Įkraunama...
Įkraunama...

Reglano rankovės (III)

QUOTE(serbentėlė @ 2011 01 31, 14:18)
Labas, auksarankės !
Prisipažįstu, niekada nesu mezgusi reglano, o labai man gražu ir patogu. Tai mano klausimas gal kiek ir keistokas : ar pradedančiai megzti ne per sunku ir sudėtinga? Man kažkaip tie apsiskaičiavimai tokie sudėtingi atrodo... Lengviau atrodo nuo apačios megzti, ypač, kai žiūrėjau video pamokėlę.  Tai ar daug kartų ardydavote savo darbelį, kol gaudavosi "kaip reikia"?


as tai dazniausiai nuo apacios darau, man kazkaip lengviau, patinka man jie, esu mezgus pagal viena schema is prancuzisko zurnalo phildar, tik kokio nr nepamenu esu siaip uzsirasius sasiuviny, tai gerai gavos, tik truputi maziau kartu sumezginejau nei aprasyta, nes butu per ilga, gal kada prie progos idesiu aprasyma, kai turesiu laisvesne minute, nera taip sunku kaip atrodo, pabandykit susirast konkretu modeli su reglano rankovem ir bandykit pagal ji megzt, bemegzdama matysit ar uztenka ilgio ar ne
Atsakyti
QUOTE(_Smalsutė_ @ 2011 01 31, 16:17)
Vaikiški nuo viršaus kažkaip iš pirmo karto pavykdavo mastau.gif , o pamėginau sau, tai panašu, kad jau ardysiu - nors ir n kartų perskaičiuota, vis tiek rankovės santykinai perplačios gaunasi. g.gif

Na, rankovės turi būti +/- 15 akių siauresnės nei priekis ar nugara g.gif

Mano antroji nuokaklinė besiūlinė liemenė mamai.

user posted image
Atsakyti
QUOTE(saulėlydis* @ 2011 02 01, 10:38)
Mano antroji nuokaklinė besiūlinė liemenė mamai.



Labai graži. thumbup.gif Čia mezgei turbūt nuo kaklo? Labai gražiai suderinti siūliukų atspalviai. Gal turi jos schemą ar kaip megzti siaurinant į apačią (kas kiek eilių)? O gal čia dar kokių yra to nuokalninio reglano mezgimo paslapčių? Ar yra gal koks to nuokalninio aprašymas ar principai jo mezgimo? Turbūt reikėjo daug skaičiuoti ir derinti, kad rašto pilni motyvai atitiktų reikiamą mezginio plotį? Gal turi raštelio schemą? 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Letune: 01 vasario 2011 - 11:49
QUOTE(Letune @ 2011 02 01, 12:43)
Labai graži.  thumbup.gif Čia mezgei turbūt nuo kaklo? Labai gražiai suderinti siūliukų atspalviai. Gal turi jos schemą ar kaip megzti siaurinant į apačią (kas kiek eilių)? O gal čia dar kokių yra to nuokalninio reglano mezgimo paslapčių? Ar yra gal koks to nuokalninio aprašymas ar principai jo mezgimo? Turbūt reikėjo daug skaičiuoti ir derinti, kad rašto pilni motyvai atitiktų reikiamą mezginio plotį? Gal turi raštelio schemą?  4u.gif

Daug klausimų, o atsakymų beveik nėra doh.gif
Nes nieko neturiu. Nes schemų, nei proporcijų, nei skaičių kokių. Mezgi - matuoji, vėl mezgi - vėl matuoji.

O jei rimčiau, tai pasimezgi mėginuką. Paskaičiuoji kiek akių kokį plotį sudaro. Tada pasimatuoji kiek cm po pažastim, kiek per rankovę. Nuo kaklo iki pažasties maždaug 18-20cm. Tai ir išdėstai platinimą per tuos centimetrus nuo tiek kiek yra prie kaklo, iki tiek akių kiek turi būti ties pažastim.

