Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

O aš čia vis kokio galutinio patarimo užsuku, kai priešingų nuomonių visur prisiskaitau doh.gif Ar orchidėją ( Phalaenopsis ) labai būtina sodinti į permatomą vazoną( nes kaip pastebėjau , juos vistiek dažnai įdeda į nepermatomus).Aišku, patogiau ,kad matai šaknis, bet ar tas šviesos poreikis šaknims tikrai būtinas? Nu labai negražūs man tie permatomi vazonai, bet jei gražiam ji nežydės ir blogai augs, tai teks aukotis biggrin.gif Nes maniškė kaip tik peržydėjo ir ją reikėtų persodinti, kol kas ji auga parduotuviniame permatome vazone.
Atsakyti
QUOTE(DA_LI @ 2010 11 14, 22:45)
bet ar tas šviesos poreikis šaknims tikrai būtinas?


nieko baisaus, jei sodinsit į nepermatomą vazonėlį smile.gif falenopsių šaknys vykdo fotosintezę, bet ji nėra tokia žymi, kad augalas be jos vargtų, užtenka fotosintezės per lapus
puiki išeitis sodinti į permatomą vazonėlį ir jį įstatyti į dekoratyvinį - ir šaknis matysit, ir estetinis vaizdas geresnis
Atsakyti
DA_LI -ka galiu pasakyt ar sugebesi priziuret nepermatomam vazone,cia pagrindinis klausimas.as bene 4 palenopsius auginau moliniuose vazonuose....dabar visi permatomuose...kur augo pirktinim vazone tai pradejo put saknys-tad skubiai traukiau lauk.kiti du nieko gyveno neprastai,o vienas augo sename rusu laiku vvazone tas tai bujojo.turbut todel kad vazono vidus neglazuruotas...bet po pirmosios puvinio tai traukiau visas lauk nerizikavau...ka galiu pasakyt saknys nebetokios grazios kaip kai augant permatomam,jos be saules tokios rudos pasidare.tad nutariau daugiau nebeauinsiu moliniam..
Atsakyti
QUOTE(evers @ 2010 11 15, 08:59)
jos be saules tokios rudos pasidare

rudos? g.gif šiaip sveikos šaknys be saulės pasidaro balsvos, o ne rudos. o jos ne nuo puvinio parudavo?
Atsakyti
ne jos sveikos tik sviesiai rudos.. doh.gif tokiu buna ir permatomame vazonelyj,paciam viduryj...
Atsakyti
gal mes tą pačią spalvą vadiname skirtingais vardais? biggrin.gif jei kada persodinsi phal, ar gali nufotografuoti tas rudas šaknis? smile.gif labai smalsu pažiūrėti smile.gif
Atsakyti
ax.gif gali but..vieniem jos balksvos ,man jos sviesiai rudos,kitom jos kremines...kaip kas ivardins.. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2010 11 14, 23:13)
puiki išeitis sodinti į permatomą vazonėlį ir jį įstatyti į dekoratyvinį - ir šaknis matysit, ir estetinis vaizdas geresnis

As taip visas auginu thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Tina* @ 2010 11 15, 13:43)
As taip visas auginu  thumbup.gif


drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(Tina* @ 2010 11 15, 13:43)
As taip visas auginu  thumbup.gif

Ačiū, aš vis dėlto irgi nutariau taip daryti, nes ne tokia aš orchidėjininkė, kad moliniam vazone tiksliai nustatyčiau, kada reikia laistyti , tuo labiau, kad žiūriu tai neišeina ir tiem, kurie turi kur kas didesnę patirtį tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(Lerikyte @ 2010 11 14, 18:15)
pas mane visos su drenažu ale vistiek pralenda  doh.gif turiu ir tokių, kur dugne per vieną skylę išlenda lauk, o per kitą įlenda atgal į vazoną hihihi.gif

va grynai tokią šiandien persodinėjau biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Lerikyte @ 2010 11 14, 12:04)
atsargiai sukarpyti vazonėlį, kai nužydės



QUOTE(Tina* @ 2010 11 14, 15:36)
I kazkoki aukstesni vazoneli bandyt sodint, nes kitaip jos nulus - nepalenksi.



QUOTE(Edexa @ 2010 11 14, 18:40)
Įkišiu savo snapą... Mačiau kaip mano draugė panašiai išsišaknijusią persodino. Atsargiai nukarpė vazonėlio šonus, tik dugną paliko, kad nesulaužyt šaknelių ir.. pasodino į didesnį vazonėlį. Psio. Auga, žydi ir nesiskundžia.

Labai ačiū už patarimus. Suprantu, kad dabar persodinti negalima, ir net nebandysiu, bet jei ji žydės apie pusmetį, tai kokio dydžio toks šaknys tada bus? blink.gif
Atsakyti