QUOTE(Viaula @ 2012 05 28, 16:21)
Nu kas cia per atsakymas "as pirksciau"
Kodel ??? Noreciau argumentu..
Ieskau gero fotoaparato (ne veidrodinio), taigi ismananciu zmoniu nuomones idomios
Na, o paskaityti keliolika puslapių forumo - per didelis darbas?
Kai kurie aparatai čia yra gerai išrakinėti.
Panasonic privalumai:
FZ48 ir FZ150 turi gerą vaizdo stabilizavimo sistemą, dirba platesniame jautrumo ruože, objektyvas šviesesnis tolimajame gale (tolimasis galas taip pat ilgesnis nei canon), galimybė nustatyti ilgesnį išlaikymą (praverčia eksperimentuojant su ilgu išlaikymu).
FZ150 yra didesnė greitošauda 15 kadrų per sekundę (Canon 10,3 kadrų per sekundę), gali filmuoti 60 kadrų per sekundę greičiu, yra galimybė prijungti išorinę blykstę.
FZ48 ženkliai mažesnė kaina ~1000Lt.
Panasonic trūkumai:
FZ48 mažesnė greitošauda 3,7 kadro per sekundę.
FZ150 didesnė kaina ~1570Lt.
Fujifilm HS30 privalumai:
EXR matrica, šviesesnis objektyvas tolimajame gale, dirba ženkliai didesniame jautrumo ruože, ilgesnis išlaikymas, didesnė greitošauda (11 kadrų per sekundę), optinis priartinamas reguliuojamas mechaniškai yra galimybė prijungti išorinę blykstę.
Fujifilm HS30 trūkumai:
Mažesnis optinis priartinimas, ~100Lt brangesnis.
Fujifilm HS25 tinka praktiškai viskas, kas paminėta HS30, tik jis naudoja ne akumuliatorių, o paprastus elementus, kai kam tai trūkumas, kai kam privalumas.
Visi minėti fotoaparatai turi didesnės raiškos ir didesnį ekraną (3 colių 460000 taškų prieš 2,7 colių 230000 taškų).
Subjektyvus požiūris
Dėl susidariusių stereotipų Canon yra pervertinamas, todėl už vardą yra gerokai permokama. Konkurentų modeliai už panašią kainą paprastai būna bent neblogesni, dažnai ir geresni. Naudojimo paprastumas yra tik iliuzija. Paprastai į meniu lendama tik porą kartų per metu, dažniausiai viskas nustatoma vieną kartą nusipirkus ir daugiau ten nelendama. Norint vieno mygtuko paspaudimu pasiekti kai kurias funkcijas be kalbų laimi Fuji produkcija. Mechaninis didinimo valdymas man yra labai didelis privalumas. Panasonic man patinka dėl vaizdo stabilizacijos - jis veikia tikrai gerai. Naudodamasis jais nelabai rūpinuosi itin stabilia pozicija.
Na, štai pakankamai išsami nuomonė, bet ką tai keičia, jei jūs užsidegėte Canon SX40?
Mėgėjui yra geriau turėti patinkantį daiktą su trūkumais, nei techniškai geresnį, bet nelimpantį prie rankos. Tai sakau iš gamtos stebėjimų: žmogus nusipirkęs techniškai geresnį daiktą tikisi, kad už jį viską padarys būtent technologijos. Jei nusiperki patinkantį daiktą, stengiesi išmokti juo naudotis, kad išryškintum privalumus ir paslėptum trūkumus. Svarbiausia, kad žmogus pirkdamas nedarytų didelės klaidos, o mažas klaidas bent smagu prisiminti.