Ir dar klausiams - kaip turi būti iš tikro NUOKAKLINIS ar NUOKALNINIS? biggrin.gif Logiškiau nuokaklinis g.gif
Atsakyti
Man kažkaip geriau skamba nuokaklinis, nors kaip turi būti net neįsivaizduoju.
Labai graži liemenė. Mano planuose yra kažkas tokio. Labai įdomiai ir gražiai atrodo thumbup.gif

Serbentele, visada megzdavau nuo viršaus. Man visada atrodė sudėtinga nuo apačios. Bet aną savaitę visai netyčia pabandžiau nuo apačios ir man labai patiko. Netgi labiau, nei nuo viršaus. Tiesa, aš dariau trumpomis rankovėmis. O ardžiusi aš nesu nei karto. Jei netiksliai paskaičiuodavau, tai kažkaip paskui transformuodavau lotuliukas.gif čia atskira kūrybos forma lotuliukas.gif
Manau, kad reglanas pradedančiai nėra per sudėtingas, tik nereikėtų imti super sudėtingų raštų ir pan.
Atsakyti
Ačiū Saulėlydi, 4u.gif
Daugmaž aišku. Tik suprantu, kaip ir nekiekvienas raštas tinka reglanui bet kurios rūšies, taip ir šiam manyčiau gal nuokalniniam reglanui tuo labiau. O žodį "nuokalninis" kur nors literatūroj esi mačiusi? Aš galvojau, kai tik tu jį pirma čia panaudojai, kad jo prasmė yra siaurinimas per visą mezginio plotį, t. y. atskirais kalneliais, o ne 4 takeliuose. Gal aš susidariau klaidingą nuomonę? Gal kas mane pataisys? Visai įdomus būdas. mirksiukas.gif
Bet dar tada pasakyk. O dadedi akis tų gerųjų akių juostų viduryje, kraštuose (iš tos pačios pusės ar keiti puses kas antrą uždėjimą)?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Letune: 01 vasario 2011 - 13:01
Man megzti reglana nuo virsaus nelabai patiko, nors toks budas turi ir savo pliusu. Kazkaip man mielesnis reglanas nuo apacios, mezgant visas detales atskirai (jo pasiskaiciavimai man labiau suprantami blush2.gif ). bet turbut pabandzius dar kelis kartus reglana nuo virsaus ir sis budas butu mielas, tiesiog reikia praktikos rolleyes.gif
Atsakyti
saulėlydis* gal galėtumėt išduoti paslaptį: kiek akių uždėjot kaklui ir kiek akių gavosi ties rankovėmis ir žemiau? ax.gif blush2.gif
Atsakyti
Mano pirmasis reglanas thumbup.gif Suknute, liemene ar tunika... Kaip pavadinsi - nepagadinsi, svarbu, kad ilgam butu smile.gif
Tiesa, truputi nusukciautas, nes taip ir nenusipirkau virbalu su valu, tai teko nugaroj siule siuti ax.gif

user posted image
Atsakyti
gražūs reglaniukai wub.gif

saulėlydis*, vis nedrįstu bandyt tokio platinimo , o taip gražu wub.gif
ilgakojuke, šaunus mezginys, universalus thumbup.gif

o man sukas galva, kaip užbaigti megztuką unsure.gif megztas reglanu nuo kaklo, apačia megztuko 2 g, 2 bl., tai ir norėčiau kad būtų tokia tampri. Jei pabaigsiu įprastai, sumegzdama po 2 akis, tada apačia bus ištižus unsure.gif Kaip užbaigti, kad atrodytų lyg pradėtas nuo apačios ( tamprus ) g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo fishke: 03 vasario 2011 - 11:12
QUOTE(fishke @ 2011 02 03, 12:09)
o man sukas galva, kaip užbaigti megztuką  unsure.gif  megztas reglanu nuo kaklo, apačia megztuko 2 g, 2 bl., tai ir norėčiau kad būtų tokia tampri. Jei pabaigsiu įprastai, sumegzdama po 2 akis, tada apačia bus ištižus  unsure.gif Kaip užbaigti, kad atrodytų lyg pradėtas nuo apačios ( tamprus )  g.gif

Gal pakaktų paskutines eiles megzti plonesniais virbalais (ir nuleisti pagal raštą). mastau.gif
Idealiausia tai ko gero būtų nuleisti adata, bet nelabai įsivaizduoju, kaip tai daroma, kai stulpeliai 2:2, o ne 1:1. g.gif
Atsakyti
Radau lenkiškame žurnale megztuką, kuris yra su eglano rankovėmis. Labai norėčiau jį nusimegzti, tačiau nesu garantuota, kad gerai supratau viską išsistudijavusi, kaip tai daryti, todėl paklausiu pas jus. Kiek supratau, kad mezgant mezginį reglanu nuo apačios, turiu nusimegzt ir rankoves, ir priekį, ir nugarą iki reglano rašto, o po to viską sunert ant virbalų su valu ir tada jau viską megzt kartu. Ar gerai supratau, nes ,mezgimo nuo viršaus iš viso nesuprantu. doh.gif
Atsakyti