Įkraunama...
Įkraunama...

Brugmansijos ir durnaropės

QUOTE(Kile @ 2011 03 11, 00:08)
Kaškoniuk,
Per laisvadienius, kol turėsiu kas su mano talkininku pabendrauja, mėginsiu padauginti Maya ir kitų, kad kuo greičiau šaknytųsi. Gi žinau, kad pavasarį tik labiausiai naujų augaliukų norisi. Vidurvasarį bus jų, bet jau nebe tas smile.gif

Dėl pirkinių :)Kiek anksčiau siunčiau iš ten, tai į iki 5 kg siuntą telpa 5 augaliukai (siuntimas apie 27 Eu). Augalo savikaina išeina apie 60 lt, jei pilnai išnaudoti šį svorį. Po to siuntimo kaina jau ne taip ryškiai paauga, galima daug jų rinktis. Jei nebus savanorių, galiu organizuoti pirkimą  blush2.gif Jau tekę nemažai pabendrauti, nors nuolaidų nedaro biggrin.gif kartą dovanų tik įdėjo. Aš max 2 veisles šiemet, nors dar nespėjau jų naujienų išnagrinėti.

Tiesa, kažkada rašėt apie orinį įšaknydinimą. Tai šitom brugmansijom nelabai verta terliotis, net ir summertime. Na, nebent įdomu. Nes nesumedėjęs stiebas net ir šitu metodu šaknų neleidžia. Labiau tinka B.Flava, Vulcaniola rūšims.


O augaliukus padauginus, raportuosiu, ar turiu ką dalintis.


oi su tais talkininkais lotuliukas.gif su jais laistyti tik gali ir pasakoti apie gelytes. As irgi laukiu kas pabutu su maniske, kad galeciau persodinti tas kurias atsitempiau jau namo.

Del pirkimo as tai pora irgi paimciau tada. Gal dr kas nors jungtis nores, Purkelis gal smile.gif? Butu smagu jei tu uzsiimtum pirkimu blush2.gif , as nelabai cia stipri dar is uzsienio ir nebandzius... Reikia susibendraut tada per az ka galima butu paimt, kad paskui ir pasidalint tarpusavyje veliau.

Del Summer time, as tai taip noreciau ja padauginti... kazka galvosiu smile.gif
Atsakyti
Oho kiek priraset bigsmile.gif

Sendien apziurejau savo Angel's sunny smiles cry.gif kuo labaiu rupinuosi tuo labaiu jiani mane nervija p[radejo dziut zraza verysad.gif Tai as ja apkarpiau is saleiu i zeme prikisau tik pabando tegu neisgyvent biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif Jeigu jinai manes nenugales tai galesiu pasidalint

Del seklyciu kazkas klause tai pernai gavu is amerikietes selekcininkes 3 pakelius
1. Dorthea (2004) X Eldorado (2009)
2. Dorthea (2004)X Kaithline (2008)
3. Kaithlinen (2008)X Jinny Lind (2008)
Siemet man pazadejo siltnami tai tikiuosi ziedu sulaukti biggrin.gif

Del Panevezio smile.gif jeigu yra labai didelis noras turiu bendradarbiu kurie vazineja is tos puses ir geltonos gabaluka galeciau idet.

As labai noreciau ka nors is Vulcanicola , Kile tu ka nors is ju turi ? Kaip jos pas mus gyvena ?
Atsakyti
QUOTE(Kile @ 2011 03 11, 01:08)

Silke:),

Ta "neaukštaūgė", tai veislinė "Souvenir of Madeira". Žiedu ji man praktiškai nesiskiria nuo neveislinės, tik kero augumu. Neveislinė labiau į ūgį auga geltonoji, o šiai patinka krūmytis. Bet tai kartu labai priklauso nuo formavimo, genėjimo. Tiesiog "veislinėm" vadinu pirktąsias iš selekcininkų, turinčias veislės pavadinimą, ir tik tas, kurios pražydusios atitinka veislės aprašymą. Geltonos, rausvos ir baltos, kur pas mus plačiau paplitusios - sunku jau net nustatyti, kokios rūšies būtų. Nes net Patioplant, jomis prekiaujantys vadina tik "brugmansija geltona", "brugmansija raudona".
O augaliukus padauginus, raportuosiu, ar turiu ką dalintis.



