Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

Matot čia mano pirmoji orchidėja tai principas neleidžia taip greit numarint. va šiandien vienas žiedelis nuvyto, o lapai ir šaknys tai kolkas atrodo viskas ok ax.gif
vyrą jau apibambėjau pažadėjo nupirkt naują tik liepė išsirinkti tai laukiu užvežimo gėlių blush2.gif thumbup.gif
Atsakyti
*****, cimbių pumpurai gelsta sad.gif neperlaistau, labai retai laistau... stovi prie uždaryto nedarinėjamo lango, šviesoje, vėsiai - nu viskas ok rodos unsure.gif
Atsakyti
sveikos, na va numetė mano dendrobius visus žiedus bet to stiebo kurio žideliai nužydėjo pradėjo gelsti lapelis.. kažin kas ne taip, tikrai neperlaistau..
user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ~*Besisypsanti*~: 22 gruodžio 2010 - 12:00
Kažkoks košmaras verysad.gif baigiu prarast jau antrą falenopsį,atrodo lapus auginas,žiedus,o šaknys visos supuvę.Abu buvo smulkiam substrate,taip ir galvojau,kad taip bus,supus verysad.gif Pas mane visąlaik,per žiemą pusę augalų prarandu verysad.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo eliss: 22 gruodžio 2010 - 14:07
eliss, gal per dažnai liejat. Šiaip falenopsiams rekomenduoja stambias žieves, tik miniukus sodinam į smulkų.

~*Besisypsanti*~, yra tokių dendrobium, kurie antrais žydėjimo metais numeta lapus, bet tai nieko blogo, žydi dar gausiau rolleyes.gif
Atsakyti
Ziema reik labai atsargiai liet, ypac jei substratas smulkus, nes dazniausiai is virsaus jis atrodo sausas, o viduj tos smulkios zieveles buna prigerusios dregmes dar ilgam.
Atsakyti
QUOTE(lark @ 2010 12 22, 14:14)
eliss, gal per dažnai liejat. Šiaip falenopsiams rekomenduoja stambias žieves, tik miniukus sodinam į smulkų.

nu kad ne,kas dvi savaites,rečiau.Tiesiog pas mane nebūna saulės,dar oras sausas,bet kartais ir perlieju blush2.gif
Atsakyti
Siulyciau neprisiristi prie terminu, o stebeti substrata. Vasara dvi savaites skiriasi nuo dvieju savaiciu ziema.
Atsakyti
aš visada pasižiūriu į šaknų spalvą, pvz., dideliuose vazonuose pasodint dideliais lapais falenopsiai ilgiau drėgmės būna pilni, o greičiausiai išdžiūsta pasodinti mažesniuose, tad pritariu Tinai, ne liejimo terminuose esmė, o poreikyje. Todėl tuom ir patogūs permatomi vazonėliai, kad galima orientuotis.
Atsakyti
QUOTE(Žanė @ 2010 12 22, 11:24)
*****, cimbių pumpurai gelsta sad.gif neperlaistau, labai retai laistau... stovi prie uždaryto nedarinėjamo lango, šviesoje, vėsiai - nu viskas ok rodos  unsure.gif


įsmeik medinį pagaliuką (pieštuką) į vazono centrą iki vazono vidurio apytikriai, palaikyk porą val, ištrauk - jei pagaliukas drėgnas liet nereikia...
Kai žiedstiebis išauga apie sprindį pradedam liet dažniau....Pumpurams bręstant (t.y. kai jau jie atsiskiria) liejimą palaipsniui didinam...
gal tiesiog per mažai lieji , jei gelsta pumpurai dabar ?

p.s. vėsiai - tai kiek ?
Atsakyti
QUOTE(Oli_vija @ 2010 12 22, 19:00)
įsmeik medinį pagaliuką (pieštuką) į vazono centrą iki vazono vidurio apytikriai, palaikyk porą val, ištrauk - jei pagaliukas drėgnas liet nereikia...
Kai žiedstiebis išauga apie sprindį pradedam liet dažniau....Pumpurams bręstant (t.y. kai jau jie atsiskiria) liejimą palaipsniui didinam...
gal tiesiog per mažai lieji , jei gelsta pumpurai dabar ?

p.s. vėsiai - tai kiek ?

na kaip. dabar jie tokie, kai pumpurai atsiskyrę vienas nuo kito. maždaug tokiu metu kai ėmė skirtis juos palaisčiau (mirkydama) prieš porą sav. kad dabar vis dar drėgna - matau, nes kai kur vazoniuke sienelės aprasojusios šiek tiek (aš persodinusi juos į permatomus; žinau, kad nereikėjo, bet tada tokių buvau prisipirkusi, o įstatyta į neskaidrų vazoną papildomai). vėsu - tai tiek vėsu, kiek prie lango (vitrininio, apačioje) normaliai šildomuose namuose. po apačia nėra radiatoriaus, tai niekas jų nedžiovina, o vėsu nu kaip... gal 19 prie to lango, gal 17-18. bute pačiam tai 23 maždaug.

jei matau, kad vazoniuke kai kurios vietos vis dar su rasos lašeliukais, tai manau lieti nereikia? g.gif

trys žiedastiebiai išlindę, buvo tokie gražūs. vieno jau vos ne visi gelstelėjo. ar galima juos gelbėt dar, ar jau viskas? kiti lyg sveiki, na nebent vienas ant žiedastiebio koks gelstelėjęs... g.gif
Atsakyti
hmmm mano vienas cymbidium stovi koridoriuj prastai šildomam ten kokie +7. Nelieju praktiškai visai. Su arbatiniu šaukšteliu nebent kartais - subrandino, žydi. Kitas labai šiltam kambary pumpurai ką tik atsiskyrė, temperatūra +20 kokia, po apačia radijatorius irgi nelieju. Kolkas abiem viskas ok. g.gif
Atsakyti