Įkraunama...
Įkraunama...

Fotografijos pradžiamokslis


Apie nuotraukas: prieš dedant nuotrauką pravartu būtų pagalvoti, ką ja nori parodyti ar kokį patarimą gauti. Nepageidaujamos kategorijos ,,tiesiog gražu'' nuotraukos, tam yra kita fotografijų tema. To išvengti padės Blog'o ir ankstesnių temų studijavimas.

Apie kritiką - perskaityti privaloma
Mes išsakom tik savo nuomonę. Jei nuotrauka įdomi, verta nors menkiausio dėmesio, bet trūksta menko pakadravimo, sulauksite tokios ar panašios kritikos: nukirpčiau tą pusę arba pvz. pašviesinčiau, padidinčiau kontrastą, pastumdyčiau levelius (techninė pusė, kurią mes čia ir bandom kuo labiau įvaldyt ir turėti omenyje kitą karta fotografuojant). O jei nuotrauka yra tiesiog nuotrauka, kuriai joks techninis pataisymas nepadės nei apkarpius, nei pakontrastinus (pvz., siužetas nuobodus nepasikeis), tą irgi, deja, išgirsite.
Kaip padaryti, kad nuotrauka būtų įdomi - asmeninės išmonės, noro išmokti ir pajautimo dalykas... Niekas Jums nepasakys "pasilenk, palįsk po medžiu, apsisuk apie savo ašį, o dabar spausk". Juk geri kūriniai atsiranda, kai sugalvoji, kaip fotografuojamus objektus parodyt kitaip, įdomiai, kad visi pasakytų "tu matai kaip galima, nepagalvojau". Mes galime padėti vieni kitiems ir pasiūlyti, ką daryt techniškai kitaip, bet ką daryt siužetiškai kitaip - tai turi pajusti pats fotografuojantysis.


SAVAITĖS TEMA
ISTORIJOS PRATĘSIMAS
Temoje vyks aktyvus nuotraukų aptarimas ir mokymasis iš klaidų

Fotografijos pradžiamokslių BLOG_as


Naudinga literatūra apie fotografija:

5 fotografu tobulėjimo stadijos

Daug literatūros apie fotografija
T. J. Kuzminai - Fotografijos meno pradmenys
Jonas_Kuzminas_Dėmesio_fotografuoju_1996
Povilas_Karpavicius_Fotografijos_vadovas_1980
Learning about Exposure - The Exposure Triangle (ang.k.)

Pamokėlės

Kompozicija ir įtaiga (ačiū peperoni už vertimą) Pamokėlė apie kompoziciją (anglu k.)
2 pamoka. Diafragma ir islaikymas (ačiū Ediper už vertimą)
4 pamoka.ISO, grudas (triuksmas), skaidres, negatyvai ir kt. fotojuostu ypatybesdoc.doc (aciu Ediper uz vertima)
3 pamoka. Objektyvai, ryskumo gylis ir diafragma (aciu Edevai)
5-a pamoka, Fotografiniai_filtrai
Kompozicijos_reiksme_vertimas (aciu Baccardi)
6 pamoka. PEIZAŽŲ, GAMTOS IR KELIONIŲ FOTOGRAFIJA
10 pamoka_Specialus_pageidavimai

Ankstesnes temos

1 tema 2 tema 3 tema 4 tema 5 tema 6 tema 7 tema 8 tema 9 tema 10 tema 11 tema 12 tema 13 tema 14 tema 15 tema 16 tema 17 tema 18 tema 19 tema 20 tema 21 tema 22 tema 23 tema 24 tema 25 tema 26 tema 27 tema 28 tema 29 tema 30 tema 31 tema 32 tema 33 tema 34 tema 35 tema36 tema37 tema38 tema39 tema 40 tema 41 tema 42 tema 43 tema 44 tema 45 tema

Plepalai cia
Apie nuotraukų apdirbimą PS kalbame čia


Norintiems prisijungti prie mūsų, rekomenduojama pasiskaitinėti ankstesnes temas, bei pasipraktikuoti atliekant techninius namų darbus:
user posted image

1. Trys daiktai. Fotografuojame tris, priešais fotoaparatą padėtus daiktus, paeiliui fokusuodami į pirmą, antrą, ir trečią. Geriausia juos deti viena uz kito, taip isdeliojant visus tris. Viso turi būti trys foto. Pavyzdžių galima pamatyti cia
2. Fotografuojam kokį nors daiktą nekeisdami atstumo iki objekto, nezūmindami, tik kaitaliodami diafragmą. Didžiausia, mažesnė, dar mažesnė... (Mažindami diafragmą didinkit iso).
3. Fotografuojam daiktą nekeisdami diafragmos, nekeisdami atstumo iki objekto, bet zūmindami - t.y. keisdami objektyvo židinio nuotolį. Pasirenkat fotografavimo tašką, tada vis arčiau ir arčiau "pritraukiat" objektyvu objektą. Pasirinkite “marga” nuotrauku fona, jame geriausiai matysis kaip keiciasi fonas, keiciant zidinio nuotoli. Kuo didesnis zidinio nuotolis tuo labiau issiliejes fonas turi gautis.
4. Fotografuojam daiktą nekeisdami diafragmos, nezūmindami, bet fiziškai keisdami atstumą iki objekto. Iš toliau, iš arčiau iš visai arti. Cia irgi siulomas kuo margesnis fonas, kad aiskiai matytusi kaip jis keiciasi fotografuojant is skirtingu atstumu.
5. WB nustatymas. Baltą daiktą fotografuojam 2-jose aplinkose: natūraliam apšvietime ir dirbtiniam apšvietime (kambario šviestuvai, be blico!). Kad geriau matytumėm skirtumą, darom po 3 foto kiekvienam apšvietime - automatiniu wb, pusiau automatiniu, rankiniu wb.
6.Kūrybinis darbas: Balto daikto fotografavimas baltame fone, (pageidautina, kad tai būtų baltas kiaušinis baltame fone, gražiai apipavidalintas, įdėta fantazijos ir kūrybiškumo, laikantis fotografavimo taisyklių).
7. Kūrybinis darbas:” Lašai lašiukai“. Šiam darbe galima naudoti blykstę, lašai turi būti tyškantys, varvantys ir t.t.
(1-5 užduotis privalomi)

