Įkraunama...
Įkraunama...

Krakmolinimas - patarimai

Mergaitės, o lipalą skiedžiate vandeniu ar ne? Jei skiedžiate,tai kokiu santykiu? blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(stewie @ 2010 05 12, 19:07)
Mergaitės, o lipalą skiedžiate vandeniu ar ne? Jei skiedžiate,tai kokiu santykiu? blush2.gif


Skiedžiam arba ne, pagal kietumo poreikį. Teks eksperimentuot.
Aš dažniausiai iš akies skiedžiu. Paskutinį kartą kai adata nertus iš maxi siūlų "antkakliukus" standinau, gal daugmaž taip buvo: 1 valgomas šaukštas lipalo : kokie 5-7 valgomi šaukštai vandens.

Bet tiksliai nežinau. Žinau, kad mano naudojamam indely (maždaug 9 cm skersmens) skysčio turi kokie 5-7 mm gautis "antkakliukams" mirksiukas.gif
Atsakyti
Ačiū, būtinai išbandysiu 4u.gif
N metų krakmolo kisieliuke krakmolinau blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(almantė_k @ 2010 05 09, 16:27)
Sveika, nors ir paveluotas atsakymas, bet gal kazkiek pades. As lipalu standinau ryskiai rozines spalvos dezute, tai spalva nuo to tik ryskesne pasidare smile.gif del lankstymosi tai kaip kartona - palankstyti ir viskas bus normaliai wink.gif

Ačiū, teks bandyti bigsmile.gif Bandžiau su purškiamu iš parduotuvės, tai visai nieko nesustandėjo. Gal per storas mano nėrinukas g.gif
Atsakyti
Niekaip neišeina sustandinti skrybelės cry.gif purškiamu krakmolu nesigauna, su lipalu nesigauna mad.gif kaška netaip darau g.gif ta dalis kur galvai pakietėjo o kur kraštai niekaip doh.gif gal netoki lipa nusipirkau unsure.gif 3 šaukštam lipalo pyliau 10 šaukštu vandens .
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pegasa: 16 gegužės 2010 - 10:15
O aš prieš porą dienų išbandžiau lipalą ir likau labai patenkinta lotuliukas.gif
Skiedžiau santykiu 1:5.Reikia,kad visas rankdarbiukas labai gerai permirktų.man irgi pirmasis darbelis nevienodai sustandėjo,nes ne pilnai permirko blush2.gif
O jau sekantys-puikiai gavosi smile.gif
Atsakyti
Dabar man toks klausimas iskilo, gal kas turit patirties. Noriu standinti lipalu gamini, puosta karoliukais. Kaip ten viskas atrodys, kai lipalas ant karoliuku sudzius? Ar geriau pirma sustandinti, o tik po to jau papuosimus kombinuot? g.gif
Atsakyti
Pati paklausiau pati ir atsakysiu biggrin.gif Bent jau standinant santykiu 1(lipalo) : 5 (vandans), tai ant karoliuku nieko nesimato.
Atsakyti
Kad lipalas standina, tai suprantama, o ar nuo jo nekeičia gaminys spalvos per ilgą laiką? Nes šiaip kartais klijai ant popieriaus po kiek laiko pagelsta. Gaila būtų gaminio. verysad.gif Ir dar kaip reaguoja į drėgmę (pvz. drėgną orą)? Ar neatsileidžia?
Atsakyti
Na va, kur buvus kur nebuvus ir vel as krakmolinimo temoje doh.gif

QUOTE(pašnekutė @ 2010 02 18, 19:22)

O šiaip tas "kiškio ausis" ir visą kitą geriausiai standinti lipalu. Jei norite, galite išlaužti kietumą kaip palstmasės - tada su neskiestu lipalu gražiai ištepti, įtrinant, kad įsigertų į audinį, o ne tik paviršiuje būtų. Taip sutepti galima net kailį, padaryti "šukuosenas" (tik atsargiai - mažesni vaikai gali susižeisti į tokius kietus dyglius, galvodami, kad tai minkšta). Grynu lipalu standinti kai kurie audiniai išdžiūvę įgauna blizgumą (kaip lakuoti). O tai ne visada pageidaujamas efektas.

Dar - gaminiai standinti lipalu turi džiūti šiltoje patalpoje. Vėsioje išdžiūvę būna balti ir ant gaminių lieka negražios žymės (na, ant balto baltas nesimato...)



Vat norejau as isgauti nerinio kietuma kaip plastmases ir svikas gavos verysad.gif Kuo reiketu ta lipala ant nerinio tepti, kad jis ir isigertu ir tolygiai pasiskirstytu? Nes as tai tiesiog imerkiau nerini i lipala kad gerai imirktu, o po to bandziau pirstais pertekliu nubraukyt, tai man lipalas niekaip tolygiai nepasiskirste doh.gif Isdziuves dabar vietomis blizga, vietomis ne. Antras dalykas - palikau dziuti ant celofanines pleveles, o apyranke apvyniojau ant stiklines kad forma padaryt, tai tose vietose, kur nerinys su stikline / celofanu lietesi liko baltos demes, nors is esmes tai gaminys dziuvo visai ne vesioj patalpoj blink.gif

QUOTE(grete @ 2010 06 06, 00:20)
Kad lipalas standina, tai suprantama, o ar nuo jo nekeičia gaminys spalvos per ilgą laiką? Nes šiaip kartais klijai ant popieriaus po kiek laiko pagelsta. Gaila būtų gaminio.  verysad.gif Ir dar kaip reaguoja į drėgmę (pvz. drėgną orą)? Ar neatsileidžia?


