Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos, Vaiko priežiūros

QUOTE(kristinita @ 2011 01 07, 09:29)
ne taip mane supratot...dabar i VPA iseisiu balandi, man skaiciuos uz metus laiko tarkime, per tuos metus atgal-buvau su pirmu vaiku VPA ir mokejo nuo du pagal sena tvarka 90 ir 75 proc. cia gavosi per tuos metus (iki liepos 90proc. nuo liepoiki vaikui pirmam kol sukako 2 metai-75proc.o sukako gruodi)-tai ir klausiu, kai dabar skaiciuos ismoka antram vaikui-tai jie ta pvz 2000lt.-90proc kur mokejo traktuos jau kaip 100proc. ar ne?nauja tvarka nedomina, nes i ja niekaip nepakliunu smile.gif ir keista, kad ims priskaiciuota suma, o ne ismoketa...nes pvz as jau realiai gaunu pinigus visus uz dekreta-tai kodel tada kovo ir balandzio dali jie atskirs...?

Todėl, kad nesvarbu kada pinigus gaunat fiziškai, žiūrimą į tai, už kurį laikotarpį jie prisikirti. Tai jei kovas nepatenka į skaičiuojamus mėnesius, tai jo pinigai irgi nepatenka ir visia nesvarbu kurį mėnesį jie jums buvo sumokėti. Bet kaip ir sakiau, jums ko gero skaičiuos taikant kitą skaičiavimo metodą.
Papildyta:
QUOTE(kristinita @ 2011 01 07, 09:31)
va cia ir prasideda ziauri painiava doh.gif su pirmu buvau tik dekrete, o po to gryzau darban iki kol vaikui sukako vieni metai doh.gif tai dabar ir nezinau kas palankiau...nes su pirmu bunant dekrete, kaip jie VPA taikys tada pagal pirma?

Tai jūs su pirmu vaiku išvis nebuvot VPA? Ar nuo metų ėjot?
Atsakyti
QUOTE(Enita @ 2011 01 07, 10:32)
Todėl, kad nesvarbu kada pinigus gaunat fiziškai, žiūrimą į tai, už kurį laikotarpį jie prisikirti. Tai jei kovas nepatenka į skaičiuojamus mėnesius, tai jo pinigai irgi nepatenka ir visia nesvarbu kurį mėnesį jie jums buvo sumokėti. Bet kaip ir sakiau, jums ko gero skaičiuos taikant kitą skaičiavimo metodą.


as kazkodel ir taip galvoju...del to net neisivaizduoju kokia pasalpa bus g.gif o staigmenu is sodrikes ojojoj kiek-tik spek laukt...tiesa, pries du metus VPA skaiciavo is puses metu man regis?
Papildyta:
QUOTE(Enita @ 2011 01 07, 10:34)
Todėl, kad nesvarbu kada pinigus gaunat fiziškai, žiūrimą į tai, už kurį laikotarpį jie prisikirti. Tai jei kovas nepatenka į skaičiuojamus mėnesius, tai jo pinigai irgi nepatenka ir visia nesvarbu kurį mėnesį jie jums buvo sumokėti. Bet kaip ir sakiau, jums ko gero skaičiuos taikant kitą skaičiavimo metodą.
Papildyta:

Tai jūs su pirmu vaiku išvis nebuvot VPA? Ar nuo metų ėjot?


buvau apie 8 men kazkur su pirmu VPA...
Atsakyti
QUOTE(kristinita @ 2011 01 07, 09:36)
as kazkodel ir taip galvoju...del to net neisivaizduoju kokia pasalpa bus g.gif o staigmenu is sodrikes ojojoj kiek-tik spek laukt...tiesa, pries du metus VPA skaiciavo is puses metu man regis?
Papildyta:
buvau apie 8 men kazkur su pirmu VPA...

Tai jeigu nors viena diena iš to laiko, kai jūs buvot VPA patenka į tuos 12 mėnesių, iš kurių jums turėtų būti skaičiuojama nauja pašalpą, tuomet galit rinktis (o ir pati Sodra ko gero taip skaičiuos), kad naują pašalpą jums apskaičiuotų pagal pirmai pašalpai paskaičiuotą kompensuojamąjo uždarbio dydį.
Atsakyti
QUOTE(kristinita @ 2011 01 07, 09:31)
ne taip mane supratot...dabar i VPA iseisiu balandi,

būtumėt iš kart parašius jog esat su pirmu VPA iš kart būčiau pasakius, jog ims to paties DU vidurkį kaip ir su pirmu jei jums jis bus palankesnis, ir ims jo 100%, o paskui jau priskirs procentą pagal įstatymą, arba gal bus palankesnis variantas suskaičiavus vidurkį iš to laikotarpio kurį jums rašiau ax.gif sodra parenka geriausią variantą ir moka iš to kur gaunasi daugiau ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Enita @ 2011 01 07, 10:44)
Tai jeigu nors viena diena iš to laiko, kai jūs buvot VPA patenka į tuos 12 mėnesių, iš kurių jums turėtų būti skaičiuojama nauja pašalpą, tuomet galit rinktis (o ir pati Sodra ko gero taip skaičiuos), kad naują pašalpą jums apskaičiuotų pagal pirmai pašalpai paskaičiuotą kompensuojamąjo uždarbio dydį.


