Įkraunama...
Įkraunama...

Pasyvus namas ir jo variacijos V

Kadangi p. A.Sekmokas šiomis dienomis gavo visų laikų pačios kvalifikuočiausios specialistės energetikoje palaiminimą- beprotybė su tautiškąja AE pasirodo dar nesibaigė. Kas mums beliko- tik kaip kurmiams skaičiuoti, tikintis, kad valdžioje bent kas tai dar išsaugojo sveiko proto likučius.

Taigi- žiūrim ką turim:
* Per daug neišsiplėskime, ir palikime ramybėje lietuviškai dvasiai taip artimą second hand'ą. Apsiribokime rimtesniu nauju aparatu- pvz. E-126 su jo 6 MW (7,5 MW).
* Paklojus riebius ≈ 38 milijonus litų- iš tokio aparato galima tikėtis bent jau 15 milijonų kWh per metus.
* Visam LT elektros energijos apetitui patenkinti (≈ 10 TWh)- išvedus, reikėtų ≈ 667 tokių landšafto puošmenų (ignoruojant jau esamus galingumus). Priprasti prie landšafto pokyčių visai nesunku- jei tik tokie monstrai stovės ne žmonių kiemuose.
* Sumą tektų pakloti labai riebią: ≈ 25 milijardus litų. Tačiau riebia ji atrodo tik kol su kuo nors nepalyginama. Pvz.: su naujos AE realiais statybos kaštais (tik ne su p. A.Sekmoko komandos prisapnuotais ≈ 10 milijardų litų).

Jei sumos panašios- tai koks skirtumas? Šioks toks vis tik yra:
* Naujos AE atveju: pilna valstybės garantija visam kreditui (aišku- mūsų visų sąskaita). Vėjo jėgainių atveju: tereikia sutvarkyti įstatyminę bazę (seimūnams pakilnoti rankas)- toliau susitvarkytų pats verslas.
* Uranas rusų (tiksliau preparduotas australų)- vėjas mūsų. Kaip tai sudėtinga įžvelgti šalies energetikos posūkį į „nepriklausomybę, kai kiekvienas ryšio seansas- kvepės tik naujais kuro kainų šuoliais. Skirtingai nei Maskva- mūsų vėjas ne toks gobšus. Netgi priešingai- mūsų vėją galima pavadinti altruizmo įsikūnijimu.
* Dėl kokio AE reaktoriaus- LT jų gamybos tikrai niekas nepradės. O norinčių investuoti į vėjo energetiką, kai pelėkautuose minėti ≈ 10 TWh- atsirasti labai netgi gali (jei šį niuansą nepražiopsotų rankas kilnojantys seimūnai). Tai kuriuo atveju kalba suktus apie kažkokios tai šalies mokslinio/technologinio/gamybinio potencialo stiprinimą ir naujas darbo vietas- o kuriuo atveju apie LT mokslinio/technologinio/gamybinio potencialo stiprinimą ir naujas darbo vietas mūsų tautiečiams?

Pabaigai- retorinis klausimas, į kurį kiekvienas galime atsakyti pagal savo sugedimo laipsnį. Klausimas dėl taip liaupsinamos ES paramos mūsų tautiškosios AE statyboms.
Info nėra įslaptinta, ir kiekvienas pageidaujanti gali pavartyti ES šalių-senbuvių energetikos strategijas. Ar nesusidaro įspūdis, kad bendroje ES programoje- LT numatyta „rezervinės galios“ vieta tam periodui, kai visos šalys pereidinės nuo iškastinio kuro prie atsinaujinančios energetikos, ir tikėtini visokie tiekimo sutrikimai? Kodėl senbuviai neturėtų pasinaudoti keistuoliais naujokais (ir ne tik), jei šie savo noru, už savas lėšas, savo vartotojų ir savo ateities sąskaita- patys siūlosi tapti tokiu „rezervu“? Kodėl ES šalims-senbuvėms turėtų rūpėti kokios tai LT ateitis- jei mums patiems ji nė kiek nerūpi? Na, kiek tai rūpi: tautiečiams niekaip nepabosta pasiskaitymai apie korupciją valdžioje...
Atsakyti


Skamba protingai, bet deja spres Sekmokas gal tiksliau jis ranka pakilnos uz tuos kurie nuspres.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vyckaju: 14 gruodžio 2010 - 14:02
o kam isvis statyti, jei galima pirkti is skirtingu saltiniu.. konkurecija mazina kainas.. o jei pastatys atomine ar vejo ar darkazka globalaus - tai pirksime brangiausiai europoje savo elektra
Atsakyti
per statybas uzdirbs zmones, mokes mokescius, veliau vyks gamyba ir t.t. Ar paprasciausiai buti bananu respublika viska pirkti ir pravalgyti.
Atsakyti
QUOTE(kaban @ 2010 12 14, 16:09)
o kam isvis statyti, jei galima pirkti is skirtingu saltiniu.. konkurecija mazina kainas.. o jei pastatys atomine ar vejo ar darkazka globalaus - tai pirksime brangiausiai europoje savo elektra

