Įkraunama...
Įkraunama...

Krakmolinimas - patarimai

Sveikutes, pastoviai susiduriu su problema - nelabai issikrakmolina serveteles, ivairus darbeliai, vazeles. Su kuo ir kaip darote? Krakmolinu su specialiu krakmolu, pagal instrukcija, bet lieka arba baltos demes, arba neissikrakmolina. Aciu is anksto.

P.S. tokios temos neradau, atsiprasau, jei kartojuosi...
Atsakyti
sveika,as tai tirpinu zelatina ir i ja merkiu nerinukus.gaunasi :superdar galima lipala skiest ir panardint nunerta daikteli.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jolitag: 16 lapkričio 2009 - 22:01
QUOTE(vabalyte @ 2009 11 16, 18:21)
Sveikutes, pastoviai susiduriu su problema - nelabai issikrakmolina serveteles, ivairus darbeliai, vazeles. Su kuo ir kaip darote? Krakmolinu su specialiu krakmolu, pagal instrukcija, bet lieka arba baltos demes, arba neissikrakmolina. Aciu is anksto.

P.S. tokios temos neradau, atsiprasau, jei kartojuosi...

I salta vandeni ismaisyk paparasta bulviu(ne kukuruzini) krakmola,idek servetele ir maisant plauk,nugrezk nesmarkiai.Istampyk pagal forma,isdziovink mirksiukas.gif As taip darydavau budavo super.
Atsakyti
QUOTE(norwa @ 2009 11 16, 23:03)
I salta vandeni ismaisyk paparasta bulviu(ne kukuruzini) krakmola,idek servetele ir maisant plauk,nugrezk nesmarkiai.Istampyk pagal forma,isdziovink  mirksiukas.gif  As taip darydavau budavo super.

tai visada verdu kisielių (vanduo ir bulvių krakmolas) ir į jį merkiu kai krakmolinu o po to jau džiovinu bet su šaltu vandeniu nebandžiau ir manau kad darbelis turi gautis kaip miltais apkibęs
Atsakyti
QUOTE(savitre @ 2009 11 17, 09:43)
manau kad darbelis turi gautis kaip miltais apkibęs

Tikrai, ne schmoll.gif išbandyta ir patikrinta, gaunas thumbup.gif tik aš merkiu į šiek tiek šiltesnį vandenėlį, kad rankos nesušaltų biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(naf_naf @ 2009 11 17, 15:31)
Tikrai, ne  schmoll.gif  išbandyta ir patikrinta, gaunas  thumbup.gif tik aš merkiu į šiek tiek šiltesnį vandenėlį, kad rankos nesušaltų  biggrin.gif

Teisingai pasakei thumbup.gif
Ir dregna lygint reikia,o ne isdziovinta(biski nusikalbejau) blush2.gif
Jau senokai krakmolinau.Bet labai gerai isikrakmolindavo smile.gif
Atsakyti
Bet gi šaltame vandenyje krakmolas netolygiai pasiskirsto g.gif , o ir nesimato kokios konsistencijos tas skystis, kokio standumo mūsų darbelis gausis g.gif ..
Aš jau daug metų standinimui naudoju krakmolą (pačią prieinamiausią priemonę biggrin.gif ), tačiau jį visada užplikau: maždaug šaukštelį krakmolo išsuku su trupučiu šalto vandens (na, čia nedideliam standinimui smile.gif ), o tada užplikau verdančiu vandeniu ir skiedžiu iki man tinkamo tirštumo. Staltiesėlėms - skystesnį, angeliukams, skrybėlėms ir snaigėms - gerokai tirštą.
Kas reikalauja lyginimo - lyginu darbelius dar drėgnus, vis patampydama kaip turėtų būti. Tik nedėkit ant baltų, dar drėgnų darbelių labai karšto lygintuvo - gali pagelsti ar net paruduoti (lyginkit pradžioj per kokį audeklą).
Kartais standinu ir su "Luga", bet man jis per aštriai "kvepia" ax.gif ..
Atsakyti
QUOTE(norwa @ 2009 11 17, 21:02)
Teisingai pasakei  thumbup.gif
Ir dregna lygint reikia,o ne isdziovinta(biski nusikalbejau)  blush2.gif
Jau senokai krakmolinau.Bet labai gerai isikrakmolindavo  smile.gif

aš nemėgstu lygintuvu džiovinti (matyt taupau elektra) tai džiovinu smeigtukais prismeigtą darbelį prie lyginimo lentos ir man viskas gerai išdžiūsta ir sukietėja matyt todėl ir netinkamas toks būdas krakmolinimo
Atsakyti
aciu mergaites uz patarimus, labai naudingi. smile.gif bigsmile.gif
Atsakyti
kaip tik vakar neriau snaigeles ir norejau pastandinti. cia temoje buvau skaicius kad galima tai daryti su lipalu, taciau namuose turejau tik purskiama krakmola, tai juo visai gerai issikrakmolino, tik purskiau negailedama.o paciai didziausiai snaigei ( apie 20cm skersmuo) to nepakako, nors siandien darkat smarkiai supurksiau, jei nepavyks, matyt teks lipalo pirkti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(norwa @ 2009 11 17, 20:02)
Teisingai pasakei  thumbup.gif
Ir dregna lygint reikia,o ne isdziovinta(biski nusikalbejau)  blush2.gif
Jau senokai krakmolinau.Bet labai gerai isikrakmolindavo  smile.gif



As irgi taip pat krakmolinu - labai gerai isikrakmolina ir jokiu miltu nelieka tik lyginti reiktu is blogosios puses daugiau. i salta vandeni dedi krakmola bulviu nugrezi ir lygini, o po to palaikai kad pradziutu. Jei nori kad stipriau isikrakmolintu dedi daugiau krakmolo i vandeni.

O jei nori siek tiek pakrakmolinti kad turetu forma bet nebutu standziai ir kietai tai yra toks Yplon purskiamas krakmolo flakonas kazkur apie 5 lt kainuoja irgi geras daikatas mirksiukas.gif ilgam uztenka
Atsakyti
ech, o man vakar nepavyko iškrakmolint veltų kiškio ausų vaiko karnavalinei kaukei unsure.gif kažką ne taip padariau, matyt. nes truputį tik pakietėjo, o plius nubaltavo dar.... tai finale išploviau viską, ir palikau pirminį nulėpausio variantą ax.gif
Atsakyti