Siek tiek naudingos teorijos (ačiū Raigei 4u.gif ):
ISO
ISO (ISO speed) - matricos arba foto juostos jautrumas šviesai. Kuo didesnė ši reikšmė (100, 200, 400 ir t.t.), tuo jautriau matrica reaguoja į šviesą, tuo mažiau šviesos užtenka nuotraukai gauti.
Galimybė padidinti matricos jautrumą šviesai padeda dirbti prasto apšviestumo sąlygomis, bet to kaina - padidėjęs triukšmų kiekis.
Labai didelę įtaką nuotraukos triukšmingumui keliant ISO turi matricos dydis. Mažoje matricoje pikseliai mažesni ir arčiau vienas kito, todėl keliant ISO ima "trukdyti" vienas kitam. Štai kodėl kompaktiniais aparatais (muilinėmis) fotografuotose fotografijose triukšmai gana ryškūs net nelabai žymiai pakėlus ISO.

Išlaikymas
Išlaikymas (shutter speed) parodo, kiek laiko šviesa pro objektyvą ir atvertą diafragmą kris ant matricos (arba juostos). Laikas paprastai skaičiuojamas nuo dešimčių sekundžių (tamsoje) iki kelių tūkstantųjų sekundės dalių.
Nesunku suprasti, kad kuo ilgesnis išlaikymas, tuo ilgesnį laiko tarpą šviesa pro objektyvą apšviečia kadrą, tuo šviesesnis bus atvaizdas matricoje/juostoje.
Jei prisiminti čia jau minėtą analogiją su į dubenį iš čiaupo bėgančiu vandeniu, tai išlaikymas bus tas laikas, kurį bėgs vanduo (šviesa). Vanduo turi bėgti tiek laiko, kad dubuo būtų pilnas (teisingai išeksponuota nuotrauka). Jei vanduo bėgs per trumpai - dubuo nebus pilnas (nuotraukoje trūks šviesos), jei per ilgai - dubuo persipildys ir vanduo bėgs per krastus (gausime peršviestą kadrą).

Ekspozicija (exposure). Fotografijoje ekspozicija yra šviesos kiekis, patekęs ant šviesai jautrios medžiagos. Ekspoziciją reguliuojame keisdami tik diafragmą ir išlaikymą, ISO jautrumas čia nedalyvauja.

Teisinga ekspozicija. Tai ekspozicija, kuri sukuria fotografo pageidaujamą rezultatą - norimai išeksponuotą nuotrauką. Šis terminas neturi jokio tikslumo, priklauso nuo situacijos ir nuo fotografo minties joje. Čia jau reikia vertinti ir ISO, nes viena ir ta pati ekspozicija prie vienokio ISO bus teisinga, prie kitokio - neteisinga.

Ekspozicijos vienetas (exposure value - EV). Standartiškai 0 EV reiškia ekspoziciją su 1 s išlaikymu ir diafragma f/1.0, bet čia nesvarbu smile.gif. Svarbiau yra žinoti, ką reiškia +-1 EV, o jis reiškia dvigubai didesnę (+) arba dvigubai mažesnę (-) ekspoziciją (t.y. šviesos kiekį).

"Stopai".
Diafragma, išlaikymas ir ISO skaičiuojami stopais. 1 pilnas stopas - tai 1EV, arba 1EV ekvivalentas jei kalbam apie ISO. Rašau ekvivalentas todėl, kad ISO nėra ekspozicija. Padidinus (arba sumažinus) ISO dvigubai, išeksponuosime nuotrauką taip, lyg būtume tikrąją ekspoziciją padidinę per +1EV (arba sumažinę per -1EV).
Norint pakeisti per vieną stopą ISO arba išlaikymą, reikia juos tiesiog dalinti arba dauginti iš 2 (žiūrint į kurią pusę reikia).
Diafragma yra apskrita skylė, o norint praleisti dvigubai daugiau/mažiau šviesos (t.y. +- 1 EV), reikia dvigubai padidinti/sumažinti tos skylės plotą.
Todėl diafragmos 1 stopas yra dauginimas arba dalinimas iš 1,4, nes skylės skersmenį pakeitus 1,4 karto, plotas pasikeičia 2 kartus. (Čia kaip pica, kur rašo skersmenį. Keista gali pasirodyti, kad skersmuo lyg ir nežymiai pasikeitė, o mokėt reikia dvigubai - bet suvalgai juk plotą, o ne skersmenį smile.gif)

