Įkraunama...
Įkraunama...

Brugmansijos ir durnaropės

Astaite1, labai gali būti, kad tai miltlige ar kitas grybinis brudas... Pas mane tfu tfu tfu sito gerio nesimato... Nors pernai vasara per tvankumus buvo kelios sugalvojusios pomidoru rusvaja demetlige pasigauti, bet issigyde fungicidais. Patart galiu nedaug, nes saugodama savo kitus augalus iskart purskiu koki Previkura ar Topa.

O pas mane namuose pagaliau šiek tiek pavasario su svaigiu kvapu smile.gif
user posted image
Atsakyti
koks grozis wub.gif o sita gal sviesiai ziemojo? bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Kile @ 2011 04 12, 11:07)
Astaite1, labai gali būti, kad tai miltlige ar kitas grybinis brudas... Pas mane tfu tfu tfu sito gerio nesimato... Nors pernai vasara per tvankumus buvo kelios sugalvojusios pomidoru rusvaja demetlige pasigauti, bet issigyde fungicidais. Patart galiu nedaug, nes saugodama savo kitus augalus iskart purskiu koki Previkura ar Topa.

O pas mane namuose pagaliau šiek tiek pavasario su svaigiu kvapu smile.gif
user posted image


Labai gražu.
Nupurškiau Efektoriumi, nes tik tą namuose radau, ar gerai? Ar dar paieškoti stipresnio pesticido? Kad būtų lauke, tai paprašyčiau pas ūkininkus stipresnių pesticidų, bet namuose, kur vaikai laksto nesinori kuom nors stipresniu purkšti.

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Astaite1: 12 balandžio 2011 - 11:26
QUOTE(Astaite1 @ 2011 04 12, 12:25)
Nupurškiau Efektoriumi, nes tik tą namuose radau, ar gerai? Ar dar paieškoti stipresnio pesticido?


Kad efektorius gana stiprus cheminis pesticidas. Manau, luktelkit kas bus toliau. Svarbu ne tiek kiek stipriu fungicidu purksti, kiek teisingai vartoti smile.gif Pakartokit dar po ant pakuotes rekomenduojamo laiko. Siaip izoliuokit nuo sveiku augalu. Neperliekit. Ir visai veiksminga isskinti pazeistus lapus. Ir liga ne taip plinta, ir augalui lengviau gydytis. Silpnai patreskit, jei dar netresete. Tures daugiau jegu smile.gif Jei virsuniniai lapeliai sveiki, ar ims leisti sveiku lapelius virsuneje, tai tikrai atzels.


Une, žiemojo rūsy, bet prieš mėnesį perkėliau į vėsią verandą. Čia paprasta geltona smile.gif Veislinukes tom paciom salygom laikytos dar tik leidzia didesnius lapelius ir viena kita mazyti pumpureli. O si jau sulapojusi ir suzydusi smile.gif Siaip tai cia pernai jau isnaikintos mano didziosios geltonosios viena virsuniu. Tokia 1.70 m ugio virsunele lotuliukas.gif Rudenį įšaknydinau, o pavasari žydi. Kai jos didžioji mama jau tik rudenį tepajėgdavo galingus ūglius išauginus sužydėti. Tikrai verta didžiuosius senuosius augalus "Atjauninti".

Tiesa, su mano pažadais... Kam žadėjau "Mayos" - atsiprašau, bet galėsiu tik vasaros ugliais dalintis. Nagi paruosiau 12 auginuku. Keli neisisaknijo, o kiti jau isodinti nusibaige... Ir nesuprantu. Substratas tas pats kaip visada, ir kitos rusys auga, o va visos Majos nupuvo... Nes dabar jau ir sakeliu is ko pakarpyti neturiu biggrin.gif Visas jau nukarpiau smile.gif

Purkeli, Kaskoniuk, del uzsakymo tylu tylu. Nei e-pastu, nei kitaip atsakymo nera. E-parduotuvej statusas "Processing", kreditinej pinigai rezervuoti, tai belieka kantriai laukti smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kile: 12 balandžio 2011 - 16:03
QUOTE(Kile @ 2011 04 12, 17:57)
.
Tiesa, su mano pažadais... Kam žadėjau "Mayos" - atsiprašau, bet galėsiu tik vasaros ugliais d.




