Įkraunama...
Įkraunama...

Reglano rankovės (III)

Mergaitės mirksiukas.gif labai ačiūūūūūūūūūūūūūūūū už tokį informacijos kiekį wub.gif .Labai labai. wub.gif wub.gif wub.gif
Atsakyti
Neduoda man ramybės vienas klausimas dėl to išlinkimo kaklui mezgant reglaną nuo viršaus. Na pasiskaičiuojame gražiai tas visas proporcijas, kiek akių nugarai, priekiui, rankovėms, o paskui mezgame sutrumpintomis eilėmis jau pridėdamos akių reglano takeliams - vadinasi gaunasi taip, kad takeliams tarp nugaros ir rankovių dalių jau pridedame akių, o tarp rankovių ir priekio - dar ne. Rezultatas - priekinės dalys permažai išplatėja. g.gif Ką daryti? unsure.gif Ar atsižvelgiat į šį neatitikimą pradiniuose skaičiavimuose? Juk kuo daugiau mezgama sutrumpintų eilių, tuo didesnė paklaida, tuo daugiau reikia nuo pat pradžių apmesti akių priekinėms dalims. g.gif

Kažkada jau čia guodžiausi, kad pirmas ne vaikiškas mano reglanas laukia ardymo, tai pagaliau supratau, kodėl man tos rankovės tokios plačios gavosi doh.gif - gi labai jau gražios iškirptės norėjau biggrin.gif , primezgiau daugybę sutrumpintų eilių. Šiandien pabaigiau vaikiškam megztukui formuoti kaklo išlinkimą (po šešis eilių "sutrumpinimus" kiekvienoje pusėje mastau.gif ), pasiskaičiavau akis - na ir vėl gresia, kad rankovės bus platokos (gal ne tragiškai - bandysiu megzt toliau), nors skaičiavau pagal "Mezgimo abėcėlę", kur tų sutrumpintų eilių rekomenduojama dar daugiau. g.gif
Atsakyti
QUOTE(_Smalsutė_ @ 2011 03 30, 22:49)
Neduoda man ramybės vienas klausimas dėl to išlinkimo kaklui mezgant reglaną nuo viršaus. Na pasiskaičiuojame gražiai tas visas proporcijas, kiek akių nugarai, priekiui, rankovėms, o paskui mezgame sutrumpintomis eilėmis jau pridėdamos akių reglano takeliams - vadinasi gaunasi taip, kad takeliams tarp nugaros ir rankovių dalių jau pridedame akių, o tarp rankovių ir priekio - dar ne. Rezultatas - priekinės dalys permažai išplatėja. g.gif Ką daryti? unsure.gif Ar atsižvelgiat į šį neatitikimą pradiniuose skaičiavimuose? Juk kuo daugiau mezgama sutrumpintų eilių, tuo didesnė paklaida, tuo daugiau reikia nuo pat pradžių apmesti akių priekinėms dalims. g.gif

Kažkada jau čia guodžiausi, kad pirmas ne vaikiškas mano reglanas laukia ardymo, tai pagaliau supratau, kodėl man tos rankovės tokios plačios gavosi doh.gif - gi labai jau gražios iškirptės norėjau biggrin.gif , primezgiau daugybę sutrumpintų eilių. Šiandien pabaigiau vaikiškam megztukui formuoti kaklo išlinkimą (po šešis eilių "sutrumpinimus" kiekvienoje pusėje mastau.gif ), pasiskaičiavau akis - na ir vėl gresia, kad rankovės bus platokos (gal ne tragiškai - bandysiu megzt toliau), nors skaičiavau pagal "Mezgimo abėcėlę", kur tų sutrumpintų eilių rekomenduojama dar daugiau. g.gif


