Įkraunama...
Įkraunama...

Brugmansijos ir durnaropės

sveikutes
kaip kiekvienais metais man irgi iskyla ta trasu dilema. Tai paskaitienjau as internete Monikos. zodziu geriausios trasos kiek supratau HAKAPHOS SOFT 18-12-18. Kiek supratau renkantis trasas reikia neperzengti Fosforo ribos , jo negali buti daugiau nei 12. Kiek supratau jinai tesia savo augaliukus kiekviena savaite bigsmile.gif Kazkaip man per daznai atrodo. Kile ar tu irgi taip daznai tresi ?
Dar idomus dalykas, jeigu lietingas metas tai geriau netresti skystom trasom o naudoti Osmocote. Seip logiska biggrin.gif

forumo nuoroda cia
http://www.fuchsienf...h...sc&start=15
Atsakyti
Taip tylu cia, vakar apziurejau savo seklytes ogi ziuriu kazkokia balta saknyte ar cia gali but jau seklytes bigsmile.gif ?
user posted image

Ar cia piktzole kokia? Virsuj daigelio nesimato
Atsakyti
QUOTE(une @ 2011 04 02, 11:42)
del kenkeju visokiu. pernai mano grazuole buvo siaubingai uzpuole. net Kiles rekomenduoti "vaistukai" nepadejo...vargau nerealiai. kol viena gelininke nepasiule pabandyt ispurkst elementariu lapu bizgikliu(ne sluostem valyt)  gausiai  bigsmile.gif 


Smagu kai kiekvienas savo vaistus atranda smile.gif Nors kazkaip neretai tie blizgikliai peikiami, rekomenduojami tik vaskiniais lapais augalam, bet matyt ir kenkejam neskanus. Dekui, kad pasidalinot smile.gif Nors kai augalas ne vienas, o ... tai as tikrai neekologiskai - tiesiog periodiskai imu ir purskiu nuo vabalu, randu ju ar ne. Bet vistiek bjaurybes buna isiveisia...

QUOTE(zylute81 @ 2011 04 02, 20:59)
panos gelbekit  rolleyes.gif

gal kas mate kur nebrangu vazona pirkt tiki tikrai dideli nes mano didzioji jau dvi vasaras tam paciam pragyveno ir jauciu reik kraustyt i didesni  doh.gif buvau senukuose tai nieko didesnio uz mano turima nera nebent sunkus molinis ir belekiek kainuoja doh.gif


Taupydama sodindavau i paprastus nemaistinius plastikinius kubilus (kai reikejo 40, 90 L vazonu). Senukuose jie vistik brangoki, o Lytagroj radom apiei 20 Lt vienas. Prigrezem dugne skyliu - ir puse bedos vazonai. O pernai Maximose neblogi, tvirti ir dailus, nors neplaciu dugnu, bet stabilus buvo 30 L nebrangiai. Dabar dar lyg nuolaidos vazonam, gal didziosiose ir siemet ju tures.
QUOTE(Purkelis @ 2011 04 04, 11:02)
sveikutes
kaip kiekvienais metais man irgi iskyla ta trasu dilema. Tai paskaitienjau as internete Monikos. zodziu geriausios trasos kiek supratau HAKAPHOS SOFT 18-12-18. Kiek supratau renkantis trasas reikia neperzengti Fosforo ribos , jo negali buti daugiau nei 12. Kiek supratau jinai tesia savo augaliukus kiekviena savaite  bigsmile.gif  Kazkaip man per daznai atrodo. Kile ar tu irgi taip daznai tresi ?
Dar idomus dalykas, jeigu lietingas metas tai geriau netresti skystom trasom o naudoti Osmocote. Seip logiska  biggrin.gif


Purkeli, vokieciai megsta Compo firmos trasas. Pas mus anksciau jom vienur kitur prekiaudavo, dabar randu tik kambariniam augalam, o va tu universaliu NPK - nerandu kur butu. SOFT - tai cia minkstam vandeniui. Atseit, brugmansijom reikia minkstinti kieta vandeni. Bet pas mus nera tas vanduo vandentiekio toks kietas.

