus brizoj ir pasalpos neesu gavus. na o sodroj man tik gali kaip sake paziuret nuo kada iki kada dirbus ir uzrasyt, o jei suformuluos pazyma tai ji ir isiskaitys. na jei istiesu NGA metu eina stazas tai jam pasibaigus kovo men man stazo turetu pakakt iseit iskart i VPA ar ne?ar taip negalima? unsure.gif unsure.gif unsure.gif ir jei iseiciau kovo gale i VPA atostogu tai pagal kokius men man skaiciuotu pasalpa? tuo metu kai esu NGA ta pajamos skaitosi nulines ar ne? ax.gif blush2.gif blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(elenalovein @ 2011 01 07, 17:48)
ne per ta laika neesu stovejus brizoj ir pasalpos neesu gavus. na o sodroj man tik gali kaip sake paziuret nuo kada iki kada dirbus ir uzrasyt, o jei suformuluos pazyma tai ji ir isiskaitys. na jei istiesu NGA metu eina stazas tai jam pasibaigus kovo men man stazo turetu pakakt iseit iskart i VPA ar ne?ar taip negalima? unsure.gif  unsure.gif  unsure.gif ir jei iseiciau kovo gale i VPA atostogu tai pagal kokius men man skaiciuotu pasalpa? tuo metu kai esu NGA ta pajamos skaitosi nulines ar ne? ax.gif  blush2.gif  blush2.gif

Na aš jau ne pirmą kartą cituoju, kad "Ligos ir motinystės socialinio draudimo stažą sudaro: laikotarpiai, per kuriuos buvo mokamos ar turėjo būti mokamos valstybinio socialinio draudimo įmokos ligos ir motinystės socialiniam draudimui; ligos, motinystės, tėvystės, motinystės (tėvystės), profesinės reabilitacijos pašalpų gavimo laikas; ligos pašalpų dėl nelaimingų atsitikimų darbe ar profesinių ligų gavimo laikas; nedarbo socialinio draudimo išmokų gavimo laikas. Jeigu apdraustojo asmens ligos ir motinystės socialinio draudimo stažas skaičiuojamas kalendorinėmis dienomis, taikomas 30 kalendorinių dienų mėnuo."

Taigi ne pačių atostogų laikas, o tik tas laikas, kai gauni pašalpas. Kadangi jūs pašalpos negaunate, tai mano nuomone, stažas jums ir nesiskaičiuoja, todėl jei dar nepadirbsit, jūs nesurinksit ir VPA pašalpos gavimui reikalingo stažo, todėl ji irgi jums nepriklausys.

O dėl nulinių pajamų, tai taip - jei tuo metu nieko negaunate, tai jos ir yra nulinės.
Atsakyti
QUOTE(angeloangel @ 2011 01 07, 15:30)
tai reiškia negrąžint, praeitais metais buvo tas pats doh.gif  nieko atsiimt negalėjau, dar ir į minusą kažkodėl nuėjau doh.gif

O cia priezasciu daug galejo but. Jeigu dirbote visus 2009m. vienoj darbovietej , tai mazai tiketina nepriemoka ar permoka VMI, nebent darbovietej blogai skaiciavo. Jei turejot dar ir antraeile darboviete ar dar kokiu papildomu pajamu, tai skola tikrai galejo susidaryt, nes antra darboviete tik standartiskai 15proc. nuskaiciuoja, nors sudejus abieju darbovieciu atlyginimus, jis padideja ir pajamu mok. turetu but daugiau nuskaiciuojama.
Kitas variantas - gavote NGA pasalpa visa is karto, nors dalis priklause kitiems metams... Ir t.t.
Bet gal 2009m. dar kiek kitaip ta GPM skaiciavo, bet kazko ten NGA netaike ar taike Sodra, del ko visos kaip ir skolingos liko...
O jei permokejot kazko 2009, tai gal turejo mintyse, kad 2010 gausit maziau pajamu (jei gavot NGA 2009 pabaigoj), tai atsiimsit 2011 uz ka tik buvusius metus. Bet tas atsiemimas, deja, labai priklauso nuo jusu pasalpos dydzio... Jei tik minimumas - tai nieko neiseis...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Natele: 07 sausio 2011 - 19:16