Įkraunama...
Įkraunama...

Reglano rankovės (III)

manau skaičiuojat blogai
Atsakyti
QUOTE(Lara-klara @ 2012 10 04, 09:38)
Na cia kaip kam sekasi pamatuot as tai nemoku pamatuot tikriausiai  lotuliukas.gif mazai mergytei matavau tai kaklas  didelis isejo  doh.gif  kai mezgiau klausinejo ar cia sau kazka mezgu  doh.gif finale isardziau.  doh.gif ...pabandziau sijona taip matuot ir megzti sau o siaube  doh.gif tokios kaip as dvi pareitu....zodziu sugaisau ne 10 min ir ne viena pusdieni ... doh.gif  naudos nulis, virbalai sukryziuoti... toliau draugaju tik su kabliuku arba mezgu tik salikus lotuliukas.gif Gal negerai as ka skaiciuoju: jei 1cm=5 akys tai man reikia pvz sijonui 90 cm(per klubus) 90*5= 450akiu ?


Na, iš principo skaičiuoji teisingai, bet kad į 1cm tilptų 5 akys.... Kokie čia siūlai ir kokiais virbalais mezgi? Laaabai plonyčiai siūliukai ir laaabai ploni virbalai turėtų būti.
Šiaip jau paprasčiau matuoti ne kiek į 1 cm telpa akių, o kiek į 10cm telpa. Manau, kad tikrai netilps 50 akių. Aš mėgstu megzti iš plonesnių siūlų, kur į 100g telpa 550-750 metrų, bet į 10 cm man telpa apie 20 akių.
Bet skaičiuotis vistiek reikia pačiai. Juk jei pasakysiu, kad aš dėjau 30 akių megzdama, o tu pasiimsi dvigubai storesnius siūlus, tai rūbas tikrai netiks tokio amžiaus vaikui. Aš savo dukrai megzdama net iš tokių pačių siūlų kaskart perskaičiuoju iš naujo, nes kartais darau trikampiu kaklu, kartais užsagztomą ir nuo to vėl keičiasi akių skaičius.
Suprantu, kad pradžioje norėtųsi kad kas nors tiksliai pasakytų kiek akelių dėti, bet patirtis ateina tik per bandymus
Sėkmės 4u.gif
Papildyta:
Tiesa, sijonui akių skaičių dėčiau liemeniui, o ne klubams, nebent megsi ne nuo liemens
Atsakyti
QUOTE(aiwita @ 2012 10 04, 10:39)
Na, iš principo skaičiuoji teisingai, bet kad į 1cm tilptų 5 akys.... Kokie čia siūlai ir kokiais virbalais mezgi? Laaabai plonyčiai siūliukai ir laaabai ploni virbalai turėtų būti.
Šiaip jau paprasčiau matuoti ne kiek į 1 cm telpa akių, o kiek į 10cm telpa. Manau, kad tikrai netilps 50 akių. Aš mėgstu megzti iš plonesnių siūlų, kur į 100g telpa 550-750 metrų, bet į 10 cm man telpa apie 20 akių.
Bet skaičiuotis vistiek reikia pačiai. Juk jei pasakysiu, kad aš dėjau 30 akių megzdama, o tu pasiimsi dvigubai storesnius siūlus, tai rūbas tikrai netiks tokio amžiaus vaikui. Aš savo dukrai megzdama net iš tokių pačių siūlų kaskart perskaičiuoju iš naujo, nes kartais darau trikampiu kaklu, kartais užsagztomą ir nuo to vėl keičiasi akių skaičius.
Suprantu, kad pradžioje norėtųsi kad kas nors tiksliai pasakytų kiek akelių dėti, bet patirtis ateina tik per bandymus
Sėkmės  4u.gif
Papildyta:
Tiesa, sijonui akių skaičių dėčiau liemeniui, o ne klubams, nebent megsi ne nuo liemens


na sijonui uzsinorejau is plonu siulu, bet gal tikrai reiktu tada bandyt nuo lienens skaiciuot ax.gif
Dar kai skaiciuojat akis ta mezginio pavyzdeli patempiat i ploti ar i ilgi? ar taip kaip ant virbalo guli ir viskas, as kai skaiciuoju tai timpteliu i apacia automatiskai tos akys(kilputes) viena kitos arciau prisiglaudzia, gal sakau del to man taip gaunasi.
Atsakyti
QUOTE(Lara-klara @ 2012 10 04, 11:15)
Dar kai skaiciuojat akis ta mezginio pavyzdeli patempiat i ploti ar i ilgi? ar taip kaip ant virbalo guli ir viskas, as kai skaiciuoju tai timpteliu i apacia automatiskai tos akys(kilputes) viena kitos arciau prisiglaudzia, gal sakau del to man taip gaunasi.


