QUOTE(Dario @ 2010 12 02, 11:17)
Na va, ir radote kur ta vamzdi ikisti.
Vamzdis, kaip jau minejau, visur vidaus kanaleikos PE 110 su plonom sienelem. 33m zemeje. Atsargai reiktu didint iki 40m. dabar kaip tik per sita atsalima, antra para pucia beperstojo, eisiu matuot kiek isejime, ar nekrito efektyvumas. Vakar apie pietus po paros putimo lauke -14C isejime +2C. Jei sals -20C, manau isejimas kris iki 0 ar -1. Pailginus vamzdi iki 40m (pavasari taip turbut ir padarysiu) 0 realiomis salygomis isviso neturetu but pasiektas.
Nuolydzio pakanka standartinio ar bent nemazesnio nei 3mm/1m.
Daryti ilgesni kaip 40m manau netikslinga, susidarys pasipriesinimas, kris srautas. Su 40m, minuso isejime nepasieksit, na nebent per 30 laipsniu kristu padavimas.
Padavima as planuoju pakelti i nesildoma pastoge, ten dar pora laipsniu silciau turetu but nei lauke.
nezinau ar ji darysiu tik svarstau, idejos kurios kyla impulsyviai dazniausiai buna vertos demesio.
Bitejeplius igyvendinta ideja buvo pakankamai brangi ir rezultatas nebuvo geras, pagal tai pats pernai sausio menesi toje diskusijoje kalbejes apie galimybe isirengti si vamzdi ja ir atmeciau del prasto rezultato. Jusu rezultatas geras ir vertas kiekvieno cento.dabar nezinau kiek rekuperatorius siandien surinkus kasetes padarys is -10 lauke, parasysiu ir pagal tai spresiu kaip toliau elgtis. jeigu jis
TEORISKAI
is -23 lauke ir +20 viduje sugebetu padaryti +14,5 (kuo as netikiu) tai jam dirbant 100m3/h nasumu butu ismetama lauk palyginus nedaug silumos.
Pagal 6 laipsniu skirtuma tarp ismetamo lauk +20 ir ipuciamo +14 prie 100m3 gauname 0.2 kw nuostoli per 1h arba 4.8kw per para. Cia prie didziausiu salciu
Magal juos vidurkis viso sildymo sezono turetu gautis apie +20 ismetamo ir +17 grazinamo tai butu ~3 laipsniai t.y ~ 2.4Kw per para ventiliacijos nuostolis.
PRAKTISKAI (parasysiu pats), bet jeigu is +20(paros vidurkis) istraukiamo oro namuose sugebes pre -23 lauke bent +10 butu super. tai butu ~8.04 Kw per para, o viso sildymo sezono vidurkio nuostoliai ventiliacijai galetu buti ~4kw/parai.
Taigi jei vamzdis vidutiniskai per sezona temperatura pakeltu +10 laipsniu tai nera taip, kad tais 10 laipsniu daugiau rekupas ir pasildys.
Sakykim vietoje to, kad prie -20 laipsniu i namus gauname +10 su rekupu, temperaturu skirtumas 10 laipsniu, tai su vamzdziu ir rekupu -10 i namus negausime jau +20, nesisumuoja juk. gausime gal +13, t.y vamzdis padeda laimeti gal +3 laipsnius ne 10 laipsniu.
Todel ir manau, jog vamzdis , kad atsipirktu turi buti pigus. Jei tikrai jo pagalba rekupas sugebetu pakelti temperatura 3 na max +5 laipsniai tai butu prie 100m3/h ~ 2-4sutaupyti KW per para arba 150-300Lt/metus sildant elektra.
Jeigu rekuperatorius brangus ir jo naudingumas tikrai pasiekiamas koks deklaruojamas tai si sutaupymo israiska litais labai sumazeja.
Aisku cia su salyga, kad pasirenkamas brangiausias sildymo budas.