Įkraunama...
Įkraunama...

Mezgimas pradedančiosioms, vol. 3

Merginos, mezgu kleckui liemene... Padariau grazia trikampia iskirpte(labai savimi didziuojuos biggrin.gif ), bet kaip uzbaigt kad krastelis graziai tampytuosi, nes dabar tai niekaip sad.gif unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(strazdaniux @ 2011 11 09, 12:54)
Merginos, mezgu kleckui liemene... Padariau grazia trikampia iskirpte(labai savimi didziuojuos biggrin.gif ), bet kaip uzbaigt kad krastelis graziai tampytuosi, nes dabar tai niekaip sad.gif  unsure.gif

turit nuleidinest akis ir siulas kad ko laisvesnis butu
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kristynka*: 09 lapkričio 2011 - 13:25
QUOTE(strazdaniux @ 2011 11 09, 13:54)
Merginos, mezgu kleckui liemene... Padariau grazia trikampia iskirpte(labai savimi didziuojuos biggrin.gif ), bet kaip uzbaigt kad krastelis graziai tampytuosi, nes dabar tai niekaip sad.gif  unsure.gif

taip taip reikia laisvai, o vėliau vistiek prisisiūs ar prisimegsit apykakle- kalnierius, tai labai nesimatys, kad ir labai bus sutraukta.
Atsakyti
Sveikos. Jungiuosi pas jus 4u.gif Nagi reikia ir noriu susidraugauti su virbalais blush2.gif
1) Numezgiau vaikišką šaliką vien gerosiomis akimis (geroj pusėj geros akys, blogoj -blogos). O jis man ėmė ir susiraitė iš abiejų pusių į vidų, gavos ilga dešrelė biggrin.gif Ar galima kaip nors ištaisyti tą darbelį, gal apnerti kokiu raštu, kad būtų tiesus?

2) Noriu numegzti dukrytei (pasiskolinau pav. blush2.gif 4u.gif )
user posted image
Tai ar toks eiliškumas būtų:
a) reikia pasidaryti iškarpą ir popieriaus, kokį dydį;
b ) tada nusimegzti pvz ir išsimatavus tankumą, apsiskaičiuoti ir užsidėti reikiamą skaičių akių ant virablo;
c) užsidėjus ant virablo akis, pirmą ir paskutinę reikia išmegzti kaip matau (geroj pusėj gerąją, blogoj blogą?). Aš kažkaip iš mokyklos pamenu, kad megzdavau pirmą mezginio akį visada nukeldavau, o paskutinę visada išmegzdavau blogąja akimi. Kaip reikia teisingai?

Kol kas tiek reikia numegzti unsure.gif . Toliau žiūrėsim blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ·..•SunShine•..·: 13 lapkričio 2011 - 16:19

ir as su klausymu blush2.gif kaip graziai susiuti mezgini? g.gif niekaip neiseina tiesiai blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo @mamyčiukas@: 13 lapkričio 2011 - 16:25
QUOTE(@mamyčiukas@ @ 2011 11 13, 17:24)
ir as su klausymu blush2.gif kaip graziai susiuti mezgini? g.gif niekaip neiseina tiesiai blush2.gif

Čia daug būdų 4u.gif
Atsakyti
Sveikos, noriu paklausti tokio kvailo klausimėlio: yra sukneles modeliukas vaikiskai lelei, ar įmanoma jį proporcingai išdidinti taip, kad suknelė tiktų mergaitei? blush2.gif

Neesu profesionali mezgėja, bet labai noriu išmokti. 4u.gif
Iš schemų tai dar nelabai gaudausi. Prisipirkau visokių knygų, bet tai vienur neaisku būna, tai kitur... 4u.gif
Atsakyti
sveikos...na kiek temukę skaičiau tai jau nebepradedančios jūs...gl kas galite man įkelt kokia shemutę lenvo kiauraraščio šalikui...gerai būtu kad eitu kaip linijom.. blush2.gif
Atsakyti
Sveikos, mezgėjėlės smile.gif

man toks vienas teiginys niekaip neaiškus: akis reikia pridėti kas ketvirta mezgamoji eilė arba kas antra rašto eilė.

Kas yra mezgamoji eilė, tai aš kaip ir suprantu. Bet kaip suprasti rašto eilė? Kuo jos skiriasi?
Atsakyti
QUOTE(rugiu_gele @ 2011 11 14, 16:27)
man toks vienas teiginys niekaip neaiškus: akis reikia pridėti kas ketvirta mezgamoji eilė arba kas antra rašto eilė.

Kas yra mezgamoji eilė, tai aš kaip ir suprantu. Bet kaip suprasti rašto eilė? Kuo jos skiriasi?

Tikriausiai rašto schemoje pažymėtos tik gerosios pusės eilės.
Papildyta:
QUOTE(cacukas @ 2011 11 14, 11:17)
Sveikos, noriu paklausti tokio kvailo klausimėlio: yra sukneles modeliukas vaikiskai lelei, ar įmanoma jį proporcingai išdidinti taip, kad suknelė tiktų mergaitei?  blush2.gif

Labai priklauso nuo paties modeliuko ir nuo lėlės proporcijų.
Papildyta:
QUOTE(·..•SunShine•..· @ 2011 11 13, 17:05)
1) Numezgiau  vaikišką šaliką vien gerosiomis akimis (geroj pusėj geros akys, blogoj  -blogos). O jis man ėmė ir susiraitė iš abiejų pusių į vidų, gavos ilga dešrelė biggrin.gif Ar galima kaip nors ištaisyti tą darbelį, gal apnerti kokiu raštu, kad būtų tiesus?

Gal ir pavyktų "ištiesinti", jei nėrinys bus platus - vienos ar kelių eilučių vargiai pakaks.
Papildyta:
QUOTE(·..•SunShine•..· @ 2011 11 13, 17:05)
a) reikia pasidaryti iškarpą ir popieriaus, kokį dydį;

Iškarpos galima ir nedaryti. Jei turi tinkamo dydžio rūbelį, pagal kurį galėsi vis pamatuoti, pakanka nedidelio brėžinuko, kur susirašytum matmenis (nes vis tiek reikės skaičiuoti akis pagal savo mezgimo tankumą).
Papildyta:
QUOTE(·..•SunShine•..· @ 2011 11 13, 17:05)
c) užsidėjus ant virablo akis, pirmą ir paskutinę reikia išmegzti kaip matau (geroj pusėj gerąją, blogoj blogą?). Aš kažkaip iš mokyklos pamenu, kad megzdavau pirmą mezginio akį visada nukeldavau, o paskutinę visada išmegzdavau blogąja akimi. Kaip reikia teisingai?

Akis nukeliama tada, kai mezginio kraštas bus laisvas (kaip pvz. šaliko), o jei bus siuvamas su kita detale arba surinkus kraštines akis primezgama apdailos juostelė ar tiesiog apneriamas - reikia išmegzti ir pirmą akį.

(Beje iš mokyklos aš irgi prisimenu, kaip mokytoja griežtai reikalaudavo, jog pirmą akį reikia visada nukelti doh.gif ).

Jei mezgama lygiuoju raštu, pirmoji ir paskutinioji akis išmezgamos pagal raštą - vienoje eilėje kaip gerosios, kitoje kaip išvirkščiosios. Jei megsi stulpeliu, žiūrėk, kad paskui gražiai susisiūtų - nebūtų šalia dvi gerosios arba dvi išvirkščiosios (po vieną kraštinę akį susinaudos siūlei).
Atsakyti
sveikos dar syki..gal kas žinote kur rast vaizdinės medžiagos kur mezga ''musele''. 4u.gif ar kaip tas mezgimas angliškai vadinasi..
Atsakyti
Gal padetumete išmegzti tokia pynę ( kaip megztinio centre) ?.. Na nebutinai tokia plačia, pakaktų iš 10 akių
user posted image
Atsakyti