Įkraunama...
Įkraunama...

Brugmansijos ir durnaropės

QUOTE(kaškoniukas @ 2012 02 20, 02:21)
vat ka radau, gal kam pravers, nes man jau seniai ta mintis taip persodinti, tik vis bijau pakenkt augalui. bet net ir dabar dar norisi daugiau info apie ta procesa, kokia zeme prispildo vazona, ar kazko deda dar... kokia temperatura toj ziemojimo patalpoj,  nes taip persodintos jos kaip suprantu dar laukia kada salnu pavojus praeis. Kile ka tu manai is profesines puses? Kada butu galima pradeti toki persodinima - taip apipjaustyti saknis ir nebijoti, kad augalui isimes koks puvinys... kokia temperatura turetu butu patalpoj? Vistiek man nerealiai atrodo tokio storio stiebas, tik toks saknu gniuzulas lieka - jauciu apacioj vazono skyles, nors ten neuzsimena apie tai.

http://www.lynandmal...rugmansiasl.htm


As esu darius taip porą kartų, su tomis, kurių iš 90 L vazono nebenorejau kraustyti i didesni... Tai darbas - juodas... Jie ten pjuklu saknis pjausto, kaip foto parodyta, o aš tai ir kastuvu kapojau, ir kirviu... Pjuklu su dantukais tai tik storas saknis pjaustyt pavyko, o tos smulkios šaknytės dorvoj tokį tankų kietą gniužulą padaro... O augalam tai nieko smile.gif Šitą darbą dariau jau į lauką augalus išnešus, po kelių dienų adaptacijos. Mano galva, reikia tas šaknis šitaip genėti tada, kai jau augalas augt, atgyt susiruošęs, bet jau ne tada, kai lapus išskleidęs ar jau pumpurus sukrovęs, nes gali pasijaust nuskriaustas ir juos numėtyti. Dėl vazono skylių - gali jų ten ir nebūti... Įdomu vistik, bet gal laistymo sistemą turi, ir jiems tai neaktualu. Vis galvoju, kaip lašinę laistymo sistemą kuo paprasčiau įsirengti, papildomam drėkinimui. O dėl dirvos - nelabai net svarbu kokia - įprastinė smile.gif Čia visas fokusas tame, kad atjauninamas, atnaujinamas smulkių šaknelių gniužulas. Storos šaknys vandens jau nesiurbia - jos tik perduoda jį toliau. Vandenį ir mineralines medžiagas iš dirvos surenka smulkiausios, ploniausios šaknelės, kurioms po metų ar kitų vazone vietos nelieka, nes šaknų tinklas pasidaro pertankus. Tagi, persodindami į didesnį vazoną arba šitaip apgenėdami senąsias šaknis (esmė ne storas šaknis nutrumpinti, o tų smulkių šaknyčių raizgalynus pašalinti) sudarom sąlygas augalui atnaujinti šaknų sistemą ir efektyviai siurbti vandenį - o šaknyse - visa stiprybė, tad augalai tikrai vešlesni ir stipresni auga. Tikrai, kai pastaruosius metus esu vis po keletą vazonų nepersodinus, neatnaujinus dirvos, tai ir susergo man būtent tos brugmansijos, ir žiemojo jos sunkiau paskui.
O šiaip, jau išnešus pavasarį į lauką puviniai tikrai mažiau puola. Galima, kaip orchidejas, cinamonu ar anglimi storų šaknų pjūvius, jei nupjovus atrodo, kad šlapiuoja, pabarstyti, ir pirmą savaitė saikingiau drėkinti. Patalpoj visi puviniai dažniau užpuola.

QUOTE(Purkelis @ 2012 02 20, 11:08)
Kile kaip atsiust uzsakymus tik pavadinimus ar ir linkus ?


Patogiau linkai, bet jei iš antrojo puslapio, to Langenbusher... Tai pas juos linku neišeina taip paprastai nukopijuoti, tai surasiu pagal pavadinimus wink.gif
Atsakyti
Dėl užsakymo smile.gif

Pageidavimus turiu :
Astaite1
Aldam

Laukiu pageidavimų:
Kaškoniukas,
Purkelis
+ dar dvi merginos ne iš forumo.

Ritaava - ar prisijungsite?

Ar daugiau norinčių nebus?

Atsakyti
QUOTE(Purkelis @ 2012 02 20, 11:08)
Kastoniuk kaip tavo augaliukai ziemoja ? Neturi auku ?
Nu del persodinimo tai as ji labai megstu smile.gif
Kas pora metu savo senutes , pavasari, is vazonu istraukiu apipjaustau sonines  saknis ir zemes naujos pridedau ir atgal i vazona. Kadangi pas mane mazules auga dirvoj tai rudeni as jas iskasu i vazonus. Del puviniu kazkokiu bedu neturejau .
Kile kaip atsiust uzsakymus tik pavadinimus ar ir linkus ?