Aciu, uz paaiskinima. smile.gif Aisku pasidare, o dar aiskiau - , kad noriu labai geltonos. Jei bus geltonos neveislines augalelis - noresiu jo, o jei jo nebus - uzsakau suvenyra is Madeiros. mirksiukas.gif Jei pavyks padauginti Maya - dar ir jos labai noreciau.
Zodziu, nekantriai lauksiu ziniu is Jusu. doh.gif smile.gif

Nupjoviau nuvytusias tas ziemojanciu sakas, gal sustipres augaleliai.
Atsakyti
Eilini karta pavarvinau seile noreciau , bet galiu uzisakyti tik 2 unsure.gif pakritikuokit prasau blush2.gif
ANGELS SURPRISE
user posted image
SUNNY 2010
user posted image
NEW WAVE
user posted image
SPRING FESTIVAL
user posted image
Atsakyti
QUOTE(Purkelis @ 2011 03 12, 23:11)
Eilini karta pavarvinau seile noreciau , bet galiu uzisakyti tik 2  unsure.gif pakritikuokit prasau  blush2.gif
ANGELS SURPRISE


wub.gif wub.gif wub.gif
Atsakyti
QUOTE(Purkelis @ 2011 03 12, 21:34)
Oho kiek priraset  bigsmile.gif

Sendien apziurejau savo  Angel's sunny smiles  cry.gif kuo labaiu rupinuosi tuo labaiu jiani mane nervija p[radejo dziut zraza  verysad.gif Tai as ja apkarpiau is saleiu i zeme prikisau tik pabando tegu neisgyvent  biggrin.gif  biggrin.gif  biggrin.gif  Jeigu jinai manes nenugales tai galesiu pasidalint

Del seklyciu kazkas klause tai pernai gavu is amerikietes selekcininkes 3 pakelius
1. Dorthea (2004) X Eldorado (2009)
2. Dorthea (2004)X Kaithline (2008)
3. Kaithlinen (2008)X Jinny Lind (2008)
Siemet man pazadejo siltnami tai tikiuosi ziedu sulaukti  biggrin.gif

Del Panevezio smile.gif jeigu yra labai didelis noras turiu bendradarbiu kurie vazineja is tos puses ir geltonos gabaluka galeciau idet.

As labai noreciau ka nors is Vulcanicola , Kile tu ka nors is ju turi ? Kaip jos pas mus gyvena ?


Purkeli, Vulcanicola jau nebenoriu biggrin.gif Turejau "Pink Ice" is www.engelstrompete.de, ju selekcijos. Rinkausi kuo atsparesne visom bedom. Po dvieju metu kankynes nebeturiu. Nenori žiemoti jokiomis sąlygomis. Įsitikinau, kad Flava peržiemoja žymiai geriau, o jų žiedai ir kerai panašoki. Dabar iš Flava teturiu "Mobisu". Bet gražiai augo ir žydėjo. Dauginasi tai ir Flava ir Vulcanicola labai fui... Nes jų tik trumpas senas stiebas sumedėjęs, o toliau nenori medėti. Bet Mobisu jau bunda kambary, o viršūnėse pumurus krauna... Ir žydėjo praktiškai be pertraukų vasarą... Ir brugmansijų virusui atspari... Tai bandysiu aš ją priverst daugintis biggrin.gif Ir tikiuosi, kad jusu Sunny smiles įsikabins smile.gif

Su tom amerikietiškom sėklom tai papirkot... Gal mainom į ką nors ax.gif

QUOTE(silke:) @ 2011 03 12, 21:57)
Aciu, uz paaiskinima. smile.gif  Aisku pasidare, o dar aiskiau - , kad noriu labai geltonos. Jei bus geltonos neveislines augalelis - noresiu jo, o jei jo nebus - uzsakau suvenyra is Madeiros.  mirksiukas.gif  Jei pavyks padauginti Maya - dar ir jos labai noreciau.
Zodziu, nekantriai lauksiu ziniu is Jusu.  doh.gif  smile.gif

Nupjoviau nuvytusias tas ziemojanciu sakas, gal sustipres augaleliai.


