Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos, Vaiko priežiūros

QUOTE(angeloangel @ 2010 12 27, 13:27)
kokios yra maximalios lubos praeitam puslapy yra parašyta 4u.gif

Gal kas žino tiksliai, kaip yra paskaičiuojama maximali pašalpa? Nes ji tikrai nėra vienoda, priklauso nuo mėnesio, kurį išeinama į VPA, darbo dienų skaičiaus. Kuo daugiau tame mėnesy darbo dienų, tuo mažesnė maximali pašalpa (nėra taip, kad visoms ji 4680 Lt *90 proc./75 proc. ant popieriaus).
Įtariu, kad ta skelbiama max.pašalpa dalinama iš mėnesio (kurį išeinam į VPA) d.d. skaičiaus ir dauginama iš patvirtinto vidutinio mėnesio d.d. g.gif:
Atsakyti
QUOTE(fain @ 2010 12 27, 14:30)
Sveikos  4u.gif
Gal kas galėsite atsakyti...
1. Gimdymas numatytas pačioje birželio pabaigoje, dekretas balandžio viduryje. Prašome pasakyti, nuo kada bus paskirtos vaiko priežiūros atostogos ir kokio dydžio išmoka bus skiriama (100 arba 70 ir 40 proc. ar 90 ir 75 proc.)?
2.  Gegužės pabaigoje darbovietėje numatytas svarbus renginys, todėl darbdavys prašo, esant gerai savijautai, padirbėti iki gimdymo, t.y. neiti į dekretą. Ar yra tokia galimybė ir jei yra,  tokiu atveju, nuo kada bus skaičiuojamos vaiko priežiūros atostogos (gimdymas, kaip minėjau, pačioje birželio pabaigoje) ir kokio dydžio išmoka bus paskirta (100 arba 70 ir 40 proc. ar 90 ir 75 proc.)?
3. Esant antrai situacijai, jei tokia galimybė yra (kai neinama į dekretą, t.y. dirbama iki gimdymo), nuo kada būtų skiriamos vaiko priežiūros atostogos, jei paskutinį mėnesį prieš gimdymą (gimdymas pačioje birželio pabaigoje) darbovietėje būtų pasiimtos kasmetinės apmokamos atostogos? Ir kokio dydžio išmokos bus mokamos (100 arba 70 ir 40 proc. ar 90 ir 75 proc.)?
Atsakyti prašau tik gerai žinančias  smile.gif

naujas istatymas isigalios nuo 2011 07 01
jaigu jus pagimdysit birzelio pabaigoje ir neisit i dekretines tada jums skaiciuos pagal sena dar tvarka 90 ir 75 % nes jai neimsit dekretiniu vaikui gimus iskart iseinat i vpa
Atsakyti
[quote=angeloangel,2010 12 27, 14:16]
jei gerai pasiskaičiavot 126 dienas tai berods viskas gerai 4u.gif tik balandis 30 dienų turi tongue.gif
smile.gif o sakykit tos 126 dienos, skaiciuojasi su visom sventinem dienom ir svaitgaliais?? tai tuomet nuo 2011 02 24(dekreto pradzia) +126 dienos... labai bijau apsirikt, ka ne taip suskaiciavus, nes jai noriu papulpt i sena tvarka tai man gaunasi keliu dienu skirtumas, kad ne butu taip, kad paskui pritruko vienos dienos doh.gif
Atsakyti
QUOTE(fain @ 2010 12 27, 14:30)
Sveikos  4u.gif
Gal kas galėsite atsakyti...
1. Gimdymas numatytas pačioje birželio pabaigoje, dekretas balandžio viduryje. Prašome pasakyti, nuo kada bus paskirtos vaiko priežiūros atostogos ir kokio dydžio išmoka bus skiriama (100 arba 70 ir 40 proc. ar 90 ir 75 proc.)?
2.  Gegužės pabaigoje darbovietėje numatytas svarbus renginys, todėl darbdavys prašo, esant gerai savijautai, padirbėti iki gimdymo, t.y. neiti į dekretą. Ar yra tokia galimybė ir jei yra,  tokiu atveju, nuo kada bus skaičiuojamos vaiko priežiūros atostogos (gimdymas, kaip minėjau, pačioje birželio pabaigoje) ir kokio dydžio išmoka bus paskirta (100 arba 70 ir 40 proc. ar 90 ir 75 proc.)?
3. Esant antrai situacijai, jei tokia galimybė yra (kai neinama į dekretą, t.y. dirbama iki gimdymo), nuo kada būtų skiriamos vaiko priežiūros atostogos, jei paskutinį mėnesį prieš gimdymą (gimdymas pačioje birželio pabaigoje) darbovietėje būtų pasiimtos kasmetinės apmokamos atostogos? Ir kokio dydžio išmokos bus mokamos (100 arba 70 ir 40 proc. ar 90 ir 75 proc.)?
Atsakyti prašau tik gerai žinančias  smile.gif

