Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos, Vaiko priežiūros

Noriu paklausti kaip moka uz vaiko prieziuros atostogas,ar uz einama menesi,ar uz praeita?
Atsakyti
QUOTE(Ogiene @ 2010 12 26, 22:24)
Noriu paklausti kaip moka uz vaiko prieziuros atostogas,ar uz einama menesi,ar uz praeita?

Už praėjusį.
Atsakyti
QUOTE(Be_penkiu_pavasaris @ 2010 12 26, 22:24)
Labas vakaras. Gal galetu zinanoncios pasakyt blush2.gif : Atsiprasau jei tas klausimas jau buvo aptariamas.Busiu dekinga jei kas atsakys 4u.gif
Siuo metu esu vaiko auginimo atostogose. Vaikui 10men. Atostogose esu kol vaikui sukaks 2 metai. Taciau planuoju prasitesti atosotogas iki vaikui sukaks 3 metai. Sakykit jei pastociau/pagimdyciau antraji vaika per tuos trecius vaiko auginimo atostogu metus  kaip man butu skaiciuojama pasalpa uz antra vaika?Nes tretieji metai neapmokami is viso g.gif  Labai dekoju 4u.gif
Papildyta:
Ir beje ar dar galima imti trecius metus VPA? Jei kolkas esu pasirasiusi 2 metams? g.gif

labai aciu jau radau atsakyma ax.gif
tik gal galit atsakyt ar nera kokiu pataisu del treciu metu VPA? Kad paskui nepramiegociau kad nebegalima imt biggrin.gif blush2.gif Ir dar - kazka esu girdejusi kad priklauso nuo to kaip parasytas prasymas iseinat 2 metams VPA,ar prasyme nurodytos konkrecios datos nuo kada iki kada, ar parasyta dviems metams nuo datos. Sakykit ar yra skirtumas kokia forma esu parasiusi prasyma jei dabar noresiu perrasyti kad 3 metams blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Be_penkiu_pavasaris @ 2010 12 26, 23:27)
labai aciu jau radau atsakyma ax.gif
tik gal galit atsakyt ar nera kokiu pataisu del treciu metu VPA? Kad paskui nepramiegociau kad nebegalima imt biggrin.gif  blush2.gif  Ir dar - kazka esu girdejusi kad priklauso nuo to kaip parasytas prasymas iseinat 2 metams VPA,ar prasyme nurodytos konkrecios datos nuo kada iki kada, ar parasyta dviems metams nuo datos. Sakykit ar yra skirtumas kokia forma esu parasiusi prasyma jei dabar noresiu perrasyti kad 3 metams blush2.gif

jokių pataisų nėra, eisit į darbą parašysit prašymą atostogoms iki kol vaikui sueis 3 metai tiksliai gimtadienio datai, visas procesas tas pats kaip ir iki dviejų metų, tik kad pinigų nemokės 4u.gif
Atsakyti
Klausimas gal ir buvo bet man vis tiek neaisku
"Nuo 2010-07-01 motinystės (tėvystės) pašalpos dydis nuo nėštumo ir gimdymo atostogų pabaigos, kol iki vaikui sukaks 1 metai – 90 procentų, iki sukaks 2 metai – 75 procentai pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio dydžio.

Pavyzdžiui, asmenims, įgijusiems teisę į pašalpą 2010-07-01, kompensuojamais uždarbis apskaičiuojamas iš laikotarpiu nuo 2009-06-01 iki 2010-05-31 gautų draudžiamųjų pajamų.

Maksimalus kompensuojamasis uždarbis nuo 2010-07-01 yra 4 dydžių einamųjų metų draudžiamųjų pajamų suma (1170x4=4680 Lt)."

1. Jeigu as iseinu sakykim i dekreta kovo 2diena, tai as igiju teise i pasalpa nuo kovo menesio?? ir tada paskutinis skaiciuojamas atlyginimas yra sausio menuo??