Geltoną tai visiem rekomenduoju, ji kantri, gaji, žydi... O Maya bus. Padauginau, bet savo ir kitų ramybei dalinsiuos, tik kai jau įsišaknis ir pradės savarankiškai augti (po kokio menesio). Pas anytą Raseiniuose radau daug padaugintų. Savotišai taip, bet "paredagavus" neblogi augalai išeitų. Tai jei ką, parsigabensiu, arba gal kam reikia tuose kraštuose būnat. Arba jei kam visai blogai rast, tai galiu iš Kauno Šilainių turgaus nupirkus siųst biggrin.gif ten moteriškė pernai visai neblogų turėjo. Aš savo geltonas išdalinau išnaikinau iki paskutinio augalo su mažai šakų...

QUOTE(Purkelis @ 2011 03 12, 22:11)
Eilini karta pavarvinau seile noreciau , bet galiu uzisakyti tik 2  unsure.gif pakritikuokit prasau  blush2.gif


Purkeli, neturiu kada įsigilinti, tam kokią naktį reiks paskirti, bet del Flava ir Vulcanicola reikia atidžiai skaityti, ar atsparios vidiniam "virusui". Nes kai kurios jų draugiškai gyvena ir žydi su virusu, kuris gadina jų lapus. Ir tuo virusu paskui kitos neatsparios tam virusui flava ir vulcanicola (cia tik tarp situ paplites toks specifinis yra) uzsikrecia ir nusibaigia. Prisesiu dar nuosirdziau paskaityti apie veisles. Ai, dar patarimas kad geltonai zydincias veisles reikia atsargiai rinktis. Su jom irgi nesklandumų visokių būna. Šiti selekcininkai labai sąžiningi, viską surašo aprašymuose, tik juos iššifruoti, kai vokiškai kaip pradinuke temoku sunkoka - reikia laiko, neuztenka aki uzmesti biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kile: 13 kovo 2011 - 11:41
QUOTE(Purkelis @ 2011 03 12, 21:34)
Oho kiek priraset  bigsmile.gif

Sendien apziurejau savo  Angel's sunny smiles  cry.gif kuo labaiu rupinuosi tuo labaiu jiani mane nervija p[radejo dziut zraza  verysad.gif Tai as ja apkarpiau is saleiu i zeme prikisau tik pabando tegu neisgyvent  biggrin.gif  biggrin.gif  biggrin.gif  Jeigu jinai manes nenugales tai galesiu pasidalint

Del seklyciu kazkas klause tai pernai gavu is amerikietes selekcininkes 3 pakelius
1. Dorthea (2004) X Eldorado (2009)
2. Dorthea (2004)X Kaithline (2008)
3. Kaithlinen (2008)X Jinny Lind (2008)
Siemet man pazadejo siltnami tai tikiuosi ziedu sulaukti  biggrin.gif

Del Panevezio smile.gif jeigu yra labai didelis noras turiu bendradarbiu kurie vazineja is tos puses ir geltonos gabaluka galeciau idet.

As labai noreciau ka nors is Vulcanicola , Kile tu ka nors is ju turi ? Kaip jos pas mus gyvena ?



QUOTE(Purkelis @ 2011 03 12, 22:11)
Eilini karta pavarvinau seile noreciau , bet galiu uzisakyti tik 2  unsure.gif pakritikuokit prasau  blush2.gif
ANGELS SURPRISE
user posted image
SUNNY 2010
user posted image
NEW WAVE
user posted image
SPRING FESTIVAL
user posted image


Purkeli, as tai siemet dar ir daturos seklu nusipirkau, kai man vienais metais pavyko su violetinem tai sakiau ir siemet bandysiu, man taip paprastai tada gavosi ir zydejo labai graziai tai tikiuosi ir siemet pazaist, bet visai noreciau pabandyti ir Brugmansiju seklyciu, tai jei butu galima kelias gauti ir man blush2.gif tik nezinau, ka as galeciau mainais pasiulyti...
O kaip pas tave Maya ir dar ten kazkoki gabaliuka paemei? Pink Pearl berods? O taviske kremine irgi gyva, tokia pasilpus po ziemos, kudute bet panasu, kad susitvarkysiu smile.gif Tikekimes tavo Sunny Smile isikaabins, nes man ji irgi krito i aki biggrin.gif bet jei kazkas jau turi tai galima nauju parsivezt ir paskui dalintis jei pavyks issaugot.