Tarkim, kad turim situaciją, kai teisingai išeksponuojama nuotrauka su f/2,0+1/500s+ISO200. Taip pačiai išeksponuotą nuotrauką galima gauti ir kitokiais nustatymais:
bazė:
f/2,0+1/500s+ISO200
ekvivalenčios kombinacijos:
f/1,4(+1 stopas)+1/1000s(-1 stopas)+ISO200
f/2,0+1/1000s(-1 stopas)+ISO400(+1 stopas)
f/2,8(-1 stopas)+1/1000s(-1 stopas)+ISO800(+2 stopai)
f/2,8(-1 stopas)+1/250s(+1 stopas)+ISO200
ir t.t.
Kol pridėtų stopų bus tiek pat kiek atimtų, tol nuotraukos išeksponavimas nesikeis. Kaip tie stopai pasisikirsto tarp diafragmos, išlaikymo ir ISO - nesvarbu, svarbu bendra suma. Jei bendra stopų suma bus neigiama, automatiškai gausim neišeksponuotą nuotrauką, jei teigiama - pereksponuotą.

Vienas iš tokių skaičiavimų panaudojimo praktikoje ir, sakyčiau, gana aktualus pradžiamokslių temoje - kai žmogus turi kit objektyvą, visi aplink giria fixus, o jis nežino ka gaus ir perka šiaip, nes visi sako, kad tai šviesus objektyvas. Kartais kosmoso tikisi, pvz., mačiau amazon.com 1 žvaigždę su komentaru apie kažkurį fixą: "galvojau galėsiu pyškint vos ne tamsoj, o vis tiek reikia kelti ISO iki 1600, prastas objektyvas" smile.gif.
Taigi pasiimi savo kit, nusistatai savo varganą f/5,6+ISO200, ir pasidairai po kambarį, kokį išlaikymą tau siūlo fotikas. Gauni kokį 1/15s - sux sad.gif. Paskaičiuoji (arba pabandai), kad ISO reikia užkelti iki 1600 (+3 stopai), kad gauti 1/125s (-3 stopai) išlaikymą - triukšmai sux sad.gif. Taigi įsivaizduojame, kad mum rekomenduoja pirkti fixą 50mm f/1,4. Imam diafragmą f/1,4 (tai yra +4 stopai nuo f/5,6), gauname, kad galėtumėm fotkinti kambary su f/1,4(t.y. +4 stopai)+1/125s(t.y. -3 stopai)+ISO100(t.y. -1 stopas). Suprantam, kad šitas fixas yra liuks, lekiam ir perkam. Arba svajojam, kol galėsim nusipirkt biggrin.gif.
Kitas panaudojimas - analizuojant elementoriškas nustatymų klaidas iš exifo, tarkim pamatyti, kad ISO400, su išlaikymu 1/1000s galėjo būti ISO100(-2 stopai) su 1/250s (+2 stopai).
Na ir šiaip, realioj situacijoj keičiant parametrus, galima greit minty primesti ką duos vienoks ar kitoks ISO pakeitimas ir pan.

Ryškumo zona ir ją įtakojantys faktoriai
Ryškumo zona arba gylis (angl. DOF -Depth Of Field) - atstumų zona, kurioje fotografuojamas objektas yra ryškus. Atstumų zona, kaip ir bet koks atstumas, matuojamas ilgio vienetais. Todėl ir sakom - ryškumo zona labai maža, vos keli mm, arba atvirkščiai - didelė, siekianti kelis metrus.
Yra trys pagrindiniai faktoriai įtakojantys ryškumo gylį:
1) Diafragmos reikšmė
Kuo plačiau atverta diafragma, t.y. kuo f reikšmė mažesnė, tuo ryškumo zona mažesnė. Čia buvo pirmoji mūsų eksperimento dalis.

f/8.0 user posted image f/5.6 user posted image f/2,8 user posted image

2) Objektyvo židinio nuotolis.
Kuo didesnis objektyvo židinio nuotolis, tuo ryškumo zona mažesnė.
Židinio nuotolis matuojamas milimetrais, o objektyvai skirstomi į fiksuoto židinio nuotolio ir kintamo židinio nuotolio objektyvus. Pastarieji žargonu dar vadinami zoomais. Ir ko gero dauguma jūsų tokius ir turit išskyrus keletą mergaičių, kurios fotografuoja su 50 mm objektyvais. Konkretaus objektyvo židinio nuotolis ar jo galimos kitimo ribos nurodytos ant paties objektyvo.
Taigi labai paprastai kalbant, norint kuo mažesnės ryškumo zonos reikia didinti mm skaičių, t.y. zoominti.

Aiškumo dėlei dar šis tas. Objektyvai pagal tai kokiame mm diapazone dirba, skirstomi į plataus kampo objektyvus, tele objektyvus ir standartinius objektyvus.
Čia jums šiokia tokia lentelė, skirstymas tas toks gana sąlyginis, bet maždaug:
user posted image
Ir vat čia yra atsakymas į tą dažnai skyrelyje girdėtą klausimą: kodėl su paprasta muilinuke sunku ar net neįmanoma gauti gražiai sulieto fono. Paprastai tokių aparatų objektyvai plačiakampiai, t.y. su mažai mm (pasiimkit, pažiūrėkit). Taigi šitas faktorius ir nulemia didelę ryškumo zoną. Ir kartais kiti du faktoriai jau nebegelbėja.