2. Tas Maksimali simoka 4680 tai cia jau yra tas 90%, ar sita suma dar reikia dauginti is 0.9 ir gaunam 4212Lt??
Atsakyti
QUOTE(kristinka_2010 @ 2010 12 27, 10:48)
Klausimas gal ir buvo bet man vis tiek neaisku
"Nuo 2010-07-01 motinystės (tėvystės) pašalpos dydis nuo nėštumo ir gimdymo atostogų pabaigos, kol iki vaikui sukaks 1 metai – 90 procentų, iki sukaks 2 metai – 75 procentai pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio dydžio.

Pavyzdžiui, asmenims, įgijusiems teisę į pašalpą 2010-07-01, kompensuojamais uždarbis apskaičiuojamas iš laikotarpiu nuo 2009-06-01 iki 2010-05-31 gautų draudžiamųjų pajamų.
 
Maksimalus kompensuojamasis uždarbis nuo 2010-07-01 yra 4 dydžių einamųjų metų draudžiamųjų pajamų suma (1170x4=4680 Lt)."

1. Jeigu as iseinu sakykim i dekreta kovo 2diena, tai as igiju teise i pasalpa nuo kovo menesio?? ir tada paskutinis skaiciuojamas atlyginimas yra sausio menuo??

2. Tas Maksimali simoka 4680 tai cia jau yra tas 90%, ar sita suma dar reikia dauginti is 0.9 ir gaunam 4212Lt??

1. Taip, bet jei norit į tvarką pakliūti dar seną paskaičiuokit kada VPA pakliūnat, nes nuo to viskas priklauso, o ne nuo NGA.
2. puslapiu ankščiau surašiau visas sumas kokias gali gauti maximaliai, su procentais ir paaiškinimu...
Atsakyti
QUOTE(angeloangel @ 2010 12 27, 10:59)
1. Taip, bet jei norit į tvarką pakliūti dar seną paskaičiuokit kada VPA pakliūnat, nes nuo to viskas priklauso, o ne nuo NGA.
2. puslapiu ankščiau surašiau visas sumas kokias gali gauti maximaliai, su procentais ir paaiškinimu...


O tai jeigu iseitu taip kad iseiciau pvz vasario 28d?? tada paskutinis menuo gruodis??

ech reikia susijaudinti tada situo klausimu...
Atsakyti
QUOTE(kristinka_2010 @ 2010 12 27, 11:19)
O tai jeigu iseitu taip kad iseiciau pvz vasario 28d?? tada paskutinis menuo gruodis??

ech reikia susijaudinti tada situo klausimu...

taip 4u.gif tik jei norit į seną tvarką, dar kartą parašysiu skaičiuokitės kada į VPA eisite 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(angeloangel @ 2010 12 27, 11:28)
taip 4u.gif tik jei norit į seną tvarką, dar kartą parašysiu skaičiuokitės kada į VPA eisite 4u.gif


jap jap zinau sita... smile.gif

dar vienas durnas klausimas o nuo tos sumos dar reikia minusuoti 15% pajamu mokesti ir 6%?? tai cia vapse nieko nelieka tada...
Atsakyti
QUOTE(kristinka_2010 @ 2010 12 27, 11:48)
jap jap zinau sita... smile.gif

dar vienas durnas klausimas o nuo tos sumos dar reikia minusuoti 15% pajamu mokesti ir 6%?? tai cia vapse nieko nelieka tada...

atsiskaičiuoja mokesčiai aišku juk kaip ir nuo algos atskaičiuoja ax.gif
Atsakyti
QUOTE(kristinka_2010 @ 2010 12 27, 12:48)
jap jap zinau sita... smile.gif

dar vienas durnas klausimas o nuo tos sumos dar reikia minusuoti 15% pajamu mokesti ir 6%?? tai cia vapse nieko nelieka tada...


na jei nuo algos nieko nelieka, taip ir nuo pasalpos tada nieko neliks smile.gif
Atsakyti
Sveikos 4u.gif
Jei laukiuosi ir dabartiniame darbe gaunu 400lt atlyginimą, tai tiek pat turėčiau gauti ir NGA bei VPA??? g.gif ar tiems 400lt. bus taikomas 70%irmais metais bei 40% antrais metais ?? g.gif

Atsakyti