Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos, Vaiko priežiūros

Laba diena,
noreciau pasiteirauti, ar as gausiu motinystes pasalpa (dekreta), o veliau ir motinystes(tevystes pasalpa)??
surasysiu viska smulkiau datom: dekretas 2011 02 24, o motinyste nuo 2011 06 29; nuo 2006 01 02 iki 2010 03 08 buvau motinystes atostogose su pirmu vaikuciu iki jam sueis trys metukai, 2010 03 09 atleido is darbo su vieno menesio kompencasija, nuo 2010 04 09 stovejau darbo birzoj ir iki 2010 10 09 gavau is birzos pasalpa, birzoj buvau iki 2010 12 23, 2010 12 27 isidarbinau ir dirbsiu iki dekreto... ar gausiu as pasalpas??
vieni sako, kad gausiu pasalpa kiti ne nes neisdirbta 12 men is eiles, gal Jus mielosios zinot kaip is tikruju??
Atsakyti
QUOTE(muimyte @ 2010 12 27, 17:20)
Laba diena,
noreciau pasiteirauti, ar as gausiu motinystes pasalpa (dekreta), o veliau ir motinystes(tevystes pasalpa)??
surasysiu viska smulkiau datom: dekretas 2011 02 24, o motinyste nuo 2011 06 29; nuo 2006 01 02 iki 2010 03 08 buvau motinystes atostogose su pirmu vaikuciu iki jam sueis trys metukai, 2010 03 09 atleido is darbo su vieno menesio kompencasija, nuo 2010 04 09 stovejau darbo birzoj ir iki 2010 10 09 gavau is birzos pasalpa, birzoj buvau iki 2010 12 23, 2010 12 27 isidarbinau ir dirbsiu iki dekreto... ar gausiu as pasalpas??
vieni sako, kad gausiu pasalpa kiti ne nes neisdirbta 12 men is eiles, gal Jus mielosios zinot kaip is tikruju??


Gausit. Nes stovejimas DB isiskaiciuoja ir atostogos su pirmu vaiku irgi. Jus turite 12 men staza smile.gif
Atsakyti
QUOTE(muimyte @ 2010 12 27, 16:20)
Laba diena,
noreciau pasiteirauti, ar as gausiu motinystes pasalpa (dekreta), o veliau ir motinystes(tevystes pasalpa)??
surasysiu viska smulkiau datom: dekretas 2011 02 24, o motinyste nuo 2011 06 29; nuo 2006 01 02 iki 2010 03 08 buvau motinystes atostogose su pirmu vaikuciu iki jam sueis trys metukai, 2010 03 09 atleido is darbo su vieno menesio kompencasija, nuo 2010 04 09 stovejau darbo birzoj ir iki 2010 10 09 gavau is birzos pasalpa, birzoj buvau iki 2010 12 23, 2010 12 27 isidarbinau ir dirbsiu iki dekreto... ar gausiu as pasalpas??
vieni sako, kad gausiu pasalpa kiti ne nes neisdirbta 12 men is eiles, gal Jus mielosios zinot kaip is tikruju??

kažkas čia ne taip, motinystė netrunka 4 metai už vieną vaiką g.gif
12 mėnesių nereikia išdirbti iš eilės, svarbu kad jie būtų išdirbti per du metus 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo angeloangel: 27 gruodžio 2010 - 16:24
QUOTE(Rittule @ 2010 12 27, 16:57)
Gaila, bet įstatymuose nėra aptarta viskas.. Jei aptkreiptumėte dėmesį niekur nekalbama, kad maksimali pašalpa yra lygi tokiai ir tokiai sumai, minimas kompensuojamas uždarbis..
Tiesiog kol nesusidūrėme asmeniškai, nelabai kreipėme dėmesį..
būtent, kad skiriasi maksimali pašalpa 'ant popieriaus', vienodas tik maksimalus kompensuojamas uždarbis..

dėkui, merginos, už mintis ir išsakytas nuomones, sėkmės 4u.gif

prašau pvz:
Maksimalus pašalpos dydis dabar siekia 4680 Lt (t. y. 4 draudžiamųjų pajamų dydžių suma), o nuo liepos 1 dienos naujai skiriamas motinystės (tėvystės) pašalpoms maksimalus kompensuojamas uždarbis už pirmus vaiko auginimo metus yra 4212 Lt (t. y. 90 proc. nuo 4 draudžiamų pajamų). Antraisiais metais maksimali išmoka dabar yra 3510 Lt (t. y. 75 proc. nuo 4 draudžiamųjų pajamų).
taip kad tai yra vienas ir tas pats maksimali pašalpa visur minama jūsų pastebėjimui 4u.gif
Papildyta:
Bet čia jau sviestas sviestuotas kaip Enita sako, nes prasmės nėra ginčytis 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Nasturcija @ 2010 12 27, 16:22)
Gausit. Nes stovejimas DB isiskaiciuoja ir atostogos su pirmu vaiku irgi. Jus turite 12 men staza smile.gif

