Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos, Vaiko priežiūros

Sveikos merginos, ar galit man pasakyti kiek reikia būt laiko pradirbus, kad gautum išmoką pirmais metais 90 proc atlyginimo, antrais..
Atsakyti
QUOTE(Laola @ 2010 12 22, 18:24)
Sveikos merginos, ar galit man pasakyti kiek reikia būt laiko pradirbus, kad gautum išmoką pirmais metais 90 proc atlyginimo, antrais..

12 men per paskutinius 24 men,bet kad gaut pagal sena tvarka,jums i vaiko prieziuros atostogas reikia iseiti iki liepos 1 d 2011 metu,nes jei po liepos 1 d. iseisit skaiciuos pagal nauja tvarka.
Atsakyti
QUOTE(JOLANCIUK @ 2010 12 22, 19:30)
12 men per paskutinius 24 men,bet kad gaut pagal sena tvarka,jums i vaiko prieziuros atostogas reikia iseiti iki liepos 1 d 2011 metu,nes jei po liepos 1 d. iseisit skaiciuos pagal nauja tvarka.



2010-12-22 Vaikus auginantiems tėvams – galimybė gauti ir pajamų, ir pašalpą


Šiandien Seime buvo pritarta Ligos ir motinystės įstatymo pataisoms, pagal kurias vaikus auginantiems tėvams pašalpa bus nemažinama dėl atlygio, jei darbas pagal autorinę sutartį buvo atliktas iki atostogų.

Šiuo įstatymu nuo 2011 m. sausio 1 d. įtvirtinta galimybė gauti motinystės, tėvystės, motinystės (tėvystės) pašalpas nepaisant turimų draudžiamųjų pajamų, jei jos gautos už darbą pagal autorines sutartis, atliktą iki pirmosios atitinkamų atostogų dienos (nėštumo ir gimdymo, tėvystės arba vaiko priežiūros).

Taip pat sudaroma galimybė gauti dalį motinystės (nėštumo ir gimdymo atostogų metu) ar tėvystės (tėveliams – iki vaikui sukankant vienam mėnesiui) pašalpos, kai šios pašalpos gavimo laikotarpiu gaunamos draudžiamosios pajamos. Šiuo metu, nepriklausomai nuo gautų pajamų dydžio, šios išmokos yra nemokamos. Pagal pataisas, jei apdraustasis tėvystės ar motinystės pašalpos mokėjimo laikotarpiu turės pajamų, kurių dydis mažesnis už tėvystės ar motinystės pašalpą, jam mokamas šios pašalpos ir jo atitinkamą mėnesį turėtų draudžiamųjų pajamų skirtumas. Jei atlygis didesnis – pašalpa už tą mėnesį nebūtų mokama.

Tikimasi, kad tokiu atveju vaikus auginantys tėvai aktyviau dalyvaus visuomeniniame, moksliniame, kultūriniame valstybės gyvenime, nebijodami skelbti savo darbų, taip palaikys profesinius ryšius ir tuo pačiu nesibaimins prarasti dalies savo pajamų.

Be to, Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto siūlymu buvo atsisakyta nuo 2011 m. liepos 1 d. turinčio įsigalioti kompensuojamojo uždarbio skaičiavimo iš 24 kalendorinių mėnesių ir paliekamas 12 mėnesių minimalus laikotarpis. Tai būtų palankiau jaunoms, dar didelio darbo stažo neturinčioms moterims, ketinančioms susilaukti vaiko.

Šiems įstatymų pakeitimams dar turi pritarti šalies Prezidentė.

http://www.socmin.lt....php?-889764533
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo stirna_Liu: 22 gruodžio 2010 - 19:14
*****, jau baigia nusibosti su tomis amžinai besikeičiančiomis taisyklėmis smile.gif
Tiesa sakant dabar aš jau visai susibalamutinau... Kai buvo 24 mėn. viskas buvo aišku, o dabar kai 12 mėn. ..
Kokią datą (nuo kada iki kada) jie žiūrės, jei gimdymas numatomas 06.10? ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Smiltele82: 22 gruodžio 2010 - 19:53
Sveiki,
mane domina vienas klausimas - gal kas galit atsakyt - jeigu pritars istatymo pakeitimams, kaip toks butu atvejis jeigu esu VPA su pirmu vaikuciu, sakykim, kad laukiuosi antro ir negristant i darba iskart iseinu i VPA su antru vaiku 2011 m. rudeni , klausimas - jeigu kaip zada, kad VPA skaiciuos pagal 12 men. DU laikoptarpi, tai is kokio laikotarpio man skaiciuos ismokas - is VPA laikotarpio, t.y. ims vidurki pajamu is 2010 m., ar skaiciuos ismokas is darbo uzmokescio - kai dar dirbau pries iseinant su pirmu vaikuciu VPA, t.y. 2009 m.?
Atsakyti
QUOTE(Laola @ 2010 12 22, 23:42)
verysad.gif  niu va.. ko gero nieko aš negausiu, nes įsidarbinau prieš savaitę, o laukiuosi manau kokį mėnesį jau, taip kad nespėsiu išdirbti tų 12mėn. Ech, ką padarysi.. unsure.gif

Vistiek gausit kazkiek.
Atsakyti
QUOTE(Laola @ 2010 12 22, 23:42)
verysad.gif  niu va.. ko gero nieko aš negausiu, nes įsidarbinau prieš savaitę, o laukiuosi manau kokį mėnesį jau, taip kad nespėsiu išdirbti tų 12mėn. Ech, ką padarysi.. unsure.gif