Tiesa, yra dar vienas aspektas - matricos dydis. Kompaktinių aparatų matricos mažesnės lyginant su veidrodinių aparatų matricomis. Taigi: kuo aparato matrica didesnė, tuo prie tų pačių likusių parametrų (diafragmos, židinio nuotolio, atstumo iki objekto) ryškumo zona bus mažesnė.

3) Atstumas iki objekto.
Kuo mažesnis atstumas iki objekto, tuo ryškumo zona mažesnė.
Čia buvo mūsų trečioji eksperimento dalis.
Taigi: kuo plačiau atverta diafragma, kuo didesnis objektyvo židinio nuotolis ir kuo fotografuojamas objektas arčiau objektyvo – tuo ryškumo gylis bus mažesnis.
Jei dar kas neaišku - laukiu klausimų. Yra visokių DOF skaičiuoklių, pažaidimui galit pabandyt: pakaitaliokit diafragmą, židinio nuotolį, atstumą iki objekto ir įvertinkit gautą rezultatą:
http://www.cambridge...th-of-field.htm
http://www_dofmaster_com/dofjs.html

Baltos spalvos balanso koregavimas
Tuomet galima baltos spalvos balansą nustatyti rankiniu būdu. Šiuolaikiniuose modeliuose paprastai būna keletas tipinių baltos spalvos balanso režimų, kurių mėgėjiškai fotografijai tikrai užteks. Dažniausiai galima pasirinkti parametrus, skirtus fotografuoti saulės šviesoje (Daylight), debesuotą dieną (Cloudy), esant įjungtoms kaitrinėms lemputėms (Tungsten), dienos šviesos (Fluorescent) lempoms ir apšviečiant blykstei (Flash).
Profesionaliuose fotoaparatuose įmanoma baltos spalvos balansą nustatyti pačiam fotografui nurodant kokios kombinacijos RGB derinuką laikyti balta spalva.
Įmanomas ir dar vienas būdas baltos spalvos balansui parinkti. Meniu pasirinkus baltos spalvos nustatymo balansą, nukreipkite objektyvą į balto popieriaus lapą (arba bet kokį baltos spalvos paviršių) taip, kad visas kadras būtų užpildytas balta spalva be šešėlių ar atspindžių. Spalvos balansas nustatomas paspaudus užraktą. Skirtinguose modeliuose ši procedūra gali skirtis, dar reiktų atidžiau paskaityti naudojimosi instrukciją.
Nepamirškite, jog koreguodami baltos spalvos balansą galima padaryti geresnę nuotrauką. Manipuliuodami juo kaip menine priemone, galite iš karto atlikti nesudėtingus nuotraukos korekcijos veiksmus netgi be specialių grafikos programų. Akimirksniu pakeisite nuotraukos nuotaiką, siužetą – taip nedideli skaitmeninių fotoaparatų trūkumai, lyginant juos su analoginiais, virsta į didelius privalumus.
Išvados
* Nesuderinus baltos spalvos balanso, nuotraukos gali gautis su nepageidaujamu fonu (melsvu, rausvu ir pan.).
* Baltos spalvos balansas nurodo, kokį spalvų derinį fotoaparato procesoriui laikyti balta spalva – pagal ją interpoliacijos principu atkuriamos visos kitos nuotraukos spalvos ir atspalviai.
* Patogiausias būdas suderinti baltos spalvos balansą - panaudoti tipinius baltos spalvos režimus, įdiegtos pačio gamintojo.
* Profesionalūs fotoaparatai leidžia baltos spalvos balansą suderinti rankiniu būdu, nustatant kokią spalvų kombinaciją laikyti balta spalvą.
* Baltos spalvos balansą galima išderinti ir naudoti kaip meninę priemonę nuotraukos nuotaikai ir siužeto pakeitimui.

paėmiau iš: foto.plius straipsnio...

WB nustatymas:

Skaitom fotoaparato instrukciją ir ieškom, kaip nustatomas custom wb
Su CANON EOS 350D taip:
1.nusistatau auto wb
2. toje aplinkoje, kurioje noriu fotkint (pvz. pas mus kambariuose skiriasi apšvietimas, tai kiekviename kambaryje procedūrą kartoju) nufotkinu baltą lapą (jis neturi būt didelis, svarbu, kad užimtų visą kadrą, fokusuoju rankiniu rėžimu, nes autofokusas neranda i ka fokusuot ir fotikas nefotkina)
3. einu i wb meniu, nusistatau custom wb
4. tada nufotkinta kadrą pasirenku, kaip baltos spalvos pagrindą
5. fotkinu tai, ką norėjau...

NIKON D50
1.per MENU susirandu, kur yra Wite Balance --->
2.toliau pasirenku PRE(preset) --->
3.toliau MEASURE (pamatuok). Spaudziu uzrakto mygtuka iki puses, kad gryzti is meniu i fotografavimo rezima.
4.Tada fotiko nugaroje yra knopke WB, kuria nuspaudziu ir laikau tol kol virsutineme ekranelyje atsiranda uzrasas Pre. Balta popieriaus lapa kadruoju taip , kad uzimtu visa vaizdo ieskikli ir nufotkinu. Jei viskas gerai, tai ekranelyje dega uzrasas Good, jei blogai tai no Gd, ir reikia bandyti matuoti dar karta.
5. Jeigu sumatavom teisingai, tai nuspaudziam dar karta mygtuka WB (fotiko nugaroje) ir viskas
Arba vietoj vaikščiojant po meniu, galima naudotis WB mygtuku, esančiu ant fotoaparato.

neturint spec.kortele wb balansui nustatyti, galima pabandyti panaudoti plastmasinį stiklaines dangteliį, pusiau permatomu.