Del fosforo - tokie teiginiai truputi keistoki. NPK - tai azotas, fosforas ir kalis. Visi jie turi buti tam tikram balanse. Ar ten procentiskai i viena puse, ar i kita keliais vienetais dideles itakos neturetu buti. Tiesa, geliu prazydinimui trasos (jose P buna iki 40 ir daugiau, nelabai ilgalaikiam tresimui - primegs ir numetys pumpuru).
Tinka betkokios universalios trasos, geriausiai dar ir su mikroelementais. Tiesiog etiketese paskaitykite - prie NPK turi buti skaiciukai, nurodantys siu elementu santyki trasose. Kambarinem gelem skirtose trasose jie buna mazi, nes augalai auga letai. Brugmansijos auga greitai, todel joms reikia daug azoto. Jei naudojam daug azoto, tai turim uztikrinti ir kitu elementu poreiki. Jei trumpai - Fosforo reikia ugliu, pumpuru suformavimui. Kalio - normaliai vandens apytaikai uztikrinti.
Brugmansijos - pomidoru gimines, tad sekmingai naudoju jiems ir kitoms darzovems tinkancias trasas. Mano pamegta Grow How "ferticare" trasos turi tinkama sudeti uz padoria kaina, ir galiu isigyti netoli namu biggrin.gif Tik jie ir "kombi, ir universaliom" ir "ferticare" trasom vadinasi ir visaip... Man ju NPK 14-11-25 visai tinka, o pavasari dar ir amonio salietra jau suzelusias kiek pavaisinu.
Va sitas perku:
http://www.emolus.lt...k_14-11-25_200g

http://www.emolus.lt...pk_14-11-25_1kg

Del kada tresti - tas, kurios jau sviesoje ir pradejo leisti lapus patresiu skysciau, nei rekomenduojama ant pakuotes pirmus kartus. Saviskes jau tresiau karta, dabar, po dvieju savaiciu, vel tresiu, kad uztektu jegu augti ir formuoti pumpurus. Paskui tresiu pagal rekomendacijas ant pakuotes kas savaite tikrai, nebent netycia praleidziu smile.gif

Purkeli, kaip jusu pumpureliai, ar prazydo?


Papildyta:
QUOTE(Purkelis @ 2011 04 05, 10:28)
Taip tylu cia, vakar apziurejau savo seklytes ogi ziuriu kazkokia balta saknyte ar cia gali but jau seklytes bigsmile.gif ?

Ar cia piktzole kokia? Virsuj daigelio nesimato



Nu panasu, kad sveikinam smile.gif Nors as tai neiskesciau ir prakrapstyciau patikrinti smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kile: 05 balandžio 2011 - 09:53
Aciu Kile uz isamu paaiskinima smile.gif)
Vaziuosiu violetinio smeliuko ieskot biggrin.gif

O del saknyte stai bandziau krapstyt , tik issigandau kad ka nulausiu tai toliau neknisau , vistiek turi islyst kazkas g.gif
Atsakyti
sveikos, patarkit ka daryti, mano durnarope sklepe ten jai tikrai per tamsu,ir jau lapukai istype kaskaip glamzytis pradejo istype naujos sakeles negrazios visai. nestis i kambari neturiu salygu. kada galima butu ja isnesti i lauka? turiu pavesine su stogu ir sienom ten ji negautu nei lietaus nei labai didelio vejo. ka daryti su ja patarkit . ??? 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(isabelaa @ 2011 04 05, 14:09)
sveikos, patarkit ka daryti, mano durnarope sklepe ten jai tikrai per tamsu,ir jau lapukai istype  kaskaip glamzytis pradejo istype naujos sakeles negrazios visai.  nestis i kambari neturiu salygu. kada galima butu ja isnesti i lauka?  turiu pavesine su stogu ir sienom  ten ji negautu nei lietaus nei labai didelio vejo.  ka daryti su ja patarkit .  ???  4u.gif

