Įkraunama...
Įkraunama...

Brugmansijos ir durnaropės

QUOTE(Saulyte8 @ 2011 03 19, 20:12)
Kaip norėčiau durnaropės,bet pas mane vaiku,kap žirniu,laaaaaaaabai bijau

bigsmile.gif Tikrai. Šaunuolė, kad tiek vaikučių augini ir dar gėlėms laiko lieka thumbup.gif Kol dar tokie maži, patarčiau dar palaukti , nes pati žinai - vaikams viską įdomu paliesti, ar į burną kišti rolleyes.gif
Atsakyti
Nu va ,to ir bijau ragavimo
Atsakyti
QUOTE(kaškoniukas @ 2011 03 19, 16:07)
Purkeli, gavau seklytes, dekui  4u.gif

Smagu , kad tikiuosi sudygs biggrin.gif
Zylute Rudiskes netoli Traku apie 40 min kelio nuo Vilniaus.
Atsakyti
QUOTE(Purkelis @ 2011 03 19, 21:24)
Smagu , kad tikiuosi sudygs  biggrin.gif
Zylute Rudiskes netoli Traku apie 40 min kelio nuo Vilniaus.

hm g.gif tai teks siustis arda i trakus vaziuoti g.gif nes as is kauno rolleyes.gif
Atsakyti

QUOTE(Saulyte8 @ 2011 03 19, 19:12)
Kaip norėčiau durnaropės,bet pas mane vaiku,kap žirniu,laaaaaaaabai bijau


Nezinau ar pajegtu vaikas tiek suvalgyti, kad apsinuodintu. Plius labai daug augalu musuose auginamu ir lauke ir kambarines geles yra nuodingi, gal ir isidetu koki kasni i burna, bet pats ispjautu manau. Nuodingiausios durnaropiu seklos, kuriu jos Lietuvoj nelabai subrandina.


QUOTE(zylute81 @ 2011 03 19, 21:18)
hm g.gif tai teks siustis arda i trakus vaziuoti g.gif nes as is kauno rolleyes.gif


As vistiek planuose turiu kelione pas Kile, tai jei pavyks vesiu jai ir prie to pacio tau - is joe pasiimt nebus problemu smile.gif, bet pirmiausiai reikia priauginti wink.gif

Kile, ji pas mane be lapu dar, tai galima pjaut gabala sakos ir i vandeni? Ar reikia gyvybes palaukt?
Atsakyti
Labas rytas 4u.gif
Aš vėl pas jus su pirmoko klausimais blush2.gif Taip suprantu, tai jau medėjimas, bet ar jau pakankamo lygio, kad galėčiau atskirti?
user posted image
Atsakyti
QUOTE(kaškoniukas @ 2011 03 19, 23:17)
Nezinau ar pajegtu vaikas tiek suvalgyti, kad apsinuodintu. Plius labai daug augalu musuose auginamu ir lauke ir kambarines geles yra nuodingi, gal ir isidetu koki kasni i burna, bet pats ispjautu manau. Nuodingiausios durnaropiu seklos, kuriu jos Lietuvoj nelabai subrandina.
As vistiek planuose turiu kelione pas Kile, tai jei pavyks vesiu jai ir prie to pacio tau - is joe pasiimt nebus problemu smile.gif, bet pirmiausiai reikia priauginti wink.gif

Kile, ji pas mane be lapu dar, tai galima pjaut gabala sakos ir i vandeni? Ar reikia gyvybes palaukt?

na taip is kiles man pasiimt problemu nebutu mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(kaškoniukas @ 2011 03 19, 16:07)
Purkeli, gavau seklytes, dekui  4u.gif


Purkeli, tikrai dėkui ir aš už tą turtą. Ruošiu ir aš už skolą mažą siuntinėlį, bet luktelsiu dienelę kitą, nes mano siuntinėlis bijos šaltų naktų, o paštas 100 km vistik kelias paras keliauja.