nu įstatyme aiškiai parašyta:

Motinystės pašalpos mokėjimo trukmė

Motinystės pašalpa mokama:

*
už 126 kalendorines dienas (suėjus 30 ir daugiau nėštumo savaičių);
*
komplikuoto gimdymo atveju ir kai gimsta daugiau nei vienas vaikas, pašalpa mokama papildomai už 14 kalendorinių dienų;
*
už 56 kalendorines dienas po gimdymo, jeigu moteris iki gimdymo datos nepasinaudojo teise į nėštumo ir gimdymo atostogas;
*
už 70 kalendorinių dienų po gimdymo, komplikuoto gimdymo atveju ir kai gimsta daugiau nei vienas vaikas, jeigu moteris iki gimdymo datos nepasinaudojo teise į nėštumo ir gimdymo atostogas.

Vadinasi bet kokiu atveju jeigu gimdysit laimingai ir laiku, tai į vaiko auginimo atostogas išeisit pagal naują įstatymą. Nebent dekretinių atsisakot ir iškart iš gimdymo namų iki 2011.07.01 bėgat į sodrą ir prašotės į vaiko auginimo atostogas. Išmokos dydis visais atvejais priklauso nuo kada išeinant vaiko auginimo atostogų iki 2011.07.01 ar po.
Atsakyti
QUOTE(mama-zmona 2in1 @ 2010 12 27, 13:25)
as nesupratau ka turejot omeny tik pasakiau kaip as galvoju nes mamyte klause ar jai atskaiciuos nuo 400lt 70 ir 40% tai reikejo teatsakyti kad ne nes minimali ismoka yra 390lt mirksiukas.gif

2008 metais minimali pašalpa buvo 470 su keliais litais, antrais vaiko auginimo metais aš gavau mažiau nei ši suma, buvo tada mokama (85%) taip kad sakau, reikia gerai pasidomėti su ta minimalia ax.gif nes prie pašalpų parašyta, jog ją skiria visai neturinčioms pajamų 4u.gif

QUOTE(Rittule @ 2010 12 27, 13:34)
Gal kas žino tiksliai, kaip yra paskaičiuojama maximali pašalpa? Nes ji tikrai nėra vienoda, priklauso nuo mėnesio, kurį išeinama į VPA, darbo dienų skaičiaus. Kuo daugiau tame mėnesy darbo dienų, tuo mažesnė maximali pašalpa (nėra taip, kad visoms ji 4680 Lt *90 proc./75 proc. ant popieriaus).
Įtariu, kad ta skelbiama max.pašalpa dalinama iš mėnesio (kurį išeinam į VPA) d.d. skaičiaus ir dauginama iš patvirtinto vidutinio mėnesio d.d. g.gif:

maximali mėnesio pašalpa yra visiems vienoda be išimties 4u.gif o dekretas tesiasi ne mėnesį, atitinkamai ir pasiskaičiuojat pagal tai kiek jis tesiasi 4u.gif


QUOTE(muimyte @ 2010 12 27, 13:34)
smile.gif o sakykit tos 126 dienos, skaiciuojasi su visom sventinem dienom ir svaitgaliais?? tai tuomet nuo 2011 02 24(dekreto pradzia) +126 dienos... labai bijau apsirikt, ka ne taip suskaiciavus, nes jai noriu papulpt i sena tvarka tai man gaunasi keliu dienu skirtumas, kad ne butu taip, kad paskui pritruko vienos dienos doh.gif

taip 126 kalendorinės dienos skaičiuojasi su viskuo 4u.gif tai geriau apsidrausti jau t vieną dienelę jei įmanoma 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(dzin budizmas @ 2010 12 27, 13:38)