Tai kad atsakymas labai jau paprastas. Esmę išdėstė Vyckaju- belieka tik papildyti. Aišku žydiškai- klausimu į klausimą:
* Keliems metams užteks tų milijardų, jei pirkti tik brangsiančias dujas elektros gamybai, ar dar blogiau- tiesiog elektros energiją (taipogi tik brangsiančią)? Ir kas po to, kai „лето красное пропела, оглянуться не успела...“ ir liksime „у розбитого корыта“? Bus iš ko finansuoti užtemptą- tačiau vis vien neišvengiamą perėjimą prie atsinaujinančios energetikos, kai liksime šalimi be konkurencingos pramonės?
* O kuo planuojama atsiskaitinėti? Dešromis ir sūriais? Gal ką tai pramiegojau, ir LT jau pirmauja pagal aukštųjų technologijų eksportą?
* Jei elektros kWh vartotojui visada brangesnę nei pardavėjo šalyje- kaip konkuruoti pramonei ir t.t., jei gamybos kaštai bus visada tik didesni, nei pardavėjo šalyje? Apkarpant saviems rukeliams atlyginimus? O jie po tokių karpymų galutinai neišsibėgios?
Atsakyti
Na man visada atrodydavo keistai logika - sumokesime pinigu o dalys grish su mokeciais.. nu grish 10%.. o 90% iskeliaus i uzsieni uz iranga, praplautas vilas ispanijoje ir t.t. gal geriau tureti kisheneje 100% o ne 10%?

galu gale viskas susivedama i kaina - investuos 25 milijardus ir elektros kaina bus 1,5 lito (berods i tokius orientuojasi verslas) - arba neivestuok ir pirk is balatarusijos uz 4 centus (berods po tiek parduodavo).. yra saliu specializacijos vistiek - pagal geografija, pagal istieklius - ner lietuvoje istekliu, ner itin daug saules ir itin daug vejo.. uztat yra tranzitas - ir tai musu specializacija.. investuok i uosta ikelius i tinklus - ir tranzitas duos 100 kart daugiau naudos negu vejo jegaines..

visur yra ir geopolitika - nu stoves cia vejo jegaines ir ka? jos lietuvai priklausys? valdys tie patys uzsienieciai, rusai ar dar kas dabar babkiu turi - tai kas is to LIETUVAI bus geriau.. taigi verslas - vartotojai mokes uz elektra, koks skirtumas kur jinai pagaminta saharos fotoelementuose, sibiro upeje ar lietuvos atominej?

aishq reikia leisti visiems statyti tas jegaines - siaip ir leista.. tik va kai reikia projekta suderinti - kazkaip nepavyksta sumu suvesti.. pajurije edirba i minusa kiek girdejau, bet jei kam yra noras - plz, tegul stato, parduoda.. is esmes reikia atskirti elektros perdavima nuo pardavimo, kad elektros tinklai imtu savo 15 ct, o vartotojas pats rinktusi su kuo pasirasyti sutarti, su vejo jegainiu parku ar su ukrainos elektrostociu atstovu lietuvoje, kaip su teo padare. tada bus konkurencija, rinka ir t.t.

Atsakyti
QUOTE(EVOY© @ 2010 12 14, 14:53)
reikėtų ≈ 667 tokių landšafto puošmenų (ignoruojant jau esamus galingumus). Priprasti prie landšafto pokyčių visai nesunku- jei tik tokie monstrai stovės ne žmonių kiemuose.

Ar esate įsitikinęs kad tam tinkamo lanšafto turime pakankamai tokiam kiekiui VM? Lietuva maža, tinkamą naudoti plotą apsprendžia ir karinės oro pajėgos...
Atsakyti
QUOTE(Giedruolė @ 2010 12 14, 20:23)
Ar esate įsitikinęs kad tam tinkamo lanšafto turime pakankamai tokiam kiekiui VM? Lietuva maža, tinkamą naudoti plotą apsprendžia ir karinės oro pajėgos...

Taip- 100 % įsitikinęs. Jei pakanka vietos ES kone tankiausiai apgyvendintuose Nyderlanduose- tai ką kalbėti apie ES vieną rečiausiai apgyvendintą, bei 1,1 milijono ha dirvonuojančios žemės turinčią LT...

Vėjo jėgainės tebuvo priemonė iliustracijai. Tikrai nemanau, kad yra kokia tai ekonominė logika tame, kad užsiciklinti ant kokio tai vieno energijos gamybos būdo, ar vienus monopolistus pakeisti kitais.
Tuo labiau, kad ≈ 667 landšafto puošmenų nė nereikėtų- šį tą turime jau pasistatę, bei šį tą dar statome.

