Vaiko kalbos vystymasis priklauso nuo daugelio priezasciu. Visu pirma paveldimumas, visu antra aplinka. Mama nuo gimimo turi su vaiku daug kalbeti, dainuoti, aiskinti. taip pat svarbu glausti prie saves, myluoti, buciuoti. jei vaikas guli ne lovyteje ar menieze, o ant grindu, tai skatina jo vystymasi. Leidziama vaikui fiziskai lavintis. Smulkioji motorika labai svarbi, bet taip pat svarbus ir bendras fizinis lavinimas (kaip ir raso viena mamyte labai padeda masazai). Leisti vaikui daug judeti, eksperimentuotu (sokineti, laipiuoti) ir pan. Aisku kartu su lipdymu, piesymu, ivairiu pavirsiu ciupinejimu, pirstuku ir delnuku masazu, zaidimais.
Visa tai dariau ir mano 2 m. dukra puikiai kalba 3 - 4 zodziu sakiniais. Ja suprantame ne tik mes, bet ir aplinkiniai. Namuose kalbame rusiskai, lauke su zmonemis ji kalba lietuviskai. Aisku gimtaja kalba ji kalba puikiai, o lietuviskai moka paprastus zodelius Labas, Sveiki, Aciu, Duok prasau ir pan.
Bet ir mes su vyru jau 2 m. puikiai kalbejome. Tad sakyti, kad cia tik uzsiemimai padejo, negaliu. Bet fiziskai ji irgi puikiai islavinta. Kartais kokioje zaidimu aiksteleje mamos ir mociutes ziuri i mane su ispustomis akimis,kai as jai paciai leidziu visur lipti ir nebegu jos gelbeti, kai kur per aukstai lipa