Vadinasi bet kokiu atveju jeigu gimdysit laimingai ir laiku, tai į vaiko auginimo atostogas išeisit pagal naują įstatymą.  Nebent dekretinių atsisakot ir iškart iš gimdymo namų iki  2011.07.01 bėgat į sodrą ir prašotės į vaiko auginimo atostogas. Išmokos dydis visais atvejais priklauso nuo kada išeinant vaiko auginimo atostogų iki 2011.07.01 ar po.

jei neimi dekreto, o per gimdymą esi atostogose tarkim kasmetinėse, į sodrą gali nueiti iš kart po jų 4u.gif jei esi VPA gali nueiti, kada tau patogu, bet kuo greičiau.
Taip kad jei gimdymo data iki liepos pirmos ir jūs neėmėt dekreto, bei po gimdymo jo atsisakytumėte į seną tvarką drąsiai galima pakliūti, nereikia iš gimdyklos bėgti tiesiai į sodrą kaip jūs čia teigiate 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(angeloangel @ 2010 12 27, 14:46)
maximali mėnesio pašalpa yra visiems vienoda be išimties 4u.gif 


netiesa, susidūriau su tuo asmeniškai..
Atsakyti
QUOTE(dzin budizmas @ 2010 12 27, 14:38)
nu įstatyme aiškiai parašyta:

Motinystės pašalpos mokėjimo trukmė

Motinystės pašalpa mokama:

    *
      už 126 kalendorines dienas (suėjus 30 ir daugiau nėštumo savaičių);
    *
      komplikuoto gimdymo atveju ir kai gimsta daugiau nei vienas vaikas, pašalpa mokama papildomai už 14 kalendorinių dienų;
    *
      už 56 kalendorines dienas po gimdymo, jeigu moteris iki gimdymo datos nepasinaudojo teise į nėštumo ir gimdymo atostogas;
    *
      už 70 kalendorinių dienų po gimdymo, komplikuoto gimdymo atveju ir kai gimsta daugiau nei vienas vaikas, jeigu moteris iki gimdymo datos nepasinaudojo teise į nėštumo ir gimdymo atostogas.

Vadinasi bet kokiu atveju jeigu gimdysit laimingai ir laiku, tai į vaiko auginimo atostogas išeisit pagal naują įstatymą.  Nebent dekretinių atsisakot ir iškart iš gimdymo namų iki  2011.07.01 bėgat į sodrą ir prašotės į vaiko auginimo atostogas. Išmokos dydis visais atvejais priklauso nuo kada išeinant vaiko auginimo atostogų iki 2011.07.01 ar po.


Tai čia kalba eina apie motinystės išmoką, t. y. tą, kuri mokama 100 proc. nėštumo ir gimdymo atostogų meti (su dekretu 126 dienas, be dekreto 56 dienas). Kokia man prasmė gaut tą išmoką 56 dienas, jei aš nenoriu imti tų atostogų iš viso. Kam man jos po gimdymo? Aš po gimdymo noriu eiti iš karto į vaiko priežiūros atostogas. Tad ir klausiu, ar privalomos tos 56 nėštumo ir gimdymo atostogos ar galiu eiti iš karto vaiko priežiūros atostogų?
Atsakyti
QUOTE(Rittule @ 2010 12 27, 13:53)
netiesa, susidūriau su tuo asmeniškai..

lubų per mėnesį negali mokėti niekam daugiau nei 4680 šiuo metu 4u.gif
Motinystės pašalpa mokama 100 procentų pašalpos gavėjos kompensuojamojo uždarbio dydžio.
Maksimalus kompensuojamasis uždarbis nuo 2010-07-01 yra 4 dydžių einamųjų metų draudžiamųjų pajamų suma (1170x4=4680 Lt).
Minimalus mėnesio kompensuojamasis uždarbis – trečdalis einamųjų metų draudžiamųjų pajamų, galiojančių nėštumo ir gimdymo atostogų pradžios mėnesį. Maksimalus mėnesio kompensuojamasis uždarbis – einamųjų metų draudžiamųjų pajamų, galiojančių nėštumo ir gimdymo atostogų pradžios mėnesį, 4 dydžių suma.
Motinystės pašalpa mokama už darbo dienas. Ji išmokama visa iš karto.