blin supainiojau cia as jus ir pati susipainiojau-taigi gryzau as i VPA, kai jau vaikui metai laiko buvo- o ta mazesne suma-tai po liepos 10 proc. sumazinta doh.gif nu vista esu...bet kad ir antrus metus su juo buvau VPA-vistiek taikys pagal pirma tikriausiai...
Papildyta:
QUOTE(angeloangel @ 2011 01 07, 10:52)
būtumėt iš kart parašius jog esat su pirmu VPA iš kart būčiau pasakius, jog ims to paties DU vidurkį kaip ir su pirmu jei jums jis bus palankesnis, ir ims jo 100%, o paskui jau priskirs procentą pagal įstatymą, arba gal bus palankesnis variantas suskaičiavus vidurkį iš to laikotarpio kurį jums rašiau ax.gif sodra parenka geriausią variantą ir moka iš to kur gaunasi daugiau ax.gif


aciukas labai uz atsakyma 4u.gif kaip bus taip..nebeskaiciuosiu,nes prisiskaiciuoju ir vistiek ne taip gaunasi blink.gif
Atsakyti
ar skaitėt blink.gif
ypač man užkliuvo viena pastraipa, kaip jie tai paaiškina g.gif
Tačiau "Sodros" atstovai akcentuoja, kad norint gauti išmokas pagal senąją tvarką, neužtenka pagimdyti iki liepos 1-osios. Ši tvarka galios asmenims, kuriems vaiko priežiūros atostogos bus suteiktos iki 2011 m. birželio 30 d. Žinia, vaiko priežiūros atostogos suteikiamos ne tuomet, kai gimsta vaikas, o pasibaigus nėštumo ir gimdymo atostogoms, kurias sudaro septyniasdešimt kalendorinių dienų iki gimdymo ir penkiasdešimt šešios kalendorinės dienos po gimdymo (komplikuoto gimdymo atveju arba gimus dviem ir daugiau vaikų - septyniasdešimt kalendorinių dienų).
Užmušk dabar ir pati susipainiojau kas teisus, sodros teisininkai ar žurnalistai parašę šį straipsnį doh.gif

QUOTE(loncelotas @ 2011 01 07, 10:22)
Aš tai sakyčiau, kad viskas labai teisingai parašyta. Tik neaptartas tas niuansas, kad gali atsisakyti NGA ir eiti VPA nuo jo gimimo.  ax.gif

Ten toliau rašoma:

Tad preliminariai skaičiuojant, senoji tvarka galios tiems tėvams, kurių vaikai gims iki gegužės pradžios.

kodėl jie gali taip drąsiai tai teigti doh.gif jei jau skaito tos forumus visus kaip ten rašo doh.gif
Atsakyti
QUOTE(angeloangel @ 2011 01 07, 11:08)
ar skaitėt blink.gif
ypač man užkliuvo viena pastraipa, kaip jie tai paaiškina g.gif
Tačiau "Sodros" atstovai akcentuoja, kad norint gauti išmokas pagal senąją tvarką, neužtenka pagimdyti iki liepos 1-osios. Ši tvarka galios asmenims, kuriems vaiko priežiūros atostogos bus suteiktos iki 2011 m. birželio 30 d. Žinia, vaiko priežiūros atostogos suteikiamos ne tuomet, kai gimsta vaikas, o pasibaigus nėštumo ir gimdymo atostogoms, kurias sudaro septyniasdešimt kalendorinių dienų iki gimdymo ir penkiasdešimt šešios kalendorinės dienos po gimdymo (komplikuoto gimdymo atveju arba gimus dviem ir daugiau vaikų - septyniasdešimt kalendorinių dienų).
Užmušk dabar ir pati susipainiojau kas teisus, sodros teisininkai ar žurnalistai parašę šį straipsnį doh.gif


manau neverta labai nerimaut, jie gi nerasys tokios spragos, kad galima neimt gimdymo atostogu...o ir kitas dalykas, kaiop jie gali priversti jas imti? g.gif na bet kita vertus-is sodreles visko galima tiketis...
Atsakyti
Sveikos turiu klausymeli,

man i dekreta liepos menesi, bet turesiu neisnaudotu atostogu 32d. anksciau negaliu ju isnaudoti, nes turiu butinai dirbti iki birzelio pabaigos. Ar galiu i dekreta iseiti po atostogu t.y. kazkur rugpjucio vidury?
Atsakyti
QUOTE(kristinita @ 2011 01 07, 10:26)
manau neverta labai nerimaut, jie gi nerasys tokios spragos, kad galima neimt gimdymo atostogu...o ir kitas dalykas, kaiop jie gali priversti jas imti? g.gif na bet kita vertus-is sodreles visko galima tiketis...

tai aš suprantu ir man sodroj sakė, kad tai nėra privaloma, man keisčiausiai, kad tipo skaito visus forumus mamų ir nepaminėjo tokio dalyko biggrin.gif nes manau, dabar ant bumo neimti tų NGA ax.gif
Papildyta:
QUOTE(almukass83 @ 2011 01 07, 10:28)
Sveikos turiu klausymeli,

man i dekreta liepos menesi, bet turesiu neisnaudotu atostogu 32d. anksciau negaliu ju isnaudoti, nes turiu butinai dirbti iki birzelio pabaigos. Ar galiu i dekreta iseiti po atostogu t.y. kazkur rugpjucio vidury?

Taip aišku galite 4u.gif
Atsakyti

Taip aišku galite 4u.gif
[/quote]

o NGA prasites vienu menesiu?
Atsakyti
QUOTE(almukass83 @ 2011 01 07, 10:34)

o NGA prasites vienu menesiu?

taip prasitęs, tik nepagimdykite atostogose, nes tada gausite tik 56 dienas po gimdymo 4u.gif
Atsakyti
Sakykit ar didėjo gyventojų pajamų mokestis? g.gif Man už gruodį nuskaičiuotas didesnis pajamų mokestis. Esu vaiko priežiūros atostogose
Atsakyti