As pati su lipalu dar tik eksperimentuoju, bet galiu pasidalinti gauta patirtim:
Standinau ryskiu spalvu gamini santykiu 1:5, dziovinau padejusi ant celofanines pleveles, viskas gavosi thumbup.gif gaminys neperkieciausias, spalvos dar labiau paryskejo
Standinau sviesiu spalvu skrybelaite santykiu 1:3, dziovinau uzmovus ant baliono, viskas gavosi thumbup.gif bryliukas puikiai laiko forma, spalvos nepakito
Standinau juodos spalvos gamini santykiu 1:1 ir nieko gero schmoll.gif pasidare kazkoks matinis. Na o apie problemas su neskiestu lipalu irgi ant juodos spalvos gaminio jau parasiau blink.gif
Atsakyti
QUOTE(Brigitte @ 2010 06 15, 15:34)
Na va, kur buvus kur nebuvus ir vel as krakmolinimo temoje  doh.gif


O as vis nerimstu, nors diskutuoti tai paciai su savim tenka lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Dar vienas niuansas apie standinima lipalu. Vakar bandziau istaisyti situacija su nenusisekusiais papuosalais ir pamerkiau juos kelioms valandoms i vandeni, kad lipalas atmirktu. Aisku per tiek laiko vanduo atveso ir lipalas ant gaminio vel pasidare baltas.
Tai dabar isivaizduoju kokia moteris baliukyje pasipuosus mano gaminta apyranke isilinksminus jos nenusisegs eidama i pirtele, po to ilis i baseina su saltu vandeniu ir koks jai po to turetu buti sokas pamacius papuosalo vaizda doh.gif Arba su sustandinta rankine vesiu oru papuolus po lietum be skecio.... Jauciu irgi vaizdelis nekoks pasidarytu g.gif Na jei sviesi spalva tai gal ir nieko, bet mano aplinkoj labai daug juodos spalvos myletoju doh.gif
Vistik pradedu galvoti kad tokiu gaminiu formai islaikyti ieskosiu kitokiu budu nei standinimas lipalu schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Brigitte @ 2010 06 17, 08:48)
1. O as vis nerimstu, nors diskutuoti tai paciai su savim tenka  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif
Dar vienas niuansas apie standinima lipalu. Vakar bandziau istaisyti situacija su nenusisekusiais papuosalais ir pamerkiau juos kelioms valandoms i vandeni, kad lipalas atmirktu. Aisku per tiek laiko vanduo atveso ir lipalas ant gaminio vel pasidare baltas.
2. Tai dabar isivaizduoju kokia moteris baliukyje pasipuosus mano gaminta apyranke isilinksminus jos nenusisegs eidama i pirtele, po to ilis i baseina su saltu vandeniu ir koks jai po to turetu buti sokas pamacius papuosalo vaizda  doh.gif 
3. Arba su sustandinta rankine vesiu oru papuolus po lietum be skecio.... Jauciu irgi vaizdelis nekoks pasidarytu  g.gif  Na jei sviesi spalva tai gal ir nieko, bet mano aplinkoj labai daug juodos spalvos myletoju  doh.gif 
4. Vistik pradedu galvoti kad tokiu gaminiu formai islaikyti ieskosiu kitokiu budu nei standinimas lipalu  schmoll.gif


1. Taip, sukietėjęs ir vėl gavęs vandens lipalas pabąla. Čia būtent grynas lipalas. Kai dirbama su atskiestu - tuo mažiau matosi, kuo silpnesnis tirpalas. Ir yra galimybė, kad išdžiūvęs visvien bus baltas.
2. Dėl įsilinksminusių moteriškių - tai jau jų problema, jei neužtenka proto nusiimt rankų darbo papuošalų. Jei šoki į baseiną su baline suknele - nebesitiki, kad išlipsi tokia pat, kaip iš siuvėjos išėjus, šukuosenos iš baseino irgi nesitiki tokios pat išsitraukti, nei laikrodžiai (dauguma), nei telefonai neskirti nardyti vandenyje, bet žmonės taip padaro . Jei nežinai ką ir kur naudoti - tai pirmiausia netikęs gamintojo išaiškinimas, o po to - vartotojo neapdairumas. Jei paaiškinsit, kad dirbinys netinkamas baseinui ir moteriškė to nepaisė - tai tik jos bėda.
3. Neįsivaizduoju, kur galima taip jau papult po lietum, kad kažkur per kelias minutes nebūtų galima palysti po stogu. Jei vaikščioji po parką - nubėgsi į automobilį, jei mieste - pilna perduotuvių, kavinių... Neįsivaizduoju, kur taip galima kiaurai perlyti. O laukdama/važiuodama autobusu rankų darbo dirbinių tikrai nesidėčiau.
4. Sėkmės paieškose. Kai rasit kažką geriau - būtinai pasidalinkit. Lauksim 4u.gif

Atsakyti