Įkraunama...
Įkraunama...

Mezgimas pradedančiosioms, vol. 3

Virbalaitės, Virbalės ir Virbalienės beigi Virbalinskaitės, toliau viena kitai pagelbėjam: paaiškinam, padrąsinam, parodom.

Maždaug taip smile.gif

user posted image

PS manau, čia ne vieta schemų paieškai pagal paveiksliukus, nes čia jau ne klausimas kaip susigaudyt, o tiesiog recepto prašymas. Gūglas galingas, naudokimės juoju.


Paklaususios ir gavusios naudingų atsakymų, atsineškit parodyt savo darbus 4u.gif Taip įkvėpsit tyliai skaitančias, juk ne kiekvienas darbas turi iš pusės bandymo pavykti. Kol išmoksti, būna ir arrrrdymų.


Sena tema čia.
Atsakyti
Sveiki, galima prie Jūsų prisijungti smile.gif? blush2.gif
Atsakyti
Sveikos, mezgėjėlės, noriu patarimo - kaip gražiai užbaigto mezginio apačią, kad apsivilkus, ji nebūtų sutraukta? Nusimezgiau megztinį, apačioje mezgiau 12 eilių 2gerom-2blogom, paskutinę eilę mezgiau sumegzdama po dvi akis ir išmegztąją uždėdama ant kairiojo virbalo, ją vėl sumegzdama su kita akimi. Mezgiau nesutraukdma, kad 'neliptų' apačia į viršų. Tačiau apsivilkus megztuką man vistiek paskutinė eilė viską kelia į viršų. Gal galima dar kitaip užbaigti? (išskyrus paprastai siūlą su adata perveriant per visas akis). Ačiū už patarimus!
Atsakyti
QUOTE(O'Hara @ 2010 11 21, 14:21)
Sveikos, mezgėjėlės, noriu patarimo - kaip gražiai užbaigto mezginio apačią, kad apsivilkus, ji nebūtų sutraukta? Nusimezgiau megztinį, apačioje mezgiau 12 eilių 2gerom-2blogom, paskutinę eilę mezgiau sumegzdama po dvi akis ir išmegztąją uždėdama ant kairiojo virbalo, ją vėl sumegzdama su kita akimi. Mezgiau nesutraukdma, kad 'neliptų' apačia į viršų. Tačiau apsivilkus megztuką man vistiek paskutinė eilė viską kelia į viršų. Gal galima dar kitaip užbaigti? (išskyrus paprastai siūlą su adata perveriant per visas akis). Ačiū už patarimus!


Mezgu paskutinę eilutę visada gerom akim smile.gif
Atsakyti
Ačiū, mėginu smile.gif
Atsakyti
Labas, mezgėjėlės smile.gif

Na štai, ir aš dabar jau tikrai pasiryžau išmokti ir pradėti megzti. Bet bėda, kad beveik nežinau, nuo ko pradėti... Moku megzti tik gerąsias ir blogąsias akis. Nei siaurint, nei platint, ničnieko daugiau.
Vakar iki 2h skaičiau forumuose, taip noriu pradėti megzti.
Bet net nežinau nuo ko pradėti. Ar tiesiog imti bet kokius siūlus ir megzti "nieką" - tiesiog mokintis platinti, siaurinti, kokių nors raštų? Bet kažkaip toks, atrodytų, beprasmiškas darbas - mezgi "nieką", ūpo nekels smile.gif Ar iškart imti kažkokį daiktą megzti? Bet kokį? Kad būtų paprasčiau? Galvoju apie kokį nors šalį ar visai paprastutę liemenę. Bandau ieškotis rašto, pagal kurį jau galėčiau mokintis, bet kad pažiūriu į juos, ir visiškai nesusigaudau, nuo ko pradėti mokintis... Jie man tokie sudėtingi atrodo...
Ar kol kas man net nesvajot pradėt megzti kokį nors konkretų daiktą ir tiesiog bandinėti?
Pavyzdžiui, kad ir toks klausimas man iškilo skaitant knygą vieną, kurią turiu namuose, ir jūsų pokalbius. Mezginį (pvz., megztinį) reikia užbaigti taip ir taip (na, kad nesiraitytų ir pan.). Tai, vadinasi, jau pradėti reikia tuo užbaigimu? Nes juk megztinį ar liemenę mezgame nuo apačios. Įsivaizduoju, koks kvailas klausimas atrodo jums, profesionalėms, bet aš tikrai nesigaudau, o taip noriu... smile.gif
Atsakyti
Sveiki,
žinau kad aš čia ne į temą, bet gal kuri turit parduoti gerą mezgimo ir nėrimo knygą (mezgimo menas ar pan.)
Atsakyti
pirmos mano riešinės ir šalikas ax.gif

user posted image
Atsakyti
QUOTE(rugiu_gele @ 2010 11 22, 13:49)
Bet net nežinau nuo ko pradėti. Ar tiesiog imti bet kokius siūlus ir megzti "nieką" - tiesiog mokintis platinti, siaurinti, kokių nors raštų?