Del uzsakymo tai ziurekit jau galesim, as 2, tu 2, Kile tai dabar reikia susiziureti ka. Angel's surprise labai ispudingi ziedai! Man taip pat noretusi kazkokios su gausiu zudejimu pliupsniais, plius ryskesniais ziedais, norisi kazko raudono arba geltono - dar ziuriu flava Summer Wine, dar prasysiu vyro paversti kaip ten su tais virusais... nes jei jautri labai tai nenoriu kankintis, EN aprasymas lyg suprantu, bet kazkaip neaisku ten iki galo man
http://shop.strato.d...98/Products/676

Siaip tai Kile kai ziurinesies tai gal galetum kazka pasiulyti kas tavo nuomone galima butu uzsisakineti? Pas tave jau nemazai veisliu yra, kad nesidubliuot ir apsikeitimui turet, nes jau tiek is taves gauta, kad laikas butu ir tau pasiulyti kazka kai pasiauginsim 4u.gif . Aisku as ir pati ziuresiuosi, nes man patinka kur zydi pliupsniais ir ziedai ryskesni - raudona ar geltona, bet kaip tau reikia kuria nakti skirt...

Atsakyti
QUOTE(kaškoniukas @ 2011 03 13, 14:31)
Purkeli, as tai siemet dar ir daturos seklu nusipirkau, kai man vienais metais pavyko su violetinem tai sakiau ir siemet bandysiu, man taip paprastai tada gavosi ir zydejo labai graziai tai tikiuosi ir siemet pazaist, bet visai noreciau pabandyti ir Brugmansiju seklyciu, tai jei butu galima kelias gauti ir man  blush2.gif tik nezinau, ka as galeciau mainais pasiulyti...
O kaip pas tave Maya ir dar ten kazkoki gabaliuka paemei? Pink Pearl berods?  O taviske kremine irgi gyva, tokia pasilpus po ziemos, kudute bet panasu, kad susitvarkysiu smile.gif Tikekimes tavo Sunny Smile isikaabins, nes man ji irgi krito i aki biggrin.gif bet jei kazkas jau turi tai galima nauju parsivezt ir paskui dalintis jei pavyks issaugot.

Del uzsakymo tai ziurekit jau galesim, as 2, tu 2, Kile tai dabar reikia susiziureti ka. Angel's surprise labai ispudingi ziedai! Man taip pat noretusi kazkokios su gausiu zudejimu pliupsniais, plius ryskesniais ziedais, norisi kazko raudono arba geltono - dar ziuriu  flava Summer Wine, dar prasysiu vyro paversti kaip ten su tais virusais... nes jei jautri labai tai nenoriu kankintis, EN aprasymas lyg suprantu, bet kazkaip neaisku ten iki galo man
http://shop.strato.d...98/Products/676

Siaip tai Kile kai ziurinesies tai gal galetum kazka pasiulyti kas tavo nuomone galima butu uzsisakineti? Pas tave jau nemazai veisliu yra, kad nesidubliuot ir apsikeitimui turet, nes jau tiek is taves gauta, kad laikas butu ir tau pasiulyti kazka kai pasiauginsim  4u.gif . Aisku as ir pati ziuresiuosi, nes man patinka kur zydi pliupsniais ir ziedai ryskesni - raudona ar geltona, bet kaip tau reikia kuria nakti skirt...


As Summer wine irgi ziurejau tik va sita aprasymo dalis nalebai man patiko "It is particularly sensitive to water logging and may only be cast as standard, which requires particularly in the winter a green thumb. Also, the planters are never too large."
As setengiausi aprasymus abiem kalbom paskaityt tai va is tu kur norejau sitas 4 issirinkau (labai graziu yra bet kai paraso kad bijo skresveju , per daug vandens ir dar virusinem ligom imlios tai kazkaip praeina noras kar ir kokia grazi ji bebeutu), bandziua dar daugiau info paie jas rasti bet matyt kadangi naujos tai nieko neradau unsure.gif
SUNNY 2010 negaliu atsiziuret nes zedu spalva man labai grazi , kiek skaiciau jos arborea hibridai Kile gal turi ka nor is ju "grupes"?
Atsakyti
QUOTE(kaškoniukas @ 2011 03 13, 13:31)