Laukiami visi norintys išmokti fotografijos elementoriaus ir ne tik 4u.gif Aukščiau išvardintose nuorodose yra visas teorijos lobynas, taigi tik noro ir kantrybes kelyje savo tikslo link 4u.gif

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SVARBI INFO

Kaip įkelti foto iš Flickr:


Pirmiausia prisijungti prie Flickr. Įkelti ten savo foto. Atsidarai tą foto. Spaudi dešiniu ant foto ir išsirenki dydį (mėlynai būna parašyta). Tada kai atsidaro ta foto, spaudi dešiniu ir renkiesi Copy image location. Ir įkopini čia į IMG lauką.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mokiniai pagal fotoaparatus:


CANON
Alabama-----Canon Powershot A 620
Alexso-----Canon 10D + 50mm, f/1.4
vienintele-----Canon 40D 17-55 mm f/2.8, kartais 50 mm f/1.8
brumbrumai-----Canon 50D + Sigma 50mm f1.4
Žydraake-----Canon EOS 450D, 50 mm f/1.8
Forgete-----Canon 500D + Canon 50mm f1.8 mkII+tamron 17-50mm f2.8 VC
dosa-----canon 500D ir 50mm f/1.4+kitinis 18-55mm f/3.5-5.6
kristukass-----CANON EOS 550D+ EFS 18- 135mm. image stabilizer, macro 0.45m/1.5ft
@leja-----CANON EOS 550D + Sigma 18-55mm F2.8 EX DC MACRO
robobebras-----Canon 500D+Canon 50mm f1.8 mkII+tamron 17-50mm f2.8 VC+zenit E+industar 50-2 (50mm f3.5).
MTO-500 500mm f8
*smile*-----Canon 500D + Canon 18-55mm f3.5-5.6 IS + Tamron 70-300mm f4-5.6
Egipta-----Canon 1000D 18-55 mm KIT



NIKON
Green_Tea-----Nikon D3000 + Nikkor 16-85
gizzy-----Nikon D3000 + 18-55 VR
ŠahadAaa-----Nikon D3000 + 18-55 VR
Isila-----Nikon D3100 kit AF-S DX 18-55mm f/3.5-5.6G VR
ohara-----Nikon D5000 nikkor 50 mm 1.8
paprasta-----Nikon D90 nikkor 50 mm 1.8
Sofija2-----Nikon D90, Nikon F80, Smena 8M



PENTAX
Tiga-----Pentax K-m + 18-55
Ievukis-----Pentax K20D + 50mm f1.4 + 16-45mm f4



KITI
Zirzilja-----Panasonic lumix DMC-FZ8
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Forgete: 11 gruodžio 2010 - 01:40
Dėl vazų fotografavimo, tai pritariu robobebrui. Vis tik vaza turėtų būtų tikra, tik nufotografuota nebanaliai. Plius pati nuotrauka išieškota, apgalvota. Nes dabar man nei viena įdėta vazos interpretacija neprivertė stabtelėti, pasigrožėti, apgalvoti, pasigėrėti ir pan. Neatrodė ir kad autorės ilgai suko smegenus dėl idėjos bei jos įgyvendinimo g.gif
Atsakyti
bijau, bet keliu unsure.gif biggrin.gif biggrin.gif

foto "sau" ax.gif besimokinant ax.gif
kaip suprantu galejo ranka neislysti, razetes su laidu, geliu nesimatyti biggrin.gif ir .t.t

bet gal dar ka patarti galesit ax.gif ir visus minusus issakysit, jei zinoma isvirs foto verta komentaru ax.gif biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo stashiene: 09 gruodžio 2010 - 18:08
QUOTE(stashiene @ 2010 12 09, 17:36)
bijau, bet keliu unsure.gif  biggrin.gif  biggrin.gif

Man foto labai buitiška. Be visų "išlindimų, ką išvardinai, man dar kliūna sofa fone, apranga, nes balta spalva per mano monitorių išdeginta atrodo, plius ten megztinukas? Nes atrodo, kaip chalatas. Netinka..

Nelabai suprantu foto prasmės? temos? Čia auto? g.gif
Atsakyti
QUOTE(stashiene @ 2010 12 09, 17:36)
bijau, bet keliu unsure.gif  biggrin.gif  biggrin.gif

mergaite tai siaip grazi, bet foto tai nevykus. pirma, veidas labai tamsus. nu toks net oranzinis. aplinka visai viska gadina, per daug buitiska. tas siek tiek galvos pakirpimas ir nesuprantamas. manau pabandyk pasifotkint neuralioj aplinkoj ir visokiom pozom, pabandyk kazkaip idomiau. nu ir tikrai, kad merginom graziau sviesus veidai smile.gif
Atsakyti
QUOTE(stashiene @ 2010 12 09, 17:36)
bijau, bet keliu unsure.gif  biggrin.gif  biggrin.gif

foto "sau" ax.gif  besimokinant ax.gif


pritariu išsakytom pastabom ir ranka su pulteliu labai keistai atrodo, ką ten darei su ta puse? g.gif

ačiū Forgetei už naują temą 4u.gif

Atsakyti
ačiū labai už pastabas 4u.gif pasirodo ne veltui bijojau ax.gif biggrin.gif

bandysiu kauptis sekanciam kartui ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Agneza @ 2010 12 09, 16:03)
Ta pati pagalvojau, gal reikejo  i suniuka sufokusuoti, o fone leliuka?
Parodyk dar ka nors is tos serijos , bet ne koliaza.
Papildyta:
Ir as dar mestelius spalvu, siltu, ka tik is lovos islipusiu. Net kvietku nunesiau, kad tik nuo lovos nenuliptu mano kukulis.