Zinok, dar truputi ankstoka sprest, bet uzmaciau 3 po klaustuku... viena tarp ju tavo kremine sad.gif antramete ir viena pirmamete jau sumedejusiu kamienu inesus ten buvau, plius Milk and Honey is Kiles, tai kol kas apgenejau ir jus saku parsinesiau, bus kaip bus, kad pas jus sitos issilaikytu tai atsinaujinciau. Plius kai kuriu sakos pradejo rodyti nepasitenkinimo zenklus... nezinau kaip kitaip apibudinti unsure.gif kai kur taip graziai nunyke, o kai kur tokios kaip pleistai atsivere sausi - tai irgi apgenejau. Manau, akd kitais metais reikes visgi geneti... arba labiau sekti temperatura, nes kai kurios tai graziai islaike visas sakeles ir net mazycius lapelius

o kaip taviskes? Na prie kurortines temperaturos gal labai bedu nera biggrin.gif pavasariop kai jau as zinosiu ka turiu lauksiu sveciuose wink.gif ir tureciau issaugoti savo vienos vokietukes auginuka ir dar honey moon antrosios gal pavyks padauginti iki kol tu atvyksi. nes prispjausciau saku ir sitos.



QUOTE(Kile @ 2012 02 20, 11:46)
As esu darius taip porą kartų, su tomis, kurių iš 90 L vazono nebenorejau kraustyti i didesni... Tai darbas - juodas...


Aciu Kile uz issamesni paaiskinima, nes atrodo matai kaip daro, bet man dar svarbu suprasti ax.gif

QUOTE(Kile @ 2012 02 20, 12:05)
Dėl užsakymo smile.gif




As siunciau tai i az... negavai? Sestadieni berods.
Atsakyti
Atsiprašau, Kaškoniuko pageidavimai yra smile.gif Aš kaip paplepėti mėgėja žinute perskaičiau, o kad dar ir nuorodėlės joje buvo... Aš irgi vis į ta Cherise flush žiūrėjau smile.gif Šiemet norisi konors visiškai kitokio smile.gif Rinksiuos toliau biggrin.gif
Atsakyti
Kastoniuk, nu pas mane kol kas lyg ir puse velnio visi pamazu bunda , o balta pasirodo nenusalo tai ugliuku tikrai turesiu , jei ka smile.gif)
Kile as uzsakyma vakare atsiusiu , vakar ziurinejau ir is kaires ir is desnes niekaip neapsisprendziau.
Atsakyti
Kile man irgi siemet norisi gerokai kazko skirtingo nei iki siol, net jei ir su rizika smile.gif.
Labai trauke Mobisu, bet tu turi ar ne? Sitos berods davus buvai, bet man nepavyko jos pasidauginti. o kaip ji ziemoja? Ar jautri? tu esi bandzius ja dauginti? Gal kitais metais reiketu pabandyt uzsisakyt...

Purkeli tai var del baltos nepergyvenu tada, ji dauginasi taip lengvai, kaip nei viena kita tai svarbu, kad pas kuria nors liktu biggrin.gif
Atsakyti
Kile o kaip vulcanicola hibridai ? Ar vera bandyt ?
Atsakyti
QUOTE(Purkelis @ 2012 02 20, 14:08)
Kile o kaip vulcanicola hibridai ? Ar vera bandyt ?

Gal bandet kas tokia "sistema"?

http://www.chicagono...rip-irrigation/
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Purkelis: 20 vasario 2012 - 14:56
QUOTE(kaškoniukas @ 2012 02 20, 13:50)
Kile man irgi siemet norisi gerokai kazko skirtingo nei iki siol, net jei ir su rizika smile.gif.
Labai trauke Mobisu, bet tu turi ar ne? Sitos berods davus buvai, bet man nepavyko jos pasidauginti. o kaip ji ziemoja? Ar jautri? tu esi bandzius ja dauginti? Gal kitais metais reiketu pabandyt uzsisakyt...


Turiu Mobisu, cia anksteliau rasiau, kad dauginti kolkas nepavyko, siemet bandysiu kai jau siltnamyje pakankamai silta ir dregna bus isaknydinti, nes auga ir ziemoja siaip be problemu.


QUOTE(Purkelis @ 2012 02 20, 14:08)
Kile o kaip vulcanicola hibridai ? Ar vera bandyt ?


Turejau Pink Ice is Vulcanicola hibridu. Ziedai tikrai grazus, bet zydejo saikingai, lapija nekokia, jautri labai trasom, dregmes pertekliui ir pas mane rusy neperziemojo. Bet tai nereiskia, kad nemeginciau dar kokios kitos vulcanicolos smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Kile @ 2012 02 20, 15:55)
Turiu Mobisu, cia anksteliau rasiau, kad dauginti kolkas nepavyko, siemet bandysiu kai jau siltnamyje pakankamai silta ir dregna bus isaknydinti, nes auga ir ziemoja siaip be problemu.
Turejau Pink Ice is Vulcanicola hibridu. Ziedai tikrai grazus, bet zydejo saikingai, lapija nekokia, jautri labai trasom, dregmes pertekliui ir pas mane rusy neperziemojo. Bet tai nereiskia, kad nemeginciau dar kokios kitos vulcanicolos smile.gif

As kaip tik buvau pink ice nusiziurejus g.gif
O kaip flavos as vis i wildfire pasiziuriu, cia raso kad jinai atspari ir mobisu is tos pacios serijos?
Atsakyti
QUOTE(Purkelis @ 2012 02 20, 16:09)
As kaip tik buvau pink ice nusiziurejus  g.gif
O kaip flavos as vis i wildfire pasiziuriu, cia raso kad jinai atspari ir mobisu is tos pacios serijos?


Taip, ji virusotolerantiška, kaip ir Mobisu. Užpernai buvau nužiūrėjus ją, bet neturėjo auginukų, o pernai kažkaip ant baltų pasinešiau.
Atsakyti
As uzsakiau Vildfire, jei pas mani augs, prizadu dalytis.
Atsakyti