Del uzsakymo tai ziurekit jau galesim, as 2, tu 2, Kile tai dabar reikia susiziureti ka. Angel's surprise labai ispudingi ziedai! Man taip pat noretusi kazkokios su gausiu zudejimu pliupsniais, plius ryskesniais ziedais, norisi kazko raudono arba geltono - dar ziuriu  flava Summer Wine, dar prasysiu vyro paversti kaip ten su tais virusais... nes jei jautri labai tai nenoriu kankintis, EN aprasymas lyg suprantu, bet kazkaip neaisku ten iki galo man
http://shop.strato.d...98/Products/676



Sveikutes 4u.gif Ziurekit,cia is to puslapiuko jau augaliukai atkeliauja?Atleiskit blondinei,bet man ne rasyt,nei skaityt,nei kalbet ta kalba blush2.gif O nuotraukose tooookie groziai bigsmile.gif wub.gif
Atsakyti
*finy*, dar tik renkame uzsakyma. Jei idomu veislinukes ir negasdina augalo kaina apie 60-70 lt, prasom prisideti.

Purkeli, kaskoniuk, turiu viena Arborea hibrida. Harmony. Jis man nepatiko. Aukstas nenormaliai, lapu nemazai, o ziedai santykinai su augalu mazi. Zydi pusgausiai, bet ziedai tokie tik i sonus besidairantys, o dairosi kokiam 2.20 m aukstyje... Nu tai as nors ne prie zemuju, bet bendri augalo grozio neiziurejau tame. Bet velgi, "Hibridas", tai reiskia, su kazkuo kryzmintas. O va cia jau gali pasireiksti ir formu ir ziedu ir visa ko kito ivairove biggrin.gif

Siaip raudonu tik tarp flava ir vulcanicola rasit, o candida, hibridines bus tik ruzavos. Nors va sita, tai gana raudonoka turi buti, zydeti gausiai pliupsniais. Siaip taisykle, kai zydi gausiai, tai ziedai nera labai dideli. O kai ziedai grazus stambus, tai didelio ziedu lietaus augalas nepajegs isauginti.

http://shop.strato.d...98/Products/115

As panasia, Salmon perfection turiu ir dalinau:) Ech, kai pradedu rinktis, tai visos tokios panasios gaunas biggrin.gif
Papildyta:
Kaskoniuk, del SummerWine - virusui ji tolerantiska, bet aikstingas jos lapijos augimas. Raso, kad "grazia lapija galima isauginti papildomai tresians "Epson" druskomis (tai magnio sulfato druska, pas mus tokiomis prekiauja). Bet taip raso praktiskai prie visu flava veisliu. Dar Wildfire virusui atspari smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Kile @ 2011 03 13, 16:03)
*finy*, dar tik renkame uzsakyma. Jei idomu veislinukes ir negasdina augalo kaina apie 60-70 lt, prasom prisideti.


Mielai prisijungciau,bet as naujoke siu geliu auginime.Butu gaila jei prarasciau tiek gelyte,tiek pinigelius.Gal tuomet geriau butu isaknydyta is jusu kurios nors nusipirkti ax.gif Nezinau as dar visu ju pavadinimu,bet mane labai zavi garbanotos ir usuotosios biggrin.gif Gal kuri pro Kedainius vaziuosite kada?Nepamirskite manes tuomet 4u.gif O jusu daznai minima Maya,kuo ji tokia ypatinga? rolleyes.gif
Atsakyti
Kile o tu Angel's Honeymoon neturi? Nes jei ne tada sita as noreciau.
Jo kaip ziuri tai tada labai visos panasios patampa...
O del Flava rekia rimtai pagalvot tada, man taip norejosi kokios nors panasaus ziedo, bet tas faktas apie virusa, kad toleruoja brugmansiju virusa - ir kad norit pasiekti kad lapai butu grazus reikia dar papildomos tos druskos tai gal rizikinga kol kas kaip megejai.

Kile, prisimenu, kai tu minejai, kad reliai raudonai zydinciu Brugmansiju nera, bet Red Angels kaip supratau visai neblogai parode raudona spalva pas tave?

Dar va sita ziuriu

http://shop.strato.d...98/Products/060
Atsakyti