"Sypsenele"



Aj, gerulė ta dupcė smile.gif Man labai bigsmile.gif

Nelabai daug turiu, kelis kadrus tik padariau, mažas cionga pakėlė ir baigėsi sesija... Pažiūrėsiu dar kažko...
Pirmoj foto labai tas šuo dingsta, gal todėl jis antroj foto (viršuj dešinėj) truputį lyg iškrenta iš konteksto...

QUOTE(Forgete @ 2010 12 09, 16:29)
man dar kliuva kad visose fotkese atspalviai skirtingi, apatinese ant odeles matosi (vienoj sviesiau, kitoj ruzaviau)


vo blin, glaz almaz smile.gif Nieko man nesimato dėl atspalvių... Pas kažkurią (jaučiu pas mane) arba akys arba kompas simuliuoja smile.gif Aš kai miegu po 4-5 val tai greičiausiai aš čia jau arba mano kompas.. Nes nu anei kaip neįžiūriu smile.gif Taisysiu, dėkui.
Man šita serija patiko, tik gaila, kad mažiukas buvo kitos nuomonės.. Spalvos gražiai man susiderina, ta kepurė tokia gana smagi.. Bus man tinkami atributai sesijoms.. rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Laukine25: 09 gruodžio 2010 - 19:37
is praeitos temos, pamastymai.

QUOTE(Laukine25 @ 2010 12 04, 12:25)
Nors, nesieju savo ateities su fotografija, aš žmogus verslininkas, sušiktas materialistas, o ne menininkas, pirmiausia. Tai nežinau kaip čia reiktų savo godumą suderint su miela veikla. doh.gif

man artimi tavo kai kurie postai. esu taipogi nepataisoma materialiste, bet buciau labai laiminga, jei gyvenimas susipintu su fotografija ir galeciau is to uzsidirbt, likciau ishtikima savo stiliui, bet suprantu, kad kompromiso ieshkojimas tai yra aukshtasis menas, tad manau, kad jeigu butu popsiniu uzsakymu uz pinigus, labai del to nesigrauzciau. svarbu buti ishtikimai pati sau. cia tik mano nuomone.
QUOTE(Laukine25 @ 2010 12 04, 18:02)
Aš dar kartą pakartosiu, tai ne verslui ta studija. Jos nuoma tookia niekingai menka, kakažkaip pavyks išlaviruot.

Aš prieš kiekbieną sesiją kraunu į batą. Nes matau kiek daug išmokau ir kiek daug dar yra kur tobulėti. Man patinka tas jaudulys, man patinka šitas nepasitikėjimo jausmas.
Ir kaip sakau, man patinka nemokėt.

O va tokie taškiukiniai 'fotografai' kaip aš, nemiega naktimis prieš fotosesiją, laksto kaip į uodegą įkirpti po padėvėtų rūbų parduotuves, kad rast įdomesnių dekoracijų savo modeliams, drabužėlių, užklotėlių ir pan... Kai tuo tarpu profai- jei nieko neatsinešei, tai ir nupyškins prie sienos stovint...

Dėl nemandagumo bloge, taip, aš esu storžievis stačiokas brudas. Mėgstu konkretumą ir nevynioju sh į vatą. J

nejaugi niekada nebuvo minciu, kazhkada pasidaryti extra money is photo? netikiu lotuliukas.gif
su visom mintim sutinku. panashiai mastome.
drauge pasakojo, paklojo 2.5k uz vestuvine fotosesija rugseji, buvau vestuvese, maciau ta fotografa, bet galvojau, kad as cia tokia neishmanele jau neaishkinsiu jam, nors vietomis maciau kokias klaidas darydavo. jaunajai geriausia drauge pasiule savo teva, gerai fotkina, hobbis toks. rezultatas - gavo nuotraukas, nei vienos nedes i remeli (ishdeginti veidai, daug dangaus ir zemes o jos su vyru beveik nesimato, nufotkinti vedejai, bet ne pusbroliai, nors buvo prashyta ir t.t ir pan). virshune - iteikia CD su virshelio foto - ziedai ant pagalveles. ji vos nenualpo, nes buvo is pradziu sakyta, kad tokios foto ji paprasciausiai nenoretu. buvo siusta pavyzdziu, ko tikisi, siulyta, klausta. nebuvo atsizhvelgta i tai. vat tokie fotografai "profai" bet ne profai, imantys tikrai ne mazhus pinigus - mane uzknisa. izulumo virshune. ir is kur tiek pasitikejimo savimi?! todel ir as giriu "tashkiukus", tokius kaip mus cia, forume, kurios parinasi ir myzha i bata priesh kiekviena fotosesija. ir mergaites, patikekit, dauguma is jusu padarytu mano draugei vestuvine sesija 100 kartu geriau uz minima profa uz du su puse tukstancio! medutis man ant sirdies, vieninteles neblogos kelios foto pasak mano drauges tai tos, kur as neapsikentusi pradejau vadovaut ir aishkint kaip fotkint, ishjudinau jaunaja, pasiuliau fotografui kaip ir kur fotkint. nesitikejau tokios reakcijos, bet pasakysiu nuosirdziai, buvo malonu, nes tai irodo, jog mokausi blush2.gif
QUOTE(paprasta @ 2010 12 04, 23:42)
ačiū  dėl koliažų- sutinku... mokytis ir mokytis

