Įkraunama...
Įkraunama...

Mezgimas pradedančiosioms, vol. 3

QUOTE(rugiu_gele @ 2010 11 22, 19:35)
Labai ačiū už palaikymą smile.gif

Šiandien jau nusipirkau virbalus (nes senieji, nors turėjau net keletą, kažkur paslaptingai dingo smile.gif ) ir nekantrauju pradėti megzti.
Paklausiau jūsų patarimų ir galvoju pradėti nuo šaliko. Aš irgi turiu šiokią tokią knygelę, kur įvairūs raštai parodyti, tai, manau, bandysiu gal tuo perliniu raštu. Jis tinka šalikui, taip? Iš aprašymo, atrodo, kad aišku kaip megzti. Bet nežinia kaip bus, kai pradėsiu. Jeigu ką, prašysiu jūsų pagalbos smile.gif

perlinis-tinka mirksiukas.gif ...pradziai-''apsilimui''-liuks thumbup.gif ...

QUOTE(Ayaan @ 2010 11 22, 20:31)
Aš tai mezgu tokiais raštais, kurie dažniausiai nėra nurodomi prie šalikų raštų, bet man atrodo įdomesni, pvz., su pumpurėliais, arba dar vienas patikęs raštas pagal mano turimą knygą - stambus korys. Gavau praeitoje temoje patarimų, kaip reik megzt, kad nesusisuktų šalikas, mezgamas tokiais raštais, į ruloną, lyg ir gerai kol kas viskas, nesusisuka  thumbup.gif

na cia jau truputi,, ivaldziusiai virbalus;; mezgejai...o patiems pirmiesiems zingsniukams manau pumpuriukai ir koriukas truputi per sunku blush2.gif ...gali(nesekmes atveju...ar siaip pasirodys labai sunku-katorga,o ne malonumas g.gif )''atmust'' nora megst...o juk dauguma mezga savo malonumui-tai lyg meditacija...nusiraminimas... blush2.gif ...ir nereiktu saves labai prievartaut-tai turi teikti malonuma mirksiukas.gif ...puiku,kad jus jau mezgat sudetingus rastus thumbup.gif ..tikiu,kad tai bus nepabaiga mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Ayaan @ 2010 11 22, 20:31)
Aš tai mezgu tokiais raštais, kurie dažniausiai nėra nurodomi prie šalikų raštų, bet man atrodo įdomesni, pvz., su pumpurėliais, arba dar vienas patikęs raštas pagal mano turimą knygą - stambus korys. Gavau praeitoje temoje patarimų, kaip reik megzt, kad nesusisuktų šalikas, mezgamas tokiais raštais, į ruloną, lyg ir gerai kol kas viskas, nesusisuka  thumbup.gif


Aha, radau ta korio raštą. Visai gražus. Bet man jis dar aukštasis pilotažas... Čia jau reikia akis nukėlinėti, kryžiuoti, dar aš nelabai gaudausi.... sad.gif
Atsakyti
QUOTE(rugiu_gele @ 2010 11 22, 22:16)
Aha, radau ta korio raštą. Visai gražus. Bet man jis dar aukštasis pilotažas... Čia jau reikia akis nukėlinėti, kryžiuoti, dar aš nelabai gaudausi.... sad.gif

Šiaip aš irgi žinok esu pati tikriausia pradedančioji mezgime biggrin.gif Nieko sudėtingesnio už šaliką ar kokią kojinę/ pirštinę su senelės pagalba mokyklos laikais nesu numezgus. Ten tik iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad sunku, tiesiog reik susikaupt, atidžiai skaityt aprašymus, o jei dar ir vaizdinės medžiagos yra, tai išvis gerai, bandai vieną kartą, kitą ir gaunas galų gale. Per kelioliką bandymų ir kantrybę išsiugdžiau netgi, dabar jau nebenervina, kai kas nors nepavyksta, o atsiranda azartas bandyt, kol pavyks bigsmile.gif Tas mano minėtas stambus korys nėra sunkus raštas, kiek lyginau su kitais, nes ieškojau tokių raštų, kad nebūtų visai paprasti, bet ir ne pernelyg sudėtingi (kad kiek įdomiau būtų). Bet užtat kaip smagu, kai gaunas raštas thumbup.gif
O čia mano pumpurėliai , tokie jie man smagūs pasirodė, kad išmokau ax.gif
user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ayaan: 22 lapkričio 2010 - 21:33
QUOTE(rugiu_gele @ 2010 11 22, 12:49)
Vakar iki 2h skaičiau forumuose, taip noriu pradėti megzti.