Esmė yra pati suma, bei kur bus nukreipti milžiniški pinigų srautai (kurie dar nė neegzistuoja): ar monopolijų pelnams kurti- ar mūsų individualios energetinės nepriklausomybės siekiui paremti.
Be galo įdomi pati A.Sekmoko „buhalterija“:
* Jei sekti mūsų energetikos ministro logika. Pasiskoliname milijardus, ištaškome juos naujos AE statybai- ir rezultate už mūsų visų pinigus sukuriame mechanizmą, kurio dėka monopolijos melš vartotojus iki „negaliu“. Truputi aišku pagailės- uždarymo ir panaudoto kuro saugojimo kaštus perkraus ant mūsų anūkų, anūkų anūkų ir t.t. pečių.
* Jei mūsų energetikos ministro logiką įvardyti kiek kitaip (gal neminėsiu...). Pasiskoliname milijardus, DE pavyzdžiu skiriame juos paremti šalies (vartotojų, verslo) energijos vartojimo mažinimui ir perėjimui prie alternatyviosios energetikos. Jei valstybė tuos pasiskolintus milijardus skirtų paremti mūsų visų „mažinimą/perėjimą“ bent 25 %- likusius 75 % suneštų patys vartotojai ir verslas. Reiškia: vietoje ≈ 25 milijardų litų- jau suktus ≈ 100 milijardų litų.

O dabar trys klausimai:
1. Kada bus instaliuota (sutaupyta) daugiau galios: kai skirti ≈ 25 milijardai litų- ar kai prasisuks ≈ 100 milijardų litų?
2. Jei ekonomikoje suksis tie mistiniai ≈ 100 milijardų litų- kiek mokesčių surinks valstybė?
3. Jei išsirinksime tokią nelietuviškai protingą valdžią, kuri nuo surinktų mokesčių atseikės duoklę SODRA'i, susimokės palūkanas- ir surinktus mokesčius DE valdžios pavyzdžiu mes atgal į „verdantį katilą“?

Visi skaičiai aišku durni- tačiau gal padės rišliau iliustruoti mintį.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo EVOY©: 14 gruodžio 2010 - 21:43
Kaip tik savatgalį mačiau vežant spanuotes ir stulpus dalimis kažkur link dzūkijos. Galingai atrodė smile.gif
Atsakyti
man asmenishkai keistai isvis atrodo noras statyti nauja AE turint normaliai veikiancia AE, kuri tikrai galetu dar veikt ir veikt.. ir kadangi tas sprendimas jokios ekonomines logikos nepagrisi - reishkia cia logika kitokia.. kodel niekaip nesiseke pastatyti elektros tiltu i svedija ir lenkija? kol neuzsidare AE? todel kad jei butu pastayti - tai musu AE duotu smugi visiems artimiems kaiminams per kaina, nu toks saltinis papildomas isijungia i zaidima? kam to reikia? lietuvai/ kam to nereikia - viesiems kitiems, todel lietuva paaukojo savo pranasuma del EU babkiu, kurios beje reikes kada nors atidirbt, tiem s patiems anukams.. bet tiek to - uzdare.. ir iskart tiltai prasidejo - todel kad atsidare rinka - ir visi nori parduoti mums eliektra.. kam reikia kad lietuvoje butu AE? niekam.. net lietuvai nereikia - pakanka tos energijos pirkti.. jei galvoti apie tariama energetine nepriklausomybe - tai jo, galima vejo jegainiu parka statyti - bet manau geriausias kelias tai ne parkus su tikslu pasipelnyti - o kaimiai, seniuniujos, miesteliai save aprupintu - ir butu ir judejimas geresnis, ir zmones rezultata matytu greiciau ir biurokratijos maziau, nesenai rode pavyzdi toki, pastate kazkoks miestelis 2 bokstus - ir uztenka r parduoda dar.. o globalizacija - tipo vietoj AE darytkyme 600 VEJE - tai abstrakcijos.. reikia tureti galimybe rinktis - tik ja turi uztikrinti musu valdzia.. bus tokia galimybe - vartotojai labai greit isrinks, kas jiems geriau.. o kolkas kokia galimybe - VST arba RST biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(kaban @ 2010 12 14, 23:09)
kodel niekaip nesiseke pastatyti elektros tiltu i svedija ir lenkija? kol neuzsidare AE? todel kad jei butu pastayti - tai musu AE duotu smugi visiems artimiems kaiminams per kaina, nu toks saltinis papildomas isijungia i zaidima?

Jeigu Ignalinos AE elektra butu "nutekejusi" iki europos, Silezijos ir Ruro gerionai butu prarade ~20 000 darbo vietu. Kas to nenorejo? biggrin.gif
Atsakyti
Musu termofikacine dabar negali parduoti savo pagamintos elektros, rusai pigiau siulo
http://verslas.delfi...s.d?id=39721061

tai kam visos tos AE ir VEJE ir t.t.? rusai visvien pygiau pasiulys.. priciom pygiau tik biski, uz musu savikaina dydziule.. o jei pas mus nebus savikainos o us skirtingi tiekejai, ta rusai su jais konkuruos smile.gif ir manau bus dar pygiau smile.gif Kiek metu verke AE kad neturi kam parduoti elektros, todel vidine rinka privalo kompensuoti tuos nuostolius.. ir vel norima i ta pacia duobe listi? gal geriau tegul rusai su baltarusais lenda, o mes is ju pirksime ir busime protingesni?
Atsakyti