na.. kaip cia pasakius. svarbu moket izhvelgt savyje, kad sugebi, moki jau nemazhai ir matai ta, ka daugelis nemato. man patinka Laukine, kad garsiai dziaugiasi, nesuprantu tu, kurie pernelyg kuklinasi, nors zinau, kad ivairiu buna zmoniu. taip, mokytis ir mokytis, bet pripazink, kad nemazhas kelias pereitas jau ir suteik vilciu kitom, kurios tikrai TIK pradeda ir iki tavo lygio jom s dar laaaabai toli. pasakymas "mokytis ir mokytis" kartais ne taip nuteikia tongue.gif 4u.gif
p.s. Tu tikrai mano drauges vestuves nufotkintum superishkai. wub.gif
QUOTE(Laukine25 @ 2010 12 06, 23:43)
Bet aš pati tai atsigaunu.
prijungiu fotiką prie kompo ir traukiu sesijos rezultatą... Ir matau, o šitoj emociją, pagavau, šitoj fokusas geras, anoj šviesa puiki, va šitoj sumaliau sh ir pražiopsojau gerą kadrą.. nuuuu, kaaaifas smile.gif biggrin.gif

Trūksta paroj valandų.. Ir iš vis, kaip gaila, kad žmonėms reikia miegot.  unsure.gif Kiek galėtume daug visko išmokti, sužinot, nuveikt, jei tas miego valandas galėtume skirti savišvietai, ka?

vat apie tai as kalbejau siek tiek auksciau drinks_cheers.gif saunu, kad taip objektyviai mastai. savikritika, zinoma, gerai, BET biggrin.gif

as megdavau sakyti, "kodel para neturi 36valandu?" he he. zodziu, pritariu.
QUOTE(gotte @ 2010 12 07, 14:58)
O va šiandien ne tik graži diena išaušo, bet ir nepykino ryte, tad užplūdus gerai nuotaikai griebiausi fotiko. Laukiu jūsų kritikos strėlių!!!!!!

siaip viskas jau pakomentuota, man patiko paskutine foto, nes ta gelsva spalva, labai grazhiai ishryshkina rudas mergaites akis, ir veido ishraishka super. gal bandyciau kirpt i kvadrata, mazhiau desines pavyzdzui.
kur su karoliais, tai man lyg ir veidukas ishdeges, suknele.
grazhus bandymai is tikruju, tik man tas rudumas, geltonumas nelabai. noretusi daugiau spalvu. kad ir pasteliniu smile.gif

Papildyta:

QUOTE(Laukine25 @ 2010 12 07, 19:01)
Bandau suprasti kad yra čiuožimas, o kas yra stiliovas fotkinimas kampu. Tikiuosi, čia ne OT?

zinoma ne OT. man irgi aktualu. kolkas ishmokau ishvengti grynai to, kai fotkini jura ir horizontas kreivas. klausei kodel tai svarbu, kodel negali buti kreivai? manau, kad paprasciausiai nesiziuri ir tiek. del stiliovo ciuozimo - vienas is pagrindiniu dalyku, kuriu noreciau ishmokt. mane tai vezha. netradicinis ciuozimas ir komponavimas. bet visishkai sito nebandau ir nemoku.. blush2.gif
QUOTE(ohara @ 2010 12 07, 20:10)
Ir dar savo auto portreta bandžiau...  g.gif  blink.gif

laaabai pikta lotuliukas.gif visa kita jau zinai.
p.s. esi grazhi (kur Akasha rode Tavo vestuviu foto), bet sioj foto visai i save nepanashi man, susiraukus, isitempus ir pikta. ne ne ne ax.gif
QUOTE(gotte @ 2010 12 07, 22:37)
Dar savo kycę šiandien nutraukiau (sori, kad foto tokios didelės, bet mažesnių neturiu), bet taip visur ausys nusikapojo 

labai patiko sita serija, nors man retai patinka baltos kates, jas sunku nufotkint. ryshkymas fainas, akys kates irgi, aishku galima kabinetis prie kompozicijos ir formatu.
man gal pirmoji idomiausia (kate kuda, o cia pagurklis matosi, kazhkaip linxmai ziurisi he he). ir paskutine (elegantishkai, uzburianciai). o siaip - komplimnetai katei, tokia baltute, shvarute, tika dama arba princas biggrin.gif

DAR. apie daikta. visishkai pritariu, kad cia mazhiau vaizduotes ir kurimo, o daugiau butent to banalaus daikto - VAZOS. kaip jau ja parodysim - cia suo pakastas. nes kai kurie vaza gali matyti ir saldainiuose, bet kiti tai neizhvelgs bigsmile.gif vat. cia as neabejojanti, konkreciai sakau smile.gif
Papildyta:
pamandravojau, o dabar jus, prashau, pakritikuokit [nededu cia, per daug visko].

auto - arba sonine naturali shviesa. biggrin.gif http://www.flickr.co...s/47823129@N07/

p.s. labai norejau ishbdanyt pulteli, todel su 50mm galva nukirpta ir apacios bishkuti truksta. medziaga antram plane aishku juokingai atrodo (bandziau blurint PS, bet as dirbu tik su Lr, todel nezinau kas man cia gavosi, kazhkaip pamirshau as ta fotovarle, be to kaip bebutu liudna, matau, kad mano kompas nebepavezha blink.gif ..)

Akasha, beje, zinau kad kazhkelinta karta jau kazhkuri is musu klause, bet koki fona naudoji, kur yra pirkt, kiek kainuoja, noriu grazhiai pasifotkint su dukryte 4u.gif
Atsakyti
Sveikutes, skaitinejus ir bendrauju su jumis senokai, bet niekaip neprisiruosiu padaryt namu darbu blush2.gif
Tai va atsispauzdinau ir planuoju padaryt greitu laiku ND pioneer.gif
Ir noreciau pamegint sudalyvaut vazos fotkinime mirksiukas.gif
Atsakyti
Magie, blyn, užkabinai. Taip neturiu laiko, vaikai ant galvos lipa, bet negaliu neatsakyt apie materialuma.
Iki motinystės atostogų aš uždirbau daug, buvau padariusi svaigią karjerą tarptautinėje įmonėje, čia, LT buvau aukčiausias asmuo joje. Tad, pinigai padarė savo darbą man smile.gif
Tai viena.

Antra, kas yra geras fotografas ir ko tam reikia? Tam reikia talento, už ką yra mokami neblogi pinigai, tam reikia geros aparatūros, kas kainuoja, afigenai daug žinių, išeit kursus arba turėt didžiulį praktikos bagažą, mokėti dirbti fotoshopu, mokėti dekoruoti aplinką, eiti žiemą į mišką vaikyt modelius, eit pas svetimus į namus...

Aš esu menininkas širdyje. Bet.
Analizuoju toliau.

Man labai smagu būdavo atsikelti ryte, apsiauti gražius dalykinius drabužėlius, pasidažyti, apsiauti aukštakulnius... Fotografai su nusmukusiais megztiniais manęs nežavi, o su aukštakulniais aš nepafotkinsiu. Aš jaučiuosi moterimi kai būnu pasidažiusi, dalykiška, su aukštakulniais...Su džinsasis, UGGsais ir megztiniu aukštu kaklu as jaučiuosi sušikta namų šeimininkė. Mane tai varo iš proto, nes užkniso sėdėt namie smile.gif Bet anyways, mano stilius labiau fyfinis nei moteriškės, pasirišusios tautinę juostą po kaklu.

Toliau, smagiausia: pinigai.
Jau paskaičiavom, kiek reikia investuoti, kad galėtum fotkint ir būtum geras fotografas (nu salyginai geras).
Jei tarkim aš, investavusi į aparatūrą, skyrusi laiką mokslams ar pan, pradedu fotkint kokias šeimas, nėščias ir pan... Tarkim, jei profai, kaip fotopastelė ar panašūs už sesiją ima 400-600lt, tai kiek ims toks pradedantis? 100-200lt? Ok. Važiuojam toliau.
Sesija su nuvažiavimu iš namų, pasiruošimu, atfotkinimu, gryžimu namo iš studijos, užima apie 3-4 val. Nuotraukų atrinkimas, tvarkymas, užims dar papildomai apie 5val, nu tarkim.... (nežinau per kiek laiko profai sutvarko kokias 50 foto), bet nu tarkim..
Žiūrim ką gaunam: Apie 8 val darbo, už tarkim 100-200lt??????? Atsipeikėkit, apie kokius pinigus mes kalbam. Jei išskaičiuotume valandinį uždarbš, tai serviso šaltkalvis arba maximos pardavėja gauna gerookai daugiau, nieko į tai neinvestavę!!! O čia, kad fotkintum, turi patirt dar daug laiko ir piniginių išlaidų.. Tad apie bet kokį uždarbį čia negali būti anei kalbos. Absoliučiai. Nebent, tai galima pavadinti kaip kompensacija už patalpų nuomą. Va ir viskas. Ilgai man š... plaukt reikėtų, kad pasiekčiau profų lygį.. O ir klausimas ar taip nutiktų ir ar norėčiau to...

Dar nepaminėjau, kad sesijos būna ne kasdien gal.. kaip tada? Valandinis užmokestis per mėnesį išdirbto laiko dar labiau krenta...Verslo čia nėr. Čia grynai hobis. Brangus ir laiko ir pinigų atžvilgiu. Bet brangus ir širdžiai.
Va tep. rolleyes.gif
Papildyta:
aj, dar pamiršau menkutį niuansą, kad nuo to 100-200lt honoraro, reikia iš mokesčius susimokėt doh.gif tad iš to,, kas lieka, nenusipirktum net kartuvių virvės.. bigsmile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Laukine25: 09 gruodžio 2010 - 20:07
QUOTE(Laukine25 @ 2010 12 09, 20:11)
Žiūrim ką gaunam: Apie 8 val darbo, už tarkim 100-200lt??????? Atsipeikėkit, apie kokius pinigus mes kalbam. Jei išskaičiuotume valandinį uždarbš, tai serviso šaltkalvis arba maximos pardavėja gauna gerookai daugiau, nieko į tai neinvestavę!!!

ne i tema, bet maximos darbuotojas tikrai negauna 100 i diena smile.gif
Atsakyti