QUOTE(Migliuxis @ 2011 01 05, 11:41)
vienzo - bent jau gerai viska apgalvokite o tada darykite.
O kaip tu remu su uzpildu laidumas? ar jei verti papildomos investicijos?
O kaip tu remu su uzpildu laidumas? ar jei verti papildomos investicijos?
Labai ačiū už kritiką.
Savo atveju manau turiu unikalią situaciją. Sienų konstrukcija - liktiniai klojiniai. Paketai bus dedami tiesiai į EPS - lauko pusėje išpjaunu 2,5...3cm "zplečikus, jų vertikalias plokštumas kartu su apatine armuoju stiklo audiniu bei stiklinimo klijais - taip gaunu plokštumas, didesnes nei stiklo/sienos siūlė. Ant šių plokštumų tais pačiais klijais klijuoju paketus - "a la automobilinius", ne briaunomis bet vidine plokštuma, apačia išramstyta XPS / PIR. Klijams sustingus be kirvio/laužtuvo paketo neišimsit - jei teko kada pjauti automobilio klijuotą stiklą tikrai žinote. Tarpas tarp sienos ir paketo užpurškiamas montažinėm ir užklijuojamas juosta "a la statybiniam langui" Žaplečikas užklijuojamas EPS plokste 5cm storio. Galutiniam variante paketas stovi monolitinės sienos minkštame, elastingame EPS sluoksnyje, niekur "kietai" nesiremia į betoną/mūrą/medį/etc todėl skirtingų plėtimųsi bijoti nereikia. Netgi jiems esant - klijai atliks amortizatoriaus darbą. Įsivaizduojate kokiom sąlygom klijai dirba automobilyje, kurio kėbulas kaip bezrazmierna kojinė plečias/traukias šildamas/šaldamas?
Vandens nuvedimas: palangę išorėje darau iš klinkerio plytelių (pan į pakopines) o sandūrą su stiklo paketu sandarinu bespalviu silikonu. Vidinė palangė: virtuvėje prieis lietas stalviršis, silikonas, garaže gal tik pjūvenų betono plokštė, tas pats "katilinėje-tech. patalpoje", nežinau ką mano namo ir gyvenimo dizainerė išsirinks svečių miegamajam bet manau gal akmens palangė+silikonas.
Namas pastatytas ant pamatų plokštės, todėl "sėdimai" beveik negalimi, pati namo konstrukcija pakankamai lengva - 1m2 sienos tik 125l betono. Sienų deformacijos, kerpančios langus neįmanomos, nebent žemė sudrėbė 7b pagal Richterį.
Rėmai antro aukšto langams su užpildu, alphaline90. Yra dar šiltesni Topline plus, bet jie tik varstomiems langams ir tik baltos spalvos. Šeimininkė nenusileido baltumui išorėje Topline plus laidumas 0,7 - skirias ženkliai, buvau įspėtas kad ir kaina taip pat.
Labai ačiū už jūsų nuomonę, laukiu komentarų vėl
Papildyta:
QUOTE(Migliuxis @ 2011 01 05, 14:58)
as savo namui irgi "projektuoju" dideles vitrinas, bet beremiu nedesiu.
Su didelėm vitrinom žymiai paprasčiau, kadangi stiklo plotas labai didelis lyginant su rėmo, tai gaminio U nesunkiai krenta žemiau 0,8. Bet jei langas 100x160 ar 60x120 tai rėmo yra labai daug. Man pavyko į 475x250 angą įdėti stumdomas duris 120 pločio o likusį 350x250 langą poadalinti į dvi dalis. Čia visur su profiliais ir rėmu.
Papildyta:
QUOTE(mergina05 @ 2011 01 05, 15:31)
vietos yra, tik statybų patirties nėra
Kaip aš dariau savo stogą: gegnės 20cm tai tarp jų dviem sluoksniais po 10cm sudėjau neoporo plokštes, skersines siūles praslenkant, sandarinant šonus bei durimus montažinėm putom. Po gegnėm, patalpos viduje susukau PIR 120mm plokštę. "ūkiškai" varža gavosi 11,9. Jei gerb. Evoy "damuš" dienoraštinį softą - sudėsiu abrozdėlius visų dėmesiui. PIR labai patiko ne tik man, bet ir montuotojams - jie su PIR dirbo pirmą kartą.
Jei jūs užsibrėžėte tikslą savo namą privesti prie PN standarto, jei leidžia finansai, nuoširdžiai rekomenduoju naudoti PIR. Tai tikrai užtikrins namo sandarumą, kas mano nuomone yra didžiausia blokelių bėda. O ir mažesnio laidumo medžiagą šiltinimui vargu rasite: 0,022-0,023. Jei pagal Evoy rekomendaciją dėsite 20cm tai varžą išspausite apie 8,7 + dar truputis pačių blokelių. PIR kainas rasite šios temos pirmame puslapyje.