Pasėjau ir lauksiu stebuklo. Radiatoriai bjaurybės vos porą valandų per parą šilti... bet tikiuosi, pasirodys daigeliai, palyginsim pas kurią kokie stebuklai paskui pražys 4u.gif Teoriškai, nuo daigelio sudygimo iki pumpurų augalui idealiom sąlygom - 6 mėnesiai biggrin.gif Matysim, ar "praktiškai " konors sulauksim dar šiemet smile.gif


QUOTE(Saulyte8 @ 2011 03 19, 19:12)
Kaip norėčiau durnaropės,bet pas mane vaiku,kap žirniu,laaaaaaaabai bijau


Aš tai šita tema nemėgstu dikutuot, bet savo nuomonę eilinį kartą išsakysiu... Vaikis tik vienas, pusmetinis namie, visi žali lapai yra jam dabar pats gražiausias dalykas - į burną kiša viską. Bet tiesiog reikia būti protingoms, ir realiai nerealiais pavojais nekaltinti augalo. Taip, brugmansijos turi biologiškai aktyviu, organizma veikianciu medziagu. Jos yra nuodingiausiu pasaulio kulturiniu augalu top 20-tuke, cia uzima 16 vieta. Durnaropes - 7 vieta, pakalnute - 16, oleandras - 17, pirma vieta - kurpele (cia sarase ir medziai, ir krumai ir kt.). Randu, kad nervu sistema paveikti (apsvaigimas, akiu mirgejimas, nutirpimas), kudikiui (nezymi amziaus, bet kudikis - iki 3 metu) reikia suvalgyti apie 8 g svieziu lapu. Neturiu kaip pasverti, nes lapai menki dar, kiek tai kiekiu butu. Tikiu, kad vaikas gali tiek suragauti, bet pirmas efektas - vemimas, tad nervu sistemos paveikti ar pazeisti neturetu. Galu gale, visa tai tik teorijos. Vaika reikia tiesiog apsaugoti, o vyresni mokyti. Velgi sakysite - visko buna, smalsus ir panasiai... Bet...
Namuose savo vaikui as matau didesni pavoju:
-paciupti kaktusa - vaje vaje kiek bedos su spygliais, ir dar alergine reakcija i juos
-isidurti / isipjauti i jukos, dracenos astru lapa (paciai kliuve i aki jukos lapu - niekam to nelinkiu)
-apciupineti/nuskinti pvz karpazoles lapa - net nealergiskam zmogui odos reakcija bjauri, o jei vaikas alergiskas, tai tada saugom nuo pelargoniju, difenbachiju, mirtu ir dar eiles eiles augalu.
-kad perdaug nenusisnekeciau, jei baidomes "durnaropiu", apie kuriu nuodus tiek visi zino, ar pasidomim, kad vaikams pavojingu (paragauti ir tik paciupineti!) sarasuose yra
Amarilio, Narcizu ir tulpiu svoguneliai ir lapu sultys, kroku svoguneliai, ciklamentai, hiacintai, kalankes (o sitas dar i nosi vaikam nuo slogos lasinam...), Oleandrai puansetijos, difenbachijos ir monsteros (situ tikrai nereiktu suvalgyti...) ir dar oi kiek daug. Dazniausiai namuose pasitaikanciu isvaizdus sarasiukas cia :
http://www.the-baby-...use-plants.html
(Tiesa, cia ideje durnaropes pavadinima pridejo brugmansijos foto biggrin.gif)

Zodziu, tam mamos ir reikalingos, kad apsaugotu savo vaikus nuo visu pavoju. Jei auginam ir augalus ir vaikus, auginkim protingai, o jei bijom - atsisakykime augalu draugijos smile.gif


QUOTE(kaškoniukas @ 2011 03 19, 22:17)
Nezinau ar pajegtu vaikas tiek suvalgyti, kad apsinuodintu. Plius labai daug augalu musuose auginamu ir lauke ir kambarines geles yra nuodingi, gal ir isidetu koki kasni i burna, bet pats ispjautu manau. Nuodingiausios durnaropiu seklos, kuriu jos Lietuvoj nelabai subrandina.
Kile, ji pas mane be lapu dar, tai galima pjaut gabala sakos ir i vandeni? Ar reikia gyvybes palaukt?


Kaskoniuk, brugmansiju seklos nuodingesnes nei durnaropiu. Bet durnaropiu tai labai subrandina musu salygom, o brugmansiju - nedaznai.

Dar, kad jau visai issinekeciau, linksma istorija apie brugmansiju poveiki. Radau toki puslapi, kur "megejai" ant saves isbando ivairius augalus. "parukiau dziovinto brugmansijos lapo suktinuke" - ir nieko - jokio poveikio. Priguliau, paskaiciau knyga. Padejau knyga ant spinteles ir ruosiuos migti. Bet va, vis dar matau, kaip mano rankos vercia tos knygos puslapius. Ryte nubudes paskaitau toliau - pasirodo, viska jau zinau, vakar "vizijoj" perskaiciau.

Del dauginimo - drasiai gali pjauti ir merkti miegancia, bet gyva saka smile.gif

QUOTE(giedrulka @ 2011 03 20, 10:08)
Labas rytas  4u.gif
Aš vėl pas jus su pirmoko klausimais  blush2.gif  Taip suprantu, tai jau medėjimas, bet ar jau pakankamo lygio, kad galėčiau atskirti?