Aš akis dėjau visuose takeliuose, priekis platėjo tiek pat kiek ir kitos dalys. Kadangi išlinkimas buvo nedidelis, tai uždėjau visas akis iškart, o po to mezgiau sutrumpintomis eilėmis.
Manau, norint didesnės iškirptės reikia uždėti ne visas priekio dalis, o mezgant palaipsniui pridėti akis taip formuojant norimą iškirptę. Čia jau NEREIKIA megzti sutrumpintomis eilėmis. Čia parodyta kaip padaryti trikampę iškirptę pridedant akis (čia NEMEZGAMA sutrumpintomis akimis) smile.gif
Papildyta:
Jei parašyta, kad neišmegzti 15 akių, po to 12 ir t.t., tai vadinasi, palikus 15 apsukti mezginį, grįžus iš tų paliktų 15-kos akių išmegzti tris (taip lieka 12 neišmegztų). Tokių būdų mezgama sutrumpintomis eilėmis, kol lieka kokios 3. Tokiu būdu susiformuoja išlinkimas (iškirptė).
Jei dar neaiškiai papasakojau, sakykit, bandysiu dar kokiu nors būdu. smile.gif
Atsakyti
Aš visad pradedu sulig priekine reglano eilute, t.y. išmezgu reglano eilutę priekinę, pridedu akį ir išmezgu vieną akį iš priekio dalies. Mačiau, kad kai kur siūlo pradėt sutrumpintas net rankovių dalyje, bet mane draugė kai pamokė va taip ir gerai gaunasi, tai ir nesuku sau galvos biggrin.gif

beje, kokios jūs laikotės akių padalinimo metodikos? Aš dalinu iš 3 ir tą 1-ą dalį per pusę rankovėms. Jei yra atliekamų, tai prie nugaros akių pridedu

ir dar kokius mezgat kalnierius ir susegimo kraštelius? ripsu ar kokiais kitais?
Atsakyti
QUOTE(reglana @ 2011 03 30, 23:21)
Aš akis dėjau visuose takeliuose, priekis platėjo tiek pat kiek ir kitos dalys. Kadangi išlinkimas buvo nedidelis, tai uždėjau visas akis iškart, o po to mezgiau sutrumpintomis eilėmis.
Manau, norint didesnės iškirptės reikia uždėti ne visas priekio dalis, o mezgant palaipsniui pridėti akis taip formuojant norimą iškirptę. Čia jau NEREIKIA megzti sutrumpintomis eilėmis. Čia parodyta kaip padaryti trikampę iškirptę pridedant akis (čia NEMEZGAMA sutrumpintomis akimis)  smile.gif

mastau.gif Su trikampe iškirpte viskas kaip ir aišku, nes ji telpa tarp dviejų priekinių reglano takelių. Mažutę išlenktą irgi galima tokiu principu padaryti, bet man gražiau, kai ji būna plati - gali būti ir visai negili, bet plati į šonus ir tada ji jau apima ir reglano takelius, o sutrumpintas eiles tenka pabaigti priekio ir rankovių dalyse (kaip inc ir minėjo 4u.gif ) - iš čia ir visa painiava. g.gif
Papildyta:
QUOTE(inc @ 2011 03 31, 10:26)
beje, kokios jūs laikotės akių padalinimo metodikos? Aš dalinu iš 3 ir tą 1-ą dalį per pusę rankovėms. Jei yra atliekamų, tai prie nugaros akių pridedu

Aš irgi taip pat, tik liekaną pridedu ne prie nugaros, o prie priekio akių, nes apskritai visokiems rūbams (nebūtinai megztiems reglanu, tarkime pvz. kad ir papastutei vaikiškai liemenei) patariama priekinę dalį daryti kiek platesnę nei nugarinę. Ir dar kelias akis atėmusi iš rankovių pridedu priekiui. Kitaip tariant, darau viską taip, kaip aprašyta "Mezgimo abėcėlėje" - kažkaip man ten vis tiek aiškiausia. ax.gif
Atsakyti
QUOTE(inc @ 2011 03 31, 10:26)
ir dar kokius mezgat kalnierius ir susegimo kraštelius? ripsu ar kokiais kitais?

