Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos, Vaiko priežiūros

QUOTE(Enita @ 2011 01 06, 21:12)
11 mėnesių per dvejus pastaruosius metus?
Papildyta:
Apskritai tai būtų aiškiau jei surašytumėt konkrečiomis datomis nuo kada iki kada dirbot ar dar ką veikėt per pastaruosius dvejus metus iki NGA pradžios.



na iki 2009 birzelio 28 studijavau dieniniam ir tik men pries baigiant mokslus tai yra nuo geguzes iki birzl dirbau, tada dar dirbau rugseji ir spali ir 2010 nuo kovo iki nga. taigi kadangi dirbau ta menesi anksciau nei buvo isduotas mokslu baigimo pazymejimas sake, kad mokslas man i staza neisiskaiciuos nrs dar 26 neturiu blink.gif blink.gif blink.gif
Atsakyti
Sveikutes smile.gif
Cia gal toks kvailas klausimas man dabar i galva atejo smile.gif Jeigu iseinu i dekreta tom 70 dienu, ir atsisakau 56 po gimdymo, bet jeigu nepagimdau iki tos 70 dienos? kaip tada? ar galiu pagimdyt pvz 78 diena ir iseit i vpa? nors jau kaip ir 8 dienos nebebutu biletenio
Atsakyti
QUOTE(NinaAtina @ 2011 01 06, 23:33)
Sveikutes smile.gif
Cia gal toks kvailas klausimas man dabar i galva atejo smile.gif Jeigu iseinu i dekreta tom 70 dienu, ir atsisakau 56 po gimdymo, bet jeigu nepagimdau iki tos 70 dienos? kaip tada? ar galiu pagimdyt pvz 78 diena ir iseit i vpa? nors jau kaip ir 8 dienos nebebutu biletenio

Negalit atsisakyt antros pusės dekreto, nes jei išeinate į dekretą iki gimdymo, gaunate jį visą - iškart 126 dienas. 56 dienas gautumėte tik tuo atveju, jei pagimdytumėte nespėjusi išeiti į dekretą.
Atsakyti
QUOTE(NinaAtina @ 2011 01 07, 00:33)
Sveikutes smile.gif
Cia gal toks kvailas klausimas man dabar i galva atejo smile.gif Jeigu iseinu i dekreta tom 70 dienu, ir atsisakau 56 po gimdymo, bet jeigu nepagimdau iki tos 70 dienos? kaip tada? ar galiu pagimdyt pvz 78 diena ir iseit i vpa? nors jau kaip ir 8 dienos nebebutu biletenio

Jeigu tu eini i dekreta is pat pradzios,tai tau duos visus 126 d.Negalima taip padaryti,galima tik atsisakyti iki gimdymo,o paimti po gimdymo,o atvirksciai negalima.
Atsakyti
QUOTE(elenalovein @ 2011 01 06, 22:54)
na iki 2009 birzelio 28 studijavau dieniniam ir tik men pries baigiant mokslus tai yra nuo geguzes iki birzl dirbau, tada dar dirbau rugseji ir spali ir 2010 nuo kovo iki nga. taigi kadangi dirbau ta menesi anksciau nei buvo isduotas mokslu baigimo pazymejimas sake, kad mokslas man i staza neisiskaiciuos nrs dar 26 neturiu blink.gif  blink.gif  blink.gif

Na aš irgi priskaičiuoju apytiksliai 11 mėnesių stažo. Nors šiaip reikėtų jums susiskaičiuot tiksliai tiksliai. Vadinasi, jums pasibaigus nėštumo ir gimdymo atostogoms reikėtų kokiam mėnesiui sugrįžti į darbą ir tuomet turėtumėt reikalaujamą 12 mėnesių stažą ir galėtumėt eiti VPA bei gauti pašalpą (bet kaip ir sakiau reikėtų jums apsilankyt Sodroj, kad tiksliai paskaičiuotų jūsų sukauptą stažą). Darbo biržoj per tą laiką tarp darbų nestovėjot ir bedarbio pašalpos nesat gavus?
Atsakyti
merginos priminkit, 2011 04 04 baigiasi gimdymo atostogos ir prasideda VPA...uz kuri laikotarpi skaiciuos pasalpa uz vpa?aciu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(kristinita @ 2011 01 07, 08:41)
merginos priminkit, 2011 04 04 baigiasi gimdymo atostogos ir prasideda VPA...uz kuri laikotarpi skaiciuos pasalpa uz vpa?aciu 4u.gif