vien tik stovėjimas - ne. stovėjimas gaunant išmoką - taip.
Atsakyti
Nestumo /gimdymo atostogas galiu išeiti sausio 31 arba vasario 1d. Gal paklausiu nesamonės, bet kuri data yra geriau, ta prasme, kad ar išmokos dydį įtakoja tai, kad darbdavys atsiskaito už gruodžio mėn. iki gruodžio pabaigos, o sausio mėn. pajamų kaip ir beveik nerasta. g.gif
Atsakyti
QUOTE(Pijonija @ 2010 12 27, 20:19)
Nestumo /gimdymo atostogas galiu išeiti sausio  31 arba vasario 1d. Gal paklausiu nesamonės, bet kuri data yra geriau, ta prasme, kad ar išmokos dydį įtakoja tai, kad darbdavys atsiskaito už gruodžio mėn. iki gruodžio pabaigos, o sausio mėn. pajamų kaip ir beveik nerasta.  g.gif

kiek zinau buhaltere tures paskaiciuoti iki jusu dirbtos dieno ir perduoti priskaiciuota atlyginimo dydi sodrai
pvz as iseinu nuo sausio trecios ir tik del to kad baigias metai ir kad butu pilnas isdirbtas menuo nes mano atlyginimas yra pastovus ir jei bent viena darbo diena nusikeltu i dekretines tada darbe skaiciuotusi isdirbtos ta menesi darbo dieno (issimestu sventines, savaitgaliai)
bent jau taip aiskino mano buhaltere tikiuos neapgavo g.gif
Atsakyti
Sveikos, man gimdyti nusimato liepos pab,/rugpj pradzioj,taigi maniau kad man jau bus taikomas naujas istatymas,kuris isigalios nuo liepos pirmos dienos.taciau snd delfi perskaiciau straipsnyje,kad as dar kaip ir spesiu i senaja tvarka,nes pinigai (motinystes pasalpa) skaiciuojama nuo nestumo ir gimdymo atostogu suteikimo.ar as gerai supratau? ar visdelto man pasalpa skaiciuos nuo gimdymo datos?
Atsakyti
vpa skaičiuojama nuo vpa suteikimo datos, ne nuo dekreto, taip kad motinystės išmoka bus skaičiuojama pagal naują tvarką.
Atsakyti
laba diena smile.gif

turiu ir aš klausimėlį.

O kaip viskas vyksta, kai esant VPA gimsta kitas vaikas? Aš įsivaizdavau, kad kai jau vyresnėliui sueina 2 metukai, tai pradedu tvarkytis dokumentus tiek darbovietėje, tiek Sodroje. Tačiau šiandien gydytoja užsiminė, kad vis viena 30 savaitę reiks dokumentus tvarkytis. Kas tai galėtų būti? Juk esu atostogose, nedirbu, pašalpą gaunu. (NGA turėtų prasidėti birželio viduryje)

Labai atsiprašau, jeigu šitas klausimas kartojasi.

Ačiū smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Be_penkiu_pavasaris @ 2010 12 27, 18:34)
kodel neina ieiti i 7 tema?

kai kūriau temą tikrai į ją įeiti galima buvo, bandžiau, gal tiesiog ji neaktuali ar dar tvarkoma 4u.gif

QUOTE(GSS @ 2010 12 27, 21:44)
laba diena smile.gif

turiu ir aš klausimėlį.

O kaip viskas vyksta, kai esant VPA gimsta kitas vaikas? Aš įsivaizdavau, kad kai jau vyresnėliui sueina 2 metukai, tai pradedu tvarkytis dokumentus tiek darbovietėje, tiek Sodroje. Tačiau šiandien gydytoja užsiminė, kad vis viena 30 savaitę reiks dokumentus tvarkytis. Kas tai galėtų būti? Juk esu atostogose, nedirbu, pašalpą gaunu. (NGA turėtų prasidėti birželio viduryje)

Labai atsiprašau, jeigu šitas klausimas kartojasi.

Ačiū smile.gif

su kiekvienu vaiku tvarkytis dokumentus reikia iš naujo, nesvarbu jūs dirbate ar esate VPA su kitu vaiku 4u.gif
Atsakyti
Sveiki, gal kas nors galėtų man tiksliai atsakyti... Metus laiko dirbau pagal autorinę sutartį, iki dekreto dar būsiu išdirbus 8 mėnesius pagal paprastą darbo sutartį. Ar man į metų stažą įsiskaičiuos darbas pagal autorinę? Ačiū.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Tacė: 28 gruodžio 2010 - 09:42