Šiaip aš anksčiau pradėdavau kelis kartus biggrin.gif ir dabar vėl pradėjau nuo šaliko, nes lengviausia, gali bandyt, ardyt, o galų gale ką nors nusimezgi apčiuopiamo. Turiu knygą, kurioj viskas gan neblogai išaiškinta, tai pagal ją bandžiau kelis įdomesnius raštus. Manau galima pradėt nuo pavyzdėlių, kurių negaila ardyt vėliau. O dėl sudėtingesnių mezginių, kaip ten su ta apačia, tai ir man įdomu, lauksim patyrusių mezgėjų ax.gif
Atsakyti
rugiu gele 4u.gif -sveika ''apsirgus'' mirksiukas.gif ...na del mezgimo pradejimo-tai as tau siulyciau ''soko terapija'' biggrin.gif ..iskart megst gaminuka koki..na pirma pradek nuo salikucio...pagrindines akis jau moki-gera bloga mirksiukas.gif ...o visa kita-tikrai ateis su laiku mirksiukas.gif ...da mirksiukas.gif zniausiai gaminys pradedamas nuo apac mirksiukas.gif ios..(na reglana galima megst nuo virsaua...bet dabar tu neisigilink i tai mirksiukas.gif )..kai jau pamegsi truputi-pradesi pasitiket savimi...ir jau pacios rankytes ims sude mirksiukas.gif ingesniu modeliuku ieskot biggrin.gif ..yra daug graziu rastu,kur naudojamos tik geros ar blogos akys(ir uzmetimai mirksiukas.gif ..tai nera sunku..paggooglink ir pamatysi)...
kad krastas nesibanguotu ar nesiriestau-mezgama stulpeliu-gera blogomis akimis...taip pat ripsu(vien geromis akimis abiejose pusese),perliniu rastu-viena gera,kita bloga(o blogoje puseje-atvirksciai-kur buvo gera mezgi bloga,...o kur bloga-gera..) tiesiog pasirink ka nori megst-ir tada nuspresi del rasto krastuko...klausk-padesim mirksiukas.gif ...
Atsakyti
QUOTE(tiklis @ 2010 11 22, 19:11)
rugiu gele 4u.gif -sveika ''apsirgus'' mirksiukas.gif ...na del mezgimo pradejimo-tai as tau siulyciau ''soko terapija'' biggrin.gif ..iskart megst gaminuka koki..na pirma pradek nuo salikucio...pagrindines akis jau moki-gera bloga mirksiukas.gif ...o visa kita-tikrai ateis su laiku mirksiukas.gif ...da mirksiukas.gif zniausiai gaminys pradedamas nuo apac mirksiukas.gif ios..(na reglana galima megst nuo virsaua...bet dabar tu neisigilink i tai mirksiukas.gif )..kai jau pamegsi truputi-pradesi pasitiket savimi...ir jau pacios rankytes ims sude mirksiukas.gif ingesniu modeliuku ieskot biggrin.gif ..yra daug graziu rastu,kur naudojamos tik geros ar blogos akys(ir uzmetimai mirksiukas.gif ..tai nera sunku..paggooglink ir pamatysi)...
kad krastas nesibanguotu ar nesiriestau-mezgama stulpeliu-gera blogomis akimis...taip pat ripsu(vien geromis akimis abiejose pusese),perliniu rastu-viena gera,kita bloga(o blogoje puseje-atvirksciai-kur buvo gera mezgi bloga,...o kur bloga-gera..) tiesiog pasirink ka nori megst-ir tada nuspresi del rasto krastuko...klausk-padesim mirksiukas.gif ...


Labai ačiū už palaikymą smile.gif

Šiandien jau nusipirkau virbalus (nes senieji, nors turėjau net keletą, kažkur paslaptingai dingo smile.gif ) ir nekantrauju pradėti megzti.
Paklausiau jūsų patarimų ir galvoju pradėti nuo šaliko. Aš irgi turiu šiokią tokią knygelę, kur įvairūs raštai parodyti, tai, manau, bandysiu gal tuo perliniu raštu. Jis tinka šalikui, taip? Iš aprašymo, atrodo, kad aišku kaip megzti. Bet nežinia kaip bus, kai pradėsiu. Jeigu ką, prašysiu jūsų pagalbos smile.gif
Atsakyti
QUOTE(rugiu_gele @ 2010 11 22, 20:35)
tai, manau, bandysiu gal tuo perliniu raštu. Jis tinka šalikui, taip?

Aš tai mezgu tokiais raštais, kurie dažniausiai nėra nurodomi prie šalikų raštų, bet man atrodo įdomesni, pvz., su pumpurėliais, arba dar vienas patikęs raštas pagal mano turimą knygą - stambus korys. Gavau praeitoje temoje patarimų, kaip reik megzt, kad nesusisuktų šalikas, mezgamas tokiais raštais, į ruloną, lyg ir gerai kol kas viskas, nesusisuka thumbup.gif
Atsakyti