Uždėta akis user posted imagepo kuriosm lieka skylutė.

Uždėta akis, po kurios skulytės nelieka http://www.knittingo.../learnmake1.htm

Sumegzta akis biggrin.gif

user posted image

Noro, siūlų ir virbalų po ranką yra? Yra. Visa kita - įveikiama.

Gražus pradžiai - paimti 100 g {bet 2 kamuoliukus} margintų siūlų {kokio 100g/420 m plonumo} ir megzti tokią ripsinę {visos akys GEROS, galima po nukeltos krašte dėl gražumo ir blogą išmegzt} kaklaskarę, kur viename krašte uždedamos akys platinimui. Pradedam nuo 4 uždėtų akių, ir kas 3 rašto eilė {kas 6 mezgama - vis uždėti iš vieno krašto po akį 50 g sumegzti, po to - likusius 50 g po akį sumezginėti. Išeis graži detalikė aprangai, ir bus išmokti du papildomi elementai biggrin.gif

Demonstruoju surištą biggrin.gif

user posted image


O čia radau mezgamo vaizdą

http://knittingunder...arf-25-done.jpg


Gali va maždaug taip atrodyt gražiai patiestas biggrin.gif

user posted image
QUOTE(mazge1979 @ 2010 11 22, 16:20)
pirmos mano riešinės ir šalikas  ax.gif

user posted image



Šaunuolė.

PS paprastai tampriausias ir dailiausias kraštas - kai uždedama. Ne veltui yra prisiuvinėjamos apykaklės atskirai numegztos biggrin.gif Kai norisi išbandyt kaip nors kitaip, galima jau kraštą i nuleistą daryt. Nuleidinėt akis galima 1-2 nr. storesniais virbalais, tai suiteiks pakankamą tamprumą.

Ayaan, daili foto.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo gadget3: 22 lapkričio 2010 - 23:23
[quote=gadget3,2010 11 23, 00:19]


Noro, siūlų ir virbalų po ranką yra? Yra. Visa kita - įveikiama.

Gražus pradžiai - paimti 100 g {bet 2 kamuoliukus} margintų siūlų {kokio 100g/420 m plonumo} ir megzti tokią ripsinę {visos akys GEROS, galima po nukeltos krašte dėl gražumo ir blogą išmegzt} kaklaskarę, kur viename krašte uždedamos akys platinimui. Pradedam nuo 4 uždėtų akių, ir kas 3 rašto eilė {kas 6 mezgama - vis uždėti iš vieno krašto po akį 50 g sumegzti, po to - likusius 50 g po akį sumezginėti. Išeis graži detalikė aprangai, ir bus išmokti du papildomi elementai biggrin.gif

Demonstruoju surištą biggrin.gif

Man labai patiko šitas variantas.

Tik reikia išsiaiškinti, ne viską supratau sad.gif
galima po nukeltos krašte dėl gražumo ir blogą išmegzt - reikia paskutinę akį visada išmegzti blogą, taip?
Kas 3 rašto eilė reikia uždėti po vieną akį tik iš vieno krašto, t. y. paplatinti viena akimi, taip? Taip sumegzti kokią 50 g siūlų, o tada sumezginėti? O sumezginėti, tai reiškia....?

