Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

QUOTE(Lerikyte @ 2010 12 12, 20:20)
į drenažą?  g.gif ar substratą?

substrata, jo doh.gif
Atsakyti
QUOTE(RainyDay @ 2010 12 12, 20:18)
noriu dar paklaust, mano viena orchidejyte auga kiminuose, pries pora savaiciu taip pirkau, ji zydi, bet irgi keli pumpureliai nuvyte... kazin ar tinka ja persodinti i drenaza ar laukti kol nuzydes?  4u.gif


jei visur rašo, kad žydinčių augalų persodinti nerekomenduojama, ką jus norit išgirsti? g.gif vieni persodinėja, kiti ne, jums spręsti
Atsakyti
O aš jei matau kad "kažkas" netaip,tada persodinu.Nieko nenutinka,nebent gerai šaknis "patrumpint" tenka,tada jau gali vienas kitas pumpuras nudžiųti,bet šiaip...nieko blogo.
Va ir dabar vieną persodinau,jau senutę savo,tiek pumpurų prikrovė,dar vieną žiedkotį auginasi(išviso būtų du) ir žiūriu pusė pumpurų sudžiūvo,persodinau,nes maniau jog su šaknim kažkas ni to,o išėmus tik dvi šaknytės mažos buvo papuvę,nukirpau...Manau jau nieko blogo nenutiks,matomai "nepajėgia" tiek pavežti augalas...
Geriau ankščiau prarevizuot,nei prarast visą augalą 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Jolita10 @ 2010 12 12, 18:12)
o man iskilo klausimas: i kokia zeme sodinamos CIMBIDIUM?  g.gif  Sita tikrai ne skiedrose auga

sodinau į ekstra smulkų. sodinau tai pastresinau kaip reikiant - skyriau pusiau, draskiau galybę šaknų, nes du trečdaliai buvo negyvos jau. trupinau jas drastiškai. buvo bedygstantis žiedastiebis, tai jis nudžiuvo.
bet užtat dabar trys žiedatiebiai stiebiasi, patiko augalui. tiksliau dviems augalams dabar jau biggrin.gif
Atsakyti
Tai vat ir sakau,jei jau labai įsisuki į gėlytę,tai neišvengsi jog gali ir žiedai nukristi,bet va-kažkam labai į naudą thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(jediara @ 2010 12 12, 14:17)
Kažin ar galima žalialapę ir tamsialapę ludisiją auginti viename vazone? g.gif

aš vakar pagalvojau tą patį, gal visai ir įdomiai atrodys, reiks ir maniškes "suženyti" , gal nesusimuš bigsmile.gif
Atsakyti
kiek žinau, macodes (žaliais lapais) mėgsta didesnę drėgmę, nei ludisija. tad gal nelabai gerai būtų jas auginti viename vazone ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Ronja @ Plėšiko Duktė,2010 12 13, 10:36)
kiek žinau, macodes (žaliais lapais) mėgsta didesnę drėgmę, nei ludisija. tad gal nelabai gerai būtų jas auginti viename vazone  ax.gif

ne, čia ne apie macodes kalba, o apie Ludisia red velvet ir Ludisia jade Velvet.

Atsakyti
Nors iš principo esu nusiteikusi prieš orchidėjų sodinimą po kelias į vieną vazoną, liudizijas esu susodinusi būtent taip biggrin.gif Turiu visiems įprastąją raudonąją ir Green Velvet. Abu augalai buvo sveiki ir iš pažiūros stiprūs, nors neypač dideli, todėl vasaros pradžioje ir susodinau kartu. Kol kas nesipeša tongue.gif 4u.gif Na bet jos apskritai atsparios visokioms negandoms ir netgi nepriežiūrai doh.gif

Kitų gražialapių į šitą kompoziciją nebūčiau linkusi sodinti...
Atsakyti
QUOTE(Šilingė @ 2010 12 13, 12:11)
Nors iš principo esu nusiteikusi prieš orchidėjų sodinimą po kelias į vieną vazoną, liudizijas esu susodinusi būtent taip  biggrin.gif  Turiu visiems įprastąją raudonąją ir Green Velvet. Abu augalai buvo sveiki ir iš pažiūros stiprūs, nors neypač dideli, todėl vasaros pradžioje ir susodinau kartu. Kol kas nesipeša  tongue.gif  4u.gif  Na bet jos apskritai atsparios visokioms negandoms ir netgi nepriežiūrai  doh.gif

Kitų gražialapių į šitą kompoziciją nebūčiau linkusi sodinti...

As esu i viena vazona susodinusi liudisijas 3 spalvu ir macodes, siaip macodes, kai augo viena, kazkaip nesiseke augint, o kai dabar susodinau kartu su liudisijom - tai kaip tik pradejo augti, taip ir nesuprasi....kas joms geriau g.gif
Atsakyti
Tai gal ir man kartu susodinti žalialapę ir tamsialapę ludisijas, jei jos nekenkia viena kitai ax.gif
Atsakyti
Labas rytas, mano orchidejos stiebeliai du pradejo gelsti. Gal zinote kas ne taip. Liet tikrai neperlieju, nes laistau kas 1.5sav.,gal cia nuo purskimo? As kasdien apipurskiu lapelius ir saknis kurios ore, nes pas mus sausa labai. Aciu
Atsakyti