Tiek jau to,lauksim sakeliu kadanors... O gal kokia kita prigijusi veisle sugundys... ax.gif
Atsakyti
sveikos rolleyes.gif

KILE jau ziedai pas tave thumbup.gif

o as juaciu kad mano balta mazesne neisgyveno tai ismeciau i siltnami ta stagara saku jai sugalvos gyvent gyvens doh.gif o geltona pilnavidure jauciu irgi kaput doh.gif
nes didzioji dalta auga graziau naujam vazone,beje aciu kile kad pasiulei maxima nupirkom su nuolaida uz kazkur 12lt didziul vazona rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Kile @ 2011 04 12, 15:57)

Une, žiemojo rūsy, bet prieš mėnesį perkėliau į vėsią verandą. Čia paprasta geltona smile.gif Veislinukes tom paciom salygom laikytos dar tik leidzia didesnius lapelius ir viena kita mazyti pumpureli. O si jau sulapojusi ir suzydusi smile.gif Siaip tai cia pernai jau isnaikintos mano didziosios geltonosios viena virsuniu. Tokia 1.70 m ugio virsunele lotuliukas.gif Rudenį įšaknydinau, o pavasari žydi. Kai jos didžioji mama jau tik rudenį tepajėgdavo galingus ūglius išauginus sužydėti. Tikrai verta didžiuosius senuosius augalus "Atjauninti".




reikes tureti tai mintyje thumbup.gif 4u.gif
Atsakyti
[quote=Kile,2011 04 12, 16:57]
Kad efektorius gana stiprus cheminis pesticidas. Manau, luktelkit kas bus toliau. Svarbu ne tiek kiek stipriu fungicidu purksti, kiek teisingai vartoti smile.gif Pakartokit dar po ant pakuotes rekomenduojamo laiko. Siaip izoliuokit nuo sveiku augalu. Neperliekit. Ir visai veiksminga isskinti pazeistus lapus. Ir liga ne taip plinta, ir augalui lengviau gydytis. Silpnai patreskit, jei dar netresete. Tures daugiau jegu smile.gif Jei virsuniniai lapeliai sveiki, ar ims leisti sveiku lapelius virsuneje, tai tikrai atzels.

Ačiū užpatarimus, grįžusi iš darbo nuskabysiu visus lapus.
Atsakyti
atsinesiau i sviesa savo mylimuke wub.gif
Kile, gal patartum, kaip man ja paformuot? blush2.gif o tas ispjautas sakas siuo metu laiku ar galima bandyti isaknydinti? 4u.gif

user posted image user posted image
Atsakyti
Na, ji auga kaip krūmas, tai galima leisti augti ir pačiai smile.gif Ji pati leis ūglius taip, kad užpildytų erdvę tarp esamų šakų. Bet jei formuoti, tai aukščiausias šakas centre palikčiau kaip yra, o šonines patrumpinčiau (vienas stipriau, kitas mažiau), kad vėliau šoninių šakų lapija dengtų viduriniųjų stiebus. Na, trumpinčiau iki pirmo šakojimosi vietos tas šonines šakas (foto atrodo, kad po Y jos dar ten nemažai paaugę).
Nupjautas šakas dabar visai nesunku padauginti. Tiesiog merkti į stiklainį ir laukti bebrinkstančių šaknų kauburėlių. Tiesa, jei šaka kreiva ar senoka, tai verta ją padalinti gabalėliais (po 4-5 pumpurus kad gabaliukas turėtų), ir kai pradės sprogti šoniniai pumpurai (kartais jie pasirodo net anksčiau už šaknis), išrinkti vieną stipriausią ir leisti jam augti, o kitus vis išskinti. Ūgliui paaugus paskui senas stiebas pasislėps vazone ir turėsite jauną išvaizdų augalą smile.gif
Atsakyti
Tiesa, genėjimo blogoji pusė smile.gif Nutrumpintos šakos šiemet žydės vėliau biggrin.gif Apžiūrėkit, ar tų ūgliukų viršūnėse nėra pumpurėlių, kad paskui nebūtų gaila gaila nupjovus smile.gif
Atsakyti
milijonas ACIU !!! 4u.gif 4u.gif 4u.gif biggrin.gif
Atsakyti