2010 03 01 - 2011 02 28
Atsakyti
QUOTE(Enita @ 2011 01 07, 00:42)
Na aš irgi priskaičiuoju apytiksliai 11 mėnesių stažo. Nors šiaip reikėtų jums susiskaičiuot tiksliai tiksliai. Vadinasi, jums pasibaigus nėštumo ir gimdymo atostogoms reikėtų kokiam mėnesiui sugrįžti į darbą ir tuomet turėtumėt reikalaujamą 12 mėnesių stažą ir galėtumėt eiti VPA bei gauti pašalpą (bet kaip ir sakiau reikėtų jums apsilankyt Sodroj, kad tiksliai paskaičiuotų jūsų sukauptą stažą). Darbo biržoj per tą laiką tarp darbų nestovėjot ir bedarbio pašalpos nesat gavus?

Bet ar uzteks gautu pajamu, kai tik keli men tedirbti buvo??? Kazkada lyg skaiciau, kad pajamos turi but bent minimumas??? Nepamenu dabar tikrai...Jei mazesnes gaunas, tai ten ta minimali pasalpele kazkokia mokama g.gif . Va ir to reiktu paklaust, jei eis i Sodra arba dar gerai VPA pasalpos skyrimo tvarka pastudijuot, ten rase tikrai kazka.
Atsakyti
QUOTE(angeloangel @ 2011 01 07, 09:51)
2010 03 01 - 2011 02 28


o tai dekretiniai pinigai uz kova ir balandzio keturias dienas isiskaiciuos i pasalpa?nors ismoketa tarkim pirma dalis gruodi, antra siandien?ir dar idomu, pvz. nuo 2010 kovo iki liepos buvo mokama 90proc. pasalpos, tada nuo liepos iki grudozio 75 proc. tai kaip as suprantu skaiciuojant VPA pasalpa antram vaikui tos lesos bus traktuojamos, kaip 100proc kompensuojamo du ir jau nuo ju vel bus pirmais metais 90 prc. antrais 75 proc. ane? 4u.gif aciu uz atsakyma nestuke.gif
Atsakyti
QUOTE(Natele @ 2011 01 07, 09:03)
Bet ar uzteks gautu pajamu, kai tik keli men tedirbti buvo??? Kazkada lyg skaiciau, kad pajamos turi but bent minimumas??? Nepamenu dabar tikrai...Jei mazesnes gaunas, tai ten ta minimali pasalpele kazkokia mokama g.gif . Va ir to reiktu paklaust, jei eis i Sodra arba dar gerai VPA pasalpos skyrimo tvarka pastudijuot, ten rase tikrai kazka.

reikia turėti ne tik 12mėn stažo, bet ir uždirbta 12MMA jei neklystu 4u.gif

QUOTE(kristinita @ 2011 01 07, 09:11)
o tai dekretiniai pinigai uz kova ir balandzio keturias dienas isiskaiciuos i pasalpa?nors ismoketa tarkim pirma dalis gruodi, antra siandien?ir dar idomu, pvz. nuo 2010 kovo iki liepos buvo mokama 90proc. pasalpos, tada nuo liepos iki grudozio 75 proc. tai kaip as suprantu skaiciuojant VPA pasalpa antram vaikui tos lesos bus traktuojamos, kaip 100proc kompensuojamo du ir jau nuo ju vel bus pirmais metais 90 prc. antrais 75 proc. ane? 4u.gif aciu uz atsakyma nestuke.gif