Bet gi nieko cia naujo tas 12men. - jau siemet sis punktas galioja iseinancioms. Maziau stazo ir neplanavo niekas... g.gif
Papildyta:
QUOTE(Smiltele82 @ 2010 12 22, 20:53)
*****, jau baigia nusibosti su tomis amžinai besikeičiančiomis taisyklėmis smile.gif
Tiesa sakant dabar aš jau visai susibalamutinau... Kai buvo 24 mėn. viskas buvo aišku, o dabar kai 12 mėn. ..
Kokią datą (nuo kada iki kada) jie žiūrės, jei gimdymas numatomas 06.10?  ax.gif

Bet kad visas skaiciavimas islieka tas pats, net stazo reikalavima ta pati palieka, tik pasalpai ims ne 24, o 12 men. vidurki. Neimkit birzelio, geguzes pajamu, o skaiciuot pradekit nuo balandzio atgal. Ir vietoj 24 imkit 12 men.
Atsakyti
QUOTE(angeloangel @ 2010 12 19, 10:52)
šiaip šimtą kartų jau buvo rašyta, kaip skaičiuos tongue.gif
nueisite į sodrą, parašote prašymą, kad parinktų jums geriausią variantą 4u.gif
t.y. arba moka procentą pašalpos pagal įstatymą, nuo ankstesnių pajamų, kaip ir už pirmą, arba skaičiuoja iš naujo,t.y. už dabar gautą pašalą/ algą , suveda vidurkį mirksiukas.gif
kur gaunasi didesnė dalis tą ir moka 4u.gif



QUOTE(Ailada @ 2010 12 22, 23:23)
Sveiki,
mane domina vienas klausimas - gal kas galit atsakyt - jeigu pritars istatymo pakeitimams, kaip toks butu atvejis jeigu esu VPA su pirmu vaikuciu, sakykim, kad laukiuosi antro ir negristant i darba iskart iseinu i VPA su antru vaiku 2011 m. rudeni , klausimas - jeigu kaip zada, kad VPA skaiciuos pagal 12 men. DU laikoptarpi, tai is kokio laikotarpio man skaiciuos ismokas - is VPA laikotarpio, t.y. ims vidurki pajamu is 2010 m., ar skaiciuos ismokas is darbo uzmokescio - kai dar dirbau pries iseinant su pirmu vaikuciu VPA, t.y. 2009 m.?

Atsakyti
QUOTE(Ailada @ 2010 12 23, 10:02)
Aciu jus labai maloni, jei jums juokinga - jus ir juokites, jei norit tai kvatokit kad ir visa menesi blink.gif  kokios pikciurnos ..  as asmeniskai paskaiciau ne viena puslapi, bet atsakymo i savo klausima neradau, gal nemoku ieskot, gal jus ir turit galu gale laiko cia mirkti istisas valandas, o as neturiu tiek laiko, bet tiek to - matau, kad i sodra ko gero paskambint bus geriau - bent jau maloniau pasikalbesiu  tongue.gif

čia ne piktume esmė toli gražu nei pikta aš nei ką, tiesiog juk rašyta visur buvo kas būna kai išeini būdama VPA dar kartą į VPA su kitu, tikrai skaičius būtumėt radus 4u.gif nereikia įsižesti 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(l'eau @ 2010 12 23, 17:45)
mokančioms skaityti ir naudotis paieška pasiūlymas perskaityti tai kas kartojama kiekviename puslapyje neatrodo pyktis rolleyes.gif nes tema skirta informacijai, o ne spaminimui copy-pastinimu to paties per tą patį kad ir kaip nespaminimas pykčiu atrodytu rolleyes.gif



QUOTE(angeloangel @ 2010 12 23, 17:50)
čia ne piktume esmė toli gražu nei pikta aš nei ką, tiesiog juk rašyta visur buvo kas būna kai išeini būdama VPA dar kartą į VPA su kitu, tikrai skaičius būtumėt radus  4u.gif  nereikia įsižesti 4u.gif


Suprantu viska, bet zinot be ka cia rasinejat savo nuomones ir t.t. - ar ne paprasciau is viso arba nieko nerasyt, arba jau tada parasyt, kad buvo atsakyta i si klausima ar pan. As asmeniskai ieskojau ne per viena puslapi, bet tiesiog gal nepamaciau, del laiko stokos skaitinejau tik pradzias pasisakymu - man pasirode, kad panasaus uzklausimo nebuvo. Zodziu, jau labai atsiprasau, kad prajuokinau, sutrukdziau ir pan. pasisaipyt mes visi mokam, bet malonus ir paslaugus, mandagus but - turbut dar tik mokomes. Linksmu svenciu!
Atsakyti
laba,
emiau dekreto pinigus dalimis...pirma dali ismokejo jau...ar tureciau antra dalį, kurią išmokės sausį-matyti jau sistemoje?ar matysiu tik kai jie bus perėje per banką?keista, kad mamos kitos rašė, kad jau mato ir antrą dalį blink.gif aš nors ir užsimetu laikotarpi iki balandžio-matau tik gruodzio menesio dekreto pinigėlius...dziekui už atsakyma biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(kristinita @ 2010 12 24, 11:23)
laba,
emiau dekreto pinigus dalimis...pirma dali ismokejo jau...ar tureciau antra dalį, kurią išmokės sausį-matyti jau sistemoje?ar matysiu tik kai jie bus perėje per banką?keista, kad mamos kitos rašė, kad jau mato ir antrą dalį blink.gif aš nors ir užsimetu laikotarpi iki balandžio-matau tik gruodzio menesio dekreto pinigėlius...dziekui už atsakyma biggrin.gif

kadangi tai naujų metų pajamos, manau, kad jei dabar nematai, turėtum pamatyti iš kart po sausio 1 4u.gif
bet gal aš ir neteisi, tiesiog taip pamąsčiau, jog skaičiuos jau tik po naujų, naujas pašalpas g.gif
Atsakyti