Ripsu mezgiau tik kartą. Dažniausiai darau taip: pradedu nuo pagalbinių eilių kitos spalvos siūlu, kurias paskui nuardau ir priekaklio juostelę mezgu "į viršų" stulpeliais (1:1 arba 2:2 - tokią esu ir atverčiamą apykaklę dariusi) ir užbaigiu adata. Susegimo kraštelius mėgztu dvigubus (palenkiamus), bet jei stori siūlai, tai labai jau stora gaunasi. O šįkart išbandžiau tokias priekaklio juostelę ir juostelę susegimui (gal ir seniena - nežinau, bet vaikiškam megztukui visai gražiai žiūrisi, o ir susegimo juostelė tokia nei perlaisva, nei perstora):
QUOTE(_Smalsutė_ @ 2011 03 27, 14:25)

Kas tas dvigubas mezgimas ir nukeltų akių stulpeliai, gal visos žinot. blush2.gif Aš tai tiksliai nežinojau... Jei įdomu, galėsiu parašyti.

O kaip jūs mezgate sutrumpintas eiles (konkrečiai tą vietą, kur eilė pasibaigia)? Skaičiau skaičiau ir pasidariau išvadą, kad būdų yra bene trys (jei ne dar daugiau) g.gif :

1) mezginys tiesiog apsukamas ir pirmoji akis nukeliama stipriau užveržiant siūlą,
2) baigiant eilę siūlu apkabinama dar viena papildoma akis (kuri jau neišmezgama) - šito nesu bandžiusi,
3) pirmiausiai mezgamos ilgiausios eilės (paliekant mažiau neišmegztų akių), paskui vis trumpesnės (paliekant vis daugiau), kiekvienos eilės gale daromas apmetimas, o pabaigoje per vieną eilę visi tie apmetimai sumezgami su po jų einančia akimi (prieš tai dar reiktų tą akį ir apmetimą sukryžiuoti tarpusavyje (atitinkamai į kairę arba į dešinę pusę), norint, kad visai nesimatytų).
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo _Smalsutė_: 31 kovo 2011 - 16:50
Ačiū, Smalsute už tai , kad Tu esi smalsutė ir viską čia mums padedi iškapstyti. 4u.gif Domiuosi reglanu nuo viršaus, bet dar nepribrendau mezgimui laiko prasme, o dar kaip tik ta vieta (kaklo iškirptė) ir nebuvo aiški. Kai rasiu laiko tavo išaiškinimų pagalba gal ir imsiuos šios avantiūros (reglano nuo viršaus). Man jis labai gražus.. Tik kai ta iškirptė ne visai aiški buvo, tai ir ūpo trūko, o ir kaip visada laiko. g.gif
Atsakyti
Smalsute, va tas dvigubas ir aš norėčiau išmokt. papasakok wink.gif
o sutrumpintas darau 3 būdu, bet nekryžiuoju g.gif štai taip http://lt.netlog.com/inciute/blog
Atsakyti
QUOTE(Letune @ 2011 03 31, 18:11)
Ačiū, Smalsute už tai , kad Tu esi smalsutė

user posted image
Atsakyti
QUOTE(inc @ 2011 03 31, 19:24)
Smalsute, va tas dvigubas ir aš norėčiau išmokt. papasakok wink.gif
o sutrumpintas darau 3 būdu, bet nekryžiuoju  g.gif štai taip http://lt.netlog.com/inciute/blog

Tai va, kad tas kryžiavimas lyg ir nebūtinas. mastau.gif Na man dabartinis mezginys - pirmas blynas, o dar iš ardytų siūlų (ne itin paklusnių), tai neapsisprendžiu, ar iš kryžminimo labai buvo naudos, bet vis tiek šioks toks atradimo džiaugsmas. biggrin.gif (O kilpą sagai irgi kaip tik tokią, kaip Tavo bloge, išbandžiau - thumbup.gif ).

Dvigubas mezgimas

Apmetama 30 akių:
1 eilė - *1 geroji, 1 akis nukeliama nemezgant, siūlas viršuje*;
2 eilė - *1 geroji (kabinama iš apačios, ji susikryžmina), 1 akis (išvirkščioji) nukeliama nemezgant, siūlas viršuje*.
Visos kitos eilės mezgamos kaip 2 eilė. Mezginys iš abiejų pusių vienodas. Šiam raštui reikia pusantro karto daugiau akių, negu, pavyzdžiui, paprastajam mezgimui. Užbaigiant šį raštą, sumezgama po 3 akis kartu.