Gal jūsų dekreta apėmė du skirtingus metus ir jūs pasiėmėte viską per vieną kartą, tuomet jums nepritaikė NPD už sekančius metus už tai jums kitaip ir gaunas g.gif

QUOTE(fain @ 2010 12 27, 13:54)
Tai čia kalba eina apie motinystės išmoką, t. y. tą, kuri mokama 100 proc. nėštumo ir gimdymo atostogų meti (su dekretu 126 dienas, be dekreto 56 dienas). Kokia man prasmė gaut tą išmoką 56 dienas, jei aš nenoriu imti tų atostogų iš viso. Kam man jos po gimdymo? Aš po gimdymo noriu eiti iš karto į vaiko priežiūros atostogas. Tad ir klausiu, ar privalomos tos 56 nėštumo ir gimdymo atostogos ar galiu eiti iš karto vaiko priežiūros atostogų?

gali iš kart eiti į VPA, niekas neverčia imti NGA, tik įspėk visur ir visus, kad jų neimi, turiu omeny gydytojus 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(angeloangel @ 2010 12 27, 15:01)
lubų per mėnesį negali mokėti niekam daugiau nei 4680 šiuo metu 4u.gif
Motinystės pašalpa mokama 100 procentų pašalpos gavėjos kompensuojamojo uždarbio dydžio.
Maksimalus kompensuojamasis uždarbis nuo 2010-07-01 yra 4 dydžių einamųjų metų draudžiamųjų pajamų suma (1170x4=4680 Lt).
Minimalus mėnesio kompensuojamasis uždarbis – trečdalis einamųjų metų draudžiamųjų pajamų, galiojančių nėštumo ir gimdymo atostogų pradžios mėnesį. Maksimalus mėnesio kompensuojamasis uždarbis – einamųjų metų draudžiamųjų pajamų, galiojančių nėštumo ir gimdymo atostogų pradžios mėnesį, 4 dydžių suma.
Motinystės pašalpa mokama už darbo dienas. Ji išmokama visa iš karto.

Gal jūsų dekreta apėmė du skirtingus metus ir jūs pasiėmėte viską per vieną kartą, tuomet jums nepritaikė NPD už sekančius metus už tai jums kitaip ir gaunas g.gif

Aš kalbu ne apie dekretą, o apie motinystės (tėvystės) pašalpą...
Esu 100 proc. įsitikinus, kad maksimalios pašalpos dydis priklauso nuo mėnesio, kurį išeinama į VPA, d.d. skaičiaus, tiesiog įdomus tikslus paskaičiavimas. Tad jei nežinote, tai nekomentuokite.. Dėkui 4u.gif
...auginant pirmagimę, vienos iš mamyčių į VPA išėjo spalį (kuris turėjo 23 d.d.), kitos - lapkritį (19 d.d.), maksimali pašalpa skirėsi, ir nemažai..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Rittule: 27 gruodžio 2010 - 14:15
QUOTE(Rittule @ 2010 12 27, 14:14)
Aš kalbu ne apie dekretą, o apie motinystės (tėvystės) pašalpą...
Esu 100 proc. įsitikinus, kad maksimalios pašalpos dydis priklauso nuo mėnesio, kurį išeinama į VPA, d.d. skaičiaus, tiesiog įdomus tikslus paskaičiavimas. Tad jei nežinote, tai nekomentuokite.. Dėkui wink.gif
..Auginant pirmagimę, vienos iš mamyčių į VPA išėjo spalį (kuris turėjo 23 d.d.), kitos - lapkritį (19 d.d.), makismali pašalpa skirėsi, ir nemažai..

