QUOTE(LOCKETS @ 2011 10 17, 11:00)
sveiki,
noreciau ir as isigyti veidrodini fotoaparata
(tik dar siek tiek teks pataupyti ).
prisiskaiciau cia pagyrimu pentax fotikams, tai iskilo keletas klausimeliu. ar paciai pradziai uztenka tu 2 kitiniu objektyvu?
siaip kaip suprantu dar rekomenduojama isigyti ta tamron objektyva 17-50mm, o jis skaitosi pakankamai sviesus, ar geros foto prietemoje? koks tiktu fiksuoto zidinio nuotolio objektyvas 50mm???
mane domina grazios, ryskios vaiku namuose bei gamtoje nuotraukos, kokiu kelioniu/ekskursiju iamzinimas. reiketu greito fokusavimo, nes musu muilinuke 'panasonic lumix tz8' labai letai fokusuoja
butinai reikia 'plaukiancio' background'o
ir sakykite,kokius dar priedus be krepsio, korteliu, valymo priemoniu reiketu isigyti?
na skaiciau, kad kazkas uv filtrus perka... ka jie duoda
ir ka manote apie Peterson'o, Collins'o knygas apie fotografija? ar gal galite kazka rekomenduoti, ka butina visiems perskaityti
aciu
Dėl objektyvų, tai sunku pasakyti. Vienam vos ne iš karto gali neužtekti kitinių objektyvų galimybių, o kitas gali visą gyvenimą fotografuoti su kitiniais. Viskas priklauso nuo fotografo gebėjimų bei lūkesčių. Jei dar niekada neturėjote veidrodinio fotoaparato, kitiniai objektyvai padeda suprasti koks objektyvas jums bu reikalingas ateityje. Vienam aktualiau teleobjektyvas, kitam plataus kampo. Kai matai nuotraukas ir pamatai kokiame ruože fotografuoji dažniausiai, tuomet jau gali kažką spręsti.
Tamron 17-50mm objektyvas yra tikrai pakankamai šviesus ir pakankamai kokybiškas. Žinoma, nereikia pamiršti, kad diafragma ne visada turi būti pilnai atverta.
Nepamenu ar fokusavimas vyksta naudojant bodžio varikliuką, ar objektyve yra vidinis variklis. Jei naudojamas bodžio varikliukas, fokusavimas yra lėtesnis. Vidinis objektyvo variklis dažniausiai fokusuoja greičiau.
Fiksuotą židinį reikėtų taip pat rinktis pagal tai, ką fotografuosite. Gana dažnai sakoma, kad tiesiog privalomas objektyvas yra 50mm fiksas, bet negaliu tam visiškai pritarti. Pats tokį turiu, tikrai džiaugiuosi, tačiau kiekvieno poreikiai skirtingi. Žinoma, fotografuojant portretus tai labai neblogas variantas.
Dėl plaukiančio fono, tai visi iš pradžių jo labai nori, kol neišmoksta fotografuoti.
Išplaukęs fonas turi būti naudojamas protingai, o kartais jo padaryti gali nepavykt dėl techninių galimybių. Saulėtą dieną žiemą su pilnai atverta diafragma tikrai nepavyks fotografuoti. Na, nebent su ND filtrais, bet jie nėra pigūs ir naudojami retai.
Jūsų išvardinti priedai yra pats pagrindas. Vėliau jau reikia žiūrėti pagal naudojimą ir nuotraukas. Pavyzdžiui, man labai naudingas priedas yra trikojis, kartais pagalvoju apie vienkojį (monopod). UV filtras kokybės neprideda, o pasak kai kurių fotografijos guru (snobų) net ir gadina. Tačiau šis filtras leidžia sutaupyti pinigų. Tarkime jei kas nors nešvariais pirštais nutapnos objektyvo priekinį lešį, nuostolis bus tūkstantis ar daugiau litų. Jei kas nors nutapnos UV filtrą nuostolis bus gal šimtas litų. Iš filtrų, kuriuos derėtų nusipirkti, paminėčiau poliarizacinį, nes jo efekto neįmanoma imituoti programine įranga. Šį filtrą reikėtų pirkti tik jau turint objektyvą su kuriuo planuojate fotografuoti ilgai, nes kaina gana aukšta. Kokių konkrečiai priedų reikės galima suprasti tik fotografuojant arba konkretų priedą išbandžius. Pavyzdžiui, fotografuojant su trikoju labai neblogai turėti ir nuotolinio valdymo pultą. Tačiau visada fotografuojant iš rankų toks priedas praktiškai nepanaudojamas.
Knygų pakomentuoti tikrai negaliu. Svarbiausia, kad jose mokytų fotografuoti, o ne dirbti su fotošopu.
Teoriją pasiskaityti gerai, kas suvokti pagrindinius dalykus, bet fotografijoje viskas remiasi praktika.
Pentax k-5 yra žymiai aukštesnės kategorijos fotoaparatas. Jis turi padidinto atsparumo korpusą, patikimesnis autofokusas ir pan. Mėgėjiškoms reikmėms tikrai užtenka K-r, žinoma, jei yra atliekamų pingų, tai galima griebti rimtesnį variantą.
Tas komplektas iki 5000Lt yra labai abstraktus dalykas. Tarkime pasiimam Pentas K-5 ir objektyvą Pentax 50-135 ir jau neįsitenkame toje sumoje.
Kad pasiūlyti padoresnius objektyvus reikia žinoti kokių jų reikia.