As manau galit isnesti i pavesine, o naktim agro plevele uzdengti. As taip vienais metais pomidorus ir agurkus issaugojau o bendradarbiu kur nedenge tai kai kurie nusalo. gal kas kitu varijantu pasiulys
Atsakyti
QUOTE(isabelaa @ 2011 04 05, 14:09)
sveikos, patarkit ka daryti, mano durnarope sklepe ten jai tikrai per tamsu,ir jau lapukai istype  kaskaip glamzytis pradejo istype naujos sakeles negrazios visai.  nestis i kambari neturiu salygu. kada galima butu ja isnesti i lauka?  turiu pavesine su stogu ir sienom  ten ji negautu nei lietaus nei labai didelio vejo.  ka daryti su ja patarkit .  ???  4u.gif


Gal Kile geriau pasakys nes kiek zinau jinai laikoo rusi. As is praktines puses ziuriu , jei nesusals nuo zadamu salnu nesk jei ne tegu pabuna istysusi geriau gyva neui nusalus ax.gif
Atsakyti
na i gala savaite slyg pranasaujamos salnos. gal dar sia savaitele palaikysiu. gal dar kasnors patarimu mestels ? 4u.gif
Atsakyti
Purkeli, "Ferticare" kartais visai ne violetinis ir ne ruzavas, o baltai - zalsvas buna... As visada i NPK sudeti ziuriu smile.gif

Isabelaa, pakentes dar jos rusy savaite kita. Lauke vistik vejuota, lietinga. O tie ugliai tik is pradziu negraziai atrodo, veliau pazaliuoja ir sulapoja. Geriau tegu rusy pametys tuos negrazius lapelius, nei dabar visus uglius nusaldyti. As dar net i siltnami nenesiu. Tik paskui, jau kai nesit i lauka, pasaugokit tuos "rusio uglius" nuo tiesiogines saules diena kita, kad nenusviltu.
Atsakyti
Gerai zinosiu smile.gif Man paprasciau toj trasu gausybei pagal spalva surast smile.gif))

Negaliu nepasidalinti, tikiuosi matysis
Fantastinis ziedas:))
http://www.facebook....2...355
Atsakyti
Purkeli, na tai smagumelis jei cia dygsta! As pasodinau irgi, prie sildytuvo pastaciau ziuresim, tikiuosi neperkarsta..., kazkaip zeme prilietus silta buvo, tai toliau patraukiau, gal neiskepe... nes dvi dienas taip palaikiau... doh.gif

QUOTE(Purkelis @ 2011 04 06, 17:44)
Gerai zinosiu smile.gif Man paprasciau toj trasu gausybei pagal spalva surast smile.gif))

Negaliu nepasidalinti, tikiuosi matysis
Fantastinis  ziedas:))
http://www.facebook....2...355


Cia apie ta geltona pilnavidure, manau cia datura, siemet pasisejau ju as, buvo mix'as tokios kaip sitoj foto ir su violetiniu truputi, sudygo gal 13 is 20, ziuresim kas gausis, jei busi Rudiskese uzsuk mirksiukas.gif

Man irgi toj trasu gausbej pasimetimas... uosvis sako, kad kad ner geresniu trasu nei mano vyras bulvems naudoja, paprasysiu sudeties... Pernai kazkiek ir tresiau su jomis, bet as kazkaip nezinau kas kiek laiko tresdavau taip kaip iseidavo... rudeni aisku didzioji pavargus buvo jau...
Atsakyti
Nežinau, kas atsitiko mano iš Kiles gautoms brugmansijoms. Ar gali brungmansijos sirgti miltlige? Ant lapų apačios juodi taškeliai, o viršus baltas ir baigia numesti visus lapus. Nuo brungmansijų užsikrėtė ir šiemet sėtos durnaropės. Kuom purkšti? Greičiau atšiltų, kad būtų galima išnešti į lauką, tada baigtųsi visos bėdos, nes šiemet tokios visos gėlės užskurdusios.
Atsakyti