Klausimai ne pirmoko, o dar ir vaizdziai smagus biggrin.gif Taip, apacioje stiebas jau medeja. O balti taskiukai - saknu kaubureliai. Pjaunam kuo zemiau, ir merkiam dienai kitai, kol sakneles pabrinks - tuomet i lengva dirvozemi, ir laukiam, kol isiaknys ir ims intensyviai augti. Tada tresiam, persodinam ir rupinames smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kile: 21 kovo 2011 - 09:31
QUOTE(Kile @ 2011 03 21, 10:27)

Klausimai ne pirmoko, o dar ir vaizdziai smagus biggrin.gif Taip, apacioje stiebas jau medeja. O balti taskiukai - saknu kaubureliai. Pjaunam kuo zemiau, ir merkiam dienai kitai, kol sakneles pabrinks - tuomet i lengva dirvozemi, ir laukiam, kol isiaknys ir ims intensyviai augti. Tada tresiam, persodinam ir rupinames smile.gif

Bus padaryta pioneer.gif
biggrin.gif
Atsakyti
O kaip jus daiginat seklytes? As galvojau dar palaukt, nes irgi saltoka pas mane seklytem. Bet jei reikia 6 menesiu iki ziedu tai laikas. Gal galima kol sudigs ne ant palanges laikyti, pastatyciau kur nors prie sildytuvo... bet ten sviesos praktiskai nelabai yra.

apie ta nuodinguma, kazkaip netikiu, kad vaikas tiek suvalgytu, nors mano kriksto sunus namuose didzialapio fikuso lapus vis paslapcia griauzdavo... o del seklu tai as visus ziedus vos perzudejusius nuskabau, aisku, kad kol nedideles tai pasiekiu. O tos kur subrandina seklas tai cia apie daturas? Nes kazkaip as savo Brugmansijas durnaropemis vadinu daugiausiai, kad aplinkiniams butu aiskiau smile.gif
Nezinau kaip bus su mazaja, bet didysis mano ismokintas su gelemis elgtis graziai ir zino, kad jos nevalgomos smile.gif
Atsakyti
QUOTE(kaškoniukas @ 2011 03 21, 12:23)
O kaip jus daiginat seklytes? As galvojau dar palaukt, nes irgi saltoka pas mane seklytem. Bet jei reikia 6 menesiu iki ziedu tai laikas. Gal galima kol sudigs ne ant palanges laikyti, pastatyciau kur nors prie sildytuvo... bet ten sviesos praktiskai nelabai yra.

apie ta nuodinguma, kazkaip netikiu, kad vaikas tiek suvalgytu, nors mano kriksto sunus namuose didzialapio fikuso lapus vis paslapcia griauzdavo... o del seklu tai as visus ziedus vos perzudejusius nuskabau, aisku, kad kol nedideles tai pasiekiu. O tos kur subrandina seklas tai cia apie daturas? Nes kazkaip as savo Brugmansijas durnaropemis vadinu daugiausiai, kad aplinkiniams butu aiskiau smile.gif
Nezinau kaip bus su mazaja, bet didysis mano ismokintas su gelemis elgtis graziai ir zino, kad jos nevalgomos smile.gif


Skaiciau kad ziedu is seklyciu reikia laukti 6-8 men smile.gif)
Nufotkinau seklyciu maiselius ir kitoj pusej buvusia sejimo instrukcija.
http://public.fotki....durniukai/2011/
As jau pasejau ir labai laukiu isdykstant biggrin.gif
Atsakyti
Kaškoniuk, daturos - durnaropės subradina sėklas. Pernai ir vieną brugmansiją pas mane vistik kažkas apdulkino - gal drugiai, nes baltukų ir jų vikšrų buvo sočiai. Rudenį nugenint tarp lapų radau gal 10 besiformuojančių vaisių. Bet jie nesubrendo.

Dėl sėjimo. Dygimui šviesos kaip ir nereikia, tai galima statyti kad ir į tamsų šiltą kampelį. Aš pasėjus dieną laikau ant saulėtos palangės, o nakčiai perkeliu ant radiatoriaus (nes tik vakare ir naktį jis šiltas). Teoriškai reikalingų 27-30 laipsnių dygimui man nepasiekti. Bet tikiu, kad išdygs, tik gal ilgiau tai truks. Juk ir tropikuose buna naktys vėsesnės nei dienos, tai temperatūros svyravimai sėklytėm turi būti natūralus dalykas smile.gif
Atsakyti