QUOTE(UnknownUser @ 2011 12 16, 03:01)
Paskaita studentams nera patikimas informacijos saltinis, nebent yra nuoroda i tyrima, kuriuo remiasi paryskintas paskaitos sakinys.
As nesu jokiu mokslu daktaras, tiesiog eilinis gydytojas, todel Jums tikrai turetu buti geriau zinomas irodymu patikimumo lygis. Auksciausias lygis - sistematine apzvalga randomizuotu klinikiniu tyrimu, zemiausia - autoritetu nuomone. Paskaita, neturinti nuorodu i tyrimus, laikoma tiesiog autoriteto nuomone, kurios patikimumo lygis yra zemiausias is imanomu.
Kad netersti eterio musu gincu, parasysiu Jums asmeniskai, o isvadas, gautas siuo klausimu, galesime suformuluoti sioje temoje, kad padeti pacientams.
Taigi baigiant musu diskusija noreciau pamineti, kad as esu tik paciente ir gydytojo, ne mano pareiga yra formuoti nuomone savo pacientams, as pacientu neturiu. Manes kaip eilines pacientes cia niekas ir neklausys, ir savo postose esu pazymejusi kad cia yra mano asmenines isvados. Klausyti reikietu gydancio gydytojo.
Mano kaip mokslininkes uzdavinys uztikrinti progresa ir pazanga tobulinant senas ir kuriams naujas medziagas naudojamas medicinoje ir kitose srityse.
Atejus pas gydytoja man svarbu kad stropiai, kvalifikuotai ir atsakingai butu atliktas pats protezavimo darbas. O vainikeli ir gydytoja pasirinkti visuomet turesiu galimybe pagal savo isitikinimus, ir butinai isklausius kaip mano dantu ir burbos bukle ivertina ir ka sako gydytojas.
Del paskaitu medziagos patikimumo: studentams paskaitose yra destomi tik gerai patikrinta ir aprobuota medziaga, 'klasika'. Tuo tarpu moksliniai darbai visuomet yra diskusiju pbjektas, kai viena mokslini darba, paremta autoritetu darbais, paneigia kiti autoritetai arba pagilina jau turimus mokslo pasiekimus. Kaip pavyzdi galiu pateikti Ni/Cr vainikelius pries desimt ar daugiau metu, jie buvo naudojami klinikose, yra daug palankiu moksliniu darbu ju atzvilgiu. Siandien odontologu studentu vadoveliuose skaitome kad tai alergenas, o jie nebenaudojami praktikoje, nors yra zmoniu dar juos turinciu
Nors ir neketinau siuo metu daryti issamiu paiesku musu diskusiju klausimu, tiesiog tai esu atlikusi pries metus ir siuo metu man tas nebeidomu. Taciau kaip atsvara jusu cituojamam darbui ( kalbama apie implantu suprastukturas aukso ar Cr/Co pagrindu) siulau pasiskaityti darba apie tai kokie nepageidaujami reiskiniai: elektrocheminiai procesai, kokios elektrines itampos o tuo paciu ir nepageidaujamas Cr ir Co jonu susidarymas vyksta burnoje kai yra Cr/Co, Cr/Ni, ir kiti vainikai su titano implantu.
Electrochemical properties of suprastructures galvanically coupled to a titanium implant.
August 15, 2004
By KT Oh and KN Kim; Department of Dental Biomaterials and Bioengineering and Research Center for Orofacial Hard Tissue Regeneration, College of Dentistry, Yonsei University,
Journal of Biomedical Materials Research