Nukeltų akių stulpeliai

Apmetama 20 akių (lyginis skaičius):
1 eilė - *1 geroji, 1 išvirkščioji* (išvirkščioji pusė);
2 eilė - *1 akis nukeliama nemezgant (geroji), siūlas palieka apačioje mezginio, 1 išvirkščioji*.
Kartojama nuo 1 eilės.
Šie stulpeliai yra dailesni už paprastus stulpelius ir mažiau tamposi. Tinka mezginių apdailai.
Atsakyti
QUOTE(_Smalsutė_ @ 2011 03 30, 22:49)
Neduoda man ramybės vienas klausimas dėl to išlinkimo kaklui mezgant reglaną nuo viršaus. Na pasiskaičiuojame gražiai tas visas proporcijas, kiek akių nugarai, priekiui, rankovėms, o paskui mezgame sutrumpintomis eilėmis jau pridėdamos akių reglano takeliams - vadinasi gaunasi taip, kad takeliams tarp nugaros ir rankovių dalių jau pridedame akių, o tarp rankovių ir priekio - dar ne. Rezultatas - priekinės dalys permažai išplatėja. g.gif Ką daryti? unsure.gif Ar atsižvelgiat į šį neatitikimą pradiniuose skaičiavimuose? Juk kuo daugiau mezgama sutrumpintų eilių, tuo didesnė paklaida, tuo daugiau reikia nuo pat pradžių apmesti akių priekinėms dalims. g.gif

Kažkada jau čia guodžiausi, kad pirmas ne vaikiškas mano reglanas laukia ardymo, tai pagaliau supratau, kodėl man tos rankovės tokios plačios gavosi doh.gif - gi labai jau gražios iškirptės norėjau biggrin.gif , primezgiau daugybę sutrumpintų eilių. Šiandien pabaigiau vaikiškam megztukui formuoti kaklo išlinkimą (po šešis eilių "sutrumpinimus" kiekvienoje pusėje mastau.gif ), pasiskaičiavau akis - na ir vėl gresia, kad rankovės bus platokos (gal ne tragiškai - bandysiu megzt toliau), nors skaičiavau pagal "Mezgimo abėcėlę", kur tų sutrumpintų eilių rekomenduojama dar daugiau. g.gif


Gaila, bet dar nesu pažengusi plačių apykaklių mezgime verysad.gif
Mezgant sutrumpintomis eilėmis pirmoje eilėje yra neišmezgama daugiausiai akių, o po to artėjama prie krašto (na, jei megztinis segamas) arba vidurio. Pvz., paliekama neišmegzta 15 akių ir mezginys apsukamas. Gale eilės taip pat paliekamos neišmegztos 15 akių ir grįžtama atgal.
Grįžus jau paliekama tik 12 akių (tai iš tų paliktų 15-kos trys akys išmezgamos, likusios 12 lieka neišmegztos). Per 3 akis priartėjama prie krašto (ar vidurio). Kitoje pusėje taip pat lieka 12 akių neišmegztų.
Ir taip artėjama prie krašto paliekamnt vis mažiau neišmegztų akių. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(reglana @ 2011 04 02, 20:34)
Mezgant sutrumpintomis eilėmis pirmoje eilėje yra neišmezgama daugiausiai akių, o po to artėjama prie krašto (na, jei megztinis segamas) arba vidurio. Pvz., paliekama neišmegzta 15 akių ir mezginys apsukamas. Gale eilės taip pat paliekamos neišmegztos 15 akių ir grįžtama atgal.
Grįžus jau paliekama tik 12 akių (tai iš tų paliktų 15-kos trys akys išmezgamos, likusios 12 lieka neišmegztos). Per 3 akis priartėjama prie krašto (ar vidurio). Kitoje pusėje taip pat lieka 12 akių neišmegztų.
Ir taip artėjama prie krašto paliekamnt vis mažiau neišmegztų akių.  smile.gif

Nebūtinai - galima ir taip, kaip Tu rašai, ir atvirkščiai. mirksiukas.gif Trečiuoju iš mano minėtų būdų įmanoma tik atvirkščiai (t.y. pirmiausiai neišmezgama mažiau akių, paskui - vis daugiau):
user posted image
user posted image


O čia antrasis būdas - iš nuotraukos matyti, kad eilės irgi trumpėja:
user posted image
Atsakyti