jei neįeina į lakotarpį tai neįsiskaičiuos, juk parašiau kokie mėnesiai įeina 4u.gif
tai jūs dabar už antrą vaiką čia klausiat ar už pirmą, nelabai suprantu ax.gif
pagal seną tvarką, moka abi pašalpas bendrai, t.y. 90vienai ir 75 kitai, pagal naują į kurią jūs jau nepakliūsit moka 100% DU vidurkį už abu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Natele @ 2011 01 07, 09:03)
Bet ar uzteks gautu pajamu, kai tik keli men tedirbti buvo??? Kazkada lyg skaiciau, kad pajamos turi but bent minimumas??? Nepamenu dabar tikrai...Jei mazesnes gaunas, tai ten ta minimali pasalpele kazkokia mokama g.gif . Va ir to reiktu paklaust, jei eis i Sodra arba dar gerai VPA pasalpos skyrimo tvarka pastudijuot, ten rase tikrai kazka.

Tai bent jau minimalią pašalpą gaut yra geriau nei negaut visai jokios.
QUOTE(kristinita @ 2011 01 07, 09:11)
o tai dekretiniai pinigai uz kova ir balandzio keturias dienas isiskaiciuos i pasalpa?nors ismoketa tarkim pirma dalis gruodi, antra siandien?ir dar idomu, pvz. nuo 2010 kovo iki liepos buvo mokama 90proc. pasalpos, tada nuo liepos iki grudozio 75 proc. tai kaip as suprantu skaiciuojant VPA pasalpa antram vaikui tos lesos bus traktuojamos, kaip 100proc kompensuojamo du ir jau nuo ju vel bus pirmais metais 90 prc. antrais 75 proc. ane? 4u.gif aciu uz atsakyma nestuke.gif

Jei čia jūsų antras vaikas, tai tiesiog ims tą patį kompensuojamąjį dydį koks buvo pirmam ir skaičiuos pagal jį, o ne pagal naujus mėnesius (nes taip greičiausiai bus palankiau).
Atsakyti
QUOTE(angeloangel @ 2011 01 07, 10:16)
reikia turėti ne tik 12mėn stažo, bet ir uždirbta 12MMA jei neklystu 4u.gif
jei neįeina į lakotarpį tai neįsiskaičiuos, juk parašiau kokie mėnesiai įeina 4u.gif
tai jūs dabar už antrą vaiką čia klausiat ar už pirmą, nelabai suprantu ax.gif
pagal seną tvarką, moka abi pašalpas bendrai, t.y. 90vienai ir 75 kitai, pagal naują į kurią jūs jau nepakliūsit moka 100% DU vidurkį už abu 4u.gif


ne taip mane supratot...dabar i VPA iseisiu balandi, man skaiciuos uz metus laiko tarkime, per tuos metus atgal-buvau su pirmu vaiku VPA ir mokejo nuo du pagal sena tvarka 90 ir 75 proc. cia gavosi per tuos metus (iki liepos 90proc. nuo liepoiki vaikui pirmam kol sukako 2 metai-75proc.o sukako gruodi)-tai ir klausiu, kai dabar skaiciuos ismoka antram vaikui-tai jie ta pvz 2000lt.-90proc kur mokejo traktuos jau kaip 100proc. ar ne?nauja tvarka nedomina, nes i ja niekaip nepakliunu smile.gif ir keista, kad ims priskaiciuota suma, o ne ismoketa...nes pvz as jau realiai gaunu pinigus visus uz dekreta-tai kodel tada kovo ir balandzio dali jie atskirs...?
Papildyta:
QUOTE(Enita @ 2011 01 07, 10:25)
Tai bent jau minimalią pašalpą gaut yra geriau nei negaut visai jokios.

Jei čia jūsų antras vaikas, tai tiesiog ims tą patį kompensuojamąjį dydį koks buvo pirmam ir skaičiuos pagal jį, o ne pagal naujus mėnesius (nes taip greičiausiai bus palankiau).


va cia ir prasideda ziauri painiava doh.gif su pirmu buvau tik dekrete, o po to gryzau darban iki kol vaikui sukako vieni metai doh.gif tai dabar ir nezinau kas palankiau...nes su pirmu bunant dekrete, kaip jie VPA taikys tada pagal pirma?
Atsakyti