aš pirmus metus kiekvieną mėnesį gaudavau vienodą pašalpą, antrus metus lygiai taip pat tik procentai skirias, įdomiai čia pas jus tada skaičiuoja tą maksimalią g.gif
beja šiuo metu nuo tos maimalios sumos atiskaičiuoja 90 ir 75, taip kad ji nėra 4680, bet tai jau buvo rašyta praeitoj temoj 4u.gif
nu užmušk netikiu, kad moteris gaunanti atlyginimo 6000 ir pašalpą tokią gavo ar bent daugiau nei 90% proc nuo 4680LT
Ir jūs norit pasakyti, kad tos abi mamos abi vienodai uždirbdavo? g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo angeloangel: 27 gruodžio 2010 - 14:21
QUOTE(Rittule @ 2010 12 27, 15:14)
Aš kalbu ne apie dekretą, o apie motinystės (tėvystės) pašalpą...
Esu 100 proc. įsitikinus, kad maksimalios pašalpos dydis priklauso nuo mėnesio, kurį išeinama į VPA, d.d. skaičiaus, tiesiog įdomus tikslus paskaičiavimas. Tad jei nežinote, tai nekomentuokite.. Dėkui  4u.gif
...auginant pirmagimę, vienos iš mamyčių į VPA išėjo spalį (kuris turėjo 23 d.d.), kitos - lapkritį (19 d.d.), maksimali pašalpa skirėsi, ir nemažai..


Dabar ima metu, kuriais iseini vidutini darbo dienu skaiciu. O ka Jus turit omenyje vartojant savoka maksimali- apie lubas ar ka g.gif ?

Motinystės (tėvystės) mėnesinė pašalpa vaiko priežiūros atostogų laikotarpiu apskaičiuojama pagal teisės į pašalpą atsiradimo metų vidutinį darbo dienų per mėnesį skaičių (taikoma 5 dienų darbo savaitė).
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Nasturcija: 27 gruodžio 2010 - 14:37
QUOTE(angeloangel @ 2010 12 27, 15:20)
*aš pirmus metus kiekvieną mėnesį gaudavau vienodą pašalpą, antrus metus lygiai taip pat tik procentai skirias, įdomiai čia pas jus tada skaičiuoja tą maksimalią g.gif
**beja šiuo metu nuo tos maimalios sumos atiskaičiuoja 90 ir 75, taip kad ji nėra 4680, bet tai jau buvo rašyta praeitoj temoj 4u.gif
***nu užmušk netikiu, kad moteris gaunanti atlyginimo 6000 ir pašalpą tokią gavo ar bent daugiau nei 90% proc nuo 4680LT
****Ir jūs norit pasakyti, kad tos abi mamos abi vienodai uždirbdavo? g.gif

*vėl ne taip supratote.. aš irgi gaudavau kiekvieną mėnesį vienodą, bet ta pati maksimali pašalpa skyrėsi tarp mamų priklausomai, kurį mėnesį jos išėjo į VPA..
** ne apie tai aš kalbu, visiems čia aišku kaip paskaičiuojama..
*** argi aš taip sakiau doh.gif doh.gif
****kalbu tik apie maksimalią motinystės (tėvystės) pašalpą, jei viena uždirbo 10tūkst,o kita 8tūkst., tai nieko nelemia, joms abiems priklauso maksimali pašalpa.. mane domina tikslus paskaičiavimas, pasikartosiu pasalpa nėra visoms lygi: 4680*90/75* minus mokesčiai.. lemia d.d.
Papildyta:
QUOTE(Nasturcija @ 2010 12 27, 15:36)
Dabar ima metu, kuriais iseini vidutini darbo dienu skaiciu. O ka Jus turit omenyje vartojant savoka maksimali- apie lubas ar ka g.gif ?

Motinystės (tėvystės) mėnesinė pašalpa vaiko priežiūros atostogų laikotarpiu apskaičiuojama pagal teisės į pašalpą atsiradimo metų vidutinį darbo dienų per mėnesį skaičių (taikoma 5 dienų darbo savaitė).

Taip, apie lubas aš.. bet vartoju pašalpos sąvoką, kadangi ji skiriama kievienam individualiai.
Ačiū už citatą, bet nemoku jos interpretuoti g.gif Todėl ir klausiu tikslios formulės smile.gif Jau rašiau savo interpretaciją, norėčiau pasitiklinti ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Rittule: 27 gruodžio 2010 - 14:39