Man tas pats klausimas iškyla kiekvienąsyk skaičiuojant akis pagal pavyzdį. Ar patampyti pavyzdėlį ar ne? O jei TIEK akių uždėčiau?... O gal TIEK dėti? rolleyes.gif
Atsakyti
aš kai nusimezgu pavyzdėlį, užbaigiu, nuimu nuo virbalų ir pagarinu, tada matosi kiek mezginys paistemoia, koks jis būna, ar nesusitraukia, tada matuoju ir visad pataikau
Atsakyti
QUOTE(Lara-klara @ 2012 10 04, 11:15)
na sijonui uzsinorejau is plonu siulu, bet gal tikrai reiktu tada bandyt nuo lienens skaiciuot  ax.gif 
Dar kai skaiciuojat akis ta mezginio pavyzdeli patempiat i ploti ar i ilgi? ar taip kaip ant virbalo guli ir viskas, as kai skaiciuoju tai timpteliu i apacia automatiskai tos akys(kilputes) viena kitos arciau prisiglaudzia, gal sakau del to man taip gaunasi.

Tempti į ilgį manau tikrai nereikia unsure.gif - tada jau tikrai galima nusiskaičiuoti į lankas. O štai dėl pločio - na nelygu koks bus rūbas: ar prigludęs megztinukas, ar kokia skraistė.
Papildyta:
QUOTE(aiwita @ 2012 10 04, 10:39)
Šiaip jau paprasčiau matuoti ne kiek į 1 cm telpa akių, o kiek į 10cm telpa.

Pagal taisykles, taikyti reikia ne kad skaičius būtų gražus (1 arba 10), o kad pridėjus prie mezginio liniuotę tiksliai sutaptų padala su riba tarp akių (kad ir pvz. 7,5 cm). Na ir aišku kuo skaičius didesnis, tuo mažesnė paklaida.
Atsakyti
4u.gif Labai reikia pagalbos. Pradejau reglana nuo virsaus (tiksliau uzdejau akis ant virbalo) noriu daryti nesusagstoma, iskilo klausimas : kaip daryti kaklo iskirpte, juk priekine kaklo dalis turi buti zemiau, kaip mezti pirmyn atgal kol prisides reikiamas akiu skaicius?ar kazkaip kitaip dar galima?

http://lt.netlog.com...HUtNjBjbS5odG1s

va cia toks aprasymas bet as nesuprantu su tuo kaklu doh.gif

Zodziu pirma blyna kepu lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Lara-klara @ 2012 10 11, 22:19)
4u.gif Labai reikia pagalbos. Pradejau reglana nuo virsaus  (tiksliau uzdejau akis ant virbalo) noriu daryti nesusagstoma, iskilo klausimas : kaip daryti kaklo iskirpte, juk priekine kaklo dalis turi buti zemiau, kaip mezti pirmyn atgal kol prisides reikiamas akiu skaicius?ar kazkaip kitaip dar galima?

http://lt.netlog.com...HUtNjBjbS5odG1s

va cia toks aprasymas bet as nesuprantu su tuo kaklu  doh.gif

Zodziu pirma blyna kepu  lotuliukas.gif



kažkur šitoj ar senesnėj temoj buvo paaiškinta ir man rodos schema pabraižyta, kaip ten megzt. Iš esmės, kaip jūs ir sakot, reik megzt pirmyn atgal, kiekvienoj eilėj vis pridedant po kelias akis.
Atsakyti
Labas rytas, gal galit kas pagelbėti kaip reikia megzti sutrumpintas eiles mezgant reglaną nuo apačios.Nuo visršaus tai viską suprantu, bet va kaip padaryti kaklo išlenkimą mezgant apvaliai nuo apačios g.gif .Gal galit kas pamokyti. blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(SOLI-SOL @ 2012 10 17, 08:36)
Labas rytas, gal galit kas pagelbėti kaip reikia megzti sutrumpintas eiles mezgant reglaną nuo apačios.Nuo visršaus tai viską suprantu, bet va kaip padaryti kaklo išlenkimą mezgant apvaliai nuo apačios g.gif .Gal galit kas pamokyti. blush2.gif

Reikia pasiskaičiuoti kiek kaklui reikia nuleisti akių, o tada nuo vidurio pradėt nuleidinėti. Yra, kad ir čia , tik prisiregistruoti reikia...
Tik reglanui jau reikia ne tik kaklą nuleidinėti, bet ir reglano takelius kartu ...
Atsakyti
bumbasi, ačiū už patarimą, bet vis tiek nesuprantu kaip nuo to vidurio nuleidinėt.Ar čia turima omenyje tarkim dvylika akių nuleidi iš karto , o po to po akį mezgant į vieną pusę ir į kitą?O kaip tada paskui vėl pereiti ant apvalaus mezgimo?Nesuprantu vis tiek doh.gif .O reglano takelį taip taip, mažinu po truputį.
Atsakyti
QUOTE(SOLI-SOL @ 2012 10 17, 09:33)
bumbasi, ačiū už patarimą, bet vis tiek nesuprantu kaip nuo to vidurio nuleidinėt.Ar čia turima omenyje tarkim dvylika akių nuleidi iš karto , o po to po akį mezgant į vieną pusę ir į kitą?O kaip tada paskui vėl pereiti ant apvalaus mezgimo?Nesuprantu vis tiek doh.gif .O reglano takelį taip taip, mažinu po truputį.

Jeigu nuo apacios, tai apvalus mezgimas nebesigaus, nes kaklas bus tas tarpas.. Eisi tada nuo vieno prie kito galo, kaip mezgtum dviem virbalais.. Reikia bandyti.. Kažkada ir man buvo klaustukas.. Mėgink, skaičiuok , galvok ir matysi, kad pavyks smile.gif
Atsakyti