Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos, Vaiko priežiūros

QUOTE(JOLANCIUK @ 2011 01 06, 18:17)
Gali buti  4u.gif o idomu kaip dabar skaiciuos su antru?zinau,kaip ir su pirmu,tik bus maziau pinigeliu,o vat dekreta kaip skaiciuos,is to laiko kai su pirmu esu namie(is tu 2 metu metus ims)ar is to laiko,kai ejau su pirmu i NGA(ta pati laikotarpi,tik jau ne 9 men,o 12 men)?  g.gif

Arba ims tą patį kompensuojamąjį uždarbį, kuris buvo paskaičiuotas pirmo dekreto metu, arba ims 12 mėn. praleidžiant vieną mėnesį iki šio dekreto. Skaičiuos tą variantą, kuris jums palankesnis.
Atsakyti
na as irgi studijavau, taciau kadangi men iki studiju baigimu rasant diplomini padirbejau men tai man pasake, kad mokslai i staza neieis, nes pradejau dirbt likus men iki baigimo. blink.gif blink.gif blink.gif
Papildyta:
na gal kas zino ar bunant nga galma dar pora men padirbet puse etato iki vpa? unsure.gif unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(elenalovein @ 2011 01 06, 18:52)
na as irgi studijavau, taciau kadangi men iki studiju baigimu rasant diplomini padirbejau men tai man pasake, kad mokslai i staza neieis, nes pradejau dirbt likus men iki baigimo. blink.gif  blink.gif  blink.gif
Papildyta:
na gal kas zino ar bunant nga galma dar pora men padirbet puse etato iki vpa? unsure.gif  unsure.gif

šiaip turint biuletenį legaliai dirbti negalima, taip turėtų būti ir NGA ax.gif
bet kadangi jūs negaunat pašalpos, tai nežinau kuo rizikuotumėt dirbdama blush2.gif

aš tik dabar pamačiau, kad jūs jau esat NGA, nes iš jūsų rašomos kalbos nelabai aišku buvo eisit jūs į jas ar jau esat rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo angeloangel: 06 sausio 2011 - 19:05
taip kadangi daktare negalejo jokio kito biuletenio po gimdymo israsyt, o pora po gimdymo sav dirbt eit nebutu lengva, tai teko iseit, bet kadangi truksta man stazo nga pasalpos tikriausiai negausiu, bet kad bet gauciau vpa pasalpa. jei iki vpa nedirbsiu zinau kad turetu sumazet vidurkis vis del to 3 men kazkur gausis, tai galvojau bent puse etato padirbet, bet jei megalma tai gal geriau nerizikuot kad vpa pasalpos bent kiek gauciau.. unsure.gif unsure.gif unsure.gif unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(elenalovein @ 2011 01 06, 19:14)
taip kadangi daktare negalejo jokio kito biuletenio po gimdymo israsyt, o pora po gimdymo sav dirbt eit nebutu lengva, tai teko iseit, bet kadangi truksta man stazo nga pasalpos tikriausiai negausiu, bet kad bet gauciau vpa pasalpa. jei iki vpa nedirbsiu zinau kad turetu sumazet vidurkis vis del to 3 men kazkur gausis, tai galvojau bent puse etato padirbet, bet jei megalma tai gal geriau nerizikuot kad vpa pasalpos bent kiek gauciau.. unsure.gif  unsure.gif  unsure.gif  unsure.gif

na jei dėl darbo tai reikėjo tartos neapmokamų atsotogų ar kasmetinių prašytis, pogimdyviniam laikotarpiui, bet jau post factum...
VPA gauti svarbu turėti stažą, tai pasiskaičiuokite ar per du metus surinksite tuos 12mėn stažą, turi būti uždirbta 12MMA 4u.gif tas puse etato vargu ar jus gelbėtų tą mėnesį g.gif
Atsakyti
na gal nga pasalpos negausiu, bet ta vpa pasalpa manau tureciau gaut, ne kap ten parasyta gausiu jei nuo vpa pirmos dienos susidarys 12 men stazas, o reikiamo stazo surinkt iki tol nepasiseke, nes pries tai studijavau dieniniam, o krizes metu sunkiau dabra buvo rast...na man sodroj sake, kad galiu dirbt ko sueis stazas ir galesiu iseit vpa, nrs buvau nuejus jau po gimdymo ir buvau jau gavus nga lapa is daktares. unsure.gif unsure.gif unsure.gif
Papildyta:
na beto dar as nebuvau sodroj uzpildyt prasyma, nes db kaip zinau reik ten elekroniniai visokie. manau reik pirmad nueit suzinot kas ir kaip. rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(elenalovein @ 2011 01 06, 19:53)
na gal nga pasalpos negausiu, bet ta vpa pasalpa manau tureciau gaut, ne kap ten parasyta gausiu jei nuo vpa pirmos dienos susidarys 12 men stazas, o reikiamo stazo surinkt iki tol nepasiseke, nes pries tai studijavau dieniniam, o krizes metu sunkiau dabra buvo rast...na man sodroj sake, kad galiu dirbt ko sueis stazas ir galesiu iseit vpa, nrs buvau nuejus jau po gimdymo ir buvau jau gavus nga lapa is daktares. unsure.gif  unsure.gif  unsure.gif
Papildyta:
na beto dar as nebuvau sodroj uzpildyt prasyma, nes db kaip zinau reik ten elekroniniai visokie. manau reik pirmad nueit suzinot kas ir kaip. rolleyes.gif  rolleyes.gif  rolleyes.gif  unsure.gif

Na jūs labai neaiškiai rašot, nesuprasi nei kiek jūs to stažo turit, nei kiek jums trūksta - niekas neaišku. Kol esat NGA vargu, ar galit dirbt, tačiau pasibaigus NGA galit dirbt tol kol surinsit reikiamą stažą ir tuomet išeit VPA.
Atsakyti
QUOTE(elenalovein @ 2011 01 06, 20:53)
na gal nga pasalpos negausiu, bet ta vpa pasalpa manau tureciau gaut, ne kap ten parasyta gausiu jei nuo vpa pirmos dienos susidarys 12 men stazas, o reikiamo stazo surinkt iki tol nepasiseke, nes pries tai studijavau dieniniam, o krizes metu sunkiau dabra buvo rast...na man sodroj sake, kad galiu dirbt ko sueis stazas ir galesiu iseit vpa, nrs buvau nuejus jau po gimdymo ir buvau jau gavus nga lapa is daktares. unsure.gif  unsure.gif  unsure.gif
Papildyta:
na beto dar as nebuvau sodroj uzpildyt prasyma, nes db kaip zinau reik ten elekroniniai visokie. manau reik pirmad nueit suzinot kas ir kaip. rolleyes.gif  rolleyes.gif  rolleyes.gif  unsure.gif

Tai o kaip jus isejot i dekreta be elektroninio biliutenio,jis gi ligtais iskart i darba eina,o paskui buhaltere turi i sodra visus duomenis nusiust,as jau irgi nesuprantu jusu situacijos 4u.gif
Atsakyti
na siuo metu jei nga skaiciuojas yra 11 men stazo. tai yra iki sausio 1 turiu 11 men stazo, jau esu men nga ir regis siuo metu man stazas eina, tai man truksta tik men, taciau man nga israsytos iki kovo galo. tai iseit i vpa atostogu galesiu tik nuo balandzio tada jei laukt kada nga baigsis, bet tuo metu mano pajamos bus nulines ir sumazes vidurkis is kurios bus skaiciuojama pasalpa unsure.gif unsure.gif unsure.gif unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(elenalovein @ 2011 01 06, 20:05)
na siuo metu jei nga skaiciuojas yra 11 men stazo. tai yra iki sausio 1 turiu 11 men stazo, jau esu men nga ir regis siuo metu man stazas eina, tai man truksta tik men, taciau man nga israsytos iki kovo galo. tai iseit i vpa atostogu galesiu tik nuo balandzio tada jei laukt kada nga baigsis, bet tuo metu mano pajamos bus nulines ir sumazes vidurkis is kurios bus skaiciuojama pasalpa unsure.gif  unsure.gif  unsure.gif  unsure.gif

11 mėnesių per dvejus pastaruosius metus?
Papildyta:
Apskritai tai būtų aiškiau jei surašytumėt konkrečiomis datomis nuo kada iki kada dirbot ar dar ką veikėt per pastaruosius dvejus metus iki NGA pradžios.
Atsakyti
sveiki,

niekas man taip ir neatsakė dėl autorinių sutarčių, kokia dalis pajamų įskaičiuojama į pašalpą? ir ar įtraukiamos pajamos gautos pagal verslo liudijimą?
ar visos šios pajamos kartu su atlyginimu susipliusuos į VPA pašalpą?
Atsakyti
QUOTE(sinuhe @ 2011 01 06, 21:55)
sveiki,

niekas man taip ir neatsakė dėl autorinių sutarčių, kokia dalis pajamų įskaičiuojama į pašalpą? ir ar  įtraukiamos pajamos gautos pagal verslo liudijimą?
ar visos šios pajamos kartu su atlyginimu susipliusuos į VPA pašalpą?

apie autorinius sutarcius skaitykit cia
Motinistes pasalpu skirimas,asmenims dirbantiems pagal autorini sutarti.
O del verslo liudijimo tai nesu tikra,bet ligtais neitraukiamos tos pajamos,gal kas geriau zinos.Cia paskaitykit
http://www.supermama...howtopic=628245
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo JOLANCIUK: 06 sausio 2011 - 22:39