Įsivaizduoju, kokie kvaili mano klausimai...
Atsakyti
Mokinuosi pridėti akis. Pasirinkau būdą akį ištraukti iš tarp akių esančio siūlo. Man pasirodė suprantamiausia, bet vis tiek kažkas ne taip išeina...

Kai ištrauki tą siūlą su dešiniu virbalu tada jį užmeti ant kairiojo (nors praktiškai, atrodytų, kad net nereikia užmesti) ir išmezgi gerąją akį? Aš taip darau, bet mezgamoje pusėje kažkaip negražiai atrodo, o jau kitoje pusėje ta akis yra graži. čia taip turi būti ar aš kažką ne taip darau?
Knygoje parašyta, kad ištrauktą siūlą reikia kažkaip apsukti, bet niekaip nesuprantu kaip...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rugiu_gele: 23 lapkričio 2010 - 19:30
QUOTE(rugiu_gele @ 2010 11 23, 11:46)
Man labai patiko šitas variantas.

Tik reikia išsiaiškinti, ne viską supratau sad.gif
galima po nukeltos krašte dėl gražumo ir blogą išmegzt - reikia paskutinę akį visada išmegzti blogą, taip?
Kas 3 rašto eilė reikia uždėti po vieną akį tik iš vieno krašto, t. y. paplatinti viena akimi, taip? Taip sumegzti kokią 50 g siūlų, o tada sumezginėti? O sumezginėti, tai reiškia....?


Normalūs klausimai.

1. Priešpaskutinę akį ir antrą {nes pirmą - nukeli} - visada blogom.
2. TAIP, pridedi vieną akį kas 3 rašto eilę tik iš vieno krašto {numezgamas tokis staciasai trikampis}.
3. Taip sumezgi 50 g. - platindama.
4. Po to dar 50 g. mezgi "naikindama pėdas", t.y. kas trečia rašto eilė sumegzdama dvi akis {sekančias po blogosios krašto akies}. Sumegzti - iš viejų gerų KARTU išmegzti vieną gerą akį šiuo konkrečiu atveju.


QUOTE(rugiu_gele @ 2010 11 23, 20:30)
Mokinuosi pridėti akis.


Knygoje parašyta, kad ištrauktą siūlą reikia kažkaip apsukti, bet niekaip nesuprantu kaip...



Jei nori, kad liktų skylutė, tiesiog užmeti siūlą ant virbalo mezgamojo {dešinio}, ir kitoj eilėj ją išmezgi.

user posted image


Jei skylutės nenori, tą užmetamą siūlą persuki {ant virbalo uždedi kilputę}, ir kitoj pusėj išmezgi pagal raštą.

user posted image
Atsakyti
QUOTE(gadget3 @ 2010 11 23, 23:18)
Normalūs klausimai.

1. Priešpaskutinę akį ir antrą {nes pirmą - nukeli} - visada blogom.
2. TAIP, pridedi vieną akį kas 3 rašto eilę tik iš vieno krašto {numezgamas tokis staciasai trikampis}.
3. Taip sumezgi 50 g. - platindama.
4. Po to dar 50 g. mezgi "naikindama pėdas", t.y. kas trečia rašto eilė sumegzdama dvi akis {sekančias po blogosios krašto akies}. Sumegzti - iš viejų gerų KARTU išmegzti vieną gerą akį šiuo konkrečiu atveju.
Jei nori, kad liktų skylutė, tiesiog užmeti siūlą ant virbalo mezgamojo {dešinio}, ir kitoj eilėj ją išmezgi.

user posted image
Jei skylutės nenori, tą užmetamą siūlą persuki {ant virbalo uždedi kilputę}, ir kitoj pusėj išmezgi pagal raštą.

user posted image


Tai jeigu priešpaskutinę, tai ir paskutinę akį blogą išmegzt, taip? Žodžiu: pirmą nukeliu, antrą blogą išmezgu, priešpaskutinę ir paskutinę išmezgu blogą. Gerai supratau?
Iš tavo pateikto paveikslo aš irgi matau, kad turėtų gautis stačiasis trikampis, bet man išeina kaip ir lygiašonis... Nors tikrai skaičiuoju ir pridedu po vieną akį kas trečia eilė. Kažin ką ne taip darau?


Deja, kiek žiūriu, kiek žiūriu į tuos paveiksliukus, atrodo jie tikrai aiškūs, bet man vis tiek nieko neišeina. Žodžiu, nesvarbu, ar noriu, ar nenoriu tos skylutės, bet pridedant akį iškart jos išmegzti nereikia, taip? Ją reikia išmegzti tik kitoje mezginio pusėje?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rugiu_gele: 24 lapkričio 2010 - 00:17
1. Pirma - nukelta, antra - bloga, kitos - geros, priešpaskutinė - bloga, paskutinė - gera. Tada bus tokis kraštukas, kaip mano biggrin.gif

2. Gal pačioj pradžioj atrodo, kad lygiašonis?

3. Paieškok jūtūbėj "yarn over" {uždėta akis} filmukų, ir gyvenimas praskaidrės. Taip, kaip aš nemandrai uždedu akis, tai taip - jas išmezgi tik kitoje mezginio pusėje.


Papildyta:
PS dar galima TAI uždėjimo pusei pažymėt tiesiog kokį žymekliuką užsikabint prie mezginio ar ant virbalo.

user posted image paprasti

user posted image mannndri cool.gif
Atsakyti
QUOTE(gadget3 @ 2010 11 24, 09:31)
1. Pirma - nukelta, antra - bloga, kitos - geros, priešpaskutinė - bloga, paskutinė - gera. Tada bus tokis kraštukas, kaip mano biggrin.gif

2. Gal pačioj pradžioj atrodo, kad lygiašonis?

3. Paieškok jūtūbėj "yarn over" {uždėta akis} filmukų, ir gyvenimas praskaidrės. Taip, kaip aš nemandrai uždedu akis, tai taip - jas išmezgi tik kitoje mezginio pusėje.
Papildyta:
PS dar galima TAI uždėjimo pusei pažymėt tiesiog kokį žymekliuką užsikabint prie mezginio ar ant virbalo.

user posted image paprasti

user posted image mannndri cool.gif


Labai dėkui. Vis mąsčiau, kaip angliškai įvesti, kad duotų vaizdinės medžiagos:)

Faini tie žymekliukai smile.gif O čia specialiai mezginiams? Jeigu taip, tai jų ieškoti siūlų parduotuvėse, taip?
Atsakyti
rugiu gele-na pasidaryk kazka panasaus pati mirksiukas.gif ...na koki auskariuka biggrin.gif ...ar siaip ''gropke''patiununguok mirksiukas.gif .... mirksiukas.gif arba kkoki segtuka nuo uzuolaidu lotuliukas.gif tie vieni labai panasus lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(tiklis @ 2010 11 25, 00:41)
rugiu gele-na pasidaryk kazka panasaus pati mirksiukas.gif ...na koki auskariuka biggrin.gif ...ar siaip ''gropke''patiununguok mirksiukas.gif .... mirksiukas.gif  arba kkoki segtuka nuo uzuolaidu lotuliukas.gif tie vieni labai panasus lotuliukas.gif


Nu jo, tundra aš totali biggrin.gif

Teisingai tu sakai smile.gif

Visiškai beviltiška esu, jaučiu man beviltiška išmokti megzti, trečią dieną mokinuosi pridėti akis, žiūrėdama į milijoną paveiksliukų. Dabar jau žiūriu į video youtubėj, bet kad ten siūlą laiko atžagariai, ant dešinės rankos, tai visai nieko neišeina.
Žodžiu, kiek supratau, pasirinksiu gadget3 siūlomą būdą: su dešiniu virbalu užkabinu horizontalų tarp akių einantį siūlą ir už metu jį ant dešinio virbalo. Tada kitoje pusėje ją išmezgu. Tikiuosi, bus gerai smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rugiu_